Zmywanie szybkie i oszczędne jak nigdy wcześniej – zmywarki wyposażone w niezwykłe funkcje

Jak wybrać dobrą zmywarkę?

Czego najczęściej wymagamy od zmywarki? Na pewno dużej pojemności i jak największej ilości przestrzeni, w końcu  ile można zmywać naczynia… O kupnie danego modelu zawsze powinna decydować wydajność i efektywność energetyczna. Im mniej wody i prądu zużyjemy, tym więcej pieniędzy zaoszczędzimy na rachunkach. A co z wysoką kulturą pracy, czyli głośnością działania? O ile nie chcemy oznajmiać wszem i wobec, że właśnie skończyliśmy posiłek i zmywamy naczynia po sytym obiedzie, to powinniśmy zainteresować się modelami, którym przy pracy towarzysza jak najniższa liczba decybeli. Kolejną ważną cechą każdej dobrej zmywarki jest jej bezpieczeństwo – chyba nikt nie chce wyjmować z niej potłuczonych talerzy, szklanek, czy kieliszków lub sprzątać zalanego mieszkania. Najbardziej zaawansowane modele są wyposażone w szereg nowoczesnych funkcji i technologii, dzięki którym zmywarki mają szansę spełnić wszystkie potrzeby swoich użytkowników.

Bosch SMS58N98EU

Niemiecka perfekcja zmywarek Bosch

Zmywarki Bosch są zdecydowanie jednymi z najlepszych i najchętniej kupowanych zmywarek na rynku. Co stanowi części składowe ich sukcesu? Wśród nich z pewnością należy wskazać praktyczny system koszy VarioFlex z szufladą Vario3. Dzięki ich umieszczeniu wewnątrz zmywarki cechuje ją zdecydowanie więcej wolnej przestrzeni i pojemność załadunku tak duża, że nie będzie jej straszna praktycznie żadna liczba naczyń. VarioSpeed i VarioSpeed Plus to rozwiązania, które wymiernie wpływają na dużo szybszy czas zmywania przy jednoczesnym zachowaniu perfekcyjnych rezultatów mycia i suszenia. Cały proces może teraz trwać odpowiednio 2 lub aż 3 razy krócej! Jest to możliwe także m.in. dzięki funkcji TurboSpeed, która podgrzewa wodę w zaledwie 20 minut. Ci, którzy cenią sobie ciszę i spokój na pewno docenią zmywarki Bosch z technologią SuperSilence, które charakteryzuje wyjątkowo cicha praca w zaledwie 45 db. Przyczynia się do niej także wydajny i wytrzymały silnik EcoSilence Drive, który jest unikalnym połączeniem mocy z nienaganną kulturą pracy. Co więcej, do umycia naczyń potrzeba teraz zaledwie 6 litrów wody! I możemy być w 100% pewni, że dzięki rozwiązaniu AquaStop  nigdy nie wyjdzie ona poza obręb urządzenia i nie zaleje naszego mieszkania. Zmywarki Bosch wyposażone w opisane funkcje to m.in. modele SMS58N98EU, SMS58D08EU i SPS53M58EU.

Electrolux ESF4650ROX

Odmień swoje życie ze zmywarką Elektrolux

RealLife i TimeManager – te dwa hasła od razu kojarzą się ze skandynawskim producentem. Zmywarki Elektrolux pozmywają za jednym razem nawet 13 lub 15 kompletów nakryć. Efekty zawsze będą zdecydowanie więcej niż zadowalające. Zamiast plam i zacieków – nieskazitelny blask. 5 poziomów natrysku, które składają się na system RealLife gwarantuje dokładne mycie naczyń nawet o niecodziennych kształtach. Uchwyty SoftGrip chroniące delikatne kieliszki do wina, wygodny kosz na sztućce oraz gumowe stabilizatory SoftSpikes nie pozwalające przemieszczać się naczyniom potwierdzają to, że w środku zmywarki Elektrolux wszystko ma swoje własne miejsce i że wszystko jest tutaj zawsze pod kontrolą. Wspomniana na początku funkcja TimeManager redukuje długość zmywania nawet o połowę, a o jego jak największą efektywność dba inteligentny program AutoFlex, który jednocześnie rozpoznaje wielkość i stopień zabrudzenia ładunku oraz optymalizuje zużycie energii. Oszczędzanie na prądzie nie musi być jedynie zasługą odpowiednich programów i najwyższych klas energetycznych. Może w tym pomóc także funkcja Auto Off, która automatycznie wyłącza zmywarkę  już po 10 minutach od zakończenia jej pracy. Wszystkie te rozwiązania posiadają m.in. następujące zmywarki Elektrolux: ESF8810ROX, ESF5541LOX, ESF4650ROX.

Beko DSFS6835X

Mistrzowskie zmywanie z Beko

Zmywarki Beko za każdym razem gwarantują efekty olśniewające niczym katalońska tiki-taka. Turecki producent, który od obecnego sezonu jest globalnym sponsorem hiszpańskiego klubu piłkarskiego FC Barcelona dokłada wszelkich starań, aby jego produkty oferowały swoim użytkownikom wszystko co najlepsze. Dla ich wygody zmywarki Beko posiadają system Acrobat, dzięki któremu wyregulujemy górny kosz nawet wtedy, gdy jest on w pełni załadowany. Dodatkową przestrzeń wewnątrz urządzenia zapewni trzeci kosz, a gdy nie uda nam się zapełnić naszej zmywarki, zawsze możemy skorzystać z funkcji ekonomicznego zmywania przy połowie wsadu. Za każdym razem, bez względu na wielkość wsadu, mycie naczyń w zmywarce Beko jest szybkie i wydajne dzięki programowi Quick Clean. Co więcej, dzięki programowi Auto nasza zmywarka wyręczy nas przy właściwym dobieraniu parametrów zmywania. Równie ważna co szybkość i energooszczędność jest higiena – w tym wypadku nieocenione okaże się zarówno uszczelka antybakteryjna, jak i program BabyCare zapewniający maksymalną czystość naczyń, podobnie jak program Active Wash. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększa ponadto system Safe Water, który został zaprojektowany tak, aby chronić nasze mieszkanie przed ewentualną awarią urządzenia. Zapewniające szybkie zmywanie, energooszczędne, bezpieczne zmywarki Beko, które posiadają przedstawione funkcje to m.in. modele: DSFS6831, DSFS6835X i DFN6838X.

Hotpoint Ariston LFF 8M113 7CX EU

Elegancja ma na imię Hotpoint-Ariston

Równie popularne, co propozycje poprzednich producentów, są zmywarki Hotpoint-Ariston. Co poza stylowym wyglądem zapewnia im tak dużą sympatię użytkowników? Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, iż głównym powodem ich rynkowego sukcesu jest ich ukierunkowanie na komfort użytkownika. Zmywarki Hotpoint-Ariston pozwalają wybrać kosz, na którym chcemy skoncentrować całą moc zmywania, usuwając tym samym nawet najbardziej oporne zabrudzenia. Za zwiększenie efektywności zmywania stoi w tym przypadku funkcja Zone Wash 2 Kosze. Taka wydajność byłaby niemożliwa do osiągnięcia, gdyby nie zastosowanie silnika najnowszej generacji o nazwie Flexipower. Jego cechą charakterystyczną jest zdolność do dostosowania prędkości działania i ciśnienia wody do stopnia w jakim są zabrudzone naczynia, aby zaraz po wyjęciu ze zmywarki były idealnie czyste. Aby nie trzeba było czekać na ten moment zbyt długo, w zmywarkach Hotpoint-Ariston zastosowano funkcję Shortime zapewniającą rekordowo krótkie czasy mycia i ususzenia. Przedstawione funkcje znaleźć można w modelach LFD11M132OCXEU, LFF81137CXEU, LSFF9H124CEU i innych.

Wydajność, oszczędność, bezpieczeństwo

Pozostali producenci, tacy jak np. Whirlpool, Candy, Siemens, Amica, czy Indesit, również mogą pochwalić się kilkoma nowinkami, które czynią z ich zmywarek prawdziwe innowacyjne artykuły gospodarstwa domowego przyszłości. Inteligentne technologie, programy i funkcje sprawiają, że perfekcyjne rezultaty są łatwiejsze do osiągnięcia niż kiedykolwiek wcześniej. Nie wolno także zapominać o zaoszczędzeniu ogromnej ilości czasu i energii, zwłaszcza w porównaniu do zmywania ręcznego. Bezproblemowa praca i dbanie nie tylko o komfort, ale i o zdrowie domowników, to najważniejsze cechy, które powinny charakteryzować każdą zmywarkę znajdującą się w ofercie czołowych producentów i tylko odznaczające się nimi modele powinny znajdować się w kręgu zainteresowania potencjalnych klientów.

powrót