Zmywarka 45 czy 60 cm – które wymiary pasują do Twojej kuchni?

Dobra zmywarka i jej wymiary


Wymiary zmywarki to jedna z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Zwłaszcza wtedy, gdy planujemy zakup zmywarki do zabudowy nawet niewielka różnica w szerokości może przysporzyć nam nie lada kłopotów. Najpopularniejsze są zmywarki 45 cm i 60 cm. Można w nich zmieścić odpowiednio 8-10 lub 12-15 kompletów naczyń. Choć w wielu przypadkach zmywarka 40 cm sprawdziłaby się najlepiej, to niestety będziemy zmuszeni wygospodarować te 5-20 centymetrów więcej. Jaką zmywarkę wybrać? Zdecydowanie wydajną o dużej efektywności energetycznej, aby zużywać mniej wody i prądu. A także cichą, aby niepotrzebnie nie hałasować. Dobre zmywarki powinny mieć też dużo zabezpieczeń oraz wiele nowoczesnych funkcji i technologii. Wybór, na który składają się zmywarki wolnostojące i zmywarki do zabudowy, jest ogromny.

Zmywarka 60 cm: Beko DFN 1530 X


Beko DFN 1530 X to niedroga, energooszczędna wolnostojąca zmywarka 60 cm. Potwierdza to klasa energetyczna A+ oraz klasa suszenia i zmywania A. Aby maksymalnie wykorzystać jej wymiary, będziemy mogli wyregulować wysokość półeczek na kubki, np. po to, aby umieścić część filiżanek, kubków i szklanek jedne na drugich. Codzienne zmywanie może trwać tylko 58 minut dzięki unikalnemu programowi Quick & Clean 70°C. Gwarancją jeszcze lepszych efektów pracy zmywarki Beko DFN 1530 X jest maksymalne wykorzystanie kompaktowych tabletek typu All-In-1. Dodatkowo zalaniu naszej kuchni zapobiegnie system Water Safe.

Zmywarka BOSCH SMS58P08EU

Zmywarka 60 cm: Bosch SMS58P08EU


Bosch SMS58P08EU to zmywarka wolnostojąca, która zrobi naprawdę wiele, aby zadbać o komfort swojego użytkownika. Gdy zależy nam na czasie i chcemy szybko pozmywać mniejszą liczbę naczyń, zawsze możemy skorzystać z funkcji HalfLoad. Duża oszczędność czasu może być również efektem włączenia funkcji VarioSpeed Plus, która myje i suszy pełny załadunek o 66% szybciej niż normalnie. O to, abyśmy płacili niższe rachunki za wodę zatroszczy się czujnik AquaSensor, który za pomocą wiązki światła bada rodzaj i stopień zabrudzenia, a następnie reguluje zużycie wody. Do tego opóźnienie startu, delikatne zmywanie przy pomocy wymiennika ciepła, sensor i zwiększona pojemność załadunku oraz klasa energetyczna A++ i głośność na poziomie 44 decybeli - Bosch SMS58P08EU ma wszystko to, czego wymaga się od dobrej zmywarki.

Zmywarka do zabudowy 60 cm: Whirlpool ADG 6240 FD/1


Jeżeli szukamy niedrogiej zmywarki do zabudowy, która połączy najlepsze rezutaty z optymalnym wykorzystaniem czasu, energii i wody, Whirlpool ADG 6240 FD/1 będzie w sam raz dla nas. Do umycia 13 kompletów naczyń w trybie ekologicznym ten 60-centymetrowy model potrzebuje zaledwie 6 litrów wody. Specjalny zbiornik Green Tank filtruje i przechowuje wodę z poprzedniego płukania i używa jej do kolejnego cyklu. Nie martwmy się o ewentualne ryzyko powstawania bakterii. Woda z ostatniego cyklu jest przechowywana maksymalnie przez 3 dni. Zmywarka do zabudowy Whirlpool ADG 6240 FD/1 zagwarantuje nawet 30-procentowe oszczędności, ponieważ zakończy pracę dokładnie w tym momencie, gdy naczynia będą idealnie czyste.

Zmywarka WHIRLPOOL ADG 6240 FD/1

Zmywarka 45 cm: Amica ZWM 436SD


Amica ZWM 436SD to wolnostojąca zmywarka 45 cm w klasie energetycznej A++, która zatroszczy się nie tylko o skuteczność zmywania, ale także o nasze naczynia. Elektryczne wskaźniki bezzwłocznie poinformują nas o tym, że w urządzeniu znajduje się zbyt mało nabłyszczacza lub soli, która jest dozowana automatycznie. Aby pozmywać jeszcze więcej wystarczy złożyć elementy w dolnym koszu. Jeżeli jednak nie potrzebujemy aż tyle dużej płaskiej powierzchni i zależy nam jedynie na rozpoczęciu zmywania przed zapełnieniem całej zmywarki, to zawsze możemy skorzystać z funkcji połowy załadunku.

Zmywarka 45 cm: Beko DFS29030X


Klasa energetyczna A+++ to nie jedyna zaleta zmywarki Beko DFS29030X. Podczas jednego cyklu zużywa ona tylko 9 litrów wody i generuje niewielki hałas na poziomie jedynie 47 decybeli. 9 programów zmywania pozwoli zawsze wybrać ten właściwy, a funkcja Fast+, ½ wsadu i 30-minutowego mycia w temperaturze 35 stopni pomoże w jeszcze szybszym zmywaniu. Z najbardziej zabrudzonymi naczyniami poradzimy sobie dzięki dodatkowemu płukaniu lub funkcji Turbowash, której włączenie powoduje wyrzucanie wody pod bardzo wysokim ciśnieniem przez dolne ramię zmywarki. Technologie takie jak Glass Shield, czy Aqua Flex zapewnią bezpieczne i skuteczne zmywanie, a nawet 20-krotne wydłużenie żywotności szklanej zastawy. W jaki jeszcze inny sposób zmywarka Beko DFS29030X może ułatwić mycie naczyń? Funkcja pamięci, automatyczne wyłączanie, suszenie gorącym powietrzem, automatyczne otwieranie drzwi, oświetlenie wnętrza... To tylko kilka przykładów tego, czego mogą spodziewać się użytkownicy zmywarki Beko DFS29030X.

Zmywarka do zabudowy 45 cm: Amica ZIM428E


Amica ZIM428E pozwoli nam dopasować wnętrze zmywarki specjalnie do naszych indywidualnych potrzeb. Flexi Space to zestaw inteligentnych rozwiązań, dzięki którym zmieścimy w środku aż 14 kompletów naczyń, złożymy wybrane elementy w koszach, a nawet wyregulujemy górny kosz przy jego pełnym załadunku. Zmywanie strefowe umożliwia mycie naczyń znajdujących się tylko w dolnym lub środkowym koszu. To bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie całkiem dużej ilości czasu i pieniędzy. Ale doskonały efekt każdego zmywania to przede wszystkim zasługa trzech niezależnych poziomów natrysku. Tzw. zmywanie 3D pozwala dotrzeć wodzie nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Ci, którzy zdecydują się na zakup zmywarki Amica ZIM428E będą mogli cieszyć się również z wewnętrznego oświetlenia LED, zabezpieczenia Aqua Stop, funkcji opóźnienia startu do 24 godzin oraz wskaźnika braku nabłyszczacza i soli regeneracyjnej.

Jak wybrać dobrą zmywarkę?


Jest wiele sposobów na to, by dokonać zakupu najlepszej zmywarki. Możemy porównywać klasy energetyczne oraz efektywności suszenia i zmywania różnych dostępnych modeli. Zmywarki wolnostojące i do zabudowy mają bardzo dużo funkcji, które ułatwią umieszczenie w nich załadunku i jego skuteczne umycie. Najważniejsze jest jednak to, aby dopasować wymiary zmywarki do przestrzeni dostępnej w naszej kuchni. 45 cm czy 60 cm – które wymiary pasują do Twojej kuchni?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel