Znajdź najlepszy dla siebie robot kuchenny. Ranking 7 modeli dla każdego

Czy robot kuchenny to luksus? Odpowiedź na to pytanie brzmi: „I tak, i nie”. Dlaczego? Jeden nieduży robot kuchenny potrafi zastąpić nawet kilka urządzeń kuchennych, które normalnie kurzyłyby się i zabierały miejsce w szafkach. Roboty wieloczynnościowe z malakserem są bardziej wszechstronne niż roboty wieloczynnościowe z misą. Możemy je dowolnie rozbudowywać i wykorzystywać do nawet kilkunastu różnych zastosowań. Wybór takiego urządzenia pozwoli poznać szerokie możliwości robotów kuchennych. Poniżej znajduje się ranking 7 modeli dla każdego.


Zelmer ZFP1002WUrządzenie polskiego producenta to najlepszy przykład prostego w obsłudze i niezawodnego robota zapewniającego podstawowe funkcje. Robot ZELMER ZFP1002W pracuje w ramach dwóch dostępnych prędkości, posiada także tryb pulsacyjny. Co ważne, wszystkie elementy konstrukcyjne z wyjątkiem bloku z silnikiem możemy swobodnie myć w zmywarce. W zestawie mamy misę o pojemności 2,3 litra oraz dodatkowy kubek z tworzywa sztucznego o pojemności 1 litra. W ramach akcesoriów do pracy dostajemy standardowo stalowe tarcze tnące do krojenia w plasterki i wiórki oraz tarczę do ubijania.


Russell Hobbs Illumina 20240-56


850 W mocy, 3 poziomy prędkości, funkcja pulse, wysokiej jakości obudowa ze szczotkowanej stali nierdzewnej, 2,3-litrowa misa, 1,5-litrowy plastikowy blender kielichowy, ostrza z powłoką tytanową oraz tarcza tnąca, ścierająca i końcówka do zagniatania ciasta w zestawie. Tak w skrócie przedstawia się brytyjski robot kuchenny Russell Hobbs Illumina 20240-56. Aby zacząć z niego korzystać, nie potrzeba odnajdować się w gąszczu przycisków. Intuicyjne, proste gotowanie umożliwi podświetlany pierścień, który zmienia kolor wraz z 4 różnymi prędkościami pracy. Russell Hobbs Illumina 20240-56 wyręczy nas przy takich zadaniach jak krojenie w plasterki, szatkowanie, ścieranie, wyrabianie ciasta, ubijanie śmietany, mieszanie, a nawet siekanie i rozdrabnianie. Każdą z tych czynności robot kuchenny jest w stanie wykonać jeszcze dokładniej i wydajniej dzięki ostrzom z tytanową powłoką, które są ostrzejsze, wytrzymalsze i aż 4 razy twardsze od standardowych ostrzy ze stali nierdzewnej.


MPM MRK-05Bardzo dobre rozwiązanie do niewielkiej kuchni. Ten robot o kompaktowych rozmiarach nie zajmie zbyt wiele miejsca, a posiada dużo przydatnych funkcji. Robot kuchenny MPM MRK-05 potrafi kroić w kostkę i w plastry, ścierać ziemniaki, wyrabiać ciasto i ubijać pianę. Skuteczne działanie zapewniają ostrza ze stali nierdzewnej, a bezpieczeństwo gwarantują antypoślizgowe nóżki oraz automatyczna blokada urządzenia po otwarciu pojemnika. Z mocą 700W urządzenie pracuje naprawdę szybko i sprawnie.


Gorenje SBR1000E


Jednym z największych atutów słoweńskiego robota kuchennego Gorenje SBR1000E nie jest potężna moc aż 1100 W, ani zmienna prędkość obrotów i przycisk Turbo, ale wykończenie z najodporniejszej stali szlachetnej Inox. Dzięki niemu robot kuchenny nie tylko będzie mógł nam służyć przez wiele lat, ale także świetnie, nowocześnie się prezentuje. Wspomniana funkcja Turbo jest o tyle niezwykle przydatna, że na określony czas przełącza urządzenie na najwyższe możliwe obroty. To jeszcze praktyczniejsza dodatkowa funkcjonalność od trybu pulsacyjnego, który ułatwia kruszenie wybranych produktów. Gorenje SBR1000E ma 1,5-litrowy pojemnik z miarką i dodatkowe 2 zamykane pojemniki, z których możemy wypić smoothie natychmiast po jego zmiksowaniu. Robot kuchenny Gorenje SBR1000E nie tylko rozpieści swoich użytkowników przygotowanymi w nim posiłkami i napojami, ale także zadba o to, aby bezpiecznie go używali. Pomogą mu w tym nóżki antypoślizgowe oraz gumowa podstawka dzbanka i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

 

Bosch Multitalent 3 MCM3501M


Być może silnik o mocy 800 W tylko 2 ustawienia prędkości z funkcją pulsacyjną nie robią wrażenia, ale względem robota kuchennego, który może się pochwalić ponad 50 różnymi funkcjami nie można pozostać obojętnym. Bosch Multitalent 3 MCM3501M jest taki wszechstronny, ponieważ ma specjalny wielofunkcyjny nóż MultiLevel 6 ze stali szlachetnej, rozdrabniacz, chopper tarcze tnące do krojenia na grube lub cienkie plasterki i wiórki, końcówkę do zagniatania i wyrabiania wszelkiego rodzaju ciast oraz tarczę do ubijania śmietany i jajek. Wszystko to i wiele więcej jest w stanie przeprowadzić w 2,3-litrowej misie lub litrowym mikserze. Ci, którzy dbają o bezpieczeństwo na pewno ucieszą się z powodu specjalnych silikonowych przyssawek, które zapobiegają przesuwaniu się urządzenia podczas pracy oraz blokady misy i pokrywy. Robot kuchenny można bardzo wygodnie przechowywać. Wystarczy schować wszystkie akcesoria do wnętrza misy i skorzystać z praktycznego schowka na przewód.


Kenwood-AGD FPM265


Jeżeli chcemy, aby w naszej kuchni pojawił się jeden z najbardziej kompaktowych robotów kuchennych, to powinniśmy postawić na Kenwood-AGD FPM265. System podwójnego napędu i rozwiązanie o nazwie In Bowl Drive umożliwiają łatwy montaż wszystkich akcesoriów i przystawek na jednej bazie. Kenwood-AGD FPM265 pochodzi z najwyższej serii Multipro. To tłumaczy fakt wykorzystania odpornego na zarysowania szkła w 1,2-litrowym blenderze i obudowy ze szczotkowanej stali, na której umieszczony jest 2,1-litrowy malakser. Ten robot kuchenny o brytyjskich korzeniach ma moc 750 W, 2 prędkości pracy i funkcję pulsacyjną. Możemy go wykorzystać m.in. do szatkowania, cięcia, tarcia, wyrabiania ciasta i wyciskania owoców. Kenwood-AGD FPM265 oferuje nie tylko dużą wydajność, wysoką funkcjonalność i odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale także łatwe czyszczenie, które gwarantuje system łatwego czyszczenia o nazwie TotalClean.

 

Robot MPM Kasia MRK-11/FTo daleko bardziej zaawansowana wersja podstawowego robota tej samej firmy. Urządzenie posiada aż 9 funkcji: siekanie, mieszanie, ścieranie, rozdrabnianie, zagniatanie, miksowanie, ubijanie, krojenie w plastry, a nawet wyciskanie soku. Warto dodać, że w zestawie znajduje się również komplet 3 form do pieczenia o różnych kształtach i rozmiarach. Wszystkie dodatkowe elementy, łącznie z blachami wykonanymi ze stali węglowej, możemy swobodnie czyścić w zmywarce. Zamiast 2, mamy tutaj 3 prędkości pracy, a dodatkowe zabezpieczenie stanowi blokada przed uruchomieniem urządzenia, jeśli nie jest złożone prawidłowo. To, co na pewno imponuje , to maksymalna liczba obrotów – pracując na najbardziej intensywnym trybie, Robot MPM Kasia wykonuje aż 13100 na minutę! Tę imponującą szybkość osiąga dzięki silnikowi o mocy 800W. Mamy zatem, do czynienia z robotem niezwykle szybkim i efektywnym, ale też uniwersalnym.


Luksus dla każdego

Oszczędność miejsca, krótszy czas spędzony w kuchni na przygotowywaniu jedzenia. Taką nieocenioną pomoc możemy zyskać nawet za około 300 złotych. Jak doskonale widać, luksus nie zawsze musi być związany z dużymi wydatkami. Czasami jednak warto już na starcie zainwestować większą kwotę, żeby od razu mieć urządzenie, które ma więcej zastosowań. Nigdy nie wiadomo, kiedy zechcemy na przykład świeży sok albo ciasto.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]