Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Oczyszczacz HB AP1021

nr kat.: 1045231 HB
Oczyszczacz HB AP1021
Oczyszczacz HB AP1021
Oczyszczacz HB AP1021
Usługi

Zabezpiecz swój sprzęt dodatkową ochroną 

Dostępność
AP1021


AP1021
Oczyszczacz powietrza
Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji, w wyniku której uwalnia 3 mln jonów ujemnych na cm³ powietrza. Oczyszczacz powietrza posiadający
4 stopniowy system filtracji APT z wykorzystaniem wielowarstwowego filtra MPF.DLACZEGO POWINNIŚMY STOSOWAĆ OCZYSZCZACZE POWIETRZA?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że grozi nam epidemia złej jakości powietrza w biurach, domach, kawiarniach i salach konferencyjnych. Powietrze w pomieszczeniach może zawierać od 4 do 10, a niekiedy nawet 100 razy więcej toksycznych substancji niż powietrze na zewnątrz.

Człowiek dorosły w stanie spoczynku oddycha ok. 15 razy na minutę, za każdym razem wprowadzając do płuc ok 0,5 litra powietrza. Tak więc w ciągu minuty pobieramy ok. 7,5 litra powietrza, a w ciągu doby nawet 10 500 litrów (czyli 10,5 m³). Tylko ok. 1/5 powietrza pobieranego stanowi tlen, reszta to inne składniki znajdujące się w powietrzu takie jak roztocza, pleśń, wirusy, bakterie, alergeny odzwierzęce i roślinne oraz zanieczyszczenia mechaniczne, na które składają się pyły PM10 i PM2,5 oraz toksyczne gazy VOC.
Na co dzień zwracamy głównie uwagę na jakość powietrza na zewnątrz, walcząc ze smogiem, spalinami i zanieczyszczeniami z fabryk. Tymczasem według licznych badań to właśnie wpływ zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, jest dużo bardziej szkodliwy dla organizmu człowieka.


Smog

Zagęszczenie zanieczyszczeń powietrza wynikające z działalności człowieka, które na skutek silnego zamglenia i bezwietrznej pogody osiągają niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia stężenie. Wchodzące w skład SMOG-u związki benzenu, ołowiu i pyły zawieszone PM2,5 i PM10 wdychane do płuc zaburzają działanie dróg oddechowych i układu krążenia, mogą wywoływać astmę oraz mają negatywny wpływ na kondycję płodu i zdrowie przyszłych matek.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaliczyła pyły zawieszone do grupy kancerogenów zwiększających zachorowalność na raka płuc. WHO podaje, że 33 z 50 miast w UE, w których stężenie pyłów zawieszonych przekroczyło normy nawet o 3000% w 2017 roku, znajduje się w Polsce.


Oczyszczanie powietrza
z alergenów

Środowisko, w którym żyjemy pełne jest pyłków kwiatowych, alergenów i wielu innych zanieczyszczeń stanowiących przyczyny różnego typu alergii lub astmy. Skutecznym sposobem zmniejszenia ich ilości w naszym otoczeniu jest zastosowanie oczyszczacza powietrza z wielostopniowym systemem filtracji APT.

Urządzenie to zapewni Twoim bliskim czyste i zdrowe powietrze, dzięki czemu nie będą oni narażeni na czynniki powodujące alergie i choroby dróg oddechowych.


Sierść zwierzęca

Obok roztoczy kurzu domowego drugą, najbardziej problematyczną grupę aktywnych przez cały rok alergenów, stanowią sierść i naskórek zwierząt.

Ze względu na fakt, że alergeny te są przenoszone również przez ludzi np. na ubraniach, mamy z nimi do czynienia w bardzo dużej części przestrzeni publicznej, co oznacza, że mogą być niebezpieczne nie tylko dla właścicieli zwierząt lecz również dla osób nieposiadających domowych pupili i nie mających z nimi bezpośredniego kontaktu.

Alergeny odzwierzęce mogą powodować rozwój lub zaostrzać przebieg różnego rodzaju alergii oraz chorób układu oddechowego w tym astmy.


Jonizowanie powietrza

Proces jonizowania powietrza neutralizuje szkodliwe jony dodatnie i zastępuje je leczniczymi jonami ujemnym — jonami życia. Skutecznie niweluje bezsenność i duszności oraz wzmacnia ogólną odporność na infekcje.

W pomieszczeniu, w którym pracuje urządzenie, lepiej się śpi i szybciej wypoczywa. Szczególnie cenne jest jonizowanie powietrza w czasie snu, po dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia, w którym wypoczywamy.

Wietrzenie zapewnia odpowiednią koncentrację tlenu, który jest potem lepiej przyswajalny dzięki jonom ujemnym wytwarzanym przez jonizator. Dodatkowo jonizator powietrza wspomaga proces oczyszczania powietrza.


Roztocza

Roztocza są wszechobecne choć zupełnie niewidoczne dla ludzkiego oka. Gromadzą się w dywanach, zasłonach, obiciach mebli a nawet
w pluszowych przytulankach. Najwięcej jest ich jednak w naszej pościeli. Z badań wynika, że liczba roztoczy w jednym łóżku może wynosić nawet 2 miliony. Powodują wiele poważnych dolegliwości, ale szczególnie niebezpieczne są dla małych dzieci i alergików.


Dym papierosowy

Szkodliwość dymu papierosowego nie budzi niczyich wątpliwości. Badania dowodzą, że szczególnie narażone na negatywne skutki wdychania substancji toksycznych zawartych w dymie papierosowym są osoby będące biernymi palaczami. Najgroźniejsze możliwe konsekwencje przebywania w zadymionym pomieszczeniu to choroba wieńcowa, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, miażdżyca, a także choroby układu oddechowego – astma i gruźlica. Urządzenia marki HB umożliwiają oczyszczenie powietrza z niepożądanych zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu.


ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

MPF (Mulitlayer Purifying Filter)

MPF (Multilayer Purifying Filter) to zestaw czterech filtrów oczyszczających powietrze:
 1. Filtr wstępny PP zatrzymujący większe zanieczyszczenia tj. sierść zwierzęcą, włosy, kurz i przedłużający żywotność filtra HEPA™,
 2. Filtr HEPA™ o skuteczności do 95 %, oczyszczający powietrze z toksycznych pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 oraz mikroskopijnych cząsteczek organicznych (o wielkości od 0,3 mikrona) tj. pyłki kwiatowe, roztocza, grzyby i innych unoszących się w nim drobnych zanieczyszczeń i alergenów
 3. Filtr katalityczny eliminujący z powietrza metanal i inne toksyczne gazy VOC
 4. Filtr z aktywnego węgla pochłaniający z powietrza dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy


APT (Air Purifying Technology)

APT (Air Purifying Technology) to wyjątkowa technologia oczyszczania powietrza oparta specjalnym, czterowarstwowym zestawie filtrów oczyszczających MPF.

Zasysane powietrze, przechodząc przez bardzo gęstą strukturę kolejnych warstw filtrujących, oczyszczane jest stopniowo z większych zanieczyszczeń, pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, toksycznych gazów VOC, różnego typu alergenów, dymu papierosowego i nieprzyjemnych zapachów.

Równocześnie powietrze może zostać poddane procesowi jonizacji, który neutralizuje szkodliwe jony dodatnie i zastępuje je leczniczymi jonami ujemnym — jonami życia. Proces ten, dzięki zmianie układu ładunków elektrycznych, wspomaga oczyszczanie powietrza.PARAMETRY TECHNICZNE

 • 3 poziomy mocy oczyszczania powietrza
 • 4 stopniowy system oczyszczania powietrza APT zawierający:
  • Filtr wstępny PP zatrzymujący większe zanieczyszczenia tj. sierść zwierzęcą, włosy, kurz i przedłużający żywotność filtra HEPA™
  • Filtr HEPA™ o skuteczności do 95%, oczyszczający powietrze z toksycznych pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 oraz mikroskopijnych cząsteczek organicznych (o wielkości od 0,3 mikrona) tj. pyłki kwiatowe, roztocza, grzyby i innych unoszących się w nim drobnych zanieczyszczeń i alergenów
  • Filtr katalityczny eliminujący z powietrza metanal
   i inne toksyczne gazy VOC
  • Filtr z aktywnego węgla pochłaniający z powietrza dym papierosowy i nieprzyjemne zapachy
 • Oczyszcza pomieszczenia do 15 m²
 • Wydajność 120 m³/h
 • Współczynnik oczyszczania powietrza CADR (Clean Air Delivery Rate) 76CFM
 • Funkcja jonizacji powietrza – 3 mln. jonów ujemnych/cm³
 • Elektroniczny TIMER – możliwość ustawienia czasu pracy na 1, 2, 4 i 8 h
 • Świetlne kontrolki LED aktywnych funkcji
 • Sterowanie pilotem
 • Możliwość ustawienia w dwóch pozycjach – poziomej albo pionowej
 • Zestaw wkładów filtrujących APF101 i wkład zapachowy FC101 (w komplecie)Zaleca się stosowanie oczyszczacza
w pomieszczeniach do 15 m².
Techniczne

Moc [W]

40

Inne

Minutnik do 8 hSterowanie pilotemUstawienie w dwóch pozycjach: poziomo albo pionowo

Funkcje

Ilość stopni oczyszczania

3

Wyświetlacz

Lampki kontrolne

Oczyszczanie

Rodzaj filtrów

Aktywny filtr węglowy, Gąbkowy, HEPA

Ilość filtrów

3

Max powierzchnia pomieszczenia [m2]

25

Wydajność CADR [m3/h]

120

Dodatkowe funkcje

Jonizator

Ogólne

Producent

Hb

Kolor

Czarno-srebrny

Załączone wyposażenie

Wkład zapachowy, Zestaw wkładów filtrujących APF 101

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

5 na 5

Opinia pochodzi od:

jest to mój pierwszy...

jest to mój pierwszy typ oczyszczacza i tak się nim zachwyciłam, że kupiłam już drugi, pierwszy dla syna-alergika, drugi teraz dla siebie. świetny produkt w niskiej cenie, filtry trochę drogie-49 złotych, ale starczają na pół roku, więc w sumie jednorazowy wydatek. mogę polecić, w pokoju w którym jest pies, kot i trochę wilgoci, zwykle zimą zapach jest niefajny, po uźyciu oczyszczacza zero brzydkiego zaduchu. kiedy miałam podrażnione gardło i nie mogłam zasnąć z powodu kaszlu, umożliwiał mi spokojny sen, syn nareszcie może spać zimą przy zamkniętym oknie.zwykle wietrze starannie pokój, bo tlenu to nie produkuje, pozniej zamykam okno i włączam oczyszczacz. po godzinie powietrze jest świeże i wyrażnie chłodniejsze, co ma duże znaczenie dla alergików. funkcja jonizacji działa bardzo fajnie, przydatny timer, ustawiam żeby wyłączał się na godzinę przed wstaniem, bo potem otwiera się drzwi do pokoju i powietrze się miesza. w dzien nie jest nam tak potrzebny, ale kiedy mały synek jest chory-chodzi na okrągło.szumi, ale można się przyzwyczaić, kiedy idziemy spać, włączamy na najniższy.wyglada tak kosmicznie, trochę słaby jest plastik, ale nie jest to produkt do zabawy dla dzieci.polecam, dla mnie bomba.

5 na 5

Opinia pochodzi od:

Prosty, funkcjonalny...

Prosty, funkcjonalny, jestem zadowolony z zakupu. _x000D_
Ma 4 funkcjonalne przyciski:_x000D_
- włącz/wyłącz_x000D_
- przełącznik czasowego wyłącznika między 1 godzina, 2 godziny, 4 godziny, 8 godzin_x000D_
- włącz/wyłącz jonizator_x000D_
- przełącznik biegu wentylatora: pierszy, drugi i trzeci_x000D_
_x000D_
Plusy:_x000D_
+ przyciski nie mają żadnego sygnału dźwiękowego w przeciwieństwie do mojej mikrofalówki_x000D_
+ na pierwszym biegu jest na tyle cicho, że dziecko może spać przy działającym oczyszczaczu_x000D_
+ jest wbudowany pojemniczek, gdzie można włożyć zapach, więc dodatkowo w pokoju pachnie jak działa oczyszczacz_x000D_
+ czasowyłączacz - usypiam dzieci, ustawiam na godzinkę, zamykam pokój i jest super_x000D_
+ nie ma żadnych świecących elementów (poza małymi diodami nad przyciskami), więc w ciemnym pokoju gdy działa pozostaje ciemno_x000D_
_x000D_
Neutralnie:_x000D_
* jest pilot z 4 przyciskami jak na obudowie, choć wg mnie to gadżet niepotrzebny_x000D_
* ładny wygląd - w tego typu urządzeniach nie przywiązuję wagi to tego, więc nie uznaję go za jakiś plus_x000D_
* jonizacja - nie mam pojęcia jak namacalnie sprawdzić efekty tej funkcjonalności_x000D_
* na wyższych biegach - drugi, trzeci - urządzenie jest już wyraźnie słyszalne, aczkolwiek mi wystarczy bieg pierwszy, więc nie uznaję tego jako minus, skoro nie korzystam_x000D_
_x000D_
Minusy:_x000D_
- mam urządzenie dopiero tydzień, więc jeszcze minusy się nie pokazały

4 na 5

Opinia pochodzi od:

Niewielki i zgrabny ...

Niewielki i zgrabny oczyszczacz. Na najniższej prędkości cichy, na wyższych nieco głośny ale do wytrzymania. Najważniejsze, że powietrze jest faktycznie w moim odczuciu lepszej jakości. Raczej do niewielkiego pokoju.

Usługi

Zabezpiecz swój sprzęt dodatkową ochroną 

Gwarancja Plus Komfort i Ochrona 48 m-cy.

Gwarancja Plus Komfort i Ochrona 48 m-cy.

 • Serwis "door to door"
 • Naprawa
 • Karta podarunkowa w przypadku braku możliwości naprawy
 • Ochrona na wypadek awarii
 • Ubezpieczenie od uszkodzenia mechanicznego
 • Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, rozboju
 • Ubezpieczenie od przepięcia
 • Zakres międzynarodowy
 • Ubezpieczenie dla klientów indywidualnych
 • Ubezpieczenie dla firm
Gwarancja Plus Komfort i Ochrona 36 m-cy.

Gwarancja Plus Komfort i Ochrona 36 m-cy.

 • Serwis "door to door"
 • Naprawa
 • Karta podarunkowa w przypadku braku możliwości naprawy
 • Ochrona na wypadek awarii
 • Ubezpieczenie od uszkodzenia mechanicznego
 • Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, rozboju
 • Ubezpieczenie od przepięcia
 • Zakres międzynarodowy
 • Ubezpieczenie dla klientów indywidualnych
 • Ubezpieczenie dla firm

Aktualności

Więcej

Oczyszczacz HB AP1021
Oczyszczacz HB AP1021 ×
Oczyszczacz HB AP1021
Oczyszczacz HB AP1021
Oczyszczacz HB AP1021

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]