Alarm bezprzewodowy – ranking. Jaki model wybrać do domu?

Jaki alarm bezprzewodowy do domu warto wybrać? Trzeba się nad tym zastanowić, bo odpowiedni system alarmowy to bezpieczeństwo nie tylko dla wszystkich cennych przedmiotów, ale też dla mieszkańców. Systemy alarmowe sprawdzają się nie tylko w sklepach, obiektach magazynowych czy centrach handlowych. Pełnią ważną rolę także w prywatnych domach. Myślisz o takim urządzeniu, ale nie wiesz, jaki alarm bezprzewodowy wybrać? Zobacz nasz ranking i poradnik i wybrane urządzenia.

Jakie rodzaje alarmów można wyróżnić? Przede wszystkim:


  • przewodowe,
  • bezprzewodowe.


W przypadku tych pierwszych wszystkie elementy łączą się za pomocą kabli. System alarmowy jest stabilny i odporny na wszelkie zakłócenia. Rzecz w tym, że instalację takiego alarmu najlepiej zaplanować już na etapie budowy domu, wymaga bowiem poprowadzenia i ukrycia wszystkich przewodów. Jest to naturalnie czasochłonne i kosztowne.


Alarmy bezprzewodowe opierają się natomiast na łączności radiowej. Dzięki temu są bardziej uniwersalne i sprawdzą się w każdym domu czy mieszkaniu, nawet jeśli wcześniej nie było tam żadnych zabezpieczeń. W artykule zajmiemy się właśnie alarmami bezprzewodowymi.


Alarm bezprzewodowy do domu


Jaki alarm bezprzewodowy kupić? Najważniejsze cechy


Systemy alarmowe różnią się od siebie ceną i możliwościami. W zależności od potrzeb można łączyć ze sobą różne elementy, rozbudowując system i dopasowując go do aktualnych potrzeb. Co uwzględnić przy zakupie?


  • Rodzaj czujników – czyli to, co właściwie wykrywa alarm i w wyniku jakich zdarzeń się aktywuje. Chcąc chronić się przed włamaniem, najczęściej wybiera się czujnik ruchu, ale też czujnik otwarcia drzwi czy zbitej szyby. Rozbudowane systemy z wieloma czujnikami mogą także poinformować o pożarze czy zalaniu.


  • Komunikacja z użytkownikiem – jeśli już dojdzie do uruchomienia alarmu, do użytkownika trafia informacja o zdarzeniu. Warto sprawdzić, w jakiej formie. Popularne jest na przykład wysyłanie na wybrany numer wiadomości SMS.


  • Zasilanie – jak w każdym urządzeniu elektrycznym, także tutaj do działania potrzebny jest prąd. Bez energii nie zadziała żaden alarm bezprzewodowy. Ranking uwzględnia modele na baterie oraz takie, które mogą działać i na baterii i z zasilaniem sieciowym.


  • Głośność – w przypadku uruchomienia syreny alarmowej, dobrze wiedzieć, jak bardzo jest głośna.


Alarm bezprzewodowy GSM – ranking produktów


W jaki alarm warto zainwestować? Poniżej prezentujemy propozycje sprawdzonych rozwiązań.Alarm bezprzewodowy GSM – ranking produktów


W jaki alarm warto zainwestować? Poniżej prezentujemy propozycje sprawdzonych rozwiązań.


System alarmowy BLAUPUNKT SA2650 KIT SHSA2650KITBP

Ten zestaw składa się z czujnika ruchu, czujnika na drzwi lub okno oraz panelu sterującego z klawiaturą do zawieszenia na ścianie. Do systemu można też podłączyć czujniki gazu, dymu albo wody. Instalacja sprzętu można zostać przeprowadzona samodzielnie, system obsługuje się w bezpłatnej aplikacji Connect2Home. O uruchomieniu alarmu dowiadujemy się przez SMS. Za pomocą telefonu można też zdalnie uzbroić albo rozbroić alarm. Sprzęt wykorzystujący zasilanie bateryjne lub sieciowe działa prawidłowo przy dużym zakresie temperatur – od −10 stopni do ponad 40.


Alarm z radarem BLAUPUNKT ISD-RG1200

To urządzenie wykrywa potencjalnych intruzów w zasięgu radaru, nawet gdy są za ścianą i nie sposób dostrzec ich przez okno lub są poza zasięgiem kamery. W przypadku wykrycia podejrzanego ruchu aktywuje się syrena alarmowa. Alarm generuje hałas o natężeniu 100 dB. Łatwe sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

W tym przypadku alarm jest zintegrowany z radarem i syreną, ale syreny alarmowe można także dokupić osobno, jak element połączony z centralką i różnymi czujnikami.


Ile kosztuje dobra syrena alarmowa?


Za niecałe 200 zł można zainwestować w taki sprzęt jak syrena alarmowa D-LINK DCH-Z510. Urządzenie kompatybilne z aplikacją mydlink Home może wygenerować 6 różnych sygnałów dźwiękowych o głośności 110 dB. Zasilane jest na baterie i waży zaledwie 125g.


W podobnej cenie dostępna jest także syrena alarmowa wewnętrzna BLAUPUNKT SR-S1. W urządzeniu możemy ustawić długość trwania alarmu. Dostaniemy także powiadomienie dźwiękowe o uruchomieniu oraz o słabej baterii.


Ciekawą kategorią produktów są także kieszonkowe alarmy personalne, takie jak XAVAX Midi. Takie kompaktowe urządzenia można traktować jak breloczek do kluczy, a