Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Debugowanie USB na Androidzie – jak włączyć i co to jest?

Smartfony działające pod kontrolą systemu Android oferują swoim użytkownikom debugowanie USB. Jest to specjalny tryb pracy telefonu, który zazwyczaj wykorzystywany jest przez programistów. Umożliwia on dostęp do ukrytych funkcji urządzenia, tym samym pomagając w diagnozowaniu wszelkich problemów. Debugowanie USB przydaje się także zwykłym użytkownikom, o czym zaraz będziesz mieć okazję się przekonać.


Debugowanie USB na androidzie


Co to jest debugowanie USB?


Czytając recenzje smartfonów, zapewne kiedyś rzuciło Ci się w oczy pojęcie debugowanie USB. Co to jednak w ogóle znaczy? Otóż jest to szczególny tryb działania telefonu, w którym korzystającej z niego osobie zapewniany jest pełen dostęp do systemu operacyjnego urządzenia.

Posługując się funkcją debugowania USB, możesz między innymi:
• odzyskać cenne dane z pamięci smartfona, którego system plików uległ uszkodzeniu;
• stworzyć kompleksową kopię zapasową plików oraz ustawień systemowych;
• umożliwić instalację oprogramowania niedostępnego w sklepie Google Play z plików .apk (przykładowo aplikacji sterującej dronem);
• nadać lub usunąć uprawnienia zainstalowanych aplikacji.

Debugowanie USB pozwoli Ci także na zrootowanie telefonu. Zyskasz dzięki temu możliwość instalacji Custom ROM-ów, czyli alternatywnych systemów operacyjnych tworzonych przez społeczność. Dzięki nim telefon zyska nowe funkcje, mogąc jednocześnie dłużej działać na jednym naładowaniu baterii.

Dodatkowo niektóre Custom ROM-y pozwolą Ci także nadawać lub odbierać uprawnienia zainstalowanym aplikacjom. Pomoże to poprawić bezpieczeństwo korzystania z telefonu, zmniejszając ilość wyciekających z niego danych analitycznych. Pamiętaj jednak, że instalowanie alternatywnych systemów operacyjnych może spowodować utratę gwarancji.


Jak włączyć debugowanie USB?


Debugowanie USB to funkcja systemowa, a to oznacza, że na smartfonach działających pod kontrolą systemu Android jej włączenie odbywa się w bardzo podobny sposób. Jedyną różnicą będzie lokalizacja poszczególnych ustawień. W szczególności dotyczy to „Numeru kompilacji”, który w zależności od producenta danego telefonu może znajdować się w innej części panelu sterownia telefonu. Jak więc włączyć debugowanie USB na smartfonie z systemem Android?

1. Otwórz aplikację: „Ustawienia”.
2. Odszukaj i kliknij pozycję: „O telefonie”.
3. Poszukaj kafelka z napisem: „Numer kompilacji” i naciśnij go 7-krotnie.
4. Wycofaj się do ogólnych ustawień telefonu i odszukaj pozycję: „System” lub „System i aktualizacje”.
5. Wejdź w: „Opcje dla programistów”.
6. Aktywuj pozycję: „Włącz debugowanie USB”. Na tym etapie telefon może wyświetlić ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa urządzenia. Zapoznaj się z nim i potwierdź swoją decyzję.

Po wykonaniu tych czynności funkcja debugowania jest już aktywna.

Co to jest debugowanie USB na android?


Nie martw się też, jeśli przeglądając ustawienia telefonu, nie udało Ci się znaleźć pozycji z powyższego poradnika. Niektórzy producenci smartfonów nieco inaczej projektują panel ustawień, zmieniając jego układ oraz nazwy poszczególnych opcji. Zatem, jak włączyć debugowanie USB w takiej sytuacji?

W przypadku telefonów marki Xiaomi oraz POCO:

1. Odszukaj pozycję: „Moje urządzenie”.
2. Wejdź we: „Wszystkie parametry”.
3. 7-krotnie kliknij kafelek: „Wersja MIUI”.
4. Wycofaj się do ogólnych ustawień telefonu.
5. Odszukaj i wejdź w pozycję: „Dodatkowe ustawienia”.
6. Wybierz panel: „Opcje programistyczne”.
7. Zjedź w dół, szukając jednocześnie pozycji: „Debugowanie USB”.
8. Zapoznaj się z ostrzeżeniem oraz potwierdź chęć aktywacji debugowania USB.

W przypadku telefonów marki realme oraz OPPO:

1. Odszukaj pozycję: „O telefonie”.
2. 7-krotnie stuknij: „Numer kompilacji”. Jeśli go nie widzisz, poszukaj pozycji: „Wersja” i otwórz ją.
3. Postępuj zgodnie z ogólnym poradnikiem.


Co będzie potrzebne, aby skorzystać z funkcji debugowanie USB Android?


Jak już wiesz, uruchomienie debugowania USB to łatwy proces, którego przeprowadzenie zajmuje dosłownie kilka chwil. Jednak, aby skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez tę funkcję, będziesz potrzebować:

kabla USB wyposażonego w złącze USB kompatybilne z Twoim smartfonem;
• telefonu z systemem Android;
komputera stacjonarnego lub laptopa.

Za pomocą przewodu USB podłącz swój telefon do komputera. Następnie wybierz z listy pozycję: „Zezwól na debugowanie USB”. To wszystko – możesz teraz korzystać z pełni funkcji oferowanych przez debugowanie USB!


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1. Star Wars Jedi: Fallen Order (Upadły Zakon) – wymagania gry

2. Watch Dogs: Legion – jakie są wymagania sprzętowe?

3. WPS – co to za przycisk na routerze?


Czytaj więcej

Apple CarPlay – jak włączyć? Apple CarPlay – jak włączyć?

Dzięki Apple CarPlay możesz bezpiecznie korzystać ze swojego smartfona z nadgryzionym jabłkiem jadąc samochodem. CarPlay pozwala swobodnie korzystać z podstawowych funkcji telefonu Apple i jednocześnie skupić się na drodze. Podpowiadamy, jak włączyć Apple CarPlay, by wykorzystać wszystkie jego możliwości.

Więcej

Rodzaje kart pamięci – jakie wyróżniamy? Prosty przewodnik dla każdego Rodzaje kart pamięci – jakie wyróżniamy? Prosty przewodnik dla każdego

Zastanawiasz się, co różni poszczególne rodzaje kart pamięci? Zgubiłeś się wśród tych wszystkich skomplikowanych nazw i klas? Spokojnie, jesteśmy tutaj, żeby pomóc! Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty przewodnik, dzięki któremu poznasz najważniejsze informacje na temat rodzajów kart pamięci.

Więcej

Czat RCS – co to jest? Jak działa? Czat RCS – co to jest? Jak działa?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest funkcja czat RCS w Twoim telefonie ? Nie musisz już więcej zaprzątać sobie tym głowy. Wyjaśnimy Ci, na czym polega ten nowy standard w komunikacji mobilnej.

Więcej

IP68 oraz IP67 – co oznaczają? Jaką wodoszczelność zapewniają? IP68 oraz IP67 – co oznaczają? Jaką wodoszczelność zapewniają?

IP67 albo IP68 – co oznacza ten parametr? Gdy przeglądasz specyfikację techniczną smartfonów, tabletów czy aparatów fotograficznych, często w takiej formie opisywany jest stopień wodoodporności. Czy te litery i liczby mają praktyczne znaczenie? Czym różni się stopień ochrony IP67 od IP68? Odpowiadamy na te pytania.

Więcej

Face ID – jak działa? Jak ustawić Face ID? Face ID – jak działa? Jak ustawić Face ID?

Face ID to mechanizm uwierzytelniania poprzez rozpoznawanie twarzy. Został opracowany przez firmę Apple i pokazany światu podczas prezentacji iPhone’a X w 2017 r. Od tego czasu znajduje się w każdym modelu iPhone’a oraz tabletach iPad. Jak ustawić Face ID na swoim urządzeniu? Wyjaśniamy i pokazujemy, jak działa Face ID i jak przeprowadzić cały proces krok po kroku!

Więcej

Typy ładowarek do telefonu – jakie są rodzaje? Typy ładowarek do telefonu – jakie są rodzaje?

Czy znasz wszystkie typy ładowarek, za pomocą których naładujesz smartfon? Taka wiedza przyda Ci się przede wszystkim wtedy, kiedy obecna ładowarka przestanie działać i trzeba szybko kupić nową. Lub wtedy, gdy telefon wyładuje się podczas wizyty u przyjaciół czy rodziny. Poznaj wszystkie najpopularniejsze rodzaje ładowarek oraz typy złączy.

Więcej

Jak wyłączyć autokorektę w telefonie? Jak ją włączyć? Jak wyłączyć autokorektę w telefonie? Jak ją włączyć?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyłączyć autokorektę w swoim telefonie, pewnie nieraz przysporzyła Ci ona problemów. Chociaż poprawianie czy podpowiadanie konkretnych słów bywa przydatne i przyspiesza pisanie wiadomości, czasem jest też bardzo kłopotliwe. Przekręcone wyrazy w najlepszym razie wywołają lekki uśmiech u odbiorcy. Mogą jednak zupełnie zmienić sens komunikatu. Dowiedz się, jak wyłączyć słownik w telefonie.

Więcej

Usuwanie historii Google – jak usunąć historię wyszukiwania? Usuwanie historii Google – jak usunąć historię wyszukiwania?

Usuwanie historii Google nie należy do trudnych czynności. Polecamy je wszystkim tym, którzy nie chcą ujawniać swojej aktywności w sieci, czyli dzielić się z tą firmą i jej kontrahentami informacjami o odwiedzanych stronach oraz frazami wpisywanymi w wyszukiwarkę. Dowiedz się, jak usunąć  w zaledwie kilku krokach to, co się wpisywało w Google, i odzyskaj prywatność w internecie.

Więcej

Gdzie jest kosz w telefonie? Jak znaleźć go na Androidzie? Gdzie jest kosz w telefonie? Jak znaleźć go na Androidzie?

Znalezienie kosza na komputerze jest proste, ale odpowiedź na pytanie, „gdzie jest kosz w telefonie”, rodzi więcej trudności. Jeśli chcesz odzyskać usunięte pliki, nie znajdziesz ich w jednym konkretnym folderze. Na szczęście istnieją sposoby na odzyskanie dokumentów czy zdjęć, które wcześniej zostały skasowane. Zobacz, jak to zrobić.

Więcej

Jak schłodzić telefon? Czego użyć? Jak schłodzić telefon? Czego użyć?

Mocno przegrzany smartfon to jeszcze nie powód do paniki – wystarczy tylko wiedzieć, jak schłodzić telefon. Obniżenie temperatury pozwoli zapobiec jego uszkodzeniu, a także wydłuży żywotność zamontowanej w nim baterii. Chłodzenie smartfona będzie szczególnie przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów, bo pozwoli korzystać z niego w każdych warunkach pogodowych. Zatem jak szybko i skutecznie schłodzić telefon?

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]