Człowiek z żelaza

nr kat.: 1233377 ADD MEDIA

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność

      Kontynuacja losów bohaterów „Człowieka z marmuru”. Sierpień ’80, na Wybrzeżu trwają strajki. Redaktor Winkler zostaje wysłany do Gdańska, by zebrać materiały do reportażu o jednym z przywódców związkowych Macieju Tomczyku. Nie mogąc dostać się do strajkującej stoczni, spotyka się z bliskimi Tomczyka. Z ich opowieści wyłania się rodzinna historia dwóch pokoleń, Maćka i jego ojca Mateusza Birkuta oraz drogi Polaków do Sierpnia ’80: od tragedii roku 1970, poprzez klęskę 1976, do stworzenia „Solidarności”. Dla Winklera doświadczenie gdańskie staje się początkiem przemiany.

      Filmowe świadectwo wydarzeń dziejących się niemal na oczach reżysera. Złota Palma w Cannes i nominacja oscarowa dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego jako wyraz poparcia Zachodu dla „Solidarności”, po raz pierwszy na Blu­ray.

Zastosowane technologie

Opania Marian Opania Marian

Radziwiłowicz Jerzy Radziwiłowicz Jerzy

Ogólne

Producent

Add Media

Gatunek

Dramat, Historyczny

Reżyseria

Wajda Andrzej

Obsada

Byrska Irena, Janda Krystyna Opania Marian Radziwiłowicz Jerzy

Scenariusz

Aleksander Ścibor-Rylski

Muzyka

Andrzej Korzyński

Czas trwania [min]

154

Studio filmowe

Byrska Irena

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

1981

Właściwości

Nośnik

Blu-ray

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie, Polskie dla niesłyszących

Dźwięk

Polski 5.1

Format obrazu

2.35:1, 16:9

Dodatkowo na płycie

zwiastun filmu po rekonstrukcji, materiał porównawczy przed i po rekonstrukcji, galeria zdjęć porównawczych, Kino RP, zobacz na Blu­Ray, zobacz na DVD.

Aktualności

Więcej

Człowiek z żelaza ×
Człowiek z żelaza

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]