Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Jak otworzyć plik HEIC w Windows 10?

Masz komputer z systemem Windows 10 i zastanawiasz się, jak otworzyć plik HEIC? Przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku, skupiając się na bezpłatnych opcjach. Dowiesz się też, jak edytować plik HEIC, nawet jeśli na Twoim biurku nie leży najnowszy iPad lub nie jesteś posiadaczem Iphone’a. Poznasz też najważniejsze różnice pomiędzy formatami obrazów firmy Apple i Windows.Plik HEIC – co to jest? Wyjaśnienie terminu


Zanim powiemy Ci, jak otworzyć plik HEIC w Windows 10, warto zatrzymać się na chwilę przy definicji formatu. HEIC (ang. High Efficiency Image Container) można śmiało nazwać odpowiednikiem plików JPEG w ekosystemie Apple. Pliki HEIC wyróżniają się jednak wyższą jakością i kompresją. Co to oznacza? HEIC pozwalają zaoszczędzić więcej miejsca na dysku. To zasługa technologii High Efficiency Video Coding, czyli HEVC. 

HEIC to także zaktualizowana wersja formatu HEIF (High Efficiency Image Format) – używanego przed 2017 r. przez firmę Apple, czyli od iOS 11.


Zalety plików HEIC


Jakie są inne zalety pliku HEIC?

●  Nie dość, że omawiany format zajmie tylko połowę miejsca (w porównaniu do pliku JPEG), to dodatkowo można go konwertować na plik GIF.
●  HEIC przyda się również do rejestrowania poruszającego się obiektu w trybie seryjnym i podczas zdjęć na żywo – jeden plik będzie zawierał wiele obrazów.
●  W pliku HEIC zostają zapisane istotne dane, m.in. wysokość i szerokość obrazu (podawane w pikselach), lokalizacja, rozdzielczość oraz dokonane zmiany.
●  Pliki HEIC obsługują też obrazy 16-bitowe, co spodoba się osobom zajmującym się profesjonalną fotografią.


Jak otworzyć plik HEIC w Windows? Rozszerzenie z Microsoft Store


Jeżeli nie wiesz, jak otworzyć plik HEIC w Windows 7, Windows 8 lub 10, przeczytaj nasze wskazówki. Wystarczy pobrać oficjalny dodatek z Microsoft Store, by otwierać oraz edytować HEIC. Znajdziesz go w zbiorze pod nazwą HEIF Image Extension. Po zainstalowaniu programu kliknij plik HEIC dwa razy, a obraz zostanie otworzony w domyślnej aplikacji Zdjęcia. Wskazówka: zainstaluj również rozszerzenie wideo HEVC, dzięki czemu odtworzysz ruchome obrazy.


Jak otworzyć plik z rozszerzeniem HEIC? Wykorzystaj CopyTrans HEIC


Wejdź na stronę CopyTrans HEIC i naciśnij przycisk pobierania. Otworzy się kreator konfiguracji oprogramowania. Po otwarciu instalatora dodaj oprogramowanie do systemu Windows. Wtyczka zadziała, jeśli masz system Windows 7, 8 lub 10, czyli wyposażony we wbudowaną przeglądarkę Windows Photos Viewer. Teraz kliknij obraz dwa razy w Eksploratorze plików.

Jak otworzyć plik HEIC?


Jak otworzyć plik HEIC? Użyj File Viewer Plus


Odwiedź stronę oprogramowania i wybierz bezpłatną wersję próbną. Otwórz kreator konfiguracji, a po zainstalowaniu – okno oprogramowania. Naciśnij „Plik”, a potem „Otwarty”, by wybrać plik HEIC. Możesz wejść w kartę „Edycja” i zająć się zmianami w pliku, np. zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar obrazu.


Jak otworzyć plik HEIC w Windows 10? Skorzystaj z Photoshopa


Zdjęcia bardzo dobrej jakości to często domena profesjonalnych fotografów: reportażowych, lifestyle’owych, produktowych itp. Jeśli należysz do grona osób, które stawiają na wyjątkowe fotografie, na początek pobierz wspomniane już rozszerzenia: HEIC i HEVC. Znajdziesz je w sklepie Microsoft Store. Następnie uruchom Photoshopa. Potem pozostaje już tylko zaimportować wybrane pliki HEIC. Teraz możesz edytować obraz według własnego gustu. W razie potrzeby wykorzystaj opcję „Zapisz jako”, by zmienić format pliku na inny. Rozszerzenia oferują całą gamę możliwości edycyjnych.

Uwaga – w Windows 11 piliki HEIC są otwierane przez przeglądarkę systemową automatycznie.


Plik HEIC – jak otworzyć obraz w tym formacie? Podsumowanie


Pliki HEIC są charakterystycznym formatem obrazów dla iPhone’ów i iPadów. Pomimo dużej popularności sprzętów firmy Apple większość komputerów i laptopów pracuje na systemie Microsoftu. Dlatego alternatywne metody otwierania plików HEIC dla właścicieli komputerów z Windowsem cieszą się tak dużą popularnością. Z pomocą HEIF Image Extension, CopyTrans HEIC, File Viewer Plus oraz Photoshopa otworzysz, edytujesz i prześlesz pliki z rozszerzeniem HEIC.


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1. DHCP – co to jest? Na czym polega jego konfiguracja?

2. Jakie słuchawki do PS5 wybrać? Ranking najlepszych modeli

3. Ranking słuchawek sportowych – jaki bezprzewodowy model wybrać?

Czytaj więcej

Pagefile.sys – co to jest? Jak go zmniejszyć i czy można usunąć? Pagefile.sys – co to jest? Jak go zmniejszyć i czy można usunąć?

Pagefile.sys jest nieodłącznie związany z pamięcią RAM. Kiedy zabraknie w nim miejsca, system Windows przenosi na dysk systemowy najważniejsze dane. Dowiedz się, jak zmniejszyć plik pagefile.sys i czy można go bezproblemowo usunąć. Wskażemy też konkretne sytuacje, w których ta czynność przyniesie negatywne skutki.

Więcej

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej? Instrukcja krok po kroku Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej? Instrukcja krok po kroku

Aktualizowanie sterowników karty graficznej to niezwykle łatwa procedura. Decydując się na jej przeprowadzenie, zagwarantujesz sobie optymalną pracę Twojego komputera, a w niektórych przypadkach także zwiększysz jego wydajność. Aby uaktualnić oprogramowanie sterujące grafiką, będziesz potrzebować dostępu do internetu oraz kilku minut. Zatem, jak zaktualizować sterowniki karty graficznej?

Więcej

DHCP – co to jest? Na czym polega jego konfiguracja? DHCP – co to jest? Na czym polega jego konfiguracja?

DHCP – co to za termin? Nie wiesz, co to jest DHCP? Ręczne przydzielanie adresów IP to żmudne i czasochłonne zajęcie. W ogromnych sieciach, liczących kilkaset urządzeń, jest to nawet niemożliwe. Na szczęście istnieje serwer DHCP, który przydziela je automatycznie, bez ingerencji człowieka (administratora sieci). Po lekturze artykułu będziesz też wiedzieć, jak skonfigurować serwer DHCP samodzielnie.

Więcej

Pamięć cache – co to jest? Jak ją wyczyścić? Pamięć cache – co to jest? Jak ją wyczyścić?

Pamięć cache to jeden z terminów, z którym prędzej czy później zetknie się każdy internauta. Z artykułu dowiesz się nie tylko, co to są pliki cache, ale także, w jaki sposób je wyczyścić i kiedy warto to zrobić. Zapoznaj się ze wskazówkami, jak krok po krok wygląda czyszczenie cache w różnych przeglądarkach internetowych – na laptopach i urządzeniach mobilnych.

Więcej

Jak otworzyć plik HEIC w Windows 10? Jak otworzyć plik HEIC w Windows 10?

Masz komputer z systemem Windows 10 i zastanawiasz się, jak otworzyć plik HEIC? Przeprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku, skupiając się na bezpłatnych opcjach. Dowiesz się też, jak edytować plik HEIC, nawet jeśli na Twoim biurku nie leży najnowszy iPad lub nie jesteś posiadaczem Iphone’a. Poznasz też najważniejsze różnice pomiędzy formatami obrazów firmy Apple i Windows.

Więcej

Jak zaktualizować sterowniki w Windows 10? Jak zaktualizować sterowniki w Windows 10?

Sterowniki to niezwykle ważne oprogramowanie, które w dużej mierze odpowiada za prawidłowe działanie każdego komputera. Jednak aby sterowniki mogły pełnić swoją funkcję, niezbędne jest ich regularne uaktualnianie. W systemie Windows 10 proces ten odbywa się automatycznie, ale czasami funkcjonalność ta potrafi zawieść. Zatem jak zaktualizować sterowniki samodzielnie?

Więcej

Jak sprawdzić, ile cali ma laptop? Jak przeliczyć te rozmiary na cm? Jak sprawdzić, ile cali ma laptop? Jak przeliczyć te rozmiary na cm?

Ekrany przenośnych komputerów różnią się długością przekątnej – jest kilka standardowych wariantów. Aby poznać wymiary laptopów w cm, należy pomnożyć wartość podawaną przez producenta w calach. Jak to obliczyć i właściwie dobrać wielkość komputera do swoich potrzeb? Zobacz praktyczny poradnik, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości!

Więcej

Jak sprawdzić klucz Windows 10? Jak go odczytać i gdzie go znaleźć? Jak sprawdzić klucz Windows 10? Jak go odczytać i gdzie go znaleźć?

Aby móc w pełni legalnie korzystać z systemu operacyjnego stworzonego przez firmę Microsoft, musisz posiadać oryginalną licencję Windows 10. Jak sprawdzić klucz dołączony do zakupionego produktu i zweryfikować jego autentyczność? Nie jest to trudne zadanie i zajmie Ci tylko kilka chwil. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dokładnie dowiesz się, gdzie znaleźć klucz Windows 10 i jak go sprawdzić.

Więcej

Jak zmienić jasność ekranu na Windows 10? Jak ją zmniejszyć, a jak zwiększyć? Jak zmienić jasność ekranu na Windows 10? Jak ją zmniejszyć, a jak zwiększyć?

Prawidłowo dobrana jasność ekranu ułatwia korzystanie z komputera, znacząco minimalizuje zmęczenie oczu, a także pomaga szybciej dostrzec przeciwników w grach multiplayer. Warto więc poświęcić chwilę na dostosowanie tego parametru do swoich preferencji. Dowiedz się, jak w prosty sposób zmienić jasność ekranu w systemie operacyjnym Windows 10.

Więcej

Jak cofnąć Windows 11 do 10? Jak powrócić do poprzedniej wersji systemu? Jak cofnąć Windows 11 do 10? Jak powrócić do poprzedniej wersji systemu?

Pomimo kilku ciekawych funkcji nie każdemu użytkownikowi przypadł do gustu nowy system Windows 11. Powrót do „10” jest jednak możliwy, ale wymagać będzie to przeprowadzenia pewnej procedury. Na szczęście jej wykonanie nie jest szczególnie trudne i zajmie około kilkunastu minut. Zatem, jak cofnąć Windows 11 do 10 i o czym należy pamiętać przed powrotem do poprzedniej wersji systemu?

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]