Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Dzięki szybkiej łączności łatwo przetransferujemy pliki, przerzucimy filmy i zdjęcia między urządzeniami, będziemy mogli też udostępniać internet z telefonu, aby korzystać z niego także na PC. Integracja urządzeń potrafi ułatwić życie. Ale to wszystko pod warunkiem, że potrafimy skorzystać z tej możliwości i wiemy konkretnie, jak to zrobić. Jak więc połączyć telefon z komputerem – przez USB, Wi-Fi i Bluetooth? Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.


Jak połączyć telefon z komputerem przez USB?


Najprostsza metoda na połączenie urządzeń to użycie kabla USB. Korzystając z tego sposobu możemy zarówno przerzucać pliki, jak również przekazywać energię. Wiele osób, nie mając pod ręką gniazdka sieciowego ani powerbanku, łączy smartfona ze swoim laptopem, aby podładować baterię. Trzeba mieć jednak świadomość, że w awaryjnych sytuacjach daje to rezultaty tylko na chwilę, ponieważ ładowanie odbywa się zdecydowanie wolniej. Na ekranie smartfona po połączeniu z komputerem zazwyczaj pojawia się pytanie, co chcemy zrobić – tylko ładować, czy udostępnić pliki. Jeśli interesuje nas dostęp do plików, na tym etapie prawdopodobnie pojawią się dwie możliwości do wyboru:


 • rządzenie multimedialne (MTP),
 • aparat (PTP)


Pierwsza opcja umożliwia dostęp do wszystkich plików multimedialnych. Nie tylko zdjęć, ale też filmów czy muzyki. Protokół MTP pozwala na przegrywanie, wgrywanie oraz kasowanie całej zawartości telefonu komórkowego. W przypadku wybrania PTP smartfon jest traktowany przez system jako aparat fotograficzny. Ułatwia to bezpośrednie przegrywanie plików graficznych do programów specjalistycznych, zajmujących się obróbką grafiki w formie RAW. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie zdjęć, pokażą się w folderach analogicznie, jak wszystkie pliki zapisane na dysku laptopa czy na innych nośnikach. Jeśli korzystamy z iPhone, powinniśmy użyć do połączenia kabla APPLE Lightning na USB.


Podłączenie telefonu do komputera – instrukcja


A jak połączyć telefon z laptopem przez Wi-Fi?


Wiadomo, że nie zawsze mamy pod ręką kabel albo wolny port w obudowie. Dlatego dla własnej wygody, warto szukać alternatywnych metod na synchronizację urządzeń.


Jeśli używamy systemu Windows 10, możemy skorzystać na przykład z aplikacji „Twój telefon”. Jak jej używać?


 • Najpierw należy podłączyć komputer i smartfon do tej samej sieci Wi-Fi i włączyć aplikację „Twój telefon” na komputerze.


 • Następnie – logujemy się na swoje konto Microsoft (lub rejestrujemy nowe konto, jeśli jeszcze go nie posiadamy), klikamy „Dodaj telefon” i wpisujemy w aplikacji swój numer.


 • Na ekranie smartfona pojawi się SMS z linkiem do aplikacji.


 • Po ściągnięciu apki logujemy się tym samym kontem co na komputerze.


 • Po potwierdzeniu uprawień dla aplikacji parujemy oba urządzenia za pomocą Bluetooth.


Aplikacja Windows 10 jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Niektórzy producenci mają własne metody – chociażby marka Huawei, która proponuje transmisję danych z wykorzystaniem NFC. Funkcja Huawei Share OneHop będzie dostępna, jeśli użyjemy smartfona Huawei czy Honor z systemem EMUI 9.0/Magic UI 2.0 lub nowszym oraz kompatybilny komputer z ikoną Huawei Share albo HONOR Magic-link.


Połączenie komputera z telefonem – jak to zrobić krok po kroku?


Jak podłączyć telefon do komputera przez Bluetooth?


Transmisji Bluetooth używamy częściej w innych celach – przede wszystkim do łączenia smartfona ze słuchawkami albo inteligentnym zegarkiem, albo komputera z bezprzewodową myszą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby analogiczną metodą połączyć komputer z telefonem. Jak to zrobić?


 • Włączamy funkcję Bluetooth w ustawieniach telefonu i na komputerze.
 • Umieszczamy urządzenia w bliskiej odległości od siebie,
 • klikamy w opcję „Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne” i szukamy na liście nazwy swojego telefonu.
 • Na obu urządzeniach pojawi się komunikat z zapytaniem, czy chcemy je ze sobą sparować, a w celu potwierdzenia trzeba będzie wpisać przesłany kod PIN.
 • Po uwierzytelnieniu pozostaje poczekać na informację o pomyślnym sparowaniu i już można przesyłać pliki.


Dlaczego warto wiedzieć, jak połączyć telefon z komputerem?


Teraz już wiesz, jak połączyć telefon z komputerem przez USB i jak połączyć telefon z komputerem przez Wi-FiCzemu warto to robić? Jest kilka powodów. Na pewno korzystając z ekranu komputera, łatwiej uporządkować zdjęcia, poprzerzucać je go odpowiednich folderów przy przypisać im konkretne nazwy i opisy. Transfer plików to także pewnego rodzaju backup. W przypadku zniszczenia albo zgubienia telefonu, pliki multimedialne mogłyby przecież przepaść.


Zobacz więcej

Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zastanawiasz się, jaka podkładka pod mysz będzie dobra? A te źle dobrane – będą generować niepotrzebne problemy. Zatem jeśli szukasz podkładki pod mysz, ten rankikng jest dla Ciebie!

Więcej

Jak sprawdzić, ile cali i cm ma laptop? Jaki wymiar wybrać? Jak sprawdzić, ile cali i cm ma laptop? Jaki wymiar wybrać?

Chcesz kupić laptop? Ile cali powinien mieć? To ważna decyzja, zwłaszcza jeśli będziesz używać tego sprzętu na co dzień. Jednak aby mieć punkt odniesienia, w pierwszej kolejności, należałoby wiedzieć, jaki rozmiar ma urządzenie, z którego korzystamy w tej chwili. Jak więc sprawdzić cale laptopa?

Więcej

Rodzaje systemów operacyjnych – jaki wybrać? Czym dokładnie jest taki system? Rodzaje systemów operacyjnych – jaki wybrać? Czym dokładnie jest taki system?

Chcesz poznać rodzaje systemów operacyjnych, dowiedzieć się, czym są i na co wpływają? Zobacz kompleksowy poradnik, który ułatwi Ci wybranie właściwego systemu operacyjnego.

Więcej

Jak podkręcić procesor? Overclocking CPU krok po kroku Jak podkręcić procesor? Overclocking CPU krok po kroku

Jeśli lubisz grać w gry komputerowe, być może zastanawiasz się, jak podkręcić procesor, aby osiągnąć lepszą wydajność. Jak zrobić to bezpiecznie? Oto nasz poradnik!

Więcej

Zasilacz UPS – co to jest? Jaki wybrać? Zasilacz UPS – co to jest? Jaki wybrać?

Jeśli zależy nam na stabilnym działaniu komputera pomimo awarii i przerw w dostawie prądu, warto zainwestować w zasilacz awaryjny UPS.

Więcej

Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google? Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google?

Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie dostępne na urządzeniach mobilnych działające w systemie Android. Jak wyłączyć Google Asystenta? Sprawdź instrukcję!

Więcej

Jak zmienić rozszerzenie pliku na Windows 10? Jak zmienić rozszerzenie pliku na Windows 10?

Wiedza na temat tego, jak zmienić rozszerzenie pliku, należy do grona podstawowych umiejętności, potrzebnych każdego dnia. W przypadku użytkowników systemu Microsoft Windows 10 sprawa jest bardzo prosta.

Więcej

Jak zrobić screena na laptopie – z systemem Windows i w laptopach Apple? Jak zrobić screena na laptopie – z systemem Windows i w laptopach Apple?

Można śmiało powiedzieć, że wiedza o tym, jak zrobić screena na laptopie, to tak samo podstawo-wa kwestia, jak wykorzystywanie funkcji kopiuj/wklej. Taką samą możliwość znajdziemy w smartfonach i tabletach.

Więcej

Tryb awaryjny w telefonie – jak go włączyć i wyłączyć? Tryb awaryjny w telefonie – jak go włączyć i wyłączyć?

Tryb awaryjny w telefonie to szczególna funkcja, którą większość użytkowników smartfonów od-krywa zazwyczaj przez przypadek. Podpowiemy Ci, jak bez paniki przywrócić domyślny tryb telefonu. Omówimy także, czym tak na-prawdę jest tryb awaryjny i kiedy może się nam przydać.

Więcej

Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać? Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do robienia zdjęć będzie dobry? Nic dziwnego. Aparat w smartfonie to jeden z najistotniejszych elementów, a jego możliwości w dużym stopniu wpływają na cenę urządzenia.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]