Jak wybrać pralkę do zabudowy pod blatem?

Gdy mamy do dyspozycji małą lub nieustawną łazienkę, często zbawiennym rozwiązaniem okazuje się przeniesienie pralki do kuchni. Pralka w kuchni funkcjonuje w wielu domach, zapewniając większą wygodę, niż w przypadku próby zmieszczenia jej w ciasnym wnętrzu. W związku z tym, że w kuchniach często decydujemy się na sprzęty w zabudowie, także pralka umieszczona pod blatem najczęściej jest tego rodzaju urządzeniem. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taką opcję? Zobacz zbiór praktycznych informacji o pralkach do zabudowy. 

O czym pamiętać wybierając pralkę w zabudowie?

Wszystkie pralki do zabudowy mają standardowe rozmiary, umożliwiające dopasowanie ich do większości mebli kuchennych. Ich szerokość wynosi 60 cm, głębokość - 55 cm, zaś wysokość - od 83 cm do 85 cm. O wymiary zatem nie należy się martwić, ważniejsze będą inne kwestie.

Odpowiedni montaż pralki – to podstawa prawidłowego działania sprzętu i zachowania gwarancji. Instalując pralkę, trzeba brać poprawkę na jej pracę, a dokładnie - poruszanie się w formie intensywnych drgań przy wirowaniu. Z tego powodu, pralka nie powinna stykać się bezpośrednio ze ścianami lub z innymi sprzętami, gdyż grozi to ich uszkodzeniem lub porysowaniem. Za pralką powinno się zachować około 10 cm wolnej przestrzeni, a po bokach urządzenia - około 2 cm. Miejsce montażu pralki powinno także posiadać swobodny dostęp do gniazdka elektrycznego. Odległość od źródła prądu nie powinna przekraczać 1,5 metra, bo taka jest zazwyczaj długość przewodu.

Funkcje jak w standardowym modelu – pralka do zabudowy ma te same cechy i właściwości, co modele wolnostojące. Ze względy na takie same wymiary, praktycznie nie różnią się pojemnością, bo ta waha się pomiędzy 7 a 8 kilogramów przy pełnym wsadzie. Różnice natomiast tkwią w poszczególnych modelach różnych producentów w zużyciu wody i energii, a także liczbie i rodzaju dostępnych programów. 

Polecane modele pralek do zabudowy

Poniżej przedstawiamy kilka modeli szczególnie godnych uwagi. Te urządzenia to sprawdzone pralki od wiodących producentów. Warto więc przyjrzeć im się bliżej! Każda z nich to dobry wybór, dostosowany do zróżnicowanych potrzeb odbiorców.

Pralka WHIRLPOOL BIWMWG71484E

To bardzo cicha i niezawodna pralka z dużym cyfrowym wyświetlaczem. Umożliwia pranie kolorowych tkanin już w temperaturze 15 stopni, funkcję opóźnionego startu, a także specjalne programy do prania kołder czy odzieży sportowej. Dostępny jest także szybki program, piorący w zaledwie 30 minut.

Pralka BEKO WITV8712X0W

To pralka z elektronicznym systemem wyważania wsadu. Sama określa najważniejsze parametry prania na podstawie ciężaru załadowanych ubrań. Na uwagę zasługuje też program BabyProtect, przeznaczony do higienicznego prania ubranek niemowlęcych i odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe i intensywne płukanie, program bezwzględnie eliminuje bakterie znajdujące się na odzieży. Pralka Beko ma także certyfikat Woolmark, który potwierdza najlepszą ochronę delikatnych tkanin.

To nowoczesny model, oferujący także programy parowe doskonałe do odświeżenia lekko zabrudzonych ubrań czy eliminacji uporczywych zagnieceń. Silnik jest bardzo cichy, bo generuje zaledwie 46 dB hałasu podczas normalnej pracy i 68 dB przy intensywnym wirowaniu. Klasa energetyczna tej pralki to A++, a szybki program trwa zaledwie 14 minut!

A może pralka w zabudowie do łazienki?

Okazuje się, że pralki do zabudowy można również zintegrować z meblami łazienkowymi. Często dzieje się tak, gdy to nie brak miejsca, a estetyczna wizja skłania do takiego rozwiązania. Wówczas pod blatem, oprócz pralki, znajduje się kosz na brudną bieliznę, natomiast na blacie umieszcza się przybory toaletowe, ręczniki oraz umywalkę.

Jak widać, pralka w zabudowie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego modelu, a sprzęty tego typu pod względem specyfikacji wcale nie ustępują innym. Warto zatem rozważyć taką opcję nowym mieszkaniu. Jeśli konkretny model wybierzemy z głową, a montaż wykonamy profesjonalnie i zgodnie z najważniejszymi zasadami, można liczyć na to, że pralka w tej formie będzie służyć bardzo długo. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]