Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jak wybrać uchwyt do telewizora?

Telewizor wiszący na ścianie, zamiast postawiony na stoliku, to coraz częstszy widok. Wynika o z faktu, że decydujemy się na coraz większe przekątne i często trudno po prostu zmieścić większy ekran lub kupować mebel o większych gabarytach. Poza tym, wiszący telewizor wygląda elegancko i jest po prostu modny. Rodzice małych dzieci docenią także taki wybór ze względu na bezpieczeństwo. Wiszące urządzenie znajduje się trochę wyżej, a mocowanie do ściany jest pewniejsze, niż pozostawienie sprzętu w zasięgu rąk niesfornego brzdąca. Jeśli zatem podejmiemy decyzję, że telewizor powiesimy na ścianie, to czas wybrać odpowiedni uchwyt. Jakimi kryteriami kierować się szukając odpowiedniego modelu? Przedstawiamy krótki poradnik, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wymiary i waga przed wszystkim

Na początku należy zaznaczyć, że najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie, czy wybrany uchwyt w ogóle udźwignie posiadany telewizor. Szybki rzut oka na specyfikację pozwoli to ocenić, ponieważ producenci podają zarówno minimalną i maksymalną przekątną ekranu, jak również maksymalny ciężar. Na przykład uchwyt TV VESA 600x400 pasuje do telewizora o wielkości 26-65 cali, który waży do 40 kg.

Rodzaje uchwytów do TV

Najpopularniejsze są uchwyty ścienne. Alternatywą są uchwyty sufitowe. Te drugie są nieco trudniejsze w montażu, ale mają tę zaletę, że nie trzeba wiercić dziur w ścinanie. Wbrew pozorom, nie wymuszają też wysokiego położenia telewizora. Odległość telewizora od sufitu może wynosić nawet 170 centymetrów. Bardzo rzadko spotyka się mocowanie do biurka. Jest to możliwe jedynie w przypadku małych urządzeń, ale przede wszystkim monitorów komputerowych.

Możliwość regulacji

W zależności od swojej konstrukcji uchwyty do TV umożliwiają regulacje położenia w różnych zakresach. Zazwyczaj możemy poruszać ekranem zarówno w poziomie, jak i w pionie, niemniej możliwości są mniej lub bardziej ograniczone. Na przykład, uchwyt HAMA LCD/LED Full Motion Premium zapewnia regulację poziomą o 180 stopni, natomiast kąt nachylenia może się zmienić o 15 stopni w jedną lub w drugą stronę. Są też przypadki, że regulacja pozioma jest mniej elastyczna (max 120 stopni), za to w pionie nachylenie może dojść i do 20 stopni.

Uchwyt do telewizora – rozwiązanie na lata!

Warto mieć świadomość, że uchwyt na telewizor może być naprawdę długowieczny. Najprawdopodobniej prędzej wymienimy telewizor lub połowę mebli w pokoju, niż dojdzie do jakiegoś zniszczenia. Producenci zapewniają gwarancję na 10 lat lub dożywotnią, więc mocowania możemy być na 100% pewni. W związku z tym, że wymuszonej zmiany nie należy się spodziewać, tym bardziej warto starannie podejść do wyboru i kupić od razu to, co spełnia nasze oczekiwania. Dobrze jest już myśleć przyszłościowo, w końcu uchwyt najprawdopodobniej będzie dźwigał nie tylko obecny, ale również kolejny wybrany przez nas model telewizora. Myśląc od razu o estetyce, dobrze jest szukać uchwytów z gotowym systemem do maskowania kabli. Znaczenie też może mieć kolor. Oczywiście na rynku zdecydowanie dominują telewizory z czarną obudową, jeśli jednak zdecydujemy się na biały telewizor, dobrze jest kupić także uchwyt w kolorze białym - taki, jak VOGELS W52071.

Stopniowa wymiana telewizorów Full HD na telewizory 4K często sprawia, że zmienia się także pomysł na ekspozycję telewizora w salonie. Uchwyty na pewno sprawdzą się w każdym minimalistycznym wnętrzu lub takim, który do takiego stanu aspiruje.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]