Jaka drukarka do domu? Przegląd urządzeń w przestępnych cenach

Posiadanie drukarki w domu, chociaż nie jest może koniecznością, z pewnością daje duży komfort i wygodę. Chociaż wiele dokumentów, jak bilety czy karty pokładowe, możemy pokazywać już w wersji elektronicznej, to cały czas wydruk jest ogromną korzyścią. Zwłaszcza, że urządzenia mobilne, a w szczególności ich akumulatory, bywają zawodne i lepiej po prostu mieć coś wydrukowane na papierze, chociażby na wszelki wypadek. Poza tym, dodatkową potrzebę drukowania odczują na pewno rodzice dzieci w wieku szkolnym, które na pewno będę chciały drukować dużo rzeczy w ramach prac domowych. Domowa drukarka nie musi spełniać tych samych kryteriów, co drukarka pracująca na co dzień w dużym biurze. Co zatem warto wybrać, aby sprzęt spełniał oczekiwania, a cena nie była wygórowana? W tym artykule przedstawiamy przydatne rady oraz prezentujemy wybrane modele drukarek o przeznaczeniu domowym. Zobacz, co warto kupić i dlaczego.


Koszty drukarki – zakup i eksploatacja


Liczba oferowanych modeli drukarek jest bardzo duża, podobnie jak rozpiętość cenowa. Wiadomo, że jeśli szukamy sprzętu do podstawowych zastosowań, raczej będziemy się rozglądać za tańszymi urządzeniami. Niemniej należy odnotować, że na cenę składa się nie tylko koszt zakupu, ale także ponoszone w przyszłości koszty eksploatacji. Dobrze jest zatem na etapie poszukiwań zasięgnąć informacji nie tylko o specyfikacji samej drukarki, ale także o cenie tuszu lub tonera oraz jego wydajności i dostępności. Największy błąd to zakup taniego urządzenia, które ma bardzo drogi tusz, lub tani, ale bardzo trudno dostępny ze względu na ograniczoną sieć dystrybucji. Z tego powodu, naprawdę nie warto wybierać nieznanych marek, a raczej produkty sprawdzonych firm, znanych jako liderzy na rynku urządzeń biurowych.


Jaką drukarkę do domu wybrać?


Najważniejsze parametry drukarki


Patrząc na domową drukarkę, należy zastanowić się jakie funkcje będą nam potrzebne. I tu nasuwa się pytanie, czy będziemy tylko drukować, czy raz na jakiś czas będziemy chcieli wykonać kopię dokumentu lub dokonać skanu. W tym drugim przypadku, zdecydowanie warto wybrać nie drukarkę, a urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ różnice w cenie są bardzo niewielkie, a zyskujemy znacznie więcej możliwości – chociażby na wszelki wypadek. Jeśli już odnajdziemy kilka urządzeń mieszczących się w założonym budżecie, czas porównać ich specyfikację. Najczęściej podawane dane to szybkość wydruku w kolorze i w czerni, a także rozdzielczość wydruku i obsługiwane rodzaje i wielkości papieru. To wszystko jest oczywiście ważne, ale nie aż tak bardzo, jak się pozornie wydaje. W końcu różnica między 7 a 8 stronami wydrukowanymi na minutę nie jest specjalnie odczuwalna. Znacznie ważniejsze cechy, wpływające na wygodę, to na przykład łączność Wi-Fi oraz możliwość drukowania bezpośrednio z urządzeń mobilnych bez konieczności zgrywania na dodatkowe nośniki. Istotne są także gabaryty. Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, to każdy centymetr będzie istotny, zwłaszcza, że odkąd nie używa się komputerów stacjonarnych, tylko laptopów, także specjalny stolik na drukarkę jest rzadkim widokiem w wielu domach. Jeśli jakość skanu albo kopii będzie istotna, dobrze jest przejrzeć również parametry rozdzielczości przypisane do tych funkcji – te są zupełnie inne, niż parametry druku.


Przykładowa drukarka domowa


Najlepsze drukarki domowe


Wśród polecanych modeli, na pewno warto wskazać urządzenie HP DeskJet Ink Advantage 3775 Szary. To mała drukarka, która pracuje dość cicho i zużywa niewiele energii. Drukuje w rozdzielczości 4800x1200. Ułatwieniem jest drukowanie bezprzewodowe bezpośrednio ze smartfonu, tabletu lub komputera.

Inna ciekawa propozycja to urządzenie wielofunkcyjne EPSON EcoTank ITS L3060. Ta drukarka wyposażona w Wi-Fi oraz możliwość skanowania i kopiowania generuje materiały o nieco wyższej rozdzielczości (druk 5760 x 1440), a także obsługuje nieco więcej nośników – dodatkowo koperty oraz papier fotograficzny. Zastosowanie pojedynczych wkładów atramentowych gwarantuje obniżenie kosztów - użytkownik wymienia tylko zużyty kolor.

Na koniec, warto wymienić jeszcze bardzo kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne z kolorową drukarką atramentową CANON Pixma G2411.Ta kompaktowa drukarka atramentowa zapewnia bardzo niski koszt druku jednej strony dzięki zapasowi atramentu nawet na dwa lata w zestawie i może pomóc obniżyć koszty druku o 90%. Jej niezawodność gwarantuje nasza wbudowana głowica drukująca Micro Piezo w połączeniu z gwarancją zapewniającą całkowity spokój.


Zobacz więcej

Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Czytnik e-booków to ciekawa alternatywa dla drukowanych książek. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza czytniki marki Kindle. Format, jaki obsługują, dostępne funkcje i różnice między modelami czytnika – to najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować przed zakupem urządzenia. Jakie formaty czyta więc Kindle i co to właściwie jest?
Ranking kart graficznych 2020. Oto najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego!

Ranking kart graficznych 2020. Oto najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego!

Karta graficzna to jeden z kluczowych elementów w specyfikacji komputera – obok procesora, rozdzielczości ekranu czy wielości pamięci RAM. Jaka karta graficzna będzie najlepsza? Zobacz nasz ranking.
Ranking drukarek laserowych 2020 – do domu i nie tylko!

Ranking drukarek laserowych 2020 – do domu i nie tylko!

Drukarki laserowe są obecnie znacznie tańsze niż kilka lat temu. Z tego powodu coraz częściej bierze się je pod uwagę nie tylko jako sprzęt typowo biurowy, ale również do zastosowań domowych. Jaka drukarka laserowa będzie dobrym zakupem?
Jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać? Ranking 2020

Jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać? Ranking 2020

Przez sieć Wi-Fi połączymy także telewizor, konsolę, kamerę, a także aparat fotograficzny albo nawet pralkę czy lodówkę. Z jednej strony, to oznacza duży komfort, z drugiej – rosną także oczekiwania, dlatego prezentujemy ranking wzmacniaczy Wi-Fi.
Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać?

Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych elementów podawanych w specyfikacji wielu urządzeń – komputerów, smartfonów czy tabletów. Wielkość i rodzaj pamięci RAM podaje się jako ważny aspekt wpływający na wydajność sprzętu – obok procesora czy karty graficznej. Co to jest pamięć RAM? Na co konkretnie wpływa?
Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Serwer NAS pozwala bezpiecznie przechowywać pliki i umożliwia dostęp do nich z każdego urządzenia znajdującego się w sieci. Może być także częścią domowego monitoringu, koordynując pracę kamer IP. Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego serwera do domu lub małego biura?
Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków?

Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków?

Kupno konkretnego modelu tabletu albo czytnika wiąże się zazwyczaj z dokupieniem etui. A jak konkretnie model wybrać? Poznaj wszystkie możliwości, zanim rozpoczniesz poszukiwania!
Prezenty gwiazdkowe do 500 zł

Prezenty gwiazdkowe do 500 zł

Święta to doskonała okazja do obdarowywania tych, których kochamy. Trafiony prezent nie tylko może sprawić radość, ale także ułatwić życie. W tym poradniku skupiamy się nie na rzeczach pięknych, a na praktycznych technologiach. Przedstawiamy listę ciekawych upominków, których cena nie przekracza 500 zł.
Jak przyśpieszyć działania komputera lub smartfona – praktyczny poradnik

Jak przyśpieszyć działania komputera lub smartfona – praktyczny poradnik

Jak przyśpieszyć smartfon albo laptop, bez konieczności wymiany na nowe urządzenie? Oto lista praktycznych wskazówek.
Jak działa inteligentne gniazdko?

Jak działa inteligentne gniazdko?

Co to jest inteligentne gnizako i jak go używać? Wszystko, co warto wiedzieć przeczytasz w tym artykule!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]