Jaka drukarka do domu? Ranking najlepszych urządzeń w przestępnych cenach

Jaka drukarka do domu będzie najlepsza? Polecamy najlepsze drukarki w rozsądnej cenie. Zobacz, co brać pod uwagę, wybierając idealną drukarkę do użytku domowego. Zobacz ranking produktów na 2021 rok – drukarki atramentowe i laserowe.


Czy warto mieć drukarkę w domu?


Posiadanie drukarki w domu, chociaż nie jest może koniecznością, z pewnością daje duży komfort i wygodę. Chociaż wiele dokumentów, jak bilety czy karty pokładowe, możemy pokazywać już w wersji elektronicznej, to cały czas wydruk jest ogromną korzyścią. Zwłaszcza że urządzenia mobilne, a w szczególności ich akumulatory, bywają zawodne i lepiej po prostu mieć coś wydrukowane na papierze, chociażby na wszelki wypadek. Poza tym dodatkową potrzebę drukowania odczują rodzice dzieci w wieku szkolnym, które będą chciały drukować materiały w ramach prac domowych.

A jaką drukarkę do domu wybrać? Pamiętajmy, że nie musi ona spełniać tych samych kryteriów co drukarka pracująca na co dzień w dużym biurze. Co zatem warto wybrać, aby sprzęt spełniał oczekiwania, a cena nie była wygórowana? W tym artykule przedstawiamy przydatne rady oraz prezentujemy ranking drukarek do domu. Zobacz, co warto kupić i dlaczego.


Jaka drukarka do domu?


Koszty drukarki – zakup i eksploatacja


Liczba oferowanych modeli drukarek jest bardzo duża, podobnie jak rozpiętość cenowa. Wiadomo, że jeśli szukamy sprzętu do podstawowych zastosowań, raczej będziemy się rozglądać za tańszymi urządzeniami. Niemniej należy odnotować, że na cenę składa się nie tylko koszt zakupu, ale także ponoszone w przyszłości koszty eksploatacji. Dobrze jest zatem na etapie poszukiwań zasięgnąć informacji nie tylko o specyfikacji samej drukarki, ale także o cenie tuszu lub tonera oraz jego wydajności i dostępności. Największy błąd to zakup taniego urządzenia, które ma albo bardzo drogi tusz, albo tani, ale bardzo trudno dostępny ze względu na ograniczoną sieć dystrybucji. Z tego powodu naprawdę nie warto wybierać nieznanych marek, a raczej produkty sprawdzonych firm, znanych jako liderzy na rynku urządzeń biurowych.


Najważniejsze parametry drukarki do domu


Zanim przedstawimy ranking drukarek do domu, najpierw wskażemy, jakie cechy i parametry warto brać pod uwagę, planując zakup.

Wśród najważniejszych elementów w specyfikacji drukarki domowej na pewno warto wymienić:


  • dodatkowe funkcje poza drukowaniem – skaner, kopiarka, ewentualnie faks,
  • szybkość wydruku,
  • koszty wydruku jednej strony w czerni i w kolorze,
  • łączność z innymi urządzeniami – zwłaszcza mobilnymi.Patrząc na ranking drukarek domowych, powinniśmy się zastanowić, jakie funkcje będą nam potrzebne. I tu nasuwa się pytanie, czy będziemy tylko drukować, czy raz na jakiś czas będziemy chcieli wykonać kopię dokumentu lub dokonać skanu.

W tym drugim przypadku zdecydowanie warto wybrać nie drukarkę, a urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ różnice w cenie są bardzo niewielkie, a zyskujemy znacznie więcej możliwości – chociażby na wszelki wypadek.

Jeśli już odnajdziemy kilka urządzeń mieszczących się w założonym budżecie, czas porównać ich specyfikację. Najczęściej podawane dane to szybkość wydruku w kolorze i w czerni, a także rozdzielczość wydruku i obsługiwane rodzaje i wielkości papieru. To wszystko jest oczywiście ważne, ale nie aż tak bardzo, jak się pozornie wydaje. W końcu różnica między 7 a 8 stronami wydrukowanymi na minutę nie jest specjalnie odczuwalna.

Znacznie ważniejsze cechy, wpływające na wygodę, to na przykład łączność Wi-Fi oraz możliwość drukowania bezpośrednio z urządzeń mobilnych, bez konieczności zgrywania na dodatkowe nośniki.

Istotne są także gabaryty. Jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, to każdy centymetr będzie istotny, zwłaszcza że odkąd nie używa się komputerów stacjonarnych, tylko laptopów, także specjalny stolik na drukarkę jest rzadkim widokiem w wielu domach.

Jeśli jakość skanu albo kopii będzie istotna, dobrze jest przejrzeć również parametry rozdzielczości przypisane do tych funkcji – te są zupełnie inne niż parametry druku.Ranking najlepszych drukarek do domu  – atramentowych i laserowych


1. Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M102w

To bardzo tania w eksploatacji drukarka laserowa, wyposażona w podajnik, idealna do drukowania dużej liczby dokumentów. Obsługuje wiele rożnych formatów – papiery o dużej i małej gramaturze, koperty, papier fotograficzny, pocztówki. Urządzenie bardzo sprawnie współpracuje z urządzeniami mobilnymi za sprawą łączności Wi-Fi, a także technologii Airprint oraz Google Cloud Print.


2. Urządzenie wielofunkcyjne CANON Pixma TS3351

To drukarka z funkcją skanera i kopiarki. Zaletą tego modelu jest na pewno funkcja PIXMA Cloud Link, umożliwiająca wyświetlanie i drukowanie treści dostępnych w internecie z poziomu wyświetlacza drukarki lub zdalnie, przy użyciu smartfona z aplikacją Canon PRINT. W ten sposób można drukować w ramach chmury na przykład zdjęcia z portali społecznościowych. Sprzęt cechuje się wysoką rozdzielczością, dzięki czemu można wydrukować bardzo szczegółowe zdjęcia na papierze fotograficznym.


3. Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 3789 Zielony T8W50C

Zastanawiasz się, jaka drukarka zmieści się nawet na wąskiej półce albo niewielkiej szafce? Ten kompaktowy model to może być idealne rozwiązanie. Drukarka atramentowa HP ma także skaner i kopiarkę, a z innymi urządzeniami łączy się przez Wi-Fi, również wykorzystaniem Airprint. Urządzenie jest wyposażone w podajnik na 60 arkuszy i odbiornik na 25 stron.


4. Drukarka atramentowa EPSON EcoTank L1110

Bardzo szybkie i wydajne urządzenie. W ciągu minuty wydrukuje aż 33 strony w czerni lub 15 w kolorze. Warto wyróżnić ten model także ze względu na nowoczesną konstrukcję. Dzięki umieszczeniu pojemnika na atrament z przodu drukarki ma ona niewielkie wymiary. Użytkownik ma łatwy dostęp i dobrą widoczność poziomów atramentu. Drukarka Epson Eco Tank wykorzystuje udoskonalony system napełniania, zaprojektowany tak, żeby ograniczyć ryzyko rozlania atramentu i powstawania zanieczyszczeń.


5. Drukarka atramentowa CANON Pixma TS705

Ostatnia drukarka do domu w naszym rankingu 2021 to dobra propozycja do masowych wydruków – w zasobniku na papier mieści się nawet 350 kartek o standardowej gramaturze. Umożliwia też wydruk bezpośrednio na płytach, a także na papierze fotograficznym 10×15 cm.


Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu rankingowi już wiesz, jaką drukarkę do domu kupić. Tak sprzęt zapewnia dużą wygodę za niewielkie pieniądze, więc zakup na pewno przyda się na długie lata.


Zobacz więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?
Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić?

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. W 2022 roku dobry laptop wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych zakupów na rynku elektroniki.
Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows? Te cieszą się dobrymi opiniami, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy korzystają z takich tabletów w pracy. Jaki tablet z Windows warto więc kupić? Zobacz nasz poradnik.
Ranking drukarek laserowych – wielofunkcyjnych i nie tylko!

Ranking drukarek laserowych – wielofunkcyjnych i nie tylko!

Od lat wiadomo, że w przypadku dużej liczby wydruków to druk laserowy jest znacznie tańszy niż atrament. Dlatego warto przeczytać ranking drukarek laserowych. Ta technologia bardzo dobrze sprawdza się przy wydruku wszelkiego rodzaju dokumentów i w domu, i w biurze. Zastanawiasz się, jaką drukarkę laserową wybrać? Zobacz nas poradnik.
Jaka drukarka do zdjęć będzie najlepsza? Od czego zależy wybór?

Jaka drukarka do zdjęć będzie najlepsza? Od czego zależy wybór?

Jak jednak drukować zdjęcia – bez wychodzenia z domu, a przy tym niedrogo? Niezbędny jest zakup odpowiedniej drukarki.
Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Czytnik e-booków to ciekawa alternatywa dla drukowanych książek. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza czytniki marki Kindle. Format, jaki obsługują, dostępne funkcje i różnice między modelami czytnika – to najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować przed zakupem urządzenia. Jakie formaty czyta więc Kindle i co to właściwie jest?
Ranking kart graficznych 2020. Jakie są najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego?

Ranking kart graficznych 2020. Jakie są najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego?

Karta graficzna to jeden z kluczowych elementów w specyfikacji komputera – obok procesora, rozdzielczości ekranu czy wielości pamięci RAM. Jaka karta graficzna będzie najlepsza? Zobacz nasz ranking.
Ranking drukarek laserowych 2020 – do domu i nie tylko!

Ranking drukarek laserowych 2020 – do domu i nie tylko!

Drukarki laserowe są obecnie znacznie tańsze niż kilka lat temu. Z tego powodu coraz częściej bierze się je pod uwagę nie tylko jako sprzęt typowo biurowy, ale również do zastosowań domowych. Jaka drukarka laserowa będzie dobrym zakupem?
Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi wybrać? Ranking 2021

Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi wybrać? Ranking 2021

Przez sieć Wi-Fi połączymy także telewizor, konsolę, kamerę, a także aparat fotograficzny albo nawet pralkę czy lodówkę. Z jednej strony, to oznacza duży komfort, z drugiej – rosną także oczekiwania, dlatego prezentujemy ranking wzmacniaczy Wi-Fi.
Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać? I jak sprawdzić RAM w komputerze?

Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać? I jak sprawdzić RAM w komputerze?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych elementów podawanych w specyfikacji wielu urządzeń – komputerów, smartfonów czy tabletów. Wielkość i rodzaj pamięci RAM podaje się jako ważny aspekt wpływający na wydajność sprzętu – obok procesora czy karty graficznej. Co to jest pamięć RAM? Na co konkretnie wpływa?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]