Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Ranking klimatyzatorów przenośnych – jaki wybrać do pokoju?

Chcesz poczuć prawdziwą ulgę od upałów? Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych. Poznaj urządzenia, które skutecznie obniżą temperaturę w pomieszczeniu, a przy tym nie wymagają skomplikowanego montażu i dużych kosztów. Doradzamy, jaki przenośny klimatyzator warto kupić!


Jaki klimatyzator do domu wybrać?


Czym jest klimatyzator przenośny?


Na wstępie warto wyjaśnić podstawowe pojęcia dotyczące urządzeń do klimatyzacji. W dużych budynkach (na przykład w biurach) stosuje się klimatyzację ścienną, czyli klimatyzatory typu split. To sprzęt składający się z dwóch części połączonych ze sobą przewodami. Skraplacz, odpowiedzialny za odprowadzanie ogrzanego powietrza, znajduje się na zewnątrz (na przykład na balkonie), natomiast parownik, z którego wylatuje zimne powietrze, jest w środku. Klimatyzatory typu split są bardzo skuteczne, jednak dość kosztowne i przede wszystkim – trudne w instalacji. Do ich prawidłowego podłączenia potrzebny jest profesjonalny serwis.


Dużo prostszą konstrukcję ma klimatyzator przenośny. Tutaj skraplacz i parownik znajdują się pod jedną obudową, a ciepłe powietrze wyprowadzane jest na zewnątrz za pomocą rury wylotowej – zazwyczaj przez okno albo uchylone drzwi balkonowe. Przenośne klimatyzatory są łatwe w obsłudze i dość mobilne. W zależności od potrzeb można używać ich w różnych pomieszczeniach i przestawiać z miejsca na miejsce. Są także zdecydowanie tańsze od klimatyzatorów typu split. To kolejny powód, który sprawia, że są częstym wyborem, chociaż chłodzą z mniejszą efektywności niż systemy klimatyzacji montowane na stałe.


Klimatyzator przenośny – jaki wybrać?


Teraz już znasz charakterystyczne cechy klimatyzatorów przenośnych i najważniejsze różnice między tym typem urządzeń a klimatyzatorami typu split. Można zatem zająć się wyborem konkretnego sprzętu. Na co zwracać uwagę, porównując różne modele? Poniżej prezentujemy listę kluczowych parametrów.


Wydajność – jeśli klimatyzator ma być skuteczny, musi działać z odpowiednią mocą. W specyfikacji urządzeń podawane są precyzyjne wartości liczbowe. Najczęściej na karcie produktu znajdziesz wydajność wyrażoną w kilowatach (kW). Drugim współczynnikiem jest BTU (British Thermal Unit). Oznacza ilość ciepła niezbędnego do ogrzania jednego funta wody o jeden stopień Fahrenheita – to wartość powszechnie stosowana przede wszystkim w USA. Współczynnik BTU można przeliczać na kW – przykładowo klimatyzator o mocy 3,52 kW ma podane w specyfikacji 12 000 BTU/h.

Przepływ powietrza – ten wskaźnik pokazuje, ile metrów sześciennych powietrza jest pompowanych przez urządzenie w ciągu godziny. Zazwyczaj duża moc klimatyzatora w kWh oznacza, że przepływ powietrza także będzie wysoki. Producenci podają maksymalną wartość (przy najwyższych obrotach), ale zdarza się także że wyszczególnione są liczby dla każdej z kilku prędkości.

Sugerowana powierzchnia pomieszczenia – informuje wyraźnie, czy klimatyzator przeznaczony jest do mniejszego, czy większego pomieszczenia. Wielkość podaje się w metrach kwadratowych. Nie należy jednak bardzo przywiązywać się do tych wartości. W rzeczywistości to, czy klimatyzator będzie skutecznie chłodził większe pokoje, zależy też od temperatury na zewnątrz i cyrkulacji powietrza, a także wysokości mieszkania.

Funkcje i tryby pracy – głównym zadaniem klimatyzatora jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu (chłodzenie), ale oprócz tego może on odpowiadać za wentylację, filtrację oraz osuszanie zbyt wilgotnego powietrza. Przydatne są timer oraz tryb nocny, w którym urządzenie pracuje ciszej.

Komfort użytkowania – każdy przenośny klimatyzator to duże i ciężkie urządzenie, które zajmuje sporo miejsca. Główną różnicą między poszczególnymi modelami jest głośność działania. Warto patrzeć na konkretną wartość liczbową w decybelach (dB). Przydatnym udogodnieniem jest również sterowanie smartfonem przez aplikację.


Tak przedstawiają się najważniejsze cechy różnicujące klimatyzatory przenośne, ranking prezentuje modele, które mają najlepszy stosunek wymienionych parametrów do swojej ceny.


Ranking klimatyzatorów przenośnych - który model wybrać?


Klimatyzator przenośny – ranking 2023


Jaki jest najlepszy klimatyzator pokojowy – ranking pomoże odpowiedzieć na to pytanie! Poniżej lista pięciu najpopularniejszych modeli, które polecamy.


1. miejsce: klimatyzator Sencor SAC MT1240C + WiFi


Liderem naszego zestawienia jest klimatyzator, którym możesz sterować nie tylko za pomocą pilota i przez panel na obudowie, ale również przez Wi-Fi, korzystając z wygodnej aplikacji mobilnej. Sencor SAC MT1240C chłodzi z wydajnością 12 000 BTU/h (3,5 kW). Przepływ powietrza na niskiej prędkości wynosi 350 m³/h, a przy maksymalnych obrotach – nawet 420 m³/h. Na najwyższym biegu generuje hałas 63 dB. Jeśli ma działać w nocy, wystarczy aktywować cichy i energooszczędny tryb sleep. Cena około 2500 zł dobrze odzwierciedla jego możliwości. Sprawdzi się na powierzchni do 47 m2.


2. miejsce: klimatyzator przenośny MPM-12-KPO-10


Drugie miejsce zajmuje urządzenie polskiej marki. Tak samo jak model z pierwszego miejsca ma wydajność 12 000 BTU/h. To wystarcza na skuteczne działanie w pomieszczeniach o powierzchni 40 m2. Klimatyzator przenośny MPM-12-KPO-10 chłodzi, osusza powietrze i wentyluje, a przy tym jest tańszy od sprzętu Sencor o około 500 zł. Brakuje tu jednak sterowania za pomocą smartfona, a poza tym sprzęt generuje większy hałas (do 65 dB).3. miejsce: klimatyzator przenośny Haus&Luft HL-KP-20


Na trzecim miejscu model o wydajności 3,52 kW (czyli 12 000 BTU/h). Producent zaleca używanie go w pomieszczeniach mierzących do 42 m2. Przepływ powietrza w tym klimatyzatorze wynosi 380 m³/h. Generowany poziom hałasu dochodzi to 65 db, co oznacza, że podobnie jak urządzenie MPM, nie jest to najcichszy klimatyzator przenośny. Korzystając z pilota, można wybrać jedną z trzech prędkości, a także aktywować tryb osuszania albo wentylacji. W cenie do 2000 zł trudno znaleźć wyraźnie lepszy sprzęt niż klimatyzator Haus&Luft HL-KP-20, jeśli więc szukasz niedrogiego urządzenia do niedużych pomieszczeń, ten model powinien przypaść ci do gustu.


4. miejsce: klimatyzator Whirlpool PACW29COL


Czwarte miejsce zajmuje klimatyzator przenośny Whirlpool PACW29COL. To sprzęt działający z mniejszą wydajnością od poprzednika. 2,8 kW, czyli 9000 BTU/h, to wartość wystarczająca do skutecznego działania w pomieszczeniach do 30 m2. Co ciekawe, przepływ powietrza jest dość wysoki, bo wynosi, tak samo jak w klimatyzatorze Haus&Luft, 380 m³/h. Urządzenia ma filtr Hepa, który pomaga w oczyszczaniu powietrza. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, ponieważ jego powierzchnia nie pokrywa całego otworu wlotowego. Generowany hałas to maksymalnie 64 dB. Oprócz chłodzenia może także osuszać powietrze oraz równomiernie je rozprowadzać, działając w trybie swing. Będzie dobrym wyborem, jeśli chcesz się zmieścić w cenie do 2000 zł.


5. miejsce: klimatyzator Koenic KAC 9022 W WLAN


Ranking klimatyzatorów przenośnych zamyka Koenic KAC 9022 W WLAN Air Conditioner. Jest to kolejny sprzęt przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do ok. 30 m2 (producent podaje maksymalnie 32 m2). Tak samo jak Whirlpool ma wydajność 9000 BTU/h, ale za to pracuje trochę ciszej (hałas do 62 dB). Podobnie jak poprzednik chłodzi, a także rozprowadza powietrze w trybie swing i potrafi je osuszać. Intensywność pracy można regulować, wybierając jeden z trzech poziomów lub aktywować tryb automatyczny. Cena tego klimatyzatora także nie przekracza 2000 zł.

Klimatyzator ELECTROLUX EXP34U338CWKlimatyzator przenośny – już wiesz, który najlepszy!


Znasz już najlepsze klimatyzatory domowe – ranking powinien pomóc w wybraniu idealnego modelu. Chociaż to rozwiązanie jest sporo droższe niż wentylator, daje dużo lepsze efekty. W najbardziej upalne dni na pewno to docenisz!


Pamiętaj, że w domu świetnie sprawdzą się również najróżniejsze wentylatory!


Wpisy, które mogą Cię również zainteresować:

1. Jaki soundbar do 3000 zł kupić?

2. Co to jest Chromecast? Jak go podłączyć i używać?

3. Najlepsze słuchawki Blootooth - ranking

Czytaj więcej

Na co zwócić uwagę wybierając blender? Na co zwócić uwagę wybierając blender?
Blender stojący służy do przyrządzania sosów, zup i napojów. Urządzenie składa się z podstawy oraz pojemnika i jest często wyposażone w wymienne noże. Prędkość jest regulowana stopniowo. Blendery stojące są bardzo bezpiecznymi urządzeniami AGD.

Więcej

Robot planetarny – ranking 2021. Jaki robot kuchenny kupić? Robot planetarny – ranking 2021. Jaki robot kuchenny kupić?

Jeśli lubimy przygotowywać samodzielnie potrawy, z pewnością w kuchni przyda się robot kuchenny. 

Więcej

Powietrze wolne od smogu i bakterii Powietrze wolne od smogu i bakterii

Pyły powstałe w kotłach grzewczych i spaliny samochodowe znacząco zatruwają atmosferę, co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jakość powietrza poprawią oczyszczacze i nawilżacze z funkcją oczyszczania.

Więcej

Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Dlaczego lepiej wezwać fachowców? Sprawdź, które usługi są dostępne w MediaMarkt.

Więcej

Jak oszczędnie gotować? Jak oszczędnie gotować?

Jakie sztuczki pozwolą przygotowywać potrawy szybko i tanio? Zobacz praktyczny poradnik.

Więcej

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!

Więcej

Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Zakupy ratalne to dobry pomysł, szczególnie w przypadku kosztownych urządzeń AGD. Zobacz, jakie sprzęty warto wybrać na raty i jak to zrobić w MediaMarkt!

Więcej

Ranking osuszaczy powietrza 2022. Jaki wybrać? Ranking osuszaczy powietrza 2022. Jaki wybrać?

Osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci nie są często używanymi urządzeniami. A szkoda, bo w wielu pomieszczeniach mogłyby bardzo pomóc zadbać o jakość powietrza i nasze zdrowie. Jeśli nie wiesz, jak działa osuszacz powietrza i jaki wybrać, przeczytaj poniższy tekst!

Więcej

Ranking klimatyzatorów przenośnych – jaki wybrać do pokoju? Ranking klimatyzatorów przenośnych – jaki wybrać do pokoju?

Chcesz poczuć prawdziwą ulgę od upałów? Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych. Poznaj urządzenia, które skutecznie obniżą temperaturę w pomieszczeniu, a przy tym nie wymagają skomplikowanego montażu i dużych kosztów. Doradzamy, jaki przenośny klimatyzator warto kupić!

Więcej

Cyrkulator a wentylator – czym się różnią? Który wybrać? Cyrkulator a wentylator – czym się różnią? Który wybrać?

Cyrkulator a wentylator – chcesz wiedzieć, na czym polega różnica? Oba urządzenia wyglądają podobnie, ale działają w inny sposób. Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, które bardziej ci się przyda podczas letnich upałów. Cyrkulator czy wentylator – wyjaśniamy, który sprzęt jest lepszy i dlaczego.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]