Jak naładować telefon bez ładowarki z kablem? Oto 4 sposoby

Zastanawiasz się, jak naładować telefon bez ładowarki? Słusznie! Ta wiedza może Ci się niejednokrotnie przydać.


Wszyscy chyba doceniamy liczne możliwości, jakie dają smartfony. Urządzenie, które kiedyś służyło do prowadzenia rozmów, wysyłania wiadomości SMS i ewentualnie zastępowało zegarek z budzikiem i stoper, dziś ma tysiące różnych zastosowań. Niestety, taki kierunek rozwoju urządzeń mobilnych ma też skutki uboczne. Kiedy słuchamy muzyki, wysyłamy e-maile, przeglądamy profile w mediach społecznościowych i korzystamy z aplikacji, nasza bateria momentalnie siada. Czasem nawet nie starcza od rana do wieczora. Trudno się spodziewać, żeby ten problem został szybko rozwiązany. Czas pracy baterii już od dłuższego czasu nie nadąża za licznymi aktywnościami użytkowników. W oczekiwaniu na nowe modele od producentów, pozostaje zastosować kilka doraźnych rozwiązań. Jakich? Jak naładować telefon bez kabla? I co zrobić, jeśli nie chce się ładować?


Ładowarka indukcyjna do smartfona


Sposób pierwszy – ładowanie telefonu bez kabla: ładowarka indukcyjna


To przydatne urządzenie umożliwiające ładowanie smartfona bez konieczności trzymania go na kablu. Jak ładować telefon? Wystarczy umieścić urządzenie na płytce lub w jej pobliżu, aby bateria zaczęła stopniowo odzyskiwać energię, dzięki wykorzystaniu pola elektromagnetycznego. Trzeba pamiętać, że nie jest to ładowanie w pełni bezprzewodowe, ponieważ stacja nadawcza musi być uprzednio podłączona do gniazdka. Niemniej to znacznie wygodniejsze niż tradycyjna wtyczka. Telefon ładuje się, kiedy z niego nie korzystamy i spoczywa nieruchomo na płytce, natomiast jeśli chcemy go użyć, po prostu podnosimy go i potem odkładamy na miejsce.


Wykorzystanie indukcji jeszcze niedawno było rozwiązaniem zarezerwowanym dla flagowych telefonów, ale technologia już stała się na tyle powszechna, że można spokojnie znaleźć smartfon ze średniej półki z tą funkcją. Dzięki temu ładowanie telefonu bez kabla stało się dostępne dla liczniejszego grona użytkowników. Ładowarki indukcyjne sprawdzą się zresztą nie tylko do telefonów. W analogiczny sposób można uzupełniać energię także w zegarkach czy bezprzewodowych słuchawkach.


Jaki model kupić?


W sklepach możemy przebierać w ofertach. Dostępne są zarówno modele od topowych producentów, jak ładowarka indukcyjna APPLE MagSaf albo SAMSUNG Wireless Charger Pad, a także tańsze odpowiedniki, oferowane przez mniejsze marki. Warto pamiętać, że ładowarka indukcyjna może jednocześnie dostarczać prąd do więcej niż jednego urządzenia. Takie „podwójne modele” to na przykład SAMSUNG Wireless Charger Duo Pad albo ładowarka indukcyjna WG Fast Charger. Istnieją także smartfony, które same z siebie mogą być powerbankiem i naładować inny smartfon.Sposób drugi – ładowanie telefonu bez prądu: przenośna ładowarka – powerbank


To patent, który zwiększy żywotność naszej baterii w każdych warunkach – podczas służbowego wyjazdu, przelotu, jazdy pociągiem, pod namiotem czy gdziekolwiek indziej, z dala od źródła prądu. Powerbank z łatwością zmieści się w każdym plecaku, a nawet w kieszeni kurtki czy marynarki, a do tego można kupić wiele modeli w niskiej cenie – często za mniej niż 100 zł. Dlatego zanim zdecydujemy się, jaki wybrać powerbank, warto się zastanowić, ile chcemy zainwestować i czy zależy nam tylko na tym, żeby trochę przedłużyć pracę telefonu, czy wręcz dać mu drugie życie.


Kupując powerbank, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • pojemność,
  • liczbę ładowanych urządzeń,
  • rozmiary i wagę.


Biorąc pod uwagę te kryteria oraz atrakcyjną cenę, wśród najlepszych modeli można wymienić takie jak: powerbank XIAOMI Mi Redmi 20000mAh 18W Fast Charge, powerbank HUAWEI CP22QC 20000mAh 18W czy powerbank XIAOMI Mi Power Bank 3 10000mAh.


Sposób trzeci – ładowanie telefonu bez ładowarki: przez kabel USB


Czasami najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze. USB jest na tyle powszechnym standardem, że bardzo łatwo znaleźć urządzenie wyposażone w taki port – najczęściej przenośny komputer (laptop). Nie mając dostępu do gniazdka sieciowego, zawsze można połączyć komputer ze smartfonem i w ten sposób przekazać energię. Ładowanie odbywa się wolniej niż w przypadku podłączenia ładowarki do gniazdka, niemniej jednak taka metoda na ładowanie smartfona jest całkowicie bezpieczna.


Sposób czwarty na ładowanie smartfona: ładowarka samochodowa


Problem z rozładowanym telefonem najczęściej spotyka nas, gdy jesteśmy poza domem. Jeśli jednak podróżujemy autem, to jeszcze nie wszystko stracone. Mamy wszak dostęp do energii, tylko z trochę innego gniazdka. Wiele urządzeń, takich jak nawigacja samochodowa czy odkurzacz, można podłączyć przecież do gniazdka samochodowego. Można więc kupić ładowarkę samochodową do telefonu i trzymać w schowku, właśnie na wszelki wypadek. Jeśli nie wiemy, jak naładować telefon bez prądu, a jesteśmy w aucie, rozwiązanie będzie proste!


Ładowanie smartfona – czego nie robić?


Powyżej wymieniliśmy sprawdzone, skuteczne sposoby. Niestety, w sieci można też naleźć rady, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Niegdyś popularne było przekonanie, że skuteczne dla ożywienia baterii może być jej podgrzanie – na przykład poprzez umieszczenie jej na kaloryferze. Jest to bardzo ryzykowne i może spowodować zniszczenie akumulatora albo całego telefonu! Równie złym pomysłem jest próba ładowania za pomocą samodzielnie stworzonej ładowarki! Nie róbmy tego, jeśli nie chcemy ryzykować kosztownej naprawy sprzętu.


Mało żywotne baterie to obecnie jeden z największych problemów na rynku smartfonów, ale jak widać, nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Dzięki pomysłowości producentów możemy to zrobić nawet na kilka sposobów. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak naładować telefon bez kabla.


Zobacz więcej

Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku? Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Który smartfon Huawei więc wybrać? Który będzie najlepszy? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

NFC w telefonie – co to jest? Jaki smartfon z NFC wybrać? NFC w telefonie – co to jest? Jaki smartfon z NFC wybrać?

Wśród najnowszych udogodnień, jakie oferują inteligentne telefony, jedną z ciekawszych jest na pewno funkcja NFC. Co to jest? Na czym właściwie polega i do czego się przyda?

Więcej

Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają? Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają?

Samsung czy Xiaomi? Jeśli zastanawiasz się, która z tym firm produkuje lepsze smartfony, na pewno spodoba Ci się nasz poradnik.

Więcej

Flagowiec bez kompromisów i w atrakcyjnej cenie – recenzja Samsung S20FE Flagowiec bez kompromisów i w atrakcyjnej cenie – recenzja Samsung S20FE

Flagowe smartfony z 2020 będą już zdolne od obsługi sieci 5G. To jedna z cech, które ma nowy Samsung S20FE. Recenzja telefonu pokaże też inne jego zalety na tle konkurencji. 

Więcej

Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów

Jaki telefon do 2000 zł warto kupić? Jeśli się nad tym zastanawiasz, warto przeczytać ten artykuł! Szukamy dobrych smartfonów w rozsądnych cenach.

Więcej

Kiedy premiera iPhone 12? Co o nim wiemy? Kiedy premiera iPhone 12? Co o nim wiemy?

Premiera iPhone 12 to ważne wydarzenie w świecie technologii, na które wiele osób czekało. Co wiadomo o nowym telefonie? Jest kilka miłych niespodzianek. Przeczytaj wszystkie szczegóły, zanim zdecydujesz o zakupie nowego iPhone.

Więcej

Telefony Xiaomi – ranking 6 smartfonów. Jaki model wybrać w 2020 roku? Telefony Xiaomi – ranking 6 smartfonów. Jaki model wybrać w 2020 roku?

. Ranking telefonów w tym artykule uwzględnia różne modele, które są obecnie w sprzedaży. Nie wiesz, jaki Xiaomi wybrać? Zobacz dostępne możliwości!

Więcej

Smartfon do 1000 zł – co kupić w 2021 roku? Ranking Smartfon do 1000 zł – co kupić w 2021 roku? Ranking

Zdecydowana większość producentów telefonów ma w ofercie także budżetowe rozwiązania. Jaki telefon do 1000 zł warto kupić? Zobaczcie nasze propozycje.

Więcej

Jakie szkło czy folię do telefonu wybrać? Które rozwiązanie jest lepsze? Jakie szkło czy folię do telefonu wybrać? Które rozwiązanie jest lepsze?

sSzkło hartowane czy folia – co lepiej ochroni smartfona przed uszkodzeniem, co jest wygodniejsze? Sprawdź.

Więcej

Recenzja Xiaomi Mi 10 Recenzja Xiaomi Mi 10

Premiery nowych telefonów Xioami to informacje, na które zawsze czekają ci, którzy chcą mieć dobry smartfon w niskiej cenie. Chiński producent przyzwyczaił klientów no nowoczesnych urządzeń za niewielkie pieniądze. Tak jest im tym razem. Zobacz recenzję Xiaomi Mi 10.

Więcej

powrót