Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6

Lodówka do zabudowy, czy wolnostojąca? W nowoczesnych kuchniach coraz częściej wybiera się lodówki do zabudowy. Ranking tych produktów to zbiór konkretnych, polecanych modeli, które cechują się doskonałą jakością, przydatnymi funkcjami i dużą efektywnością. Jeśli zastanawiasz się jakie są najlepsze lodówki do zabudowy, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Oprócz tego doradzamy, które cechy lodówek do zabudowy są szczególnie ważne i na co zwracać uwagę przy zakupie.


Lodówki do zabudowy - ranking modeli


Lodówki do zabudowy – funkcjonalne i stylowo


Jeżeli planujemy zaaranżować kuchnię w nowoczesnym stylu, warto rozważyć zakup lodówki do zabudowy. 

Ogólnie rzecz ujmując, sprzęt AGD do zabudowy daje większe możliwości, jeśli chodzi o ustawienie wszystkich urządzeń dostosowane do indywidualnych preferencji. W tym wariancie, możemy umieścić w innych miejscach płytę grzejną i piekarnik, a także dowolnie umieścić lodówkę albo zamrażarkę – na górze, na dole, na dowolnej wysokości, obok siebie albo nawet po przeciwnych stronach blatu. Jedynym ograniczeniem pozostaje metraż pomieszczenia i dostępność gniazdek sieciowych.


 Kupując urządzenia do chłodzenia żywności, mamy dostępnych kilka kategorii urządzeń. Warto w tym miejscu przypomnieć podstawowy podział. Jaki sprzęt do zabudowy można brać pod uwagę?


Lodówki jednodrzwiowe do zabudowy, czyli chłodziarki pozbawione możliwości mrożenia potraw. W nich przechowujemy żywność w temperaturze powyżej 0 stopni.
Zamrażarki do zabudowy – tam przechowujemy żywność w temperaturze poniżej 0 stopni, jak chociażby mrożone warzywa i owoce, mrożony chleb, mięso i inne produkty, które mogą być spożywane po rozmrożeniu kilka tygodni później. No i oczywiście lody!
Lodówki z zamrażalnikiem do zabudowy – to sprzęt, który potocznie nazywamy chłodziarką, łączy po prostu funkcję lodówki i zamrażarki, dzięki czemu można zarówno chłodzić jak i mrozić produkty, korzystając z jednego urządzenia.
Witryny chłodnicze do zabudowy – rzadki wybór, raczej tylko dla koneserów, ale w tym miejscu także warto na ten temat wspomnieć. W witrynie z zawartością widoczną za przeszkloną szybą, najczęściej przechowuje się wino.

W poniższym rankingu zaprezentujemy lodówko zamrażarki do zabudowy, które nie tylko są funkcjonalne, ale także przy okazji, wraz z jednolitą zabudową, uatrakcyjnią każde kuchenne wnętrze.


Na co zwrócić uwagę, szukając lodówki do zabudowy?


Wybierając lodówkę do zabudowy, należy się kierować podobnymi parametrami co w przypadku tradycyjnej lodówki wolnostojącej. Czym chakartekryzuje się najlepsza lodówka do zabudowy? Decydując się na konkretną opcję, trzeba pamiętać o takich cechach jak:


  • pojemność.
  • rozmieszczenie półek, szuflad i balkoników w drzwiach oraz zakres i możliwość i regulacji.
  • klasa energetyczna urządzenia.
  • technologie ułatwiające zachowanie świeżości przez dłuższy czas
  • pojemność zamrażarki, szybkość chłodzenia i długość utrzymywanie niskiej temperatury.


To skrócona lista najważniejszych parametrów, wpływających na jakość działania i komfort użytkowania lodówko-zamrażarki.  Chcąc zgłębić ten temat, warto zajrzeć do artykułu „Ranking lodówek 2021 – jaki model kupić? Jakie są rodzaje lodówek?”, gdzie została wyszczególniona bardziej rozbudowana lista dla najbardziej wnikliwych konsumentów - ciągle aktualna.


Jaką lodówkę do zabudowy wybrać? Polecane modele, które sprawdzą się w kuchni


Lodówki do zabudowy – ranking 2022


Poniżej prezentujemy listę ciekawych modeli od kilku wiodących producentów. Jesteśmy przekonani, że każdy model może się okazać dobrym wyborem.


Lodówka SAMSUNG BRB260187WW/EF
Urządzenie zapewniające dużą elastyczność i swobodę działania, a przy tym – energooszczędne. Komorę zamrażalnika można tu ustawić według swoich potrzeb, na 1 z 4 trybów: zamrażalnika, chłodziarki, przechowywania mięsa i ryb lub delikatnego zamrażania. Warto zwrócić uwagę także na technologię Space Max, czyli cieńsze niż w tradycyjnej lodówce ścianki. Zwiększona pojemność wewnętrzna jest możliwa przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych. Szuflady w chłodziarce są bardzo pojemne, a pojemniki na drzwiach – regulowane.
Warto podkreślić także funkcję Twin Cooling Plus, co oznacza dwa samodzielnie pracujące wentylatory i systemy, które gwarantują najlepsze z możliwych chłodzenie zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażalniku. To rozwiązanie skutecznie zapobiega mieszaniu się zapachów, a także utrzymuje optymalną wilgotność w każdej z komór. Dzięki temu, łatwo psujące się warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość. Kolejna ciekawa innowacja w tym modelu to przycisk Power Freeze. Gdy go wciśniemy i przytrzymamy przez 3 sekundy, aktywujemy bardzo intensywne zamrażanie. Funkcja ułatwia i przyspiesza zamrażanie dużej ilości żywności.Lodówka WHIRLPOOL ART 9811/
W tym modelu, pojemność chłodziarki to aż 228 litrów, a zamrażarki – 80 litrów. Za neutralizowanie niebezpiecznych bakterii odpowiada tu specjalny filtr Microban, co zapewnia dłuższą świeżość produktów. Utrzymywanie odpowiedniej temperatury we wszystkich częściach lodówki gwarantuje natomiast technologia Szósty Zmysł.Lodówka WHIRLPOOL SP40802EU2
Model o jeszcze większej pojemności. Łącznie zmieści się tutaj 400 litrów (299l w chłodziarce i 101 w zamrażarce). Warto podkreślić, że urządzenia działa bardzo dyskretnie, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu kompresora inwerterowego. W efekcie, generowany poziom hałasu to nie więcej niż 35 dB. Technologia Less Frost ułatwia otwieranie, zamykanie i wyjmowanie żywności z szuflad. Lód powstaje tylko na ścianach, ponieważ parownik jest owinięty wokół komory zamrażarki, co znacznie skraca czas procesu rozmrażania. Komfortowym rozwiązaniem jest także panel sterowania umieszczony na zewnątrz, dzięki czemu można swobodnie regulować temperaturę bez potrzeby otwierania drzwi.


Lodówka WHIRLPOOL SP40802EU2Lodówka BEKO BCNA306E3SN
Następna cicha chłodziarka do zabudowy – generuje hałas do 38 decybeli. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest HarvestFresh, czyli generowanie kolorowego światła imitującego naturalny rytm dobowy. Dzięki temu rozwiązaniu, warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość i wszystkie właściwości odżywcze. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie metalu w wewnętrznej obudowie. Technologia Metal Wall to to większa higiena, estetyka urządzenia i wydajniejsza praca systemu chłodniczego –- ze względu na właściwości termiczne tego tworzywa.Lodówka ELECTROLUX LRB3AF12S
Zastanawiasz się jaką małą lodówkę do zabudowy wybrać? Naszą propozycją jest urządzenie marki Electrolux. Lodówka generuje hałas na poziomie 35 dB, co czyni ją jedną z najcichszych lodówek w zestawieniu. Zaletą tego urządzenia jest funkcjonalne i pojemne wnętrze – pojemność chłodziarki to aż 208 litrów – przy niewielkich gabarytach.Lodówka SAMSUNG BRB26715CWW/EF
Model, który wedle nowych, bardziej restrykcyjnych standardów, należy zaliczeń w poczet energooszczędnych. Zużywa rocznie jedynie 148 kWh, co daje jej klasę energetyczną C. Oprócz tego, jest cicha (hałas do 35 dB), a także dość pojemna (264l pojemności netto). Dwa nawiewy powietrza i dwa wentylatory współpracują ze sobą, zapewniając idealne warunki termiczne w każdym miejscu lodówki, co sprawia, że artykuły spożywcze są soczyste, chrupiące i zachowują składniki odżywcze.Lodówka AMICA BK3295.4DFVCOMAA
Ranking lodówek do zabudowy zamyka model od polskiej firmy Amica. W tej lodówce, możemy ustawić temperaturę niezależnie od siebie w trzech obszarach – w zamrażarce, w komorze chłodziarki i w specjalnej szufladzie AdaptZone. Ciekawym rozwiązaniem jest także VitControl – to specjalny suwak, dzięki któremu oprócz temperatury można też regulować wilgotność, co ma znaczenie dla przechowywanych warzyw i owoców. Pojemność chłodziarki to 177 litrów, a zamrażarki - 67 litrów.


Lodówka w zabudowie – czy naprawdę warto?


Lodówki do zabudowy mają za zadanie przede wszystkim dbać o świeżość przechowywanych w nich produktów spożywczych. W dużej mierze to od tego, gdzie i jak przechowujemy poszczególne składniki, zależy smak przygotowanych z nich potraw. Każda z powyższych lodówek, a zwłaszcza te najdroższe modele, na pewno doskonale wywiąże się z tego zadania. A my będziemy mogli dłużej cieszyć świeżością i pięknym, zdrowym wyglądem owoców, warzyw itp.

Oprócz tego należy pamiętać o zaletach dotyczących samej konstrukcji, jaką w przeciwieństwie do lodówki wolnostojącej ma lodówka pod zabudowę. Ranking to konkretne modele, ale nie zapominajmy też o ogólnych korzyściach. Zabudowane chłodziarki nadają kuchni ciekawszy, nowocześniejszy wygląd. Są także zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. O ile front zwykłej lodówki bardzo łatwo łapie tłuste ślady czy odciski palców, zabudowane drzwi lodówki nie wymagają szczególnie częstego czyszczenia – wystarczy je przetrzeć tak samo, jak zwykłe szafki w kuchni.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że lodówka w zabudowie generuje nieco więcej pracy przy montażu. Oczywiście, wszystkie czynności wykonuje się tylko raz, niemniej trzeba uwzględnić przy planowaniu wykonanie odpowiedniej szafki (zazwyczaj na miarę), a także umieszczenia urządzenia w przygotowanej obudowie.


Wpisy, które mogą Cię również zainteresować:


1.
Zmywarki do zabudowy 60 i 45 cm – ranking 2022. Jakie polecamy?

2. 
Dobry aparat fotograficzny dla amatora – jaką lustrzankę wybrać na początek?

3. 
Jaki telewizor do 2000 zł kupić? Ranking

Czytaj więcej

Jak jest określana klasa skuteczności prania? Jak jest określana klasa skuteczności prania?
Klasa skuteczności prania określa w kategoriach od A do G, jak skutecznie dana pralka pierze rzeczy. Podstawą określenia klasy jest wartość porównawcza między stopniem rozjaśnienia rzeczy wypranych w danej pralce a stopniem rozjaśnienia rzeczy wypranych w znormalizowanej pralce referencyjnej. Klasa A oznacza najlepszą skuteczność prania, klasa G najgorszą.

Więcej

Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6 Lodówki do zabudowy – ranking TOP 6

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej wybiera się lodówki do zabudowy. Ranking tych produktów to zbiór konkretnych, polecanych modeli, które cechują się doskonałą jakością, przydatnymi funkcjami i dużą efektywnością. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi propozycjami. 

Więcej

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca? Jak właściwie zabudować lodówkę? Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca? Jak właściwie zabudować lodówkę?

Wybór lodówki to jeden z kluczowych momentów urządzania funkcjonalnej i wygodnej kuchni. Warto na tym etapie zastanowić się nad popularnym rozwiązaniem, jakim jest zabudowa lodówki. Lodówka do zabudowy, którą schowamy za frontem meblowym, pomoże stworzyć jednolite, minimalistyczne i nowoczesne wnętrze. Ta decyzja ma też swoje słabe strony.

Więcej

Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek? Ranking lodówek 2022 – jaką kupić? Jakie są rodzaje lodówek?

Zastanawiasz się, jaką lodówkę kupić? Zobacz nasz ranking – oprócz porad dotyczących wyboru lodówki w kilku miejscach przedstawiamy jednocześnie polecane modele.

Więcej

Lodówki wolnostojące - jaką wybrać do małego mieszkania? Poradnik Lodówki wolnostojące - jaką wybrać do małego mieszkania? Poradnik

W małym mieszkaniu mamy mniej miejsca dla lodówki i pozostałego sprzętu AGD. Jeżeli
w niedalekiej przyszłości będziemy planowali przeprowadzkę lub remont, lodówka wolnostojąca będzie lepszym wyborem. Wybór jest szeroki.

Więcej

Mała lodówka – jaką wybrać? Ranking Mała lodówka – jaką wybrać? Ranking

Interesuje Cię mała lodówka? Jaką wybrać, aby być zadowolonym z takiego zakupu? Zobaczcie poradnik, jak wybrać lodówkę do małej kuchni!

Więcej

Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021 Lodówka do 1200 zł – jaka będzie najlepsza? Ranking 2021

Interesuje Cię lodówka do 1200 zł? Nawet przy ograniczonym budżecie warto starannie dobierać sprzęt AGD.

Więcej

Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów Lodówka do 1000 zł – ranking najlepszych produktów

Interesuje Cię lodówka do 1000 zł? Gdy mamy ograniczony budżet na zakup chłodziarki, należy wybierać rozważnie. Nawet za niewielkie pieniądze da się jednak kupić nowoczesny, funkcjonalny sprzęt. 

Więcej

Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Dlaczego lepiej wezwać fachowców? Sprawdź, które usługi są dostępne w MediaMarkt.

Więcej

Jak oszczędnie gotować? Jak oszczędnie gotować?

Jakie sztuczki pozwolą przygotowywać potrawy szybko i tanio? Zobacz praktyczny poradnik.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]