O nas

MediaMarkt – z przyjemnością w cyfrowym świecie

MediaMarkt jest międzynarodową siecią specjalistycznych marketów elektronicznych. Jako lider rynku elektroniki użytkowej w Europie, wyznacza nowe standardy w zakresie asortymentu oraz jakości obsługi, wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom konsumentów.


Nowoczesne rozwiązania dla każdego

Sklepy MediaMarkt są od lat pierwszym adresem zarówno dla osób zainteresowanych urządzeniami codziennego użytku, jak i pasjonatów nowych technologii. Oferują kompleksowy wybór urządzeń i akcesoriów do wyposażenia domu oraz biura, m.in. sprzęt multimedialny i teleinformatyczny, telewizory, urządzenia audiowizualne, sprzęt biurowy, produkty AGD. MediaMarkt to także raj dla konsumentów podążających za trendami, którzy chcą poznać najnowsze osiągnięcia cyfrowe służące utrzymaniu łączności ze światem. Znajdą oni tu pełen wybór urządzeń i rozwiązań mobilnych oraz praktycznych i modnych akcesoriów. Ofertę uzupełniają produkty związane z realizacją pasji i uatrakcyjniające wolny czas – sprzęt fotograficzny, gry komputerowe, książki, muzyka i filmy, elektronika sportowa.


Więcej niż sklep

MediaMarkt wychodzi poza typową rolę sklepu, oferując bogaty pakiet usług dodatkowych, m.in.: dostawę i instalację urządzeń w domu, zabezpieczenie sprzętu mobilnego szybą lub folią ochronną, opcję rozszerzonej ochrony produktów Gwarancja+, pomoc informatyczną Power Service. Przy zakupie sprzętu można też skorzystać z oferty ratalnej. MediaMarkt jest przewodnikiem w tak szybko zmieniającym się świecie cyfrowych innowacji – w sklepach można uzyskać fachową poradę, przetestować sprzęt i poznać jego funkcje.


Blisko konsumenta

MediaMarkt stawia sobie za cel zapewnienie jak najszerszego dostępu do najnowszej elektroniki, dlatego równolegle rozbudowuje internetową platformę sprzedaży oraz otwiera kolejne markety – również w mniejszych miejscowościach. Sieć MediaMarkt w Polsce obejmuje ponad 60 sklepów i nieustannie się rozwija.


Pewny i odpowiedzialny

All business is local” – ta idea przyświeca działalności społecznej MediaMarkt w Polsce. Zaangażowanie w akcje społeczne jest stałym elementem działań lidera rynku elektroniki użytkowej od początku istnienia sieci w Polsce.

MediaMarkt jest marką, która nie tylko sprzedaje elektronikę, ale też aktywnie towarzyszy jej użytkownikom. Zaprasza ich do świata, w którym odpowiedzialne i umiejętne korzystanie z postępu technicznego podnosi jakość życia i wpływa na zrównoważony rozwój lokalnych społeczności. Zdecentralizowany system zarządzania sklepami daje ich dyrektorom możliwość decyzji w zakresie aktywnego wsparcia działań społecznych w regionie.

W swoich działaniach MediaMarkt promuje postawy proekologiczne i stara się kształtować nawyki związane z użytkowaniem urządzeń w sposób zapewniający ochronę środowiska.

Firma MediaMarkt jest pewnym i cenionym pracodawcą, dającym stabilne zatrudnienie ponad 3 000 pracownikom. Firma oferuje im liczne benefity pozapłacowe i umożliwia rozwój zawodowy.

We wszystkich swoich działaniach MediaMarkt propaguje odpowiedzialne postawy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Trochę historii…
Pierwszy MediaMarkt powstał w 1979 roku w Monachium. Twórcami firmy byli Walter Gunz, Erich i Halga Kellerhals oraz Leopold Stiefel. Początkowo projekt miał ograniczać się tylko do terenu Bawarii. Jednak gdy okazało się, że koncept specjalistycznego sklepu z szerokim wyborem elektroniki użytkowej to strzał w dziesiątkę, na terenie całych Niemiec zaczęły powstawać kolejne sklepy marki. W 10. rocznicę istnienia sieci otwarty został pierwszy market we Francji, co rozpoczęło intensywny rozwój MediaMarkt w Europie.
W Polsce pierwszy sklep MediaMarkt został otwarty w 1998 roku w Czeladzi. Obecnie sieć MediaMarkt jest liderem w branży elektroniki użytkowej w Europie. Liczy blisko 1000 marketów w 14 krajach, z czego 60 zlokalizowanych jest w Polsce.



Ciekawostki:

  1. Gdy roku 1998 na listach przebojów królowała piosenka Celine Dion „My Heart Will Go On" z filmu „Titanic”, w Czeladzi otwarto pierwszy sklep MediaMarkt w Polsce. Nie było jeszcze plazm, aparatów cyfrowych ani odtwarzaczy mp3. Slogan reklamowy, promujący MediaMarkt, brzmiał: „Po co jeszcze marzyć?”. Produktem wiodącym był rewelacyjny, jak na owe czasy, sprzęt: odtwarzacz video za 499 zł.
  2. Reklama MediaMarkt zawsze była wyrazista i odważna. Jesienią 2000 roku światło dzienne ujrzał nowy slogan: „Powinni tego zabronić”. Wraz z nim MediaMarkt pojawił się w telewizji, a nowe filmiki reklamowe z serii „Goły, a ma świetny sprzęt”, uwiodły klientów. Dziś obowiązującym hasłem reklamowym jest zwrot „Nie dla idiotów”, wprowadzony w 2004 roku. Początkowo budził ogromne kontrowersje, by w końcu stać się synonimem silnej marki i potocznie używanym zwrotem.
  3. Słynny Chuck N. na pytanie: „Ile produktów jest w MediaMarkt?”, odpowiada: wszystkie! I jest to prawda. W sklepach MediaMarkt można kupić aktualnie dostępne na rynku produkty z branży elektroniki użytkowej: od najmniejszej w ofercie karty telefonicznej, po największą lodówkę typu Side by Side.
  4. To właśnie MediaMarkt, jako pierwszy sprzedawca w Polsce, wprowadził popularne i cenione przez klientów zakupy w systemie „Raty 0%”. Ten przełom na rynku spowodował upowszechnienie nowych standardów sprzedaży. Kolejne innowacyjne działania MediaMarkt to akcje wyprzedaży sprzętu RTV AGD pod hasłem „Świat bez VAT” i oferta „Stare na nowe”.
  5. Największy MediaMarkt w Europie znajduje się Monachium i liczy 10.000 m² powierzchni handlowej. To o blisko 1/3 więcej niż wynosi płyta boiska na Stadionie Narodowym w Warszawie.
  6.  Najwyżej zlokalizowanym marketem sieci jest MediaMarkt w stolicy Turcji, Ankarze: znajduje się na wysokości 1012 m n.p.m. Masyw Trzech Koron w Pieninach ma zaledwie 982 m n.p.m.

powrót

pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]