Ostatnie gamingowe hity i najgorętsze premiery 2020

Rynek gier wideo na całym świecie rozwija się w błyskawicznym tempie. W ubiegłym roku na ten rodzaj rozrywki wydano na świecie ponad 120 miliardów dolarów[1]. Sprawdziliśmy, które tytuły cieszyły się w ostatnich miesiącach największą popularnością wśród klientów sieci MediaMarkt. Przyjrzeliśmy się również najbardziej oczekiwanym premierom gamingowym w 2020 roku.  


W zestawieniu najchętniej kupowanych gier – zarówno w całym 2019 roku, jak i styczniu 2020 – wygrywa wydana pod koniec września ubiegłego roku FIFA 20. Co roku każda część Fify to jedna z żelaznych pozycji każdego rankingu. Ostatnią edycję reklamował Eden Hazard i Virgil van Dijk. Jej ambasadorem w Polsce został cieszący się dużą popularnością Krzysztof Piątek. Sukces sprzedażowy FIFA 20 to nie tylko zasługa kontynuacji znanej serii, ale także ulepszonej personalizacji i nowego trybu Volta Football. Wspomniana opcja umożliwia między innymi grę na pustą bramkę czy rozgrywki w ulicznym klimacie.

Drugie miejsce w rankingu TOP10 gier w 2019 roku oraz trzecie w najnowszym, styczniowym zestawieniu zajął tytuł dostępny na platformie PlayStation4, Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Tak wysoka pozycja produktu Electronic Arts dowodzi, że przygody Cala Hestisa – padawana zakonu Jedi ukrywającego swoją tożsamość, zmuszonego do walki z imperialną inkwizycją – wyjątkowo zainteresowały ogromną rzeszę polskich gamerów, nie tylko fanów serii filmów w świecie Gwiezdnych Wojen.

W obu przygotowanych przez sieć MediaMarkt rankingach wysoko uplasował się dostępny na PlayStation 4 i Xbox One Minecraft. Już parę miesięcy temu Microsoft donosił, że sprzedał ponad 176 milionów kopii tego tytułu. Branżowi dziennikarze okrzyknęli Minecrafta najchętniej kupowaną grą w historii. Wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Dowodzi tego mocne drugie miejsce w rankingu najchętniej kupowanych gier w styczniu bieżącego roku. Oczko niżej znajduje się Minecraft w zestawieniu dotyczącym ubiegłego roku.

Tuż za podium najchętniej kupowanych gier w styczniu 2020 roku plasuje się The Sims 4 Uniwersytet. Studencki, ósmy z kolei dodatek do The Sims 4 rozszerza edukację simsów i pozwala im wybrać się na studia w miasteczku Birtchester. Z jednej strony jest beztrosko, postaci mogą wybrać pełne imprez studenckie życie. Z drugiej, mierzą się z problemami – spłatą kredytu studenckiego, negatywnymi aspektami życia w akademiku czy brakiem pieniędzy (simoleonów).  

Na 6. miejscu najchętniej kupowanych gier w ostatnich miesiącach zamyka dostępna na Nintendo Switch Pokemon Sword/Shield. Tytuł okazał się nowym rekordzistą w kwestii najszybciej rozchodzących się gier na tę konsolę i dużym sukcesem w obrębie samej serii Pokemon (w USA 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w pierwszych dwóch dniach od premiery).

Rośnie zainteresowanie gamingiem i ten trend dotyczy różnych grup wiekowych.  Przekłada się to na dynamiczny wzrost zainteresowania grami, ale również konsolami do gier i akcesoriami. Rynek konsoli podzielony jest pomiędzy PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Ekscytującym wydarzeniem w segmencie gamingowym będzie w tym roku wypuszczenie konsoli nowej generacji: PlayStation 5. Sony zapowiada, że produkt wyróżni się na rynku nie tylko obsługą rozdzielczości 8K, ale także wsteczną kompatybilnością (z obsługą gier z poprzednich modeli konsoli). – mówi Mariusz Bocian z Działu Zakupu MediaMarkt.

W 2020 roku na graczy czekają gorące premiery. Najbardziej wyczekiwaną jest z pewnością Cyberpunk 2077, komputerowa adaptacja papierowej gry fabularnej Cyberpunk 2020 osadzona 57 lat później w otwartym świecie fikcyjnego, dystopijnego Night City. Propozycja autorstwa polskiego studia CD Projekt Red to rozrywka dostępna na wszystkich platformach (Stadia, Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One).

Murowany hit to The Last of Us: Part 2, przygodowa gra akcji z elementami survival horroru, kontynuacja produkcji sprzed siedmiu lat. Twórcy sygnalizują, że całość toczy się w 2038 roku w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, pięć lat po wydarzeniach z The Last of Us. Propozycja autorstwa amerykańskiego studia Naughty Dog to produkt Sony dostępny PlayStation 4. Premierę zaplanowano na 29 maja 2020 roku.TOP 10 NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ GIER W SIECI MediaMarkt (w 2019 roku)


PS4 FIFA 20

PS4 STAR WARS JEDI: UPADŁY ZAKON

PS4 MINECRAFT

PS4 CALL OF DUTY MODERN WARFARE

XBOX ONE FIFA 20

SWITCH POKEMON SWORD

PS4 NEED FOR SPEED HEAT

PS4 HITS GOD OF WAR

THE SIMS 4 UNIWERSYTET

TOM CLANCY’S GHOST RECON BREAKPOINT


TOP 10 NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ GIER W SIECI MediaMarkt  (w styczniu 2020 roku)

PS4 FIFA 20

PS4 MINECRAFT

PS4 STAR WARS JEDI: UPADŁY ZAKON

THE SIMS 4 UNIWERSYTET

PS4 GRAND THEFT AUTO V EDYCJA PREMIUM

SWITCH THE LEGEND OF ZELDA BREATH OF THE WILD

SWITCH POKEMON SHIELD

PS4 HITS GOD OF WAR

PS4 NEED FOR SPEED HEAT

XBOX ONE FIFA 20

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]