MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jak kręcić włosy lokówką stożkową, a jak tradycyjną?

Jak kręcić włosy lokówką stożkową, a jak tradycyjną?

Jak kręcić włosy lokówką stożkową, a jak tradycyjną? Wystarczy trochę wprawy, odpowiednie akcesoria i ewentualnie kilka obejrzanych tutoriali, by opanować robienie loków do perfekcji. Dowiedz się, jak zakręcić włosy na lokówce!

Jak kręcić włosy lokówką? A jak wydobyć naturalny skręt włosów?


Szukając sposobów na domowe fale czy loki, czas przyjrzeć się dostępnym metodom. Oczywiście, wiele zależy od rodzaju włosów oraz tego, ile mamy czasu i jaki efekt chcemy osiągnąć. Wiele kobiet ma naturalny skręt włosów, który można wydobyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji, na przykład stosując metodę OMO. Wtedy wszelkiego rodzaju akcesoria staną się tylko wykończeniem i uwypukleniem skrętu uzyskanego dzięki stosowaniu właściwych kosmetyków. Na czym polega metoda OMO? W dużym skrócie – to mycie włosów w cyklu: odżywka-szampon-odżywka. Ważne, by pierwsza i ostatnia odżywka różniły się właściwościami. Jak powinno to wyglądać?

  1. Odżywka nawilżająca – na przykład z aloesem.
  2. Szampon – najlepiej delikatny.
  3. Odżywka emolientowa lub emolientowo-humektantowa – taka, która ma w składzie oleje.


Świadoma pielęgnacja pozwala wydobyć naturalny skręt włosów, który na koniec warto zdefiniować żelem do włosów, pianką lub aktywatorem skrętu. Może się okazać, że chociaż przez lata żyliśmy w przekonaniu, że mamy proste włosy, przy świadomym podejściu do ich pielęgnacji, pojawi się delikatny skręt. Takie włosy znacznie łatwiej przemienić w sprężyste loki – są znacznie bardziej podatne do formowania tego typu fryzury. Z jakich metod możemy skorzystać? Zanim przejdziemy do tego, jak kręcić włosy na lokówce. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywne sposoby na przygotowane samodzielnie loki!

Jak zakręcić włosy na lokówce? A może wybrać inną metodę?


Jeśli chcemy uzyskać loki w domu bez konieczności umawiania się do fryzjera, mamy kilka sposobów. Wymagają one nieco innego zestawu akcesoriów, inny będzie też efekt końcowy.

  • Lokówka – to jeden z najpewniejszych sposobów na to, by cieszyć się udaną fryzurą! Mamy też duży wpływ na to, jak pukle będą się prezentować już wystylizowane. W zależności od tego, jaki rodzaj lokówki wybierzemy, nasza fryzura będzie wyglądała nieco inaczej. Oczywiście, korzystając z tego rozwiązania, powinniśmy zadbać o ochronę włosów przed wysokimi temperaturami. Dobrze zaopatrzyć się w spray ochronny, a także wybrać nowoczesne urządzenie, które dobrze chroni włosy.
  • Prostownica – wbrew pozorom, może być też używana także do kręcenia włosów! Pozwala stworzyć eleganckie fale, mniej skręcone niż te wykreowane przy użyciu lokówki.  
  • Termoloki – to sposób na eleganckie loki. Wymagają nieco więcej cierpliwości i wprawy niż formowanie pukli lokówką. Dlatego lepiej nadają się na większe okazje niż na co dzień.
  • Papiloty – to rozwiązanie, które nie wymaga zastosowania nowoczesnych technologii. Wystarczą piankowe papiloty lub nawet… kawałki gazety! Zawijanie papilotów jest proste i tanie. Zwykle jednak papiloty formowane są na noc i z efektem końcowym trzeba poczekać do rana. Dodatkowo, trudno przewidzieć, jak finalnie będą wyglądać uformowane loki – to ryzykowna opcja, dlatego przed ważnym wydarzeniem lepiej z niej zrezygnować.
  • Warkoczyki – podobnie, jak papiloty, nie wymagają praktycznie żadnych dodatkowych akcesoriów, z wyjątkiem gumek. Także i w tym przypadku, potrzebnych jest kilka godzin, by fryzura się uformowała, trudno też przewidzieć efekt.


Jak widać, możliwości nakręcenia włosów jest całkiem sporo! Lokówka jest jednym z najczęściej wybieranych. Nie bez przyczyny: to sposób pewny i sprawdzony, który pozwoli przewidzieć, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu wyborowi sprzętu, mamy duży wpływ na to, jakie loki uformujemy! Czas przypatrzeć się możliwościom, jakie są przed nami.

Jak zakręcić włosy lokówką? Jaki sprzęt będzie najlepszy? Rodzaje lokówek


Przyglądając się kategorii lokówek w sklepie online, mamy do wyboru bardzo wiele sprzętów. Na który z nich się zdecydować? Można zacząć od sprawdzenia rankingu lokówek, by następnie przypatrzeć się opisom i zdjęciom produktów.
Jakie mamy rodzaje lokówek?

  • Lokówka tradycyjna – składa się z wałka z klipsem, który ma przytrzymać pasmo włosów, nakręcając je. Wałek może mieć różną średnicę. Niektóre lokówki mają dodatkowe nasadki, pozwalające regulować wielkość wałka, osiągając przez to luźniejsze bądź lepiej skręcone loki.
  • Lokówka stożkowa – nie ma klipsa, a średnica zwęża się ku górze urządzenia, podczas gdy u nasady jest największa. Wymaga nieco więcej wprawy w użytkowaniu, ale pozwala szybko kręcić naturalnie wyglądające sprężynki.
  • Lokówka automatyczna – wygodna, bo większość pracy wykonuje za nas. Sama nakręca włosy na wałek, formując loki. To nowoczesne urządzenia, oparte na zaawansowanych technologiach, w porównaniu z dwoma pierwszymi rodzajami lokówek. Nic dziwnego, że to również najdroższe opcje ze wszystkich wymienionych.


Który rodzaj lokówki wybrać? To zależy od kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę:

  • Częstotliwości kręcenia włosów – jeśli planujemy kręcić włosy niemal codziennie, dobrze zainwestować w najlepszej jakości sprzęt. Priorytetem powinna być wygoda i szybkość działania.
  • Oczekiwane efekty – w zależności, czy zależy nam na naturalnie wyglądających falach, czy zdefiniowanych sprężynkach, warto sięgnąć po inny typ lokówki.
  • Rodzaj naturalnego skrętu – jeśli mamy to podkręcenia tylko kilka pasm we włosach, które naturalnie się falują, możemy wybrać prostsze urządzenie niż wtedy, gdy chcemy zrobić loki na całej długości włosów.
  • Budżet – powinniśmy określić, ile maksymalnie pieniędzy chcemy wydać na lokówkę. To pozwoli ustalić, jakie modele są dla nas dostępne.

Jak kręcić włosy lokówką stożkową, a jak tradycyjną?

Jak kręcić włosy lokówką tradycyjną, a jak stożkową?


Skoro znamy już najpopularniejsze rodzaje lokówek i najważniejsze kryteria wyboru, czas przyjrzeć się zasadom ich użytkowania. Ze względu a różnice w konstrukcji, reguły te nieco się różnią. Jak kręcić włosy lokówką stożkową, a jak tradycyjną? Przejdźmy oba procesy krok po kroku!
W obu przypadkach warto zacząć od:

  • spryskania włosów sprejem ochronnym;
  • podzielenia włosów na pasma i przypięcie ich spinkami podtrzymującymi.

Jak kręcić włosy lokówką z klipsem?

  1. Rozczesz włosy w wybranym paśmie.
  2. Nawiń włosy na wałek lokówki, zaczynając od nasady. Zwróć uwagę, by pasmo nie było zbyt grube.
  3. Przytrzymaj klipsem przez kilka sekund – zwykle wartości te są określone w instrukcji obsługi, mogą się różnić w zależności od modelu.
  4. Podnieś klips i delikatnie zsuń pasmo z lokówki. Dla lepszego efektu przytrzymaj przez chwilę zwinięty lok w dłoniach, by wzmocnić jego skręt. Niektórzy zalecają podpięcie wsuwką na kilka minut, by skręt się utrwalił. Jeśli mamy czas, możemy sobie na taki zabieg pozwolić.
  5. Utrwal loki lakierem do włosów.


Jaki model lokówki z klipsem warto wybrać? Dobrze sprawdzi się na przykład lokówka BABYLISS C452E o średnicy 32 mm, z 6 ustawieniami temperatury. Szybko się nagrzewa, jest lekka i łatwa w obsłudze – świetny wybór dla uzyskania naturalnie wyglądających loków.

Jak kręcić włosy lokówką stożkową?

  1. Rozczesz włosy w wybranym paśmie.
  2. Nawijaj włosy na stożek lokówki, zaczynając od nasady urządzenia. Pamiętaj, że w przypadku lokówki stożkowej, pasma powinny być cieńsze niż przy tradycyjnej.
  3. Przytrzymaj przez chwilę nawinięte włosy - zwykle to kilka sekund, których wymaga instrukcja danego urządzenia.
  4. Dynamicznym ruchem wysuń lokówkę z nawiniętego pasma włosów. Możesz przez chwilę przetrzymać uformowany lok w dłoniach, dla lepszego jego zdefiniowania.
  5. Utrwal fryzurę lakierem do włosów.

Jaki model lokówki stożkowej warto wybrać? Polecamy lokówkę REMINGTON CI83V6, która jest wyposażona w powłokę Grip tech, zapobiegającą ześlizgiwaniu się włosów z lokówki i pozwalającą na ich stylizację w niższej, zdrowszej dla kondycji włosów temperaturze. Powłoka lokówki to Advanced Ceramics, zawierająca keratynę i olej migdałowy. Dzięki temu podczas stylizacji włosów, jednocześnie możemy zadbać o ich zdrowie.
Do zestawu dołączona jest rękawica ochronna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Jak kręcić włosy lokówką automatyczną? Czy warto ją kupić?


Jeśli nie potrafimy rozstrzygnąć dylematu: lokówka stożkowa czy tradycyjna, może dobrym rozwiązaniem okaże się ta automatyczna? To ciekawy sprzęt, który sprawi, że stylizowanie fryzur stanie się bardzo proste! Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

  • LOKÓWKA AUTOMATYCZNA PHILIPS BHB876/00 SENSEIQ To prosty i szybki sposób na wymarzone loki także wtedy, gdy mamy długie włosy! Technologia SenseIQ chroni włosy przed zniszczeniem, a pielęgnacja jonowa dba, by były one sprężyste i pełne blasku. Lokówka automatyczna to duża oszczędność czasu: zakręcimy nią więcej włosów naraz niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. Dodatkowo - możemy liczyć na to, że sprzęt będzie obchodził się z naszymi włosami z najwyższą dbałością - bez ciągnięcia, tarcia czy wyrywania włosów. Trzy kierunki kręcenia loków i trzy ustawienia różnych stylów, dają dużo opcji do wyboru!
  • LOKÓWKA AUTOMATYCZNA BABYLISS C1800E CURL SECRET SHINE Propozycja od uznanego producenta, wyposażona przełomowy nawilżający system pary Hydrotherm. Gwarantuje on piękny połysk i doskonałą trwałość loków. Ceramiczne płytki z powłoką Advanced Ceramics, pomagają chronić włosy w trakcie stylizacji. 3 ustawienia kierunku skrętu włosów, temperatury oraz czasu dają sporo możliwości uzyskiwania wyjątkowych fryzur.

Jak zakręcić włosy lokówką? Wybierz odpowiedni sprzęt i do dzieła!


Piękne, sprężyste loki, to fryzura, która zachwyca! Łatwo ją uzyskać z drobną pomocą dobrze dobranych akcesoriów. Dobrej klasy lokówka to inwestycja w świetne samopoczucie i promienny wygląd na co dzień!

Czytaj więcej

Ekspres do kawy w trakcie przygotowywania napoju.
Małe AGD

4. październik

Jaki ekspres do kawy wybrać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje ekspresów

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy i chcesz ją przygotowywać w domu? Potrzebujesz więc dobrego ekspresu do kawy. Na rynku są dostępne różne rodzaje ekspresów, które odpowiadają na różne potrzeby. Skorzystaj z naszego poradnika i wybierz ekspres idealny dla siebie.

4. październik

Dowiedz się więcej o Jaki ekspres do kawy wybrać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje ekspresów
Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych
Małe AGD

18. marzec

Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych do 300 zł

Nasz ranking frytkownic do 300 zł przyda się każdemu, kto chce przygotować świeże frytki albo inne potrawy z chrupiącą skórką we własnym domu. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej frytkownicy? Czy potrawy mogą być przygotowane także w zdrowszy sposób, z mniejszą ilością tłuszczu? Frytkownica beztłuszczowa czy zwykła? Sprawdź nasz ranking frytkownic – beztłuszczowych i tradycyjnych!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych do 300 zł
Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?
Małe AGD

18. marzec

Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Interesuje Cię ranking wyciskarek do cytrusów? Podpowiadamy, jaki model kupić, prezentując zarówno urządzenia proste i tanie, jak również zaawansowane, z mocniejszym silnikiem i większą liczbą więcej funkcji. Przeczytaj, jaką wyciskarkę do cytrusów wybrać!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?