MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Laktator elektryczny – ranking. Jaki wybrać do karmienia?

Laktator elektryczny – ranking. Jaki wybrać do karmienia?

Jaki wybrać kaktator elektryczny? Ranking przedstawia popularne modele. Przyjście na świat dziecka to rewolucja w życiu rodziców. Wraz z nowym członkiem rodziny pojawiają się też konkretne potrzeby zakupowe. Jednym z podstawowych takich akcesoriów są laktatory i inne akcesoria do karmienia. Pomagają one zadbać o to, by maluch był zadowolony niezależnie od sytuacji. Przeczytaj ranking laktatorów!

Co wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o tym, jaki laktator wybrać?


Decydując się na wybór laktatora, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które pomogą ustalić, jaki rodzaj urządzenia będzie nam bardziej przydatny. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, decydując o tym, czy bardziej sprawdzi się laktator ręczny czy laktator elektryczny. Jaki wybrać? Decyduje o tym kilka zmiennych.

  • Jak często będziemy korzystać z laktatora? Jeśli maluch karmiony jest głównie piersią, a laktator przydaje się w sytuacjach awaryjnych, możemy zastanowić się nad innym urządzeniem niż wtedy, gdy laktator będzie podstawową metodą odciągania pokarmu.
  • W jakich sytuacjach będziemy korzystać z laktatora? Inne laktatory sprawdzą się w domu, inne - gdy mama chce kontynuować karmienie piersią po powrocie do pracy.
  • Kto jest producentem laktatora? Niektóre laktatory powiązane są z producentem konkretnych butelek do karmienia niemowląt, które, ze względu na różne kształty smoczków - są lepiej lub gorzej tolerowane przez maluszki. Musimy pamiętać, że to w dużej mierze kwestia indywidualna i nie ma reguły, które smoczki będzie preferować dziecko.
  • Jakie opcje ma laktator? Oprócz mocy ssania, jest wiele dodatkowych opcji, które często posiada laktator elektryczny. Jaki wybrać - zależy od tego, na czym nam szczególnie zależy: może to być na przykład zapamiętywanie ustawień, co później znacząco skraca proces odciągania mleka.

Najlepszy laktator – elektryczny czy ręczny?


Laktatory mogą być zarówno elektryczne – zasilane baterią lub zasilaczem, jak i ręczne - gdzie przy pomocy ręcznego mechanizmu wywołujemy ssanie. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety – przypatrzmy się najważniejszym z nich.
Laktator ręczny – najważniejsze cechy:
PLUSY:

  • Cicha praca, co ma znaczenie zwłaszcza przy nocnym odciąganiu pokarmu.
  • Nieduży i łatwy do zabrania poza dom.
  • Zwykle kosztuje mniej niż laktator elektryczny.


MINUSY:

  • Odciąganie wymaga sporej siły.
  • Otrzymanie takiej samej ilości pokarmu przy odciąganiu ręcznym, zajmuje dużo więcej czasu niż przy użyciu laktatora elektrycznego.
  • Przy bardzo częstym odciąganiu sprzęt dość szybko ulega eksploatacji.

Czas na laktator elektryczny – oto podsumowanie dla tego rodzaju sprzętu:
PLUSY:

  • Szybkie odciąganie pokarmu.
  • Wiele możliwości regulacji, które ułatwiają odnalezienie właściwego rytmu odciągania mleka.
  • Pozwala odciągać pokarm bez większego wysiłku i robi to efektywniej.
  • Jest bardziej trwały niż laktator ręczny.


MINUSY:

  • Laktator elektryczny jest zazwyczaj większy od laktatora ręcznego
  • Generuje większy hałas
  • Jest zasilany na prąd – są jednak rozwiązania uniezależniające od sieci elektrycznej, jak zasilanie na baterie
  • Jest droższy niż laktator ręczny


Jak widać, oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Znając własne potrzeby i styl życia, dobrze zdecydować się na wybór takiego sprzętu, który będzie lepiej do nich pasował. Wiemy już, czym cechują się laktatory elektryczne. Ranking podpowie nam, po które modele najlepiej sięgać!

Laktator elektryczny – ranking


1. miejsce laktator Philips Avent SCF392/11


Zwycięski laktator elektryczny rankingu pochodzi od uznanego producenta sprzętów dla dzieci i ich rodziców, a także – jednego z najbardziej lubianych twórców butelek do karmienia niemowląt. Nic więc dziwnego, że laktatory Philips Avent cieszą się sporą popularnością! Zastosowana w tym modelu technologia Natural Motion, odwzorowuje mechanizm ssania dziecka, co przekłada się na efektywniejsze odciąganie pokarmu (producent mówi o trzy razy szybszym wypływie mleka!) i sprawia, że brodawki sutkowe są mniej narażone na urazy. Ma aż 16 poziomów odciągania pokarmu i osiem poziomów stymulacji – pozwala to dopasować optymalne ustawienia dla każdego etapu laktacji. Laktator ma też funkcję pamięci i wyświetlacz zegara. Do zestawu dołączona jest wykonana z bezpiecznych materiałów butelka o pojemności 125 ml, która pozwala od razu karmić maluszka odciągniętym mlekiem.

2. miejsce LAKTATOR NENO Angelo


Wygodny, bezprzewodowy laktator, który nie ogranicza mamie ruchów. W ten sposób, może przyjąć dowolną, wygodną dla niej postawę przy odciąganiu pokarmu. Dzięki swojej konstrukcji pobudza gruczoły mleczne do efektywniejszej pracy – ma to szczególne znaczenie w okresie, gdy młodej mamie zależy na rozkręceniu laktacji. Laktator jest prosty w obsłudze – korzystając z panelu dotykowego, możemy wybierać spośród dostępnych opcji. Sprzęt zapamiętuje też ostatnie ustawienia, co przyspiesza proces odciągania mleka. Urządzenie zasilane jest przez akumulator ładowany przez USB – oznacza to, że zabierając laktator poza dom, możemy doładować go także dzięki powerbankom.

3. miejsce laktator Neno Camino


To podwójny, akumulatorowy laktator elektryczny. Ranking powinien zawierać też taką propozycję, która umożliwia odciąganie mleka z obu piersi jednocześnie. To rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić dużo czasu! Zapobiega cofaniu się odciąganego mleka, co pozytywnie wpływa na świeżość pobieranego pokarmu. Stymulacja obu piersi naraz, jaką umożliwia to urządzenie, jest również dobrym kierunkiem przy rozkręcaniu laktacji. Urządzenie jest bezprzewodowe, a system oszczędzania baterii wyłącza je po 30 minutach użytkowania. Dzięki unikatowej konstrukcji, sprzęt jest dobrze dopasowany do różnych rozmiarów piersi. Ma ekran i intuicyjny panel dotykowy.

Wybierz najlepszy laktator elektryczny


Dobrze widzimy, jak ważnym zakupem jest laktator elektryczny. Ranking sprawdzonych modeli pozwoli wybrać ten najbardziej odpowiedni. To ważny element każdej wyprawki dla maluszka. W zakupie pomogą też opinie innych użytkowników, którzy testowali wybrane sprzęty przed nami, wskazując, które właściwości najbardziej sprawdziły się w kontekście odciągania mleka dla dziecka.

Wpisy, które mogą Cię również zainteresować:

1. Jak podzielić ekran na 2 części?

2. Jak zlokalizować telefon? Czy da się namierzyć zgubiony smartfon?

3. Gotowanie na parze – jak układać produkty? Co można gotować w ten sposób?

Czytaj więcej

Ekspres do kawy w trakcie przygotowywania napoju.
Małe AGD

4. październik

Jaki ekspres do kawy wybrać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje ekspresów

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy i chcesz ją przygotowywać w domu? Potrzebujesz więc dobrego ekspresu do kawy. Na rynku są dostępne różne rodzaje ekspresów, które odpowiadają na różne potrzeby. Skorzystaj z naszego poradnika i wybierz ekspres idealny dla siebie.

4. październik

Dowiedz się więcej o Jaki ekspres do kawy wybrać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje ekspresów
Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych
Małe AGD

18. marzec

Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych do 300 zł

Nasz ranking frytkownic do 300 zł przyda się każdemu, kto chce przygotować świeże frytki albo inne potrawy z chrupiącą skórką we własnym domu. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej frytkownicy? Czy potrawy mogą być przygotowane także w zdrowszy sposób, z mniejszą ilością tłuszczu? Frytkownica beztłuszczowa czy zwykła? Sprawdź nasz ranking frytkownic – beztłuszczowych i tradycyjnych!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych do 300 zł
Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?
Małe AGD

18. marzec

Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Interesuje Cię ranking wyciskarek do cytrusów? Podpowiadamy, jaki model kupić, prezentując zarówno urządzenia proste i tanie, jak również zaawansowane, z mocniejszym silnikiem i większą liczbą więcej funkcji. Przeczytaj, jaką wyciskarkę do cytrusów wybrać!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?