Moc grzejnika i maksymalna temperatura
Te elementy decydują o tym, jak bardzo nagrzeje się piekarnik i jak szybko uda się osiągnąć maksymalną siłę grzania
. Moc podawana jest z reguły osobno dla górnego i dolnego grzejnika. Jaki piekarnik do zabudowy wybrać pod tym względem? Najwyższa temperatura to 240 do 300°C. Na co dzień raczej rzadko będziemy piec w temperaturze wyższej niż 220°C, jednak dobrze wiedzieć jakie są maksymalne możliwości, jeśli planujemy korzystanie z nietypowych, oryginalnych przepisów, które mogą wymagać nietypowej temperatury. Moc nie przekłada się w dużym stopniu na zużycie energii, bo piekarniki do zabudowy w większości mają klasę energetyczną A albo A+.
Bezpieczeństwo
Tworzenie wszelkiego rodzaju wypieków to ogromna frajda dla dzieci, trzeba jednak pamiętać o możliwości poparzenia. Na szczęście zarówno dzieci, jak i domowe zwierzęta mogą czuć się bezpiecznie.
Możemy spać spokojnie dzięki zastosowaniu kontroli rodzicielskiej. Bardzo przydatną opcją jest także chłodzenie frontu obudowy.
Sterowanie smartfonem
Telefon umożliwia kontrolowanie wielu domowych sprzętów, jak pralka czy lodówka. Nie inaczej jest z piekarnikiem.
Co ciekawe, funkcja zdalnego sterowania z komputera czy urządzenia mobilnego nie jest zarezerwowana tylko dla najdroższych modeli. Zdalne zarządzenie SimplyFi dostępne jest także w piekarnikach Candy.
Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? Polecane modele
Poniżej przedstawiamy wybrane modele piekarników, którym w szczególności warto się przyjrzeć.
Piekarnik BEKO BBIM18300BS
Model, który kosztuje niewiele ponad 1000 zł i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Dzięki zastosowaniu prowadnic teleskopowych w tym modelu piekarnika Beko można bezpiecznie i wygodnie wysunąć tacę z gorącym daniem, bez ryzyka przypadkowego poparzenia. Ma standardowe funkcje, jak grill i termoobieg. Jego pojemność to 72 l.