MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Lodówki do zabudowy – ranking TOP 5

Nie ma opisu obrazu

Lodówka do zabudow, czy wolnostojąca? W nowoczesnych kuchniach coraz częściej wybiera się lodówki do zabudowy. Ranking tych produktów to zbiór konkretnych, polecanych modeli, które cechują się doskonałą jakością, przydatnymi funkcjami i dużą efektywnością. Jeśli zastanawiasz się jakie są najlepsze lodówki do zabudowy, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Oprócz tego doradzamy, które cechy lodówek do zabudowy są szczególnie ważne, i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Lodówki do zabudowy – funkcjonalne i stylowo


Jeżeli planujemy zaaranżować kuchnię w nowoczesnym stylu, warto rozważyć zakup lodówki do zabudowy. Ogólnie rzecz ujmując, sprzęt AGD do zabudowy daje większe możliwości, jeśli chodzi o ustawienie wszystkich urządzeń dostosowane do indywidualnych preferencji. W tym wariancie, możemy umieścić w innych miejscach płytę grzejną i piekarnik, a także dowolnie umieścić lodówkę albo zamrażarkę – na górze, na dole, na dowolnej wysokości, obok siebie albo nawet po przeciwnych stronach blatu. Jedynym ograniczeniem pozostaje metraż pomieszczenia i dostępność gniazdek sieciowych.
 Kupując urządzenia do chłodzenia żywności, mamy dostępnych kilka kategorii urządzeń. Warto w tym miejscu przypomnieć podstawowy podział. Jaki sprzęt do zabudowy można brać pod uwagę?


• Lodówki jednodrzwiowe do zabudowy, czyli chłodziarki pozbawione możliwości mrożenia potraw. W nich przechowujemy żywność w temperaturze powyżej 0 stopni.
• Zamrażarki do zabudowy – tam przechowujemy żywność w temperaturze poniżej 0 stopni, jak chociażby mrożone warzywa i owoce, mrożony chleb, mięso i inne produkty, które mogą być spożywane po rozmrożeniu kilka tygodni później. No i oczywiście lody!
• Lodówki z zamrażalnikiem do zabudowy – to sprzęt, który potocznie nazywamy chłodziarką, łączy po prostu funkcję lodówki i zamrażarki, dzięki czemu można zarówno chłodzić jak i mrozić produkty, korzystając z jednego urządzenia.
• Witryny chłodnicze do zabudowy – rzadki wybór, raczej tylko dla koneserów, ale w tym miejscu także warto na ten temat wspomnieć. W witrynie z zawartością widoczną za przeszkloną szybą, najczęściej przechowuje się wino.

W poniższym rankingu zaprezentujemy lodówko zamrażarki do zabudowy, które nie tylko są funkcjonalne, ale także przy okazji, wraz z jednolitą zabudową, uatrakcyjnią każde kuchenne wnętrze.

Na co zwrócić uwagę, szukając lodówki do zabudowy?


Wybierając lodówkę do zabudowy, należy się kierować podobnymi parametrami co w przypadku tradycyjnej lodówki wolnostojącej. Czym charartekryzuje się najlepsza lodówka do zabudowy? Decydując się na konkretną opcję, trzeba pamiętać o takich cechach jak:

  • pojemność,
  • rozmieszczenie półek, szuflad i balkoników w drzwiach oraz zakres i możliwość i regulacji,
  • klasa energetyczna urządzenia,
  • technologie ułatwiające zachowanie świeżości przez dłuższy czas,
  • pojemność zamrażarki, szybkość chłodzenia i długość utrzymywanie niskiej temperatury.


To skrócona lista najważniejszych parametrów, wpływających na jakość działania i komfort użytkowania lodówko-zamrażarki. Chcąc zgłębić ten temat, warto zajrzeć do artykułu, jaką lodówkę wybrać, gdzie została wyszczególniona bardziej rozbudowana lista dla najbardziej wnikliwych konsumentów – ciągle aktualna.

Lodówki do zabudowy – ranking


Poniżej prezentujemy listę ciekawych modeli od kilku wiodących producentów. Jesteśmy przekonani, że każdy model może się okazać dobrym wyborem.

Miejsce 1.: lodówka SAMSUNG BRB26605EWW/E

Urządzenie zapewniające dużą elastyczność i swobodę działania, a przy tym – energooszczędne. Komorę zamrażalnika można tu ustawić według swoich potrzeb, na jeden z trybów: zamrażalnika, chłodziarki, przechowywania mięsa i ryb lub delikatnego zamrażania. Warto zwrócić uwagę także na technologię Space Max, czyli cieńsze niż w tradycyjnej lodówce ścianki. Zwiększona pojemność wewnętrzna jest możliwa przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych. Szuflady w chłodziarce są bardzo pojemne, a pojemniki na drzwiach – regulowane. Warto podkreślić także system All-Around Cooling, co oznacza liczne wloty powietrza, a to gwarantuje równomierne chłodzenie zarówno w chłodziarce, jak i w zamrażalniku. To rozwiązanie skutecznie zapobiega mieszaniu się zapachów, a także utrzymuje optymalną wilgotność w każdej z komór. Dzięki temu, łatwo psujące się warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość. Kolejna ciekawa innowacja w tym modelu to przycisk Power Freeze. Gdy go wciśniemy i przytrzymamy przez 3 s, aktywujemy bardzo intensywne zamrażanie. Funkcja ułatwia i przyspiesza zamrażanie dużej ilości żywności.

Miejsce 2.: lodówka WHIRLPOOL SP40801EU1

Model o jeszcze większej pojemności, zmieści 401 l (300 w chłodziarce i 101 w zamrażarce). Warto podkreślić, że urządzenia działa bardzo dyskretnie, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu kompresora inwerterowego. W efekcie generowany poziom hałasu to nie więcej niż 35 dB. Technologia Stop Frost ułatwia rozmrażanie (wystarczy wyjąć katalizator i umieścić go na minutę pod bieżącą wodą). Komfortowym rozwiązaniem jest także panel sterowania umieszczony na zewnątrz, dzięki czemu można swobodnie regulować temperaturę bez potrzeby otwierania drzwi.

Miejsce 3.: lodówka BEKO BCNA306E5ZSN

Następna cicha chłodziarka do zabudowy – generuje hałas do 32 dB. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest HarvestFresh, czyli generowanie kolorowego światła imitującego naturalny rytm dobowy. Dzięki temu rozwiązaniu, warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość i wszystkie właściwości odżywcze. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie metalu w wewnętrznej obudowie. Technologia Metal Wall to to większa higiena, estetyka urządzenia i wydajniejsza praca systemu chłodniczego – ze względu na właściwości termiczne tego tworzywa.

Miejsce 4.: lodówka SAMSUNG BRB26605EWW/EF

Cicha (hałas do 35 dB), a także dość pojemna (267 l ). Dwa nawiewy powietrza i dwa wentylatory współpracują ze sobą, zapewniając idealne warunki termiczne w każdym miejscu lodówki, co sprawia, że artykuły spożywcze są soczyste, chrupiące i zachowują składniki odżywcze. Model, który zużywa rocznie 231 kWh, co daje mu klasę energetyczną E.

Miejsce 5.: lodówka ELECTROLUX LRB2AE88S

Zastanawiasz się jaką małą lodówkę do zabudowy wybrać? Naszą propozycją jest urządzenie marki Electrolux. Lodówka generuje hałas na poziomie 36 dB, co czyni ją jedną z najcichszych lodówek w zestawieniu. Zaletą tego urządzenia jest funkcjonalne wnętrze. Pojemność chłodziarki to 144 l – przy niewielkich gabarytach.

Lodówka w zabudowie – czy naprawdę warto?


Lodówki do zabudowy mają za zadanie przede wszystkim dbać o świeżość przechowywanych w nich produktów spożywczych. W dużej mierze to od tego, gdzie jak przechowujemy poszczególne składniki, zależy smak przygotowanych z nich potraw. Każda z powyższych lodówek, a zwłaszcza te najdroższe modele, na pewno doskonale wywiąże się z tego zadania. A my będziemy mogli dłużej cieszyć świeżością pięknymzdrowym wyglądem owoców, warzyw itp. Oprócz tego należy pamiętać o zaletach dotyczących samej konstrukcji, jaką w przeciwieństwie do lodówki wolnostojącej ma lodówka pod zabudowę. Ranking to konkretne modele, ale nie zapominajmy też o ogólnych korzyściach. Zabudowane chłodziarki nadają kuchni ciekawszy, nowocześniejszy wygląd. Są także zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. O ile front zwykłej lodówki bardzo łatwo łapie tłuste ślady czy odciski palców, zabudowane drzwi lodówki nie wymagają szczególnie częstego czyszczenia – wystarczy je przetrzeć tak samo, jak zwykłe szafki w kuchni. Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że lodówka w zabudowie generuje nieco więcej pracy przy montażu. Oczywiście, wszystkie czynności wykonuje się tylko raz, niemniej trzeba uwzględnić przy planowaniu wykonanie odpowiedniej szafki (zazwyczaj na miarę), a także umieszczenia urządzenia w przygotowanej obudowie.

Czytaj więcej
Jaki okap teleskopowy wybrać? Ranking
AGD do zabudowy

19. grudzień

Jaki okap teleskopowy wybrać? Ranking

Jaki okap teleskopowy jest najlepszy do kuchni? To jeden z podstawowych sprzętów AGD, bez których trudno wyobrazić sobie pracę w kuchni. Takie okapy różnią się jednak między sobą: zarówno rodzajem montażu, rozmiarem, wyposażeniem w dodatkowe funkcje, jak i ceną. Dlatego znajdziemy wiele różnic w poszczególnych modelach, wybierając okap podszafkowy (teleskopowy). Ranking okapów pokazuje różne możliwości na konkretnych przykładach.

19. grudzień

Dowiedz się więcej o Jaki okap teleskopowy wybrać? Ranking
Płyta indukcyjna biała – ranking. Jaką wybrać?
AGD do zabudowy

19. grudzień

Płyta indukcyjna biała – ranking. Jaką wybrać?

Jeśli kuchnia ma wyglądać atrakcyjnie i nieszablonowo, dobrym rozwiązaniem może być płyta indukcyjna biała – ranking takich modeli prezentujemy w artykule. Poznaj wady i zalety płyt w kolorze białym i zdecyduj, czy to wybór odpowiedni dla ciebie!

19. grudzień

Dowiedz się więcej o Płyta indukcyjna biała – ranking. Jaką wybrać?
Szukasz kuchenki gazowo-elektrycznej 50 cm? Zobacz najpopularniejsze modele w rankingu!
AGD do zabudowy

14. grudzień

Kuchenka gazowo-elektryczna 50 cm – ranking

Jeśli potrzebna Ci kuchenka gazowo-elektryczna 50 cm, ranking ułatwi wybranie właściwego modelu! To polecane rozwiązanie do kuchni o niewielkiej powierzchni, na przykład aneksu w kawalerce. Funkcjonalnie mała kuchenka w niczym nie ustępuje większej. Który model wybrać i dlaczego? Sprawdź listę popularnych urządzeń i wybierz najlepszą kuchenkę dla siebie!

14. grudzień

Dowiedz się więcej o Kuchenka gazowo-elektryczna 50 cm – ranking