MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Głośniki do komputera – ranking. Jakie wybrać?

Nie ma opisu obrazu

Masz desktopa lub laptopa i zastanawiasz się, jak zapewnić sobie brzmienie na wysokim poziomie? Czy będzie to gra, film czy po prostu słuchanie muzyki, chodzi o dźwięk. Jeśli nie korzystasz ciągle ze słuchawek, niezbędne jest dobranie odpowiednich kolumn, które zmieszczą się na biurku (i subwoofer pod blatem). Poznaj najlepsze głośniki do komputera – ranking pomoże ci wybrać!

Jak wybrać głośnik do komputera?

W sprzedaży są bardzo zróżnicowane głośniki komputerowe, czyli modele biurkowe, z własnymi wzmacniaczami (kolumny aktywne), przeznaczone raczej do gier niż odsłuchu audiofilskiego. Ranking ma na celu wskazanie najpopularniejszych, a więc zdaniem klientów najlepszych. Jakie parametry decydują o tym, że niektóre modele są kupowane chętniej od innych?

Na początku zwróć uwagę na liczbę kolumn. Dwie do dźwięku stereofonicznego – to minimum. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest obecność odpowiedzialnego za niskie tony subwoofera – taki zestaw to głośniki 2.1. Zestawy mające więcej elementów, np. 5.1 czy nawet 7.1, zapewniające dźwięk przestrzenny, kupowane są częściej do kina domowego. Urządzenia Hi-Fi dobrej jakości nie są tanie. W naszym rankingu postawiliśmy na popularne, niedrogie głośniki 2.1 oraz jeszcze bardziej kompaktowy zestaw 2.0.

Oczywiście liczba kolumn to nie wszystko. Pomijamy audofilskie rozważania o paśmie przenoszenia – te liczby nie są istotne przy głośnikach za 200-500 zł, podłączanych po prostu do gniazda słuchawkowego 3,5 mm lub bezprzewodowo przez Bluetooth (jeden z pokazywanych modeli). Realnie słyszalna jest ich moc, taki sprzęt może być głośny. W rankingu głośników komputerowych prezentujemy głośniki o łącznej mocy (wszystkich kolumn) od 5 do 60 W. To bardzo duża różnica, która ma odzwierciedlenie także w cenie.

Jakie głośniki do komputera? Najpopularniejsze modele

Polecamy głośniki do komputera stacjonarnego i głośniki do laptopa. Ranking pokazuje modele uniwersalne, wystarczy je podpiąć do gniazdka sieciowego (zewnętrzne zasilanie jest konieczne, nie wystarczy wpięcie do portu USB) oraz złącza 3,5 mm laptopa, ale także tabletu czy smartfona. Jeśli urządzenie nadawcze nie ma gniazdka słuchawkowego tylko USB-C, wystarczy skorzystać z niedrogiego adaptera.

Miejsce 1.: głośniki Trust GXT 629 Tytan

Plusy:

  • duża moc,
  • drewniana obudowa,
  • łatwa obsługa,
  • subwoofer jako źródło efektów wizualnych.

Minusy:

  • cena.

To zestaw trzech głośników o łącznej mocy 60 W – 2 x 15 W i niskotonowy 30 W. Subwoofer służy też jako źródło efektów wizualnych – można je zsynchronizować z muzyką. Do wyboru siedem barw, a także takie pulsowanie, migotanie itp. Jego obudowa została wykonana z drewna, co ma wpływ nie tylko wygląd, ale i brzmienie. Za wygodną obsługę odpowiada pilot o nowoczesnym designie, pozwalający na zmianę sposobu emisji światła czy regulację basów. Wymiary głośników lewego i prawego to 9x10x21 cm, a subwoofera 25,5x25,5x24 cm.

Miejsce 2.: głośniki Genesis Helium 600

Plusy:

  • duża moc,
  • drewniana obudowa,
  • atrakcyjny wygląd,
  • wygodny kontroler na przewodzie,
  • ekranowanie magnetyczne.

Minusy:

  • cena.

Na drugim miejscu również zestaw trzech głośników (12x12x18 cm satelity, 26x25x25 cm subwoofer), które zapewniają 60 W mocy. Mają mocarny wygląd, mogą być ozdobą pomieszczenia – obudowy zostały wykonane z drewna, a subwoofer ma imponującą obręcz. Dzięki zastosowaniu ekranowania magnetycznego głośniki nie wchodzą w interferencję z innymi urządzeniami, co przekłada się na czysty dźwięk w pomieszczeniu pełnym elektroniki.

Na bocznej ściance subwoofera umieszczono potencjometry, włącznik zasilania oraz złącza. Nie musisz jednak się do niego pochylać – do obsługi służy kontroler na przewodzie. Kabel ma długość 1,7 m, co pozwala na wygodne ulokowanie go w zasięgu ręki. Choć głośniki te powstały z myślą o graczach, sprawdzą się też w innych zastosowaniach.

Miejsce 3.: głośniki Logitech Z313

Plusy:

  • kompaktowe rozmiary,
  • dobra cena,
  • ekranowanie magnetyczne,
  • łatwa obsługa.

Minusy:

  • przeciętna moc.

Logitech Z313 to nieco bardziej kompaktowy i zdecydowanie cichszy zestaw 2.1, oferuje łączną moc 25 W. Wymiary kolumn stereo: 8,1x8,9x14,6 cm, a subwoofera: 15x22x22,8 cm. Proponując te głośniki do komputera, ranking wyróżnia je za solidne, czyste brzmienie i niską cenę. To najtańszy model na podium. Pilot na przewodzie umożliwia regulację głośności i podpięcie słuchawek. Podobnie jak w modelu Helium 600 zastosowano tu ekranowanie magnetyczne, dzięki któremu żadne urządzenia nie będą zakłócać dźwięku. Możesz skupić się na muzyce i grach, mając pewność, że wrażeń nie zepsują żadne szumy ani trzaski.

Miejsce 4.: głośniki Tracer 2.1 Hi-Cube Flow Bluetooth

Plusy:

  • możliwość podłączenia bezprzewodowo (przez Bluetooth),
  • podświetlenie RGB.

Minusy:

  • przeciętna moc.

Na czwartej pozycji wylądował Tracer 2.1 Hi-Cube, jedyny model w rankingu łączący się z nadajnikiem także bezprzewodowo – przez Bluetooth. Moduł znajduje się w drewnianym subwooferze (13,7x14,9x24 cm), który połączony jest z satelitami (8,6x9,5x19,8 cm) za pomocą kabli. To 20-watowy zestaw głośników przeznaczony dla graczy, ma podświetlenie RGB dynamicznie reagujące na dźwięki, również na kolumnach stereo.

Miejsce 5.: głośniki Logitech Multimedia Speakers Z200

Plusy:

  • kompaktowy rozmiar,
  • łatwa obsługa,
  • atrakcyjny design,
  • niska cena.

Minusy:

  • niewielka moc,
  • brak subwoofera.

Ranking, w którym porównujemy najlepsze głośniki komputerowe, na koniec prezentuje kompaktowe (9x12,4x24 cm) rozwiązanie 2.0, za to z możliwością regulacji basu i głośności za pomocą potencjometrów bezpośrednio w obudowie prawej kolumny. Logitech Multimedia Speakers Z200 to małe głośniki w dobrej cenie, które pasują na biurko w nowoczesnej przestrzeni. Zestaw ma kolor czarny z białymi pierścieniami wokół membran i atrakcyjne podpórki. Dostępny jest także w wersji kolorystycznego negatywu, czyli białej z elementami czarnymi. Łączna moc głośników Multimedia Speakers Z200 to tylko 5 W – model stricte do komputera.

Najlepsze głośniki komputerowe – ranking

Oto najpopularniejsze głośniki do komputera w dobrej cenie. Ranking ten został ułożony także na podstawie opinii klientów. Jeśli chcesz kupić nowe głośniki do swojego peceta lub laptopa – wybierz i zamów już dzisiaj!

Przeczytaj również:

 

Nie ma opisu obrazu
Czytaj więcej
Biurko gamingowe stojące w pokoju gracza.
Akcesoria

26. wrzesień

Jak wybrać najlepsze biurko gamingowe? Poznaj rodzaje biurek dla graczy

Biurka gamingowe są bardzo ważnym elementem całego zestawu do grania. Przy wyborze odpowiedniego mebla należy wziąć pod uwagę różne rodzaje blatów, stelaży i dodatków, które stanowią idealne dopełnienie pokoju gracza. Poniżej znajdziesz kompleksowy poradnik dotyczący wyboru wymarzonego biurka!

26. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jak wybrać najlepsze biurko gamingowe? Poznaj rodzaje biurek dla graczy
Jakie słuchawki SteelSeries Arctis
Akcesoria

13. wrzesień

Jakie gamingowe słuchawki SteelSeries? Arctis Nova wyjaśnione!

Jeśli planujesz kupić gamingowe słuchawki SteelSeries Arctis, stajesz przed trudnym wyborem. Portfolio duńskiej firmy obejmuje kilkanaście modeli w cenie od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Z numeracją albo Pro, z serii Nova lub bez tego hasła, bezprzewodowe i przewodowe, są wersje na poszczególne konsole. Zapoznaj się z przewodnikiem na temat SteelSeries – słuchawki gamingowe nareszcie wyjaśnione!

13. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jakie gamingowe słuchawki SteelSeries? Arctis Nova wyjaśnione!
Klawiatury SteelSeries
Akcesoria

9. wrzesień

Jaka klawiatura SteelSeries Apex gamingowa?

Czy znasz klawiatury SteelSeries Apex? Gamingowe petardy, dostępne są w każdej wersji. Membranowe, hybrydowe oraz te, dzięki którym duńska firma zasłynęła, czyli mechaniczne. Pełnowymiarowe i TKL. Przewodowe i bezprzewodowe. Każdy model kompatybilny z konsolami. Poznaj SteelSeries – klawiatury gamingowe dla wymagających, w tym najszybszą klawiaturę świata!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaka klawiatura SteelSeries Apex gamingowa?