Co daje mouse bungee? Co to jest?
Chociaż nazwa brzmi oryginalnie, wyjaśnienie jest dość proste – mouse bungee to po prostu stojak na kabel od myszy komputerowej. Zazwyczaj składa się z niewielkiej podstawki oraz wystającego pałąka, w którym umieszczany jest przewód.
Czasami mouse bungee ma także inne udogodnienia – na przykład wbudowany dodatkowy port USB, żeby podpiąć inne urządzenie i nie musieć korzystać z dodatkowych portów komputera.
Stojak ma zawsze
antypoślizgową podstawę, która sprawia, że jest stabilny i nie przesuwa się po biurku, gdy poruszamy myszą. Poszczególne modele mouse bungee różnią się wyglądem, ponieważ producenci stosują różne rodzaje ramion.
W przypadku zastosowania sztywnych ramion kabel zawsze wychodzi z tego samego punktu, przez co trzeba wypuścić jego odpowiednią długość, żeby nie ograniczać zakresu ruchów myszką. Alternatywą się pałąki elastyczne. W tym przypadku, ramię mouse bungee może się uginać, opadając lekko, po czym samoczynnie wraca do punktu wyjścia.
Jaka jest największa korzyść z używania mouse bungee? Oczywiście, porządek i swoboda ruchów dla użytkownika. Wykorzystując takie akcesoria, nie musimy martwić się o zbyt długi kabel, który się plącze i przeszkadza w swobodnym prowadzeniu myszy. To szczególnie ważne w przypadku takich gier jak strategie czasu rzeczywistego (tak zwane RTS) oraz strzelanki.
W końcu nawet najlepsza mysz gamingowa nie da przewagi, gdy nie ma porządku z kablami!
Dodatkowo, kiedy używamy mouse boungee, przewód zwisa lekko pod kątem, co sprawia, że na naszej podkładce jest więcej miejsca, i nie trzemy kablem ani o podkładkę, ani o blat biurka.
Mouse bungee będzie pomocne przede wszystkim wtedy, gdy sensor myszy ma ustawione niskie dpi (czyli wysoką czułość). Liczne grono graczy lubi tak grać, wykonując na podkładce zamaszyste ruchy. Lecz kiedy mysz zderzy się z kablem albo najedzie na niego, wówczas nie wykonamy prawidłowej akcji. W grach, gdzie decydują ułamki sekund, można to przypłacić życiem!
Mouse bungee rekomendowane jest do myszy z przewodem w sztywnym oplocie. Przede wszystkim pomoże ujarzmić kable wykonane z tworzywa sztucznego, ale niektórzy używają ich także do oplotów materiałowych.