MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jaki komputer gamingowy? – poradnik jak wybrać PC dla graczy

Nie ma opisu obrazu

Szukasz komputera gamingowego? To świetnie! Poznaj kompleksowy poradnik na temat odpowiednich podzespołów!

Wybór komputera gamingowego to nie lada wyzwanie dla osób, które wcześniej nie miały większej styczności z zasadami działania podzespołów. Temat mógłby wydawać się całkiem skomplikowany, ale wcale tak nie jest. Aby ułatwić ci zadanie, opiszemy po kolei dane podzespoły, jak działają i czym kierować się przy ich wyborze. Poznaj kompleksowy poradnik wyboru komputera dla graczy w 2025 roku!

Obudowy komputerowe – jak przewietrzyć swój gamingowy PC?

Wybór odpowiedniej obudowy komputerowej jest BARDZO łatwy. Jednocześnie przy kupnie „budy” (naprawdę tak się to określa w branży!) należy pamiętać o kilku charakterystykach, które zminimalizują szansę na zły model.

Zaczynając od początku, obudowy komputerowe są o wiele tańsze niż kiedyś i jest ich na rynku coraz więcej. Większość z nich ma wbudowane światełka RGB (lub LED), którymi możemy dowolnie sterować z poziomu aplikacji lub podłączając kontroler pod przycisk reset (który oczywiście pozbywa się wtedy funkcji resetu).

Napotkamy także wersje obudów ze szkiełkiem (najczęściej pleksa) lub bez. Jest to funkcja wyłącznie estetyczna, aczkolwiek istnieją także modele z panelem bez szkła, ale za to z otworkami. I tym samym płynnie przechodzimy do bardzo ważnej części akapitu, a mianowicie przepływu powietrza.

Im więcej otworów w obudowie, tym (zazwyczaj) lepiej. Pomaga to w odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Oznacza to, że do środka maszyny wejdzie więcej chłodnego powietrza i wyjdzie więcej tego ciepłego, wydalonego z podzespołów.

Należy także mieć na uwadze, że jak najwięcej otworów powinno mieć filtry przeciwkurzowe w postaci plastikowych siatek na otwory. Chroni to – jak sama nazwa mówi – przed nadmiernym osiadaniem kurzu na płycie głównej. Większość obudów wyposażona jest w takowe filtry fabrycznie i znajdują się one na szczycie, z przodu oraz na samym dole obudowy. Mowa tu szczególnie o tzw. obudowach meshowych, które charakteryzują się tym, że góra, dół oraz przód same wykonane są z cienkiej, metalowej siateczki.

Na sam koniec ważna rzecz przy samodzielnym składaniu komputera z gotowych części – obudowy mają rozmiary w różnych standardach ustalonych bardzo dawno temu przez Intela. Określa się je mianem ATX (ang. Advanced Technology Extended) i znajdziemy w nim:

  • ATX – klasyczny rozmiar płyt, pasujący do większości „standardowych” obudów.
  • Micro-ATX – trochę mniejsza wersja ateiksa, świetnie pasuje do troszkę mniejszych obudów.
  • Mini-ITX – co bardziej spostrzegawczy mogą zobaczyć, że nazwa zmieniła się już na ITX, ponieważ nie mamy już do czynienia z ATX, a z całkowicie nową linią. Są to najmniejsze obudowy, często ze słabszymi sekcjami zasilania. Stosuje się je głównie w mini pecetach oraz budżetowych komputerach.

Jednakże to nie wszystkie rozmiary, ponieważ są różne standardy i patrząc na samą Wikipedią, znajdziemy ich dziesiątki. Same płyty ITX mają dodatkową linię prowadzącą aż do rozmiarówki „pico” oraz „mobile”. Nie ma to jednak żadnego znaczenia, gdyż wyłącznie ATX-y oraz mITX stosowane są na rynku konsumenckim.

Oczywiście, gdy kupujemy gotowego PC, to możemy całkowicie o tym zapomnieć, gdyż producenci sami zadbali o odpowiednie rozmiary obudowy i płyty głównej. Jeśli szukasz właśnie takiego komputera, to sprawdź naszą ofertę komputerów gamingowych!

Płyta główna, czyli podstawa komputera dla graczy

Tytuł akapitu jest odrobinę mylący. Płyta główna to jest, oczywiście, podstawa, ale absolutnie każdego komputera. To właśnie na niej osadzamy procesor, kartę graficzną, RAM czy dysk. O ile sam wybór ww. podzespołów to prosta piłka, tak same tzw. mobo stanowi obiekt wielu zażartych kłótni na Reddicie i innych forach dyskusyjnych. Sekcje zasilania, nie sekcje, odpowiednie porty, temperatury, mostki, czipsety i tak dalej.

Skupmy się na koniecznych i przyjemnych podstawach. Na rynku istnieje dwóch producentów konsumenckich procesorów, czyli Intel i AMD. Oba (od niedawna) mają takie same typy gniazd, chociaż inne wersje. SKUP SIĘ, drogi czytelniku, bo to bardzo ważne! Procesor MUSI odpowiadać wersji gniazda znajdującej się na płycie głównej. Jeśli tak nie jest, to w najlepszym przypadku nie zainstalujemy podzespołu, a w najgorszym przypadku połamiemy piny i bez naprawy lub zwrotu się nie obejdzie.

Na szczęście dopasowanie odpowiednich modeli jest dziecinnie proste. Każda płyta ma opisany typ gniazda np. 1700 (Intel) lub AM5 (AMD). Oczywiście to tylko przykłady, ponieważ mamy jeszcze sockety 1700, AM4, AM3, 1155 i tak dalej. Na stronie producenta na pewno znajdziesz odpowiedni opis.

Kolejną ważną kwestią są tzw. chipsety. To serce mobosa, które pozwala procesorowi na komunikację z innymi podzespołami. Nie martw się, one są na stałe przylutowane do płyty i najczęściej wpisane w samej jej nazwie (np. B550, B650 i tak dalej). I lecimy tak samo – Intel oraz AMD mają swoje własne serie chipsetów, które współpracują z danymi prockami. Jest to opisane najczęściej na stronie danego procesora, prosta sprawa.

Niekiedy jednak, możemy napotkać tańsze płyty na starszym chipsecie, które są TEORETYCZNIE kompatybilne. Co to oznacza? Że potrzebujemy aktualizacji BIOSU umożliwiającej obsługę nowszego CPU. Nie jest to specjalnie trudne, ale dla mniej zaawansowanych użytkowników lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić coś w pełni współpracującego.

Należy także pamiętać o rodzajach portów znajdujących się na płytce. Nie chodzi o wyjścia zewnętrzne (np. USB), a o te bezpośrednio na laminacie. Na przykład slot M.2 z interfejsem PCIe – co najmniej – 3.0. Dobrze, jeśli miałby ich kilka, żeby w przyszłości ulepszyć dysk. To samo w przypadku slotów na kości RAM. W mniejszych płytach są zazwyczaj 2, a w większych 4. Im więcej, tym lepiej (o samym RAMie więcej w dalszej części tekstu).

Sekcje zasilania, temperatury i inne rzeczy wymienione żartobliwie wyżej również są ważne, ale raczej nie dla przeciętnego użytkownika, który nawet nie zamierza podkręcać podzespołów. Warto się temu przyjrzeć, ale te cechy zależą od konkretnych płyt, stąd warto zasięgnąć recenzji z internetu.

I na koniec – oczywiście – problemu z wyborem płyty głównej całkowicie pozbywasz się, kupując gotowy, złożony komputer gamingowy, który ma dopasowane odpowiednie podzespoły, w tym procesor do chipsetu i socketu. Jednak wyżej wymienione porady pomogą ci w przyszłości np. ulepszyć procesor.

Karta graficzna i procesor – jak wybrać kluczowe podzespoły?

Przechodzimy do rzeczy wybitnie prostych, czyli procesory i karty graficzne. Wybór obu z nich jest naprawdę prosty i tak naprawdę opiera się na zasadzie – im droższe, tym wydajniejsze. Inna kwestia to oczywiście stosunek ceny do jakości. Co więcej?

Nie ma opisu obrazu

Procesor (CPU)

Nie ma sensu rozwodzić się nad poszczególnymi seriami. W obecnych komputerach gamingowych królują procesory AMD i Intela z serii – odpowiednio – Ryzen 5, Ryzen 7 oraz i5. Na rynku mamy także i9 lub Threadrippery, ale one są do zastosowań bardzo profesjonalnych. Szczególnie popularne są obecnie Ryzeny 7 7800X3D (jeden z najlepszych CPU do gier w historii) i i5 14400. W budżetowych buildach znajdziemy np. Ryzeny 5 5600x, Ryzena 5 7600 lub i5 12600.

Nie ma opisu obrazu

Karta graficzna {GPU)

Tutaj mamy aż 3 producentów. NVidię, AMD oraz Intela, choć ten ostatni jest względnie nowy i cierpi na problemy ze sterownikami (choć trzeba przyznać, że jest królem opłacalności w budżetowych komputerach). Im droższa i nowsza karta, tym lepsza. Konkretne wyniki kart bardzo łatwo sprawdzić w testach na różnych grach na platformie YouTube. Stąd można jasno wywnioskować również stosunek opłacalności danej karty. Do komputerów gamingowych najczęściej stosuje się low-range RTX z serii 40x (np. RTX 4060, 4070, 4070…) lub dowolne karty RX od AMD (np. RX 6700 XT, 7600, 7700…).

Jakie pamięci RAM do komputera gamingowego?

Jeszcze do niedawna mówiło się, że 16 GB DDR4 zupełnie wystarcza. Większe ilości pamięci, a co dopiero w standardzie DDR5, uznawane były za fanaberię podobną do szklanych okien na polskich wsiach we wczesnym renesansie. Nastroje jednak szybko się zmieniły, gdy okazało się, że gry są optymalizowane coraz gorzej (z małymi wyjątkami), a same nowe pamięci wyraźnie potaniały.

Nie dziwne więc, że obecnie najlepsze komputery gamingowe buduje się w oparciu o – co najmniej – 32 GB pamięci RAM, a wersja z 16 GB jest raczej smutną koniecznością. Co więcej, jak można wywnioskować z powyższego tekstu, istnieją dwa standardy takowej pamięci, czyli DDR4 i DDR5. Pierwszy istnieje z nami od bardzo długiego czasu i nadal stosuje się go w bardziej budżetowych zestawach. Najlepiej jednak postawić na DDR5, który pozwala na większe taktowania pamięci (od 5000 Mhz w górę) i gwarantuje o wiele lepsze osiągi.

Czy można włożyć RAM DDR4 do DDR5? Niestety nie. Obie wersje nie są wzajemnie kompatybilne. Wszystkie informacje na temat standardu płyty głównej i współpracującego w niej RAM-u znajdziesz w opisie produktowym danego mobosa.

Oczywiście, tak jak wyżej, kupując gotowy komputer gamingowy możesz mieć pewność, że producent dobrze dopasował odpowiednie części. Należy jednak zwrócić uwagę, że dwie kości RAM (zamiast jednej) będą działały lepiej, gdyż włożone w odpowiednie sloty stworzą tzw. dual-channel, który gwarantuje lepszą dystrybucję zasobów pamięci i – w efekcie – odrobinę szybsze działanie gier.

Nie ma opisu obrazu

Wymiana pamięci RAM

Natomiast dla osób, które chcą dołożyć pamięci RAM mam jedną przestrogę – nie mieszajcie pamięci. Prawda jest taka, że większość RAMów na rynku ma 3 wspólnych producentów (Samsung, SK Hynix i Micron), a cała reszta brandów jedynie nakleja swoje naklejki i dodaje obudowy. Jednakże każda pamięć, nawet ta sama marka i model różnią się od siebie w pewnych mikro charakterystykach i raczej nie będą działać stabilnie. Stąd, przy wymianie pamięci, należy wybierać jedynie gotowe zestawy, które zawierają np. 2 gotowe do pracy kości, gdyż one są fabrycznie przetestowane do zsynchronizowanej pracy.

Jaka pamięć operacyjna do komputera gamingowego, czyli HDD czy SSD?

Odpowiedź jest prosta – SSD. Dlaczego? No głównie dlatego, że komputerów gamingowych (oczywiście mowa o gotowcach znanych marek) już się, chyba, nie produkuje. A przynajmniej nie wiadomo mi o takowych. Dyski SSD są o wiele tańsze niż kilka lat temu, bardziej pojemne, mniej podatne na uszkodzenia, a przede wszystkim SZYBSZE! I to nie byle jak. Jednak czym on się różny od HDD?

Nie ma opisu obrazu

Dyski HDD, kontener na pliki

Dyski HDD są bardzo delikatne, ponieważ składają się z igły zapisującej dane oraz płytki. Nawet najdrobniejszy wstrząs może go uszkodzić i spowodować zniszczenie plików. Ponadto ich prędkość zapisu określana jest w obrotach na minutę (tj. RPM), stąd standardowy tego typu dysk 7200 RPM miał prędkości zapisu-odczytu na poziomie ok. 80-150 MB/s. Są więc bardzo wolne, ale za to mega tanie i mogą służyć jako wielki kontener np. na zdjęcia lub dokumenty, gdyż kilka terabajtów pamięci kupimy za grosze.

Nie ma opisu obrazu

Dyski SDD, nowoczesne rozwiązanie

Dyski SSD, czyli półprzewodnikowe nie mają elementów mechanicznych i są bardzo odporne na uszkodzenia. Zapis odbywa się przez specjalne kontrolery pamięci. Ich prędkości zapisu-odczytu sięgają nawet 5000 MB/s lub więcej. Jest to kilkunastokrotnie więcej. Ponadto oprócz samej obsługi plików dyski SSD mogą zwiększać ilość klatek na sekundę i znacząco przyspieszają ładowanie gier oraz samego systemu. I są to różnice niebagatelne, bo mówimy tutaj o dziesiątkach sekund, a nawet minutach.

Omówiwszy dwa typy dysków i ustaliwszy, że SSD to jedyna droga dla gamingu, musimy omówić dopasowanie ich do płyty głównej. Wciąż możemy spotkać prostokątne, starsze i wolniejsze modele w obudowach, które podłączamy do mobo za pomocą przewodu SATA (tak samo jak HDD). A, że każda płyta takowe posiada, to nie ma większego problemu.

Należy jednak skupić się na dyskach SSD, które wpinane są w złącze M.2. Możemy je spotkać w formie niewielkich, podłużnych płytek drukowanych, które wsadza się w slot, a później dokręca śrubkę. Niekiedy płyta będzie miała także w zestawie radiatorek odprowadzający ciepło, który przyklejamy do dysku. Najpopularniejsze modele SSD M.2 współpracują z interfejsami PCIe 3.0 lub 4.0. Warto dowiedzieć się, które z nich wspiera nasza płyta i kupić odpowiedni dysk.

I – oczywiście – w przypadku gotowych komputerów gamingowych pozbywamy się problemu z odpowiednim dopasowaniem interfejsu, ale warto stawiać na rozwiązania bazujące właśnie na złączu M.2 oraz PCIe 4.0. Każdy model powinien mieć te informacje w opisie produktu.

Odpowiednie zasilanie, czyli PSU

Zasilacz, który określa się mianem PSU dostarcza prąd do płyty głównej, a przy okazji dba o prawidłową jego dystrybucję i chroni przed przepięciami. No, przynajmniej w teorii. Bardzo dawno temu, na forum Elektroda, użytkownicy wynaleźli tzw. czarną listę zasilaczy, która z czasem stała się memem, ale określała ważny problem stojący przed osobami poszukującymi komputera gamingowego.

Na rynku znajdziemy pełno różnego rodzaju „fajnych” zasilaczy, które po dłuższym okresie okazują się tykającymi bombami gotowymi – w najgorszym scenariuszu – spalić całą naszą jednostkę.

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie komputerów, to sugeruj się jedynie popularnymi markami, które tworzą raczej bezpieczne PSU. Najpopularniejsze wśród użytkowników są obecnie m.in.: MSI MAG, Endorfy Vero i Supremo, be quiet! Pure Power, FSP/Fortron, Corsair CX i tym podobne. W przypadku gotowych jednostek producenci stosują jednak własne rozwiązania, które nie są specjalnie fantastyczne, ale działają i powinny idealnie sprawdzić się do oferowanych możliwości reszty podzespołów.

Warto nadmienić, że wszystkie najpopularniejsze konsumenckie zasilacze znajdują się raczej w dolnych prograch środowej części tierlist PSU, ponieważ to zazwyczaj importowane chińskie części opakowane odpowiednich znaczkiem. Jednak najczęściej są bardzo mocno ubezpieczone i pozwalają na bezpieczne korzystanie z komputera gamingowego.

Nie ma opisu obrazu

Ile prądu zużywa komputer gamingowy?

Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od pozostałych podzespołów. Jednak z całą pewnością mogę stwierdzić, że standardem w komputerach gamingowych są obecnie PSU o mocy 650 do 800 W. Chociaż tak naprawdę mało które współczesne jednostki w stresie potrzebują obecnie więcej niż – dajmy na to – 500 lub 600 W. W internecie znajdziesz dziesiątki kalkulatorów, które mierzą przewidywany pobór na podstawie wpisanych części. Warto jednak pamiętać, że im więcej, tym lepiej, bo zapas chroni zasilacz przed ewentualnym przeciążeniem.

Nie ma opisu obrazu

Co oznaczają certyfikaty zasilaczy?

Prawie każdy popularny zasilacz ma certyfikat. Jest ich aż aż 6, czyli: 80 Plus, 80 Plus Bronze, 80 Plus Silver, 80 Plus Gold, 80 Plus Platinum i 80 Plus Titanium. Oznaczają one wydajność danego PSU w testach na poziomie 20, 50 i 100% obciążenia (wyjątkiem jest certyfikat Titanium, gdzie mierzy się również 10%). Im wyższy, tym – oczywiście – lepszy. Jednak w przeciętnym budżecie spotkamy się raczej z jednostkami brązowymi, srebrnymi i złotymi.

Podczas poszukiwania odpowiedniego PSU możesz spotkać się z terminem „zasilacza modularnego”. Jest to model, który pozwala na dowolne odpięcie i podpięcie wszystkich potrzebnych kabli. Dzięki temu możemy usunąć niepotrzebne przewody i zmniejszyć ich liczbę w obudowie, co znacząco ułatwia późniejszą organizację kabli. Pamiętaj jednak, aby NIE UŻYWAĆ przewodów innych niż tych, dołączonych do samego urządzenia, gdyż ryzykujesz spaleniem całego urządzenia (nawet jeśli weźmiesz kable z drugiego identycznego modelu).

Jakie chłodzenie do procesora? Powietrzne czy wodne?

Absolutnie ŻADEN komputer nie obejdzie się bez chłodzenia. Czasami w zestawie z procesorem dostarczane jest chłodzenie tzw. boxowe, które zdaje się okej w przypadku pracy biurowej i zadań nieobciążających CPU.

Oczywiście w przypadku konsumenckich procesorów chłodzenia boxowe będą działały także w grach, chociaż jest to niepożądane. Temperatury mogą być w niebezpiecznych granicach 90-100 stopni, a sama wydajność będzie częściowo ograniczona.

Tym samym, na rynku znajdziemy kilka różnych rodzajów chłodzenia, chociaż w przypadku standardowych jednostek wyróżnia się jedynie dwa z nich: wodne i powietrzne.

Nie ma opisu obrazu

Chłodzenie powietrzne

Jest to bardzo tanie i skuteczne rozwiązanie. Zazwyczaj mamy do czynienia z wielkim radiatorem przypominającym mały grzejniczek, od którego odchodzą ciepłowody. Na chłodzenie nakłada się także wentylatory i hula. Montaż jest bardzo prosty, a całość utrzymuje bardzo dobre temperatury. Istnieją także wersje „quiet”, do których nie wpinamy dodatkowych wiatraków. Jednak są średnie wydajne w przypadku gier.

Nie ma opisu obrazu

Chłodzenie wodne

Coraz popularniejsze w ostatnich latach. Na procesor nakładamy blok wodny, który jest połączony tubami z radiatorem przykręconym do obudowy (na niego także warto nałożyć wentylatory). Jest to cichsze rozwiązanie, ale też – zazwyczaj – odrobinę mniej wydajne i droższe. Na rynku istnieją dwa rodzaje takiego chłodzenia: AIO, czyli gotowe zestawy do podłączenia oraz custom loopy, robione unikalnie na zamówienie, wymagające wymiany płynów.

Na koniec warto zaznaczyć, że każde chłodzenie jest przeznaczone na konkretne sockety w płycie głównej. Na szczęście większość z nich jest kompatybilna przynajmniej z kilkoma modelami złączy (a jeśli nie, to producenci często dostarczają odpowiednie przejściówki).

Jak złożyć komputer gamingowy? – dodatkowe akcesoria

W tej części artykułu chciałbym omówić dodatkowe akcesoria, który przydają się podczas lub po samej budowie komputera gamingowego. Warto przyjrzeć się zarówno samym kablom, ale także dodatkowym adapterom i… chemikaliom potrzebnym do złożenia maszyny gamingowej.

Nie ma opisu obrazu

Pasta termoprzewodząca i alkohol izopropylowy

Pastę termoprzewodzącą stosuje się do lepszego przewodnictwa cieplnego procesora (ta metalowa część). Jest ona WYMAGANA do utrzymywania poprawnej temperatury CPU, ponieważ wyrównuje nierówności między IHs (ta metalowa część procka) a chłodzeniem. Alkohol izopropylowy pomaga sprzątnąć resztki pasty, gdy np. za dużo jej nałożyliśmy lub chcemy w przyszłości wprowadzić nową.

Nie ma opisu obrazu

Dodatkowe przewody

Oczywiście oprócz SSD M.2 mamy także dyski półprzewodnikowe w obudowie na złącze SATA. Niestety są coraz rzadziej spotykane, więc – jeśli potrzebujesz – możesz wyposażyć się w niego na stronie MediaMarkt. Ponadto przydadzą ci się oczywiście kable HDMI lub DisplayPort. Jeśli zamierzasz korzystać z internetu przewodowo, to konieczny będzie kabel ethernet (Rj 45).

Nie ma opisu obrazu

Odpowiednie adaptery

Niekiedy płyty główne mają wbudowane adaptery Bluetooth lub WiFi. Jeśli jednak nie masz takiego modelu, a chcesz korzystać z bezprzewodowego przesyłania danych, to możesz zakupić dodatkowy adapter BT lub kartę WiFi podłączaną do portu PCIe, lub zwykłego USB. Ponadto dostępne są także np. zewnętrzne karty dźwiękowe, które polepszają jakość dźwięku i pozwalają lepiej nim sterować.

Nie ma opisu obrazu

Oprogramowanie komputerowe

Każdy komputer musi mieć system operacyjny. Do komputerów gamingowych używa się najczęściej Windowsa lub (o wiele rzadziej) różnych iteracji Linuxa. Raczej nie ma sensu wychodzi poza standardowego Windowsa Home, aczkolwiek wersja Pro ma w sobie kilka przydatnych narzędzi do biznesu lub IT.

Ile kosztuje komputer gamingowy? – podsumowanie

To pytanie, które zadaje sobie wielu graczy, zarówno początkujących, jak i doświadczonych, a odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ finalna cena – oczywiście – zależy. Współczesne podstawowe zestawy mogą kosztować około 3000-4000 złotych. W tej cenie znajdziemy komponenty, które pozwolą na komfortową rozgrywkę już nawet w rozdzielczości QHD (1440p) przy wysokich ustawieniach graficznych.

Jednak dla graczy, którzy marzą o płynnym graniu w najnowsze produkcje w rozdzielczości 4K, z maksymalnymi detalami i wysoką liczbą klatek na sekundę (FPS), budżet znacząco rośnie. W takim przypadku warto przygotować się na wydatek rzędu 8000-12 000 złotych, a nawet więcej

Ostatecznie, budując komputer gamingowy, warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i priorytety – czy zależy nam na oszczędności, czy może na maksymalnej wydajności i przyszłościowości sprzętu. Dzięki odpowiedniemu doborowi komponentów można znaleźć złoty środek, który pozwoli cieszyć się płynną rozgrywką bez konieczności wydawania fortuny.

Mężczyzna włączający polskie napisy na YouTube.
Poradniki

19. luty

Polskie napisy na YouTube – jak je włączyć i dostosować?

YouTube jest jedną z najpopularniejszych platform do oglądania filmów online, dostarczającą użytkownikom treści z całego świata. W tym artykule dowiesz się, jak włączyć polskie napisy na YouTube i jak je dostosować do swoich potrzeb.

19. luty

Dowiedz się więcej o Polskie napisy na YouTube – jak je włączyć i dostosować?
Działający smartwatch na nadgarstku mężczyzny
Poradniki

14. luty

Co to jest smartwatch i jak działa?

Jak dokładnie działa smartwatch i co możesz zrobić z inteligentnym zegarkiem – sparowanym i bez telefonu? Znajdź odpowiedzi na te pytania i odkryj, jakie korzyści niesie ze sobą smartwatch!

14. luty

Dowiedz się więcej o Co to jest smartwatch i jak działa?
Nie ma opisu obrazu
Poradniki

13. luty

Najlepsze telefony Apple 2025: który iPhone wybrać?

Jesteś zdecydowany na zakup iPhone'a, ale który model wybrać? Zapoznaj się z ofertą dostępnych smartfonów Apple i wybierz najlepszy iPhone w zestawieniu.

13. luty

Dowiedz się więcej o Najlepsze telefony Apple 2025: który iPhone wybrać?