MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jak naładować telefon bez ładowarki z kablem?

Nie ma opisu obrazu

Zastanawiasz się, jak naładować telefon bez ładowarki? Słusznie! Ta wiedza może Ci się niejednokrotnie przydać.

Wszyscy chyba doceniamy liczne możliwości, jakie dają smartfony. Urządzenie, które kiedyś służyło do prowadzenia rozmów, wysyłania wiadomości SMS i ewentualnie zastępowało zegarek z budzikiem i stoper, dziś ma tysiące różnych zastosowań. Niestety, taki kierunek rozwoju urządzeń mobilnych ma też skutki uboczne. Kiedy słuchamy muzyki, wysyłamy e-maile, przeglądamy profile w mediach społecznościowych i korzystamy z aplikacji, nasza bateria momentalnie siada. Czasem nawet nie starcza od rana do wieczora. Trudno się spodziewać, żeby ten problem został szybko rozwiązany. Czas pracy baterii już od dłuższego czasu nie nadąża za licznymi aktywnościami użytkowników. W oczekiwaniu na nowe modele od producentów, pozostaje zastosować kilka doraźnych rozwiązań. Jakich? Jak naładować telefon bez kabla? I co zrobić, jeśli nie chce się ładować?

Sposób pierwszy – ładowanie telefonu bez kabla: ładowarka indukcyjna


To przydatne urządzenie umożliwiające ładowanie smartfona bez konieczności trzymania go na kablu. Jak ładować telefon? Wystarczy umieścić urządzenie na płytce lub w jej pobliżu, aby bateria zaczęła stopniowo odzyskiwać energię, dzięki wykorzystaniu pola elektromagnetycznego. Trzeba pamiętać, że nie jest to ładowanie w pełni bezprzewodowe, ponieważ stacja nadawcza musi być uprzednio podłączona do gniazdka. Niemniej to znacznie wygodniejsze niż tradycyjna wtyczka. Telefon ładuje się, kiedy z niego nie korzystamy i spoczywa nieruchomo na płytce, natomiast jeśli chcemy go użyć, po prostu podnosimy go i potem odkładamy na miejsce.
Wykorzystanie indukcji jeszcze niedawno było rozwiązaniem zarezerwowanym dla flagowych telefonów, ale technologia już stała się na tyle powszechna, że można spokojnie znaleźć smartfon ze średniej półki z tą funkcją. Dzięki temu ładowanie telefonu bez kabla stało się dostępne dla liczniejszego grona użytkowników. Ładowarki indukcyjne sprawdzą się zresztą nie tylko do telefonów. W analogiczny sposób można uzupełniać energię także w zegarkach czy bezprzewodowych słuchawkach.
Jaki model kupić?
W sklepach możemy przebierać w ofertach. Dostępne są zarówno modele od topowych producentów, jak ładowarka indukcyjna APPLE MagSafe albo SAMSUNG Wireless Charger, a także tańsze odpowiedniki, oferowane przez mniejsze marki. Warto pamiętać, że ładowarka indukcyjna może jednocześnie dostarczać prąd do więcej niż jednego urządzenia. Istnieją także smartfony, które same z siebie mogą być powerbankiem i naładować inny smartfon.

Sposób drugi – ładowanie telefonu bez prądu: przenośna ładowarka – powerbank


To patent, który zwiększy żywotność naszej baterii w każdych warunkach – podczas służbowego wyjazdu, przelotu, jazdy pociągiem, pod namiotem czy gdziekolwiek indziej, z dala od źródła prądu. Powerbank z łatwością zmieści się w każdym plecaku, a nawet w kieszeni kurtki czy marynarki, a do tego można kupić wiele modeli w niskiej cenie – często za mniej niż 100 zł. Dlatego zanim zdecydujemy się, jaki wybrać powerbank, warto się zastanowić, ile chcemy zainwestować i czy zależy nam tylko na tym, żeby trochę przedłużyć pracę telefonu, czy wręcz dać mu drugie życie.
Kupując powerbank, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • pojemność,
  • liczbę ładowanych urządzeń,
  • rozmiary i wagę.

Sposób trzeci – ładowanie telefonu bez ładowarki: przez kabel USB


Czasami najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze. USB jest na tyle powszechnym standardem, że bardzo łatwo znaleźć urządzenie wyposażone w taki port – najczęściej przenośny komputer (laptop). Nie mając dostępu do gniazdka sieciowego, zawsze można połączyć komputer ze smartfonem i w ten sposób przekazać energię. Ładowanie odbywa się wolniej niż w przypadku podłączenia ładowarki do gniazdka, niemniej jednak taka metoda na ładowanie smartfona jest całkowicie bezpieczna.

Sposób czwarty na ładowanie smartfona: ładowarka samochodowa


Problem z rozładowanym telefonem najczęściej spotyka nas, gdy jesteśmy poza domem. Jeśli jednak podróżujemy autem, to jeszcze nie wszystko stracone. Mamy wszak dostęp do energii, tylko z trochę innego gniazdka. Wiele urządzeń, takich jak nawigacja samochodowa czy odkurzacz, można podłączyć przecież do gniazdka samochodowego. Można więc kupić ładowarkę samochodową do telefonu i trzymać w schowku, właśnie na wszelki wypadek. Jeśli nie wiemy, jak naładować telefon bez prądu, a jesteśmy w aucie, rozwiązanie będzie proste!

Ładowanie smartfona – czego nie robić?


Powyżej wymieniliśmy sprawdzone, skuteczne sposoby. Niestety, w sieci można też naleźć rady, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Niegdyś popularne było przekonanie, że skuteczne dla ożywienia baterii może być jej podgrzanie – na przykład poprzez umieszczenie jej na kaloryferze. Jest to bardzo ryzykowne i może spowodować zniszczenie akumulatora albo całego telefonu! Równie złym pomysłem jest próba ładowania za pomocą samodzielnie stworzonej ładowarki! Nie róbmy tego, jeśli nie chcemy ryzykować kosztownej naprawy sprzętu.
Mało żywotne baterie to obecnie jeden z największych problemów na rynku smartfonów, ale jak widać, nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Dzięki pomysłowości producentów możemy to zrobić nawet na kilka sposobów. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak naładować telefon bez kabla.

Czytaj więcej
Nie ma opisu obrazu
Poradniki

16. wrzesień

Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!

Zamierzasz kupić generator pary Tefal? Stacja parowa – inne określenie takiego urządzenia – umożliwia szybkie prasowanie, także w pionie. Francuski producent ma w sprzedaży więcej modeli od konkurentów, warto zapoznać się z portfolio i zrozumieć różnice. Sprawdź z nami, jaki generator pary Tefal wybrać!

16. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!
Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Poradniki

9. wrzesień

Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik

Zastanawiasz się, czym się różnią szczoteczki soniczne Philips Sonicare? To rozbudowana grupa, dzieli się na serie Prestige, Diamond i Protective Clean. Wszystkie modele zapewniają do 62 tys. ruchów na minutę – silne drgania wywoływane ultradźwiękami tworzą z pasty mikrobąbelki wnikające w przestrzenie międzyzębowe. Każda szczoteczka ma czujnik i alert za dużej siły nacisku oraz czip, dzięki któremu pobiera informacje od końcowki z technologią Brush Sync. Sprawdź różnice między modelami Philips – szczoteczka soniczna zmieni obowiązek w przyjemność!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Dziecko korzystające z gadżetów dla ucznia.
Poradniki

16. sierpień

Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne

Odpowiednio dobrane akcesoria elektroniczne dla dzieci staną się nieocenionym wsparciem tak w edukacji, jak i rozwoju osobistego uczniów w każdym wieku. Na naszej liście znalazły się propozycje, które sprawią, że nauka będzie nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Z ich pomocą Twoje dziecko szybciej i skuteczniej przyswoi wiedzę, rozwinie swoje zainteresowania i przydatne umiejętności.

16. sierpień

Dowiedz się więcej o Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne