MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Tryb awaryjny w telefonie – jak go włączyć i wyłączyć?

Nie ma opisu obrazu

Tryb awaryjny w telefonie to szczególna funkcja, którą większość użytkowników smartfonów od-krywa zazwyczaj przez przypadek. Jak się okazuje, przypadkowe wybranie odpowiedniej kombina-cji klawiszy (na przykład w kieszeni) zdarza się nagminnie. Podpowiemy Ci, jak bez paniki przywrócić domyślny tryb telefonu. Omówimy także, czym tak naprawdę jest tryb awaryjny i kiedy może się nam przydać.

Co to jest tryb awaryjny w telefonie? Do czego służy?


Tryb awaryjny w telefonie to funkcja, pozwalająca zdiagnozować występujący w smartfonie problem.
Tryb awaryjny to szczególny stan, w którym smartfon pracuje bez nakładki producenta. Uruchomiony jest więc „czysty” system operacyjny. Wykorzystywane są też podstawowe aplikacje.
Kiedy warto zainteresować się diagnostyką smartfona w trybie awaryjnym?

  • Kiedy bateria w smartfonie rozładowuję się w bardzo krótki czasie po naładowaniu.
  • Gdy smartfon restartuje się, wyłącza lub zawiesza częściej niż to dopuszczalne.
  • Gdy przestaje działać klawiatura, ekran nie reaguje na dotyk lub pomijane są powiadomienia.


Powodów może być znacznie więcej. Wymienione wyżej to dosyć typowe, występujące często usterki. Gdy smartfon przestaje działać prawidłowo, trzeba sprawdzić tego przyczynę. W dalszej części powiemy Ci, jak włączyć tryb awaryjny i z niego korzystać oraz jak go wyłączyć, jeśli został przypadkowo uruchomiony.

Jak wykorzystać tryb awaryjny?


Jeśli zauważysz, że problem nie występuje w trybie awaryjnym, może to oznaczać, że winna jest nakładka producenta, czyli rozszerzenie zmieniające wygląd i dodające dedykowane aplikacje.
Co z tym zrobić? Opcji jest kilka.

  • Usuń ostatnią z zainstalowanych aplikacji lub jej najnowszą aktualizację.
  • Jeśli to możliwe, przywróć poprzednią wersję oprogramowania telefonu.
  • W ostateczności wykonaj tak zwany twardy reset, czyli przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, a więc do stanu, w jakim wyjęto go z pudełka tuż po zakupie. Taki krok wiąże się jednak z utratą wszelkich danych – zdjęć, filmów i aplikacji.

  • Smartfony
    Oferta

    Najniższe ceny i największy wybór

    Polecane smartfony

    Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy - wybierz idealnego dla Ciebie smartfona!

Tryb awaryjny w telefonie z systemem Android – jak go włączyć?


Włączenie trybu awaryjnego w telefonach z systemem Android nie jest szczególnie trudne. Zastosuj się do poniższych kroków.1.Wyłącz telefon, przytrzymując przycisk włączania i wyłączania lub wybierz odpowiednią opcję w menu.2.Ponownie przytrzymaj włącznik.3.Podczas uruchamiania, gdy na ekranie pojawi się logo producenta, wciśnij kombinację: przycisk włączania + przycisk zmniejszania głośności. To najczęściej wykorzystywana ko-menda. Jeśli jednak nie zadziała, spróbuj wykorzystać przycisk włączania i przycisk zwiększania głośności. Opcjonalnie poszukaj informacji w instrukcji telefonu.
Drugi sposób, dostępny w części smartfonów, polega na uruchomieniu trybu awaryjnego przy włączonym smartfonie.1.Przytrzymaj przycisk zasilania.2.Gdy na ekranie pojawi się opcja Wyłącz, naciśnij i przytrzymaj to pole.3.Wybierz komendę Uruchom w trybie awaryjnym. Smartfon powinien uruchomić się ponownie w trybie Safe Mode.

Nie ma opisu obrazu

Jak włączyć tryb awaryjny w telefonie Apple?


W tryb awaryjny wprowadzimy również popularne iPhone’y. Tutaj sprawa jest jednak nieco bar-dziej skomplikowana, a proces zależy od modelu. Oprócz wykorzystania odpowiedniej sekwencji klawiszy potrzebny będzie także dostęp do komputera z najnowszą wersją iTunes. Instrukcję wchodzenia w tryb awaryjny dla każdego modelu Apple znaleźć można na stronie producenta oraz w instrukcji dołączonej do urządzenia.

Jak wyłączyć tryb awaryjny?


Wystarczy wyłączyć urządzenie, a następnie uruchomić je ponownie. To wystarczy, by telefon zaczął działać w standardowym, domyślnym trybie ustalonym przez producenta. Jeśli tak się nie stało – wyjmij baterię urządzenia (jeśli to możliwe) lub sprawdź, czy przyciski nie zablokowały się w obudowie telefonu, przez co jeden z nich jest cały czas wciśnięty.

Czytaj więcej
Nie ma opisu obrazu
Poradniki

16. wrzesień

Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!

Zamierzasz kupić generator pary Tefal? Stacja parowa – inne określenie takiego urządzenia – umożliwia szybkie prasowanie, także w pionie. Francuski producent ma w sprzedaży więcej modeli od konkurentów, warto zapoznać się z portfolio i zrozumieć różnice. Sprawdź z nami, jaki generator pary Tefal wybrać!

16. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!
Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Poradniki

9. wrzesień

Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik

Zastanawiasz się, czym się różnią szczoteczki soniczne Philips Sonicare? To rozbudowana grupa, dzieli się na serie Prestige, Diamond i Protective Clean. Wszystkie modele zapewniają do 62 tys. ruchów na minutę – silne drgania wywoływane ultradźwiękami tworzą z pasty mikrobąbelki wnikające w przestrzenie międzyzębowe. Każda szczoteczka ma czujnik i alert za dużej siły nacisku oraz czip, dzięki któremu pobiera informacje od końcowki z technologią Brush Sync. Sprawdź różnice między modelami Philips – szczoteczka soniczna zmieni obowiązek w przyjemność!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Dziecko korzystające z gadżetów dla ucznia.
Poradniki

16. sierpień

Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne

Odpowiednio dobrane akcesoria elektroniczne dla dzieci staną się nieocenionym wsparciem tak w edukacji, jak i rozwoju osobistego uczniów w każdym wieku. Na naszej liście znalazły się propozycje, które sprawią, że nauka będzie nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Z ich pomocą Twoje dziecko szybciej i skuteczniej przyswoi wiedzę, rozwinie swoje zainteresowania i przydatne umiejętności.

16. sierpień

Dowiedz się więcej o Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne