MM logo red

Złóż zamówienie do godz. 20:00, a dostawę kurierem otrzymasz już jutro ZA DARMO!

 

Nie ma opisu obrazu

Mop parowy – ranking. Jaki wybrać?

Nie ma opisu obrazu

Potrzebny ci mop parowy? Ranking najlepszych urządzeń pomoże dobrać właściwy sprzęt, który ułatwi sprzątanie. Jeśli nie masz pewności, jaki mop parowy do paneli, płytek albo dywanów jest najbardziej wydajny, zobacz nasz poradnik! Poznaj listę najpopularniejszych modeli – dla każdego, kto chce robić porządki szybko i bez wysiłku!

Miejsce 1.: mop parowy Ariete 4164 Multi Stream System

Podobnie jak inne mopy parowe poradzi sobie z czyszczeniem dywanów i paneli. Na tym jednak nie koniec! W komplecie aż 10 końcówek. Dzięki temu, korzystając z pary, można uporać się z brudem nie tylko na podłodze czy na dywanie. Urządzenie odświeży także fugi, piekarnik, kuchenkę czy tapicerkę samochodową. Opisywany model imponuje czasem nagrzewania – wystarczy 12 s, by był gotowy do działania! Dobry zasięg jest zasługą 5-metrowego kabla. Czy to idealny mop parowy? Ranking przyznaje mu drugie miejsce, ale najbardziej wymagający użytkownicy mogą zwrócić uwagę na jeden drobny mankament – niewielki zbiornik na wodę. 0,35 l to pojemność poniżej średniej, wystarczy jednak na ok. 20 min sprzątania.

  • niska cena
  • szybkie nagrzewanie
  • duża liczba końcówek o różnych funkcjach

Miejsce 2.: mop parowy Vileda Steam Plus

Vileda to marka dobrze znana z produkcji różnych urządzeń do sprzątania, w tym również mopów tradycyjnych. Modele parowe tej firmy także cieszą się niemałą popularnością. Vileda Steam Plus to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu domach. Łatwo nim manewrować, a dzięki trójkątnej końcówce uda ci się dokładnie posprzątać także w rogach pomieszczeń. Omawiany mop jest gotowy do działania już po 15 s od podłączenia do sieci. Komfortowe użytkowanie ułatwiają okienko z widocznym poziomem wody, a także prosta regulacja intensywności pary na trzech poziomach (ustawienia dla parkietów, dywanów i płytek podłogowych). Zasięg działania także jest zadowalający – kabel ma aż 5,9 m. Gdy po skończonej pracy będziesz chować mopa do szafy, czeka kolejna miła niespodzianka – urządzenie nie zajmie zbyt wiele miejsca: długą rączkę można odczepić i umieścić w uchwycie z tyłu – tuż obok zwiniętego przewodu. W komplecie z mopem otrzymujesz dwa wkłady z mikrofibry o szerokości 32 cm oraz nakładkę do czyszczenia dywanów. Ten podstawowy zestaw wystarczy, aby uporać się z czyszczeniem różnego rodzaju powierzchni.

  • długi przewód
  • okienko pokazujące ilość wody
  • łatwe składanie urządzenia
  • szeroka nakładka (w wersji XXL)

Miejsce 3.: mop parowy Leifheit11910 CleanTenso

 

Podium zamyka mop parowy Leifheit11910 CleanTenso. Zbiornik na wodę w tym urządzeniu ma pojemność aż 550 ml, co wystarcza na 40 min sprzątania. To odpowiedni czas, żeby dokładnie wyczyścić nawet duże mieszkanie. Wprawdzie na wytworzenie pary potrzeba więcej czasu niż podczas użytkowania konkurencyjnych mopów, ale 30 s to wciąż tylko moment. Istotnym atutem jest także wyjątkowo długi kabel mierzący 6,5 m. Mimo sporych gabarytów mop parowy Leifheit11910 CleanTenso możesz przechowywać nawet w niewielkim mieszkaniu – to zasługa składanej rączki urządzenia. Woda w zbiorniku jest oczyszczana z osadu przez wymienny filtr, co przedłuża żywotność sprzętu. Jeśli zastanawiasz się, jaki mop parowy wybrać za ok. 500 zł, to będzie udany zakup!

  • duży zbiornik na wodę
  • długi przewód
  • wymienny filtr
  • łatwe składanie urządzenia

Jaki mop parowy wybrać do sprzątania dużych przestrzeni?

Najlepszym rozwiązaniem będzie alternatywny wariant, czyli Vileda Steam Plus XXL. Zarówno podstawową wersję, jak i model z szerszą końcówką, kupisz za niecałe 400 zł. To już ostatni mop parowy – jaki wybrać? Na pewno teraz łatwiej odpowiedzieć na to pytanie, znając mocne i słabe strony każdej propozycji.

Jaki mop parowy wybrać? Najważniejsze parametry urządzenia

Jak widzisz, w sklepach jest wiele urządzeń o zróżnicowanych możliwościach. Co brać pod uwagę, szukając idealnego sprzętu – nie tylko wśród opcji wymienionych powyżej?

  • Moc – wpływa na szybkość nagrzewania się wody i osiągnięcia gotowości do pracy – im jest większa, tym szybciej możesz zacząć sprzątanie. Czasami musisz poczekać 12-15 s, innym razem – około pół minuty. Znaczenie ma także ilość wody. Jeśli jest jej więcej, zamiana w parę może potrwać nieco dłużej.
  • Pojemność zbiornika na wodę – im większa, tym rzadziej trzeba uzupełniać. Możesz więc swobodnie sprzątać, nie przerywając pracy.
  • Długość przewodu – im dłuższy, tym lepiej – dokładnie tak, jak w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Krótszy kabel oznacza konieczność przepinania urządzenia do innego gniazdka sieciowego, by posprzątać kolejne pomieszczenia.
  • Wymienne końcówki – standardem jest dodawanie w komplecie z mopem nasadek wykonanych z mikrofibry. Można używać ich wielokrotnie – po sprzątaniu wystarczy wrzucić je do pralki. Niektóre mopy parowe sprzedaje się z większą ilością końcówek ułatwiających docieranie do trudno dostępnych miejsc. Z wąską szczotką albo dyszą dołączoną do zestawu mop może pełnić także funkcję czyścika parowego.

Mop parowy – dlaczego warto?

 

Doskwiera ci brak czasu i natłok obowiązków? Masz problem z utrzymaniem należytego porządku? To normalne. Zwłaszcza jeśli w domu mieszka liczna rodzina! A sytuacja staje się jeszcze gorsza, jeśli swoje dokładają również pies czy kot. Jak radzić sobie z błotem, piachem, sierścią? Podaliśmy listę przydatnych urządzeń – łatwo podejmiesz decyzję, jaki mop parowy wybrać!

Rozlane napoje, ślady łapek czy okruchy na podłodze to codzienność w wielu domach. Koniecznością jest więc regularne czyszczenie powierzchni mopem. Może się jednak okazać, że tylko wcierasz brud zamiast na dobre się go pozbyć. Tradycyjne mopy powoli są zastępowane przez znacznie nowocześniejsze mopy parowe – ranking pozwoli ci wybrać najlepszy model do domu.

Pamiętaj, że taki sprzęt nie tylko ułatwia i przyspiesza mycie podłogi – ma znacznie więcej zalet. Woda podgrzana do wysokiej temperatury i wyrzucana pod dużym ciśnieniem potrafi rozprawić się z zanieczyszczeniami jeszcze skuteczniej niż detergenty. A para to nie tylko nowoczesność, ale też bezpieczeństwo i ekologia. Mopy parowe powinny docenić osoby oszczędne, rodzice ograniczający zużycie środków chemicznych ze względu na małe dzieci czy miłośnicy zdrowego trybu życia.

Nie ma opisu obrazu

Jaki mop parowy do paneli, kafelków dywanów? Podsumowanie

Sprzątanie podłóg może być łatwiejsze, jeśli sięgniesz po odpowiednie technologie – to właśnie zapewnia mop parowy. Jaki wybrać? To już wiesz z rankingu powyżej. Są jednak sposoby, by ograniczyć sprzątanie na mokro, oszczędzając tym samym trochę czasu. Dużo zależy tu bowiem od twoich nawyków i przyzwyczajeń.

Możesz ograniczyć konieczność sprzątania, wnosząc do domu jak najmniej kurzu. Przyda się dokładne otrzepanie butów przed wejściem na klatkę i skorzystanie z wycieraczki przed drzwiami. Dobrym pomysłem jest także regularne wybieranie schodów zamiast windy. Po drodze zgubisz sporo piasku czy śniegu. Z pozornie oczywistych, ale często zapominanych rad, należy wskazać także używanie ociekacza na buty oraz zdejmowanie obuwia od razu po wejściu do domu.

Warto także pamiętać, że ciekawą alternatywą dla mopów parowych są zautomatyzowane roboty sprzątające. Oprócz powszechnie znanych robotów odkurzających istnieją także modele wyspecjalizowane w myciu twardych powierzchni na mokro. Dużą popularnością cieszy się np. robot mopujący iRobot Braava Jet m6, kompatybilny z Amazon Alexa.