Dobry odkurzacz samochodowy – jaki wybrać?
Treść
- Ranking odkurzaczy samochodowych
- Miejsce 1.: odkurzacz ręczny Severin HV 7146 4 w 1
- Miejsce 2.: odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 2278N
- Miejsce 3. odkurzacz ręczny Koenic KVR 7222 2 in 1
- Miejsce 4.: odkurzacz ręczny OK OVR 7222
- Miejsce 5.: odkurzacz ręczny Sencor SVC 190 R
- Jaki odkurzacz do samochodu? Najważniejsze cechy do sprawdzenia przed zakupem
- Najlepsze odkurzacze samochodowe – nie tylko do auta
- Dlaczego warto mieć dobry odkurzacz samochodowy?

Interesuje cię ranking odkurzaczy samochodowych? Jeśli chcesz mieć czyste auto, opłaca się zainwestować w sprawdzony sprzęt, który cię nie zawiedzie. Zabrudzeń nie sposób uniknąć, ale gdy już się pojawią, dobry odkurzacz samochodowy sprawi, że tapicerka wciąż będzie wyglądać jak nowa. Zobacz, który model warto kupić!
Ranking odkurzaczy samochodowych
Miejsce 1.: odkurzacz ręczny Severin HV 7146 4 w 1
Na początek odkurzacz ręczny Severin HV 7146 4 w 1. Wyróżnia się bardzo długim czasem pracy na jednym ładowaniu. W trybie eco nawet do 30 min! Może też działać krócej, ale za to ze zwiększoną mocą – w trybie power. Jeśli zamierzasz czyścić auto po zmroku lub chcesz dokładnie dostrzec każde zabrudzenie, istotnym ułatwieniem będzie lampka LED podświetlająca odkurzaną powierzchnię. Ten dobry odkurzacz samochodowy nie tylko zbierze okruchy, kurz czy sierść. Poradzi sobie także z wciągnięciem rozlanych płynów, dzięki czemu nie trzeba będzie wcierać ich w tapicerkę. Zbiornik ma pojemność 0,4 l – wystarczająco dużo, żeby nie musieć go bardzo często opróżniać. Dzięki mocy silnika wynoszącej aż 120 W można mieć pewność, że poradzi sobie z każdym wyzwaniem.
- 30 minut działania na jednym ładowaniu
- Tryb intensywny
- Pojemny zbiornik
- Duża moc silnika
- Praca na sucho i na mokro
Miejsce 2.: odkurzacz ręczny Bissell Pet Hair Eraser 2278N
Na drugim miejscu Bissell Pet Hair Eraser 2278N. Ten dobry odkurzacz samochodowy znakomicie radzi sobie z sierścią dzięki dużej mocy ssania. Jego szczotka obraca się aż 4800 razy na minutę! Skutecznie zbierze psie włosy nie tylko w aucie, ale też z domowego fotela czy kanapy. Wartość przepływu powietrza wynosi 25 AW. Jedno pełne ładowanie oznacza 18 min działania. Zwróć uwagę także na wielkość pojemnika na kurz – mieści aż 0,65 l – najwięcej ze wszystkich omawianych odkurzaczy ręcznych. W komplecie są szczotka obrotowa, szczelinówka oraz końcówka do tapicerki. Nie jest to jednak model, który równie skutecznie co sierść, zbierze również płyny.
- Bardzo pojemny zbiornik na kurz – 0,65 l
- Turboszczotka (48 tys. obr./min)
Miejsce 3. odkurzacz ręczny Koenic KVR 7222 2 in 1
Na trzecim miejscu odkurzacz ręczny Koenic KVR 7222 2 in 1. Oryginalna konstrukcja, jest wyjątkowo kompaktowy. Akumulator ładowany przez USB działa przez 12 minut. Dzięki niewielkim gabarytom łatwo dotrzesz do zabrudzeń pod fotelem czy w okolicach drążka zmiany biegów. Będzie dobrym wyborem do małego auta, ponieważ niewielki pojazd to też niewiele sprzątania – czas pracy nie będzie więc tu przeszkodą. Moc ssania tego małego odkurzacza to 25 W.
- Niska cena
- Niewielki rozmiar
- Tylko 12 min działania na jednym ładowaniu
- Mały zbiornik na kurz
Miejsce 4.: odkurzacz ręczny OK OVR 7222
Wciąż nie wiesz, jaki odkurzacz do samochodu wybrać? Następna propozycja to OK OVR 7222. Omawiane urządzenie skutecznie zbiera kurz i rozlane płyny prosto do pojemnika, w którym zmieści się 0,5 l zanieczyszczeń. Planując porządki, zwróć jednak uwagę, że w pełni naładowana bateria działa tylko 15 minut, a ładuje się aż 12 godzin.
- Niska cena
- Tylko 15 minut na jednym ładowaniu
Miejsce 5.: odkurzacz ręczny Sencor SVC 190 R
Ranking odkurzaczy samochodowych zamyka Sencor SVC 190 R – pod wieloma względami podobny do poprzednika. Ten prosty, tani model nadaje się do sprzątania zabrudzeń i na sucho, i na mokro, więc nie będzie mu straszne nawet błoto! Zwróć uwagę, że 12 godzin uzupełniania energii w tym modelu wystarcza na 15 minut odkurzania. Moc silnika to 45 W. Po stronie plusów należy natomiast zapisać dość pojemny zbiornik – mieści się tam 0,5 l zanieczyszczeń.
- Niska cena
- Praca na sucho i na mokro
- Pojemny zbiornik
- Tylko 15 minut na jednym ładowaniu
Jaki odkurzacz do samochodu? Najważniejsze cechy do sprawdzenia przed zakupem
Jakie są najważniejsze kwestie decydujące o tym, czy odkurzacz samochodowy będzie dobrym wyborem?
- Czas działania – każdy, kto korzystał z dostępnych na stacjach benzynowych odkurzaczy na monety, pewnie wie, jak irytujące jest, gdy skończą się drobne, a stan samochodu wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jeśli masz własny sprzęt, równie ważne jest to, jak długo można go używać. W przypadku odkurzaczy pionowych do sprzątania podłóg, takich jak Dyson, standardem jest działanie nawet przez godzinę. Z kolei mniejsze odkurzacze ręczne pracują krócej – maksymalnie 30 minut.
- Wszechstronność – dobry odkurzacz samochodowy to taki, który umożliwia wyczyszczenie auta na kilka sposobów. Dobrze, jeśli w zestawie jest nie jedna, a dwie lub trzy różne końcówki. Idealnie, gdy odkurzacz może wciągać również rozlane płyny.
- Wielkość zbiornika na kurz – im będzie większy, tym rzadziej trzeba będzie przerywać pracę, żeby do opróżnić.
- Moc ssania – tapicerka samochodowa zazwyczaj nie jest tak dużym wyzwaniem jak dywan czy panele podłogowe, jednak nie można lekceważyć parametru, jakim jest moc odkurzacza. Problem w tym, że często dane na ten temat są nieprecyzyjne albo trudno je ze sobą porównać. Producenci mają w zwyczaju podawać kilka różnych wartości. W specyfikacji możesz znaleźć moc silnika lub moc ssania (podaną w watach – W) albo wielkość przepływu powietrza mierzoną w airwatach (AW). Jak to interpretować? Spójrz najpierw na wartości wyrażone w watach. Moc silnika określa wyłącznie to, ile prądu pobierze urządzenie w trakcie pracy. Tę wartość można nazywać też mocą znamionową. Realną efektywność pokazuje moc ssania, czyli jak dużo energii rzeczywiście jest poświęcane na wciąganie kurzu. Jak łatwo się domyślić, ta druga wartość jest zawsze mniejsza od pierwszej. Airwaty (AW) to alternatywna wielkość stosowana przez niektórych producentów, mówiąca o sile przepływu powietrza, ale nie w okolicach silnika, tylko na końcu rury. Według niektórych opinii ten sposób mierzenia skuteczności odkurzania nie jest do końca miarodajny.
Tworząc ranking odkurzaczy samochodowych, nie braliśmy pod uwagę jako istotnego czynnika obecności wtyczki do gniazdka samochodowego. Odkurzacz o odpowiednio dużej sile ssania to model akumulatorowy, który można naładować w domu albo w garażu.
Najlepsze odkurzacze samochodowe – nie tylko do auta
Dobry odkurzacz samochodowy to uniwersalne urządzenie. Warto pamiętać o tym, że kupując ręczny odkurzacz z myślą o zachowaniu porządku w aucie, przy okazji możesz znaleźć dla niego kilka innych zastosowań. Lekki i poręczny sprzęt doskonale sprawdzi się do czyszczenia mebli tapicerowanych, półek z książkami, a także zakamarków, do których bardzo trudno dotrzeć, używając tradycyjnego odkurzacza lub robota odkurzającego. Zakup odkurzacza do auta to dobry pomysł i duży komfort za niewielkie pieniądze!
Dlaczego warto mieć dobry odkurzacz samochodowy?
Najlepsze odkurzacze samochodowe, które tu omawiamy, mogą mieć większe znaczenie niż ci się wydaje. Regularne, dokładne sprzątanie auta to nie tylko kwestia estetyki i dobrego samopoczucia. Wraz z brudem do wnętrza samochodu trafiają groźne bakterie, wirusy, grzyby, pleśń. Tylko dzięki regularnemu czyszczeniu można się pozbyć tych potencjalnie niebezpiecznych zanieczyszczeń. A to przecież istotne dla zdrowia, szczególnie jeśli wozisz w aucie swoje dzieci!
Czytaj więcej

24. marzec
Najlepsze soundbary – ranking 2025
Od pojedynczej listwy po 17-kanałowe zestawy z subwooferem i głośnikami. Sprawdź najlepsze soundbary 2025!
24. marzec

21. marzec
Najlepsze prostownice dla gładkich i zdrowych włosów
Marzysz o prostych, gładkich, lśniących włosach jak po wizycie w salonie fryzjerskim? Zapoznaj się z rankingiem najlepszych prostownic do włosów!
21. marzec

20. marzec
Najlepszy smartwatch do 1000 zł – ranking 2025
Znajdź z nami najlepszy smartwatch do 1000 zł damski lub męski, sportowy lub elegancki – przeczytaj ranking 2025!
20. marzec