24. styczeń
Najlepsze drukarki – ranking urządzeń wielofunkcyjnych 2025!
Zobacz, jakie drukarki dla ciebie przygotowaliśmy!
24. styczeń
Treść
Czym się różni dobra zmywarka do zabudowy 60 cm od tej przeciętnej? Jeśli nie masz pewności, przeczytaj uważnie nasz poradnik! Pomożemy ci urządzić nowoczesną kuchnię – sprawdź koniecznie w naszym rankingu najlepsze zmywarki do zabudowy.
Zakup zmywarki do zabudowy to ważne zadanie, gdy chcesz zaprojektować idealną kuchnię. Sprzęt będzie użytkowany przez długi czas. Wymiana zmywarki lub jej naprawa w przypadku awarii oznacza koszty związane z częściowym zdemontowaniem zabudowy. Nie chcąc dodatkowych kłopotów, lepiej od razu zdecydować się na urządzenie, które będzie funkcjonalne i niezawodne.
Zanim przedstawimy ranking zmywarek do zabudowy 60 cm, trzeba wymienić najważniejsze parametry, które zdecydowały o kolejności polecanych modeli.
Teraz już wiesz, co oznacza naprawdę dobra zmywarka do zabudowy 60 cm. Możemy w takim razie wymienić wybrane modele, które wyróżniają się na tle konkurencji. Oto pięć najpopularniejszych zmywarek do zabudowy!
Plusy:
Na pierwszym umieściliśmy zmywarkę, która jest najtańsza w eksploatacji. Klasa energetyczna A to wciąż rzadkość w tej kategorii urządzeń! Najlepszą notę udało się uzyskać dzięki bardzo niskiemu poborowi prądu – tylko 55 kWh na 100 cykli. Jednocześnie zaletą jest pojemność tego modelu – zmywarka Beko BDIN38560C może pomieścić aż 15 standardowych kompletów naczyń. Bardzo dokładne mycie całej zawartości jest zasługą technologii CornerIntense – dodatkowa dysza generuje silny strumień wody, który skutecznie dociera do najdalszych zakamarków. Po skończonym programie drzwi zostaną uchylone, żeby naczynia szybciej wyschły. Jest także opcja Fast+, która przyspieszy zmywanie, gdy nie masz zbyt wiele czasu, a także program do dezynfekcji Hygiene Intense – idealny dla rodziców, którzy w zmywarce będą myć na przykład butelki na mleko.
Plusy:
Na drugim miejscu następny wyjątkowo energooszczędny model. Zmywarka Candy CIB 3B4DFB, mieszcząca 13 kompletów naczyń, ma klasę energetyczną B. To dlatego, że zużywa na 100 cykli tylko 63 kWh. Oprócz tego oferuje też szereg udogodnień. W razie potrzeby możesz dokładać naczynia już w trakcie zmywania (funkcja AddDish). Poza tym automatycznie otwiera drzwi po skończonym cyklu, ma samoczyszczące się filtry, a także możliwość wykorzystywania dodatkowych programów dzięki aplikacji mobilnej hOn. Jeśli bardzo się spieszysz, możesz uruchomić specjalny program zoom, który upora się ze zmywaniem w 39 minut – w ten sposób oszczędzisz także czas!
Plusy:
Już sama nazwa sugeruje, że model z trzeciego miejsca imponuje dużą pojemnością. W środku zmieści się aż 14 kompletów naczyń. Przestrzeń można modyfikować na różne sposoby, korzystając z elementów modułowych. Kosze przesuniesz tak, by zrobić miejsce także na większe naczynia – garnki, patelnie czy brytfanny. Mimo dużej pojemności zmywarka jest bardzo ekonomiczna. Na 100 cykli zużywa tylko 75 kWh energii, a ilość wody pobieranej na jeden cykl wynosi 9,5 l – to tyle, ile zużywają niektóre zmywarki mierzące 45 cm. Stąd wysoka klasa energetyczna C. Zmywarka Whirlpool W8I HP42 L Maxi Space oferuje aż 10 programów. W zależności od potrzeb może zmywać wyjątkowo szybko albo bardziej intensywnie, by poradzić sobie z tłuszczem i uporczywymi zabrudzeniami. Jest tu również specjalna funkcja do ochrony delikatnego szkła. O zakończeniu zmywania poinformuje cię sygnał dźwiękowy. Co więcej, dzięki automatycznemu uchyleniu drzwiczek po skończonym cyklu zawartość koszy będzie lepiej wysuszona.
Plusy:
Na czwartym miejscu następny sprzęt o dużej pojemności. Podobnie jak w zmywarce Whirlpool tu także zmieści się 14 kompletów naczyń. Na 100 cykli urządzenie zużywa 85 kWh, co sprawiło, że przyznano jej klasę energetyczną D. Zmywarka Electrolux Intuit EEM48320L MaxiFlex ma bardzo pojemny górny kosz na sztućce, zadbano także o ustawienie wysokich szklanek – stabilizatory SoftSpikes utrzymują delikatne naczynia w pozycji pionowej, aby chronić je przed stłuczeniem. Wygodna jest także sygnalizacja. Po zakończeniu zmywania na podłodze wyświetla się czerwona kropka informująca, że już można wyjmować naczynia! Zmywarka ma osiem podstawowych programów, ale do sterowania da się podejść też bardziej elastycznie. QuickSelect to wygodny sposób optymalizowania ustawień – wybierasz, jak długo mają się myć naczynia, a urządzenie Electrolux automatycznie dobiera wszystkie parametry.
Plusy:
W tej zmywarce o klasie energetycznej C zmieści się 14 kompletów naczyń. Kombinacje programów i dodatkowych funkcji zapiszesz na stałe i uruchomisz za pomocą jednego przycisku jako własny program. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej niezwykłej właściwości tej zmywarki do zabudowy 60 cm – ranking bierze pod uwagę także wygodne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej. To bez wątpienia podnosi wartość tego urządzenia!
Znasz już najważniejsze cechy, które powinna mieć zmywarka 60 cm do zabudowy – ranking pokazuje przykładowe modele z dobrą specyfikacją. Jak widać, można znaleźć takie urządzenia, które łączą wiele zalet – są pojemne, energooszczędne, wyposażone w nowoczesne technologie. Każda z pięciu propozycji powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników!
24. styczeń
Zobacz, jakie drukarki dla ciebie przygotowaliśmy!
24. styczeń
24. styczeń
Sprawdź ofertę zakrzywionych monitorów w MediaMarkt!
24. styczeń
24. styczeń
Niedrogi Android czy modny iPad? Poznaj najlepsze tablety – modele popularne w 2025 r.!
24. styczeń