MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jak wyczyścić AirPodsy w środku?

Jak wyczyścić AirPodsy w środku?

Jak wyczyścić AirPods? Każdy, kto ma słuchawki Apple, powinien znać najważniejsze zasady, jednak – wbrew pozorom – nie jest to powszechna wiedza. A zabrudzenia są przecież nieuniknione! Dla dobra słuchawek i własnych uszu lepiej nie ignorować tej kwestii. Sprawdź, jak wyczyścić AirPods!

Dlaczego należy czyścić AirPodsy w środku?


Konserwacja słuchawek jest istotna z wielu powodów. Warto, abyś dbał o higienę urządzenia w celu ochrony komponentów przed drobinkami kurzu. W większej ilości mogą one zakłócać działanie słuchawek. Pamiętaj też, że tylko czyste słuchawki są dla ciebie bezpieczne. Ponieważ mają bezpośredni kontakt z uszami, wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia stwarzają ryzyko pojawienia się stanów zapalnych i infekcji. Poza tym czyste AirPodsy po prostu dobrze się prezentują – na białych słuchawkach zabrudzenia są mocno widoczne.  

Jak wyczyścić AirPods – siatka mikrofonu i głośniki to największe wyzwanie

  1. Wybierz odpowiednie narzędzie!

Najlepszym narzędziem do czyszczenia słuchawek AirPods jest bawełniany wacik. Ten miękki i elastyczny materiał okazuje się idealnie spisywać w usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni siatki. Jednocześnie nie stwarza dla niej zagrożenia. Dobrym wyborem będzie też szczoteczka o miękkim włosiu. Sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o bardziej uporczywe zabrudzenia. Wystarczy delikatnie przeczesywać siatkę. Powyższe przyrządy to odpowiedź m.in. na pytanie, jak wyczyścić AirPods z woskowiny.

 2.    Metoda czyszczenia – jaka najlepsza?

Suche czyszczenie to podstawa. Bezwzględnie unikaj wilgoci, aby nie uszkodzić mikrofonu lub głośnika. W żadnym wypadku nie używaj wilgotnego wacika. Nie aplikuj na siatkę żadnych płynów. Tego typu rozwiązania są odpowiednie wyłącznie do czyszczenia zewnętrznych części słuchawek.

3.    Jak wyczyścić AirPods Pro? Zwróć uwagę na model!

Kiedy zastanawiasz się, jak wyczyścić AirPods, pamiętaj o różnorodności dostępnych modeli. Szczególnego podejścia wymagają AirPods Pro. Jedną z ich charakterystycznych cech są wymienne silikonowe gumki. Dostosowują się one do kształtu ucha. Gumki te mogą gromadzić zanieczyszczenia i woskowinę z ucha, dlatego warto je regularnie czyścić. Jak wyczyścić AirPods Pro? Po zdjęciu gumek, opłucz je w ciepłej wodzie. Unikaj używania mydła czy innych detergentów, które mogą pozostawić resztki na powierzchni akcesorium. Po opłukaniu dokładnie osusz gumki. Zanim założysz je na słuchawki, upewnij się, że są całkowicie suche.

Czyszczenie powierzchni zewnętrznych AirPodsów – o czym pamiętać?


Wiesz już, jak wyczyścić AirPods w środku. Jednak jak wyczyścić AirPods po stronie zewnętrznej? W tym przypadku nie musisz już unikać wilgoci za wszelką cenę. Bezpieczne środki dezynfekujące w płynie to podstawa skutecznego procesu czyszczenia. Wśród polecanych substancji wymieniany jest 70-procentowy alkohol izopropylowy. Możesz również skorzystać ze specjalnych chusteczek dezynfekujących. Przystępując do czyszczenia, najpierw delikatnie przetrzyj powierzchnię słuchawek. Unikaj dotknięcia siatki mikrofonu i głośników. Elementy te mogą zostać uszkodzone nawet przez niewielką ilość wody oraz agresywne środki chemiczne.

Jak wyczyścić AirPodsy w środku?

Na co uważać, gdy czyścisz słuchawki AirPods?


Znasz już najważniejsze zasady, jak wyczyścić AirPods. Trzeba jednak podkreślić, że istotne jest nie tylko to, jak wyczyścić AirPods z woskowiny czy innych zanieczyszczeń, aby było to skuteczne. Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa. Poniżej wskazówki, jak wyczyścić AirPods w środku i na zewnątrz, zachowując sprzęt w doskonałym stanie.

  • Nigdy nie używaj do czyszczenia słuchawek ostrych narzędzi. Mogą one uszkodzić delikatne komponenty lub porysować powierzchnię urządzenia.
  • Pamiętaj, że słuchawki nie są w pełni wodoodporne. Nie zanurzaj ich w wodzie ani w płynnych środkach czyszczących. Nawet przypadkowe, niewielkie zalanie, może prowadzić do trwałych uszkodzeń.
  • Regularne czyszczenie gwarantuje długoletnie i satysfakcjonujące użytkowanie. Zabrudzenia mogą wpłynąć na jakość dźwięku lub komfort noszenia, dlatego warto dbać o higienę swoich słuchawek AirPods.
  • Unikaj stosowania środków chemicznych, które nie zostały wymienione przez producenta jako bezpieczne. Mogą one pozostawić na słuchawkach plamy lub nawet trwałe uszkodzić powłokę zewnętrzną.
  • Po każdym czyszczeniu upewnij się, że słuchawki są całkowicie suche. Dopiero wtedy włóż je z powrotem do etui. Nawet niewielka ilość wilgoci może powodować problemy z funkcjonowaniem tego sprzętu.

Czyszczenie AirPodsów – podsumowanie


Czystość i prawidłowa konserwacja słuchawek to klucz do ich długowieczności oraz doskonałej jakości dźwięku. To działanie istotne także z uwagi na twoje zdrowie. W trosce o swój sprzęt, przestrzegaj wytycznych dotyczących tego, jak wyczyścić AirPods. Regularne wygospodarowanie na to czasu pozwoli cieszyć się ulubionymi słuchawkami przez długi czas i w pełni korzystać z możliwości ich współpracy z innymi sprzętami Apple – iPadem, iPhone’em czy MacBookiem.

Czytaj więcej

Nie ma opisu obrazu
Słuchawki

10. luty

Zgubiłeś AirPods? Sprawdź, jak działa funkcja Znajdź

10. luty

Dowiedz się więcej o Zgubiłeś AirPods? Sprawdź, jak działa funkcja Znajdź
Kobieta w słuchawkach nausznych w samolocie
Słuchawki

10. luty

Słuchawki do samolotu: dokanałowe i nauszne z ANC

Doświadcz czystego dźwięku dzięki słuchawkom dokanałowym i nausznym z funkcją redukcji hałasu (ANC) w samolocie.

10. luty

Dowiedz się więcej o Słuchawki do samolotu: dokanałowe i nauszne z ANC
Kobieta ze słuchawką bezprzewodową grającą głośniej niż druga
Słuchawki

10. luty

Jedna słuchawka gra głośniej niż druga – co zrobić?

Czy doświadczyłeś nierównego poziomu głośności w swoich słuchawkach? Przeczytaj, jak przywrócić właściwy balans w słuchawkach, by cieszyć się muzyką i podcastami.

10. luty

Dowiedz się więcej o Jedna słuchawka gra głośniej niż druga – co zrobić?