MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jaki telewizor na ścianę wybrać? Czy każdy można powiesić?

Nie ma opisu obrazu

Jaki telewizor na ścianę wybrać? Odkąd odbiorniki stały się płaskie i smukłe, instalacja na ścianie stała się popularnym rozwiązaniem. Wystarczy odpowiedni uchwyt i już można się cieszyć z oglądania ulubionych programów bez konieczności kupowania specjalnego stolika. Przeczytaj, czy każdy TV można powiesić.

Telewizor na ścianie czy na stoliku?

 

Uchwyt RTV zamienia telewizor na ścianie w element wnętrza. Dzięki wieszakom możliwe jest zamontowanie nawet bardzo dużych telewizorów na niewielkiej powierzchni. Zawieszenie TV na uchwycie sprawdzi się przede wszystkim w nowocześnie urządzonych salonach. Przenosząc telewizor na ścianę, chronisz go przed małymi dziećmi, które mogłyby urządzenie niechcący zrzucić ze stolika podczas zabawy. Dodatkowo zyskujesz więcej wolnej przestrzeni. Zwróć też uwagę, że uchwyty i wieszaki TV są tańsze niż stoliki RTV – zwłaszcza te designerskie. Czy coś przemawia dziś za stolikiem? Obecnie niewiele. Kiedyś mebel rzeczywiście mógł być użyteczny, ponieważ dało się tam postawić dekoder, odtwarzacz DVD czy konsolę. Teraz wszystkie sprzęty zostały znacząco zminiaturyzowane. Co więcej, niektóre z nich przestały w ogóle być potrzebne. W końcu telewizor na ścienie z internetem daje dostęp do rozmaitych aplikacji – bez żadnych dodatkowych urządzeń, jak na przykład odtwarzacz multimedialny!

Oferta
Telewizory

Telewizory na podium!

Polecane telewizory

Sprawdź najlepsze telewizory do oglądania sportu i nie tylko!

Czy każdy telewizor można powiesić na ścianie?

 

Z telewizorów, które obecnie są w sprzedaży, każdy może być powieszony na ścianie. Natomiast żeby urządzenie było bezpieczne zamocowane, potrzebny jest właściwy uchwyt ścienny do TV. Odpowiednie dobranie uchwytu do telewizora opisujemy szczegółowo w artykule, jaki uchwyt do telewizora wybrać. Instrukcja, jak umieścić telewizor w uchwycie, znajduje się natomiast w poradniku, jak zamontować telewizor na ścianieW tym miejscu warto natomiast podkreślić najważniejsze kwestie, o których powinieneś pamiętać, planując wyposażenie salonu w nowy odbiornik!

  1. Każdy uchwyt na TV ma określoną maksymalną wagę, którą może unieść. Producenci podają także zakres przekątnej ekranu, do której pasuje uchwyt – na przykład przedział pomiędzy 32 a 65 cali. 
  2. Gdy kupujesz telewizor na ścianę, najważniejszy jest jednak standard VESA (Video Electronics Standards Association). Pod tą nazwą kryje się ogólnoświatowa norma dla rozstawu śrub montażowych w telewizorach. Jeśli w specyfikacjach telewizora i uchwytu odnajdziesz informację o tym samym standardzie, to znaczy, że montaż przebiegnie bez przeszkód. Znalezienie właściwego uchwytu nie powinno być trudne, tym bardziej że większość modeli obsługuje kilka standardów VESA.
  3. Zwróć uwagę na to, jakie możliwości regulacji daje wybrany model uchwytu. Bardziej rozbudowane umożliwiają na przykład zmianę kąta nachylenia lub przesuwanie góra-dół albo na boki. Możesz zmieniać położenie telewizora w zależności od tego, w którym miejscu salonu siedzisz.
  4. Telewizor montuj na właściwej wysokości. W małym pomieszczeniu telewizor na ścianę zazwyczaj wisi na wysokości oczu. Linia wzroku powinna być skierowana powyżej środka odbiornika. W dużym salonie można go zamontować nieco wyżej, o ile widz będzie siedział dalej od ekranu.
  5. Jeśli nie masz pewności, czy uda ci się prawidłowo zainstalować TV na ścianie, zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowców, którzy robili to wiele razy i mają odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie.Usługa dostawy TV z montażem to bardzo korzystna propozycja dla każdego, kto nie ma czasu lub chęci, żeby zajmować się tym osobiście. 

Nie ma opisu obrazu

Telewizor na ścianę z internetem – na co zwrócić uwagę?

 

TV przymocowany za pomocą uchwytu to racjonalny wybór. Odpowiedzieliśmy też twierdząco na pytanie, czy każdy TV można powiesić na ścianie. Tylko jaki telewizor na ścianę wybrać? To już bardziej złożona sprawa! 

 

Nie brakuje poradników na temat doboru właściwego telewizora. Ostateczną decyzję determinują budżet oraz indywidualne potrzeby dotyczące jakości obrazu i dźwięku, funkcji, wielkości, systemu operacyjnego, wygody sterowania itd. Skoro skupiamy się na zawieszaniu telewizora, a nie jego możliwościach związanych z matrycą czy oprogramowaniem, to należy patrzeć przede wszystkim na estetykę. Co sprawia, że telewizor na ścianę rzeczywiście dobrze wygląda w salonie? Ogromną zaletą są cienkie, minimalistyczne ramki. Ograniczenie krawędzi sprawia, że łatwiej skoncentrować się tylko na wyświetlanym obrazie.

Poza tym realnym udogodnieniem jest tryb Ambient, w którym telewizor w trybie czuwania nie pozostaje czarny, a wyświetla matowe obrazy dopasowane do kolorystyki i stylu wnętrza. Szczególnie znaną serią telewizorów stanowiących ozdobę salonu są modele Samsung The Frame z trybem Sztuka. Nie dość że wyświetlają dzieła wielkich mistrzów malarstwa, to jeszcze można je obudować wymienną ramą wyglądającą jak z muzeum lub galerii. 

 

Jako telewizor na ścianę z internetem świetnie sprawdzają się także TV Philips z trybem Ambilight. W trakcie oglądania diody na krawędziach generują charakterystyczną, kolorową poświatę, która płynnie przechodzi z ekranu na ściany wokół telewizora. To unikatowa cecha, której nie mają TV innych firm! Możesz kupić model z trójstronnym lub czterostronnym podświetleniem. Dzięki niemu poczujesz się jak w samym środku akcji, a sam obraz będzie wydawał się większy niż wynika z danych o przekątnej ekranu. 

Jaki telewizor na ścianę? Podsumowanie

 

Telewizor na ścianę to sposób na komfortowe oglądanie ulubionych programów bez konieczności szukania specjalnych mebli odpowiedniej wielkości. Zawieszone TV sprawdzają się w pomieszczeniach o różnym metrażu – nie tylko w salonie, ale także w sypialni. Producenci świetnie o tym wiedzą, więc dostarczają modele, który łatwo zainstalować w ten sposób. Dzięki jednolitemu standardowi VESA dopasowanie uchwytu do TV jest bardzo proste. Pozostaje zatem dobrać idealny telewizor, patrząc na inne parametry związane z jakością obrazu, rozdzielczością i oprogramowaniem. 

Telewizory 8K – czy warto je kupić?
Telewizory

19. lipiec

Telewizory 8K – czy warto kupić?

Zastanawiasz się, czy warto kupić telewizor 8K? Od wielu lat spadające ceny urządzeń oraz duża dostępność materiałów 4K wspierają technologiczną rewolucję telewizorów 4K. Wygląda na to, że za parę lat czeka nas powtórka, kolejne zwiększenie standardowej rozdzielczości. Zobaczymy jeszcze bardziej szczegółowy obraz na jeszcze większym ekranie – zapewni to technologia 8K w telewizorach. Co to dokładnie jest? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety TV 8K!

19. lipiec

Dowiedz się więcej o Telewizory 8K – czy warto kupić?
OLED – co to jest? Co to za ekran w TV?
Telewizory

22. styczeń

OLED – co to jest? Co to za ekran w TV?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowego telewizora, Twoje zainteresowanie może wzbudzić technologia OLED. Co to za rozwiązanie? Jakie są jego wady i zalety? Dla kogo odbiorniki telewizyjne z matrycą OLED są najlepsze, a kto powinien zdecydować się na inny typ? Dowiedz się, jak działa OLED!

22. styczeń

Dowiedz się więcej o OLED – co to jest? Co to za ekran w TV?
Smart TV – co to oznacza?
Telewizory

2. styczeń

Smart TV – co to oznacza?

Mianem smart TV określa się wszystkie telewizory, które oferują inteligentne funkcje dzięki możliwości łączenia się z internetem. Smart TV nieustannie się rozwija – dzisiaj to znacznie więcej niż telewizor z przeglądarką! Po podłączeniu odbiornika do internetu za pomocą bezprzewodowej sieci Wi-Fi zyskujesz możliwość przeglądania stron internetowych, odwiedzenia popularnych serwisów społecznościowych, przeprowadzenia rozmów wideo, a przede wszystkim korzystania z najpopularniejszych streamingów.

2. styczeń

Dowiedz się więcej o Smart TV – co to oznacza?