MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jak nagrać dźwięk z komputera na Windows 10?

Nie ma opisu obrazu

Nagrywanie dźwięku z komputera to niezwykle przydatna funkcja. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona zapisywanie w cyfrowej postaci wszelkich tonów odtwarzanych lub generowanych przez pecet, a także dźwięków odbieranych przez podłączone do niego urządzenia wejściowe. Pozwala to na archiwizowanie rozmów, nagrywanie podcastów oraz tworzenie własnej muzyki. Zatem jak nagrać dźwięk na komputerze?

Do czego może przydać się nagrywanie dźwięku z komputera?

Nagrywanie dźwięku z komputera może być wykorzystywane do realizacji szerokiego spektrum zadań, do których można zaliczyć:

  • Archiwizowanie spotkań online – w ferworze rozmowy nawet osobom obdarzonym pamięcią absolutną potrafią umknąć pewne kluczowe szczegóły. Najczęściej zdarza się to podczas zaciekłych negocjacji biznesowych lub ważnych konwersacji rodzinnych. Aby zapobiec temu zjawisku, wystarczy tylko nagrać dźwięk z komputera w trakcie spotkania, tworząc tym samym jego wierną kopię, którą będzie można następnie odtworzyć w razie potrzeby.
  • Zapisywanie treści wykładów, e-lekcji oraz szkoleń – nic tak nie ułatwia nauki, jak dobrze rozpisany konspekt. Jednak, aby go wykonać, niezbędne jest znalezienie wolnej chwili, o którą ciężko jest w trakcie trwania zajęć. W tym również pomoże nagrywanie dźwięku z komputera, dzięki któremu możliwe jest zarejestrowanie dokładnego przebiegu dowolnego wykładu, a następnie odtworzenie go w dogodnym momencie.
  • Tworzenie webinariów i szkoleń online – korzystając z funkcji nagrywania dźwięku zkomputera, można również samemu tworzyć własne treści edukacyjne. Zapisanie ich w formie ścieżki dźwiękowej umożliwi ich późniejszy odsłuch osobom, które nie mogły wziąć udziału w Twoim wykładzie na żywo.
  • Produkcję własnych podcastów – nagrywanie dźwięku z komputera pozwala także realizować się jako twórca podcastów. W tym celu wystarczy tylko podłączyć mikrofon i zacząć prowadzić rozmowy z gośćmi lub prezentować własny punkt widzenia w formie monologu. Tak uzyskane pliki dźwiękowe dobrze jest jeszcze poddać procesowi redukcji szumów, po czym można będzie je z czystym sumieniem udostępniać w sieci.
  • Produkcję własnej muzyki – korzystając z funkcji nagrywania dźwięków z komputera, można także przechwytywać brzmienia i tony rejestrowane przez zewnętrzne mikrofony lub kontrolery audio. W połączeniu z programem do obróbki dźwięku otwiera to drogę do komponowania i produkowania własnej muzyki w domowym zaciszu.
  • Rejestrowanie wysokiej klasy ścieżek dźwiękowych z gier wideo – nagrywanie dźwięku z komputera jest też nieocenioną pomocą dla aspirujących youtuberów. Funkcja ta pozwala zapisywać krystalicznie czyste audio z ulubionej gry oraz osobno rejestrować własny komentarz głosowy. Ułatwia to późniejszą postprodukcję filmów, pozwalając odpowiednio dopasować poziomy natężenia odrębnych ścieżek dźwiękowych.

Jak nagrać dźwięk z komputera Windows 10?


System Windows 10 posiada domyślnie zainstalowaną aplikację „Rejestrator głosu”. Program ten idealnie sprawdza się jako dyktafon, umożliwiając wykonywanie rozbudowanych notatek głosowych. Przy jego pomocy można również rejestrować dźwięki płynące z głośników komputera, pozwalając zapisywać zarówno swój głos, jak i głos rozmówcy podczas konferencji online.

Nagrywanie dźwięku z komputera Windows 10 przebiega w następujący sposób:

  • Otwórz menu „Start” znajdujące się w lewym dolnym rogu ekranu i w polu wyszukiwania wpisz „Rejestrator głosu”. Twoim oczom ukaże się ikonka tej aplikacji – kliknij ją lewym przyciskiem myszy.
  • Aby rozpocząć nagrywanie dźwięku z komputera, kliknij przycisk „Nagraj”.
  • W celu oznaczenia kluczowych momentów rejestrowanego dźwięku kliknij ikonkę flagi. Ułatwi to późniejsze korzystanie z pliku.
  • Aby przerwać rejestrowanie dźwięków, kliknij przycisk „Zatrzymaj nagrywanie”.
  • Zapisz nagrany plik dźwiękowy w dogodnej dla Ciebie lokalizacji na dysku komputera.

Nie ma opisu obrazu

Jak nagrać dźwięk z komputera przy pomocy specjalistycznego oprogramowania?


Jeśli jednak potrzebujesz więcej możliwości, to znacznie lepszym wyborem będzie profesjonalne oprogramowanie do obróbki audio. Programy takie jak darmowe Audacity nie tylko pozwalają na nagrywanie dźwięku z komputera, lecz także oferują możliwość precyzyjnej selekcji źródła rejestrowanego sygnału. Jest to szczególnie przydatne, jeśli korzystasz z więcej niż jednego mikrofonu, pozwalając wybrać źródło dźwięku o najwyższej jakości.

Profesjonalne oprogramowanie wyposażone jest także w szereg rozbudowanych funkcji, z których zdecydowanie najprzydatniejszą jest odszumianie ścieżki dźwiękowej. W wyniku tego procesu nagrany przez mikrofon dźwięk staje się zauważalnie czystszy, pozbawiony niepożądanych zakłóceń i szumów.


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:


1.    Jak włączyć lub wyłączyć touchpad? Co zrobić, jeśli nie działa?

2.    Jak zablokować numer telefonu? I jak go odblokować?

3.    Jak zmienić hasło do Wi-Fi – na telefonie oraz na routerze

Czytaj więcej
Tani monitor PEAQ – gamingowy i do pracy!
Komputery

9. wrzesień

Tani monitor PEAQ – gamingowy i do pracy!

Jeśli interesuje cię tani monitor, PEAQ ma ofertę modeli do pracy i bardziej zaawansowanych – gamingowych. Wysoka częstotliwość odświeżania (165 Hz), krótki czas reakcji (1 ms ), technologie synchronizacji liczby klatek (AMD, Nvidia), zakrzywiony ekran – to wszystko oferują monitory PEAQ. Zapoznaj się z tą firmą i znajdź najlepszy monitor do 1000 zł!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Tani monitor PEAQ – gamingowy i do pracy!
Tanie laptopy PEAQ do pracy na co dzień
Komputery

9. wrzesień

Tanie laptopy PEAQ do pracy na co dzień

Tanie laptopy PEAQ pracują na systemie Windows i oferują bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft 365 przez cały rok. Urządzenia mają ekran Full HD z matrycą IPS – możesz postawić na lekki 13,3-calowy model Slim albo na 15,6 lub nawet 17,3 cala. Producent specjalizuje się w elektronice w bardzo przystępnej cenie, to komputery do 1000 albo 1500 zł. Przeczytaj, co potrafi tani laptop do pracy PEAQ!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Tanie laptopy PEAQ do pracy na co dzień
Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej?
Komputery

19. lipiec

Karta graficzna dedykowana a zintegrowana – czym się różnią?

Czym się różnią karta graficzna dedykowana a zintegrowana? To jeden z elementów wpływających na wydajność komputera – zwłaszcza w grach. Czasem, przeglądając specyfikację sprzętu, widzimy, czy występuje grafika zintegrowana, czy dedykowana. Dowiedz się, co jest lepsze – karta graficzna dedykowana czy zintegrowana!

19. lipiec

Dowiedz się więcej o Karta graficzna dedykowana a zintegrowana – czym się różnią?