Jak stworzyć bootowalny pendrive, korzystając z komend tekstowych?
Nie jest to najprostsza i pewnie najczęściej wybierana ścieżka. Warto jednak ją znać i wiedzieć, jak stworzyć bootowalny pendrive w oparciu o komendy.
Jak wyglądają kolejne kroki?
1. Przede wszystkim, musimy mieć zainstalowany DiskPart – w Windowsach powyżej Windows 2000. Jak to sprawdzić? Klikamy „Uruchom”, a następnie – wpisujemy „cmd”, klikając Enter.
2. Uruchomiliśmy w ten sposób możliwość wpisywania komend. Co dalej? W oknie, które się pojawi, wpisujemy „diskpart”, a następnie „list disk”. Wyświetli nam się wówczas lista dysków dostępnych w tym komputerze – w tym nasz pendrive!
3. Sprawdzamy, który numer odpowiada naszemu dyskowi USB, a następnie wpisujemy „select disk NUMER DYSKU USB”, np. „select disk 1”.
4. Kolejne komendy, które wprowadzamy, to: „clean”, później „create partition primary”, „active”, „format fs=fat32 quick” i „assign”.
5. Na tak przygotowany pendrive, kopiujemy pliki ISO, które przygotujemy dokładanie tak, jak w opisanym powyżej sposobie. Możemy to zrobić metodą przeniesienia z jednego okna do drugiego.
6. Po zakończeniu przenoszenia, samostartujący pendrive z Windowsem jest gotowy do działania!
Stworzenie bootowalnego pendrive, korzystając z dokładnych instrukcji, nie jest to bardzo trudne. Może w wielu przypadkach okazać się przydatne, dlatego warto go zawczasu przygotować. Przeczytaj też, jak skonfigurować router.