Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google?

Jak włączyć Asystenta Google? To bardzo przydatne narzędzie dostępne na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Pozwala wyszukiwać informacje, planować spotkania i wykonywać inne polecenia bez dotykania telefonu. Obsługa oprogramowania polega bowiem na wykorzystywaniu komend głosowych. Przez to, że Asystent Google ukryty jest często pod prostą kombinacją przycisków, włączamy go przez przypadek w najmniej oczekiwanym momencie. Dowiedz się, jak wyłączyć Google Asystenta!
Asystent Google – co to takiego? Do czego służy?
Asystent Google to inteligentne oprogramowanie sterowane komendami głosowymi, pomagające w codziennej organizacji i planowaniu. Oswojenie się z Google Assistant nie powinno sprawić nikomu kłopotu. Za pomocą wirtualnego asystenta można:
- sprawdzić w internecie dowolną informację podczas wykonywania innych czynności wyma-gających pełnego skupienia,
- zlecić zakup konkretnego produktu online bez dotykania telefonu,
- zapisać w kalendarzu przypomnienie o spotkaniu lub urodzinach,
- ustawić budzik na wybraną godzinę,
- wyszukać zdjęcie lub przepis na obiad.
Oprogramowanie funkcjonuje w urządzeniach Android już od 2016 roku i od chwili premiery prze-szło wiele aktualizacji. Google Assistant działa dziś płynnie, a korzystanie z niego jest intuicyjne. Aplikacja dobrze rozumie głos użytkownika i poprawnie wprowadza dyktowany tekst (na przykład wiadomości).
Asystent Google dostępny jest na urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach, tabletach, zegarkach multimedialnych, ekranach inteligentnych, głośnikach i innych urządzeniach wchodzących w skład tak zwanego smart home.
Asystent Google – jak go włączyć?
Żeby włączyć Asystenta Google, wystarczy odszukać aplikację o tej nazwie w swoim smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym, a następnie nauczyć asystenta swojego głosu. Brzmi skomplikowanie? Nic takiego. Cały proces trwa nie więcej niż minutę i polega na wypowiedzeniu frazy „OK Goo-gle”. Wszystko po to, by aplikacja poznała głos użytkownika i nie reagowała na polecenia innych osób.
Google Assistant może być też wywołany za pomocą przycisku na obudowie telefonu lub kombinacji przycisków. W większości urządzeń wystarczy przytrzymać przycisk zasilania przez około sekundę, by na ekranie pojawiło się okno dialogowe. Jak nietrudno się domyślić, bardzo łatwo zrobić to przez przypadek.
Jak wyłączyć Asystenta Google?
Z uwagi na to, że Asystent Google wykorzystuje komendy głosowe, zdarza mu się włączyć bez po-wodu. Wystarczy, że wypowiemy frazę, która zabrzmi podobnie do ustalonej, a sympatyczny głos Asystenta zapyta, jak może pomóc.
Jeśli więc zastanawiasz się, jak wyłączyć Asystenta Google w swoim telefonie, śpieszymy z odpowiedzią!
Reagowanie Asystenta na komendy głosowe wyłączysz w ten sposób:
1.Przejdź do Ustawień i wyszukaj zakładkę Ustawienia Asystenta.
2.Wybierz zakładkę OK Google i Voice Chat.3.Odznacz suwak, wyrażający zgodę na wykrywanie głosu.
Jak wyłączyć wywoływanie przyciskiem Asystenta Google? Wykonaj poniższe kroki:
1.Przejdź do Ustawień i wyszukaj zakładkę Ustawienia Asystenta.
2.Wybierz zakładkę Ogólne.3.Odznacz suwak przy polu Asystent Google.

Jak wyłączyć Asystenta Google na innych urządzeniach?
Co zrobić, gdy po skonfigurowaniu Asystenta Google w innych urządzeniach domowych będziemy chcieli z niego skorzystać? Wystarczy kilka kroków!
1. Włącz aplikację Asystent.
2. Przejdź do sekcji Urządzenia.
3. Na liście urządzeń odznacz te, które od teraz nie będą obsługiwały Asystenta. Wystarczy kliknięcie suwaka.ch smartfonów.
Jak włączyć Asystenta Google na iPadach i iPhone’ach? Czy to możliwe?
W związku z tym, że urządzenia Apple bez problemu obsługują wiele aplikacji Google dedykowanych urządzeniom z systemem Android, można by spodziewać się, że również Asystent Google będzie dostępny na telefonach kalifornijskiego producenta. Tak jednak nie jest – Asystent Google nie działa na urządzeniach mobilnych Apple. Nie ma jednak powodów do smutku. Użytkownicy tych urządzeń mogą skorzystać z niezastąpionej Siri, dostępnej na rynku od 2011 i preinstalowanej w sprzęcie Apple.
Jak widzisz, wyłączenie Asystenta Google nie powinno sprawić wielkiego kłopotu nawet osobom, które nie korzystają na co dzień z zaawansowanych funkcji swoi
Czytaj więcej

19. luty
Jak założyć szkło hartowane na telefon? Jakie wybrać?
Zastanawiasz się, jak założyć szkło hartowane na telefon własnoręcznie i zaoszczędzić na płatnej usłudze, którą oferują serwisy bądź sklepy? To zdecydowanie prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać, nawet jeśli będziesz robić to po raz pierwszy. W tym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces zakładania szkła hartowanego. Sprawdź, dlaczego szkło hartowane to świetna ochrona dla wyświetlacza i jaki rodzaj szkła powinieneś wybrać do swojego smartfona.
19. luty

16. luty
Rootowanie telefonu – jak je wykonać? Instrukcja krok po kroku
Jak zrootować telefon? I właściwie, dlaczego warto to zrobić? Dowiedz się, co możesz zyskać, jeśli wykonasz rooting telefonu. Poznaj naszą instrukcję rootowania krok po kroku, dzięki której proces ten będzie dla Ciebie łatwiejszy do przeprowadzenia!
16. luty

12. luty
Bluetooth w samolocie – czy można używać bezprzewodowych słuchawek?
Słuchawki bezprzewodowe w samolocie urozmaicają czas i podnoszą komfort wielogodzinnej podróży. Zajmują mało miejsca w bagażu podręcznym i gwarantują swobodę ruchów na siedzeniu pasażera. Jednak czy korzystanie z komunikacji Bluetooth w samolocie jest dozwolone? Podpowiadamy, jakie zasady obowiązują w większości linii lotniczych.
12. luty