MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Klonowanie ekranu w iPhonie – jak udostępnić obraz?

Nie ma opisu obrazu

Klonowanie ekranu iPhone’a jest przydatne w sytuacji, gdy chcesz pokazać znajomym zdjęcia z wakacji, obejrzeć ulubiony film na większym ekranie bądź urządzić pokaz filmików nagranych telefonem. Klonowanie przyda się też podczas wyświetlania prezentacji czy grania w gry stworzone na iPhone’a. Udostępnianie ekranu iPhone’a na TV jest możliwe na kilka różnych sposobów. O najpopularniejszych (i najskuteczniejszych) przeczytasz w tym artykule.

Udostępnianie ekranu iPhone’a – skorzystaj z funkcji AirPlay 2

Chcesz udostępnić ekran iPhone’a na dużym wyświetlaczu? Jeśli tylko korzystasz z inteligentnego telewizora (Smart TV), który obsługuje udostępnioną dla użytkowników w 2018 r. funkcję AirPlay 2, klonowanie ekranu będzie banalnie proste. Otwórz centrum sterowania na swoim iPhonie, stuknij w ikonkę dwóch nachodzących na siebie prostokątów, po czym wybierz jako urządzenie wyjściowe Smart TV lub platformę multimedialną Apple TV. W tym momencie może pojawić się komunikat o konieczności wpisania PIN-u – przepisz go z telewizora na telefon. Chcesz przełączyć się znów na iPhone’a? Zajrzyj ponownie do centrum sterowania, stuknij w dwa prostokąty (z których jeden jest pokolorowany) i naciśnij „Zakończ klonowanie”.
Jeśli uruchomiłeś już wideo na swoim iPhonie, wystarczy, że stukniesz w ekran, by wyświetliły się dostępne narzędzia. Naciśnij symbol telewizora i wybierz Apple TV bądź swój inteligentny telewizor jako urządzenie wyjściowe odtwarzania.

Klonowanie ekranu iPhone’a za pomocą kabla HDMI

Metodę klonowania ekranu za pomocą funkcji AirPlay 2 możemy śmiało nazwać strumieniową – obraz i dźwięk są przesyłane bezprzewodowo na większy ekran. Przewodową formą klonowania jest natomiast użycie kabla HDMI oraz adaptera Apple (nazywanego potocznie przejściówką) ze złączem Lightning. Pamiętaj o tym, by ustawić HDMI jako źródło sygnału.
Przydatna wskazówka: za pomocą złącza Lightning możesz też ładować swój telefon podczas klonowania ekranu. Co ciekawe, przewodowa metoda zadziała zarówno, jeśli mamy planujesz klonowanie ekranu iPhone’a na TV Samsung, jak i klonowanie ekranu iPhone na TV LG. Łączenie za pomocą kabla HDMI sprawdzi się też w przypadku odbiorników starszych generacji.

Klonowanie ekranu iPhone na TV dzięki Google Chromecast


Google Chromecast, czyli specjalna przystawka multimedialna do starszych telewizorów (bez funkcji Smart TV), umożliwia przesyłanie na nie obrazu z iPhone’a. Wystarczy, że połączysz przystawkę z telewizorem za pomocą kabla HDMI. W kolejnym kroku pobierz aplikację Google Chromecast – znajdziesz ją w App Store. Po konfiguracji połącz własny profil z domowym Wi-Fi. Na koniec naciśnij na iPhonie ikonkę klonowania i wybierz docelowy ekran. I już, obraz z telefonu zostanie wyświetlony na telewizorze.

Nie ma opisu obrazu

Udostępnianie ekranu iPhone na TV – użyj Wi-Fi Direct

Jeśli Twój telewizor ma certyfikowaną kartę Wi-Fi Direct, za jej pomocą swobodnie połączysz urządzenie z iPhone’em. Włącz w telewizorze tę funkcję, potem nawiąż na telefonie połączenie Wi-Fi Direct z odbiornikiem. Jak to zrobić? Nazwę telewizora znajdziesz na liście dostępnych urządzeń. Aby sklonować ekran, postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Zaletą Wi-Fi Direct jest przesyłanie obrazu i dźwięku z pominięciem routera.

Klonowanie ekranu iPhone’a – podsumowanie

Udostępnianie ekranu iPhone na TV nie powinno mieć już przed Tobą tajemnic. Niezależnie od tego, czy w Twoim mieszkaniu stoi Smart TV, czy masz odbiornik starszej generacji, klonowanie ekranu iPhone’a jest możliwe. Wybierz jeden ze sposobów: wykorzystaj funkcję AirPlay 2, połącz urządzenia kablem HDMI, użyj przystawki Google Chromecast lub karty Wi-Fi Direct. Teraz możesz już cieszyć się filmami, obrazami i grami wyświetlanymi na dużym ekranie. Dobrej zabawy!


Przeczytaj także, jak rozdzielić sygnał na dwa telewizory.

Czytaj więcej
Jak założyć szkło hartowane na telefon? Jakie wybrać?
Smartfony

19. luty

Jak założyć szkło hartowane na telefon? Jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jak założyć szkło hartowane na telefon własnoręcznie i zaoszczędzić na płatnej usłudze, którą oferują serwisy bądź sklepy? To zdecydowanie prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać, nawet jeśli będziesz robić to po raz pierwszy. W tym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces zakładania szkła hartowanego. Sprawdź, dlaczego szkło hartowane to świetna ochrona dla wyświetlacza i jaki rodzaj szkła powinieneś wybrać do swojego smartfona.

19. luty

Dowiedz się więcej o Jak założyć szkło hartowane na telefon? Jakie wybrać?
Rootowanie telefonu – jak je wykonać? Instrukcja krok po kroku
Smartfony

16. luty

Rootowanie telefonu – jak je wykonać? Instrukcja krok po kroku

Jak zrootować telefon? I właściwie, dlaczego warto to zrobić? Dowiedz się, co możesz zyskać, jeśli wykonasz rooting telefonu. Poznaj naszą instrukcję rootowania krok po kroku, dzięki której proces ten będzie dla Ciebie łatwiejszy do przeprowadzenia!

16. luty

Dowiedz się więcej o Rootowanie telefonu – jak je wykonać? Instrukcja krok po kroku
Bluetooth w samolocie – czy można używać bezprzewodowych słuchawek?
Smartfony

12. luty

Bluetooth w samolocie – czy można używać bezprzewodowych słuchawek?

Słuchawki bezprzewodowe w samolocie urozmaicają czas i podnoszą komfort wielogodzinnej podróży. Zajmują mało miejsca w bagażu podręcznym i gwarantują swobodę ruchów na siedzeniu pasażera. Jednak czy korzystanie z komunikacji Bluetooth w samolocie jest dozwolone? Podpowiadamy, jakie zasady obowiązują w większości linii lotniczych.

12. luty

Dowiedz się więcej o Bluetooth w samolocie – czy można używać bezprzewodowych słuchawek?