Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Ranking lodówek turystycznych 2021. Jaką wybrać? Jak w ogóle działa lodówka turystyczna?

Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Jaki model wybrać? Warto zastanowić się przed zakupem, ponieważ szukając takiego sprzętu, powinniśmy kierować się innymi kryteriami niż podczas poszukiwań tradycyjnej chłodziarki do kuchni. Z naszego poradnika dowiesz się, na co patrzeć w specyfikacji, co wpływa na cenę i jakie lodówki turystyczne polecamy. Poniżej znajdziesz ranking z polecanymi modelami!


Jakie są rodzaje lodówek turystycznych?


Z pozoru sprawa jest prosta. Lodówka turystyczna to taka, którą można zabrać na wakacje. W związku z tym będzie bardziej poręczna, mniejsza i prostsza w obsłudze niż standardowa lodówka. Warto jednak pamiętać o podstawowym podziale na kategorie.


Szukając lodówek turystycznych, znajdziemy:


  • lodówki na wkłady chłodzące,
  • lodówki z elektryczne.


Ranking lodówek turystycznych


Jak działa lodówka turystyczna?


Lodówki na wkłady chłodzące pod względem sposobu działania przypominają po prostu większe pojemniki czy torby termiczne. Utrzymują niską temperaturę tak długo, jak w środku znajdują się specjalnie chłodzone wkłady. Ich zaletą jest fakt, że nie potrzebują prądu do działania, będą więc chłodzić na biwaku, nad jeziorem czy w środku lasu. Warto jednak podkreślić, że czas ich efektywnego działania jest ograniczony. A do następnego zastosowania – musimy ponownie przygotować wkłady.


Co innego lodówki elektryczne. W ich przypadku do generowania chłodnego powietrza wykorzystywany jest silnik elektryczny. W zależności od modelu lodówka turystyczna może być zasilania poprzez podłączenie do standardowego gniazdka sieciowego, do gniazdka zapalniczki samochodowej lub wykorzystywać obie te metody.


W obrębie turystycznych lodówek elektrycznych występuje różnicowanie, jeśli chodzi o sposób chłodzenia. Przykładowo lodówki termoelektryczne wykorzystują tak zwane moduły Peltiera. W wyniku przepływu prądu stałego przez miejsce połączenia różnych metali powstaje ciepło lub chłód, rozprowadzone następnie za pomocą wentylatora. Inne modele korzystają natomiast ze sprężarki i czynnika chłodniczego.


Zarówno lodówki turystyczne na wkłady chłodzące, jak i modele termoelektryczne są uzależnione od temperatury otoczenia – im jest wyższa, tym trudniej im chłodzić produkty. Często producenci, wskazując ich skuteczność, wpisują w specyfikacji, do ilu stopni lodówki są w stanie schłodzić produkty, licząc różnice między temperaturą w lodówce a temperaturą otoczenia.Jaka jest najlepsza lodówka turystyczna? Wybrane parametry


Trudno odpowiedzieć na to, jaką lodówkę turystyczną wybrać i jaka jest najlepsza, bo wszystko zależy od zastosowania. Inne wymagania można mieć w stosunku do lodówki używanej na stałe na działce, używanej okazjonalnie do wyjścia do parku czy do lasu, a jeszcze inne, gdy szukamy lodówki do kampera.


Myśląc o swoich potrzebach, należy uwzględnić przede wszystkim takie elementy jak:


  • wielkość lodówki i jej wagę – to szczególnie ważne, jeśli zamierzamy ją przenosić wraz z zawartością,
  • pojemność – co innego lodówka turystyczna na napoje, a co innego, jeśli szykujemy się na kilka dni grillowania,
  • dodatkowe funkcje i udogodnienia.


W tym ostatnim punkcie warto podkreślić przede wszystkim możliwość nie tylko chłodzenia, ale też podgrzewania potraw (w lodówkach elektrycznych), a także zastosowanie kółek do łatwego przemieszczania, elektroniczny wyświetlacz czy moduł Bluetooth, który pozwoli na łączność z telefonem albo ładowanie przez USB.


Na końcu warto także wymienić cenę. Rozpiętość może być naprawdę duża, w zależności od konkretnego modelu i polityki cenowej producenta.


Na co natomiast nie warto zwracać uwagi? Na pewno jednym z mniej ważnych parametrów jest w tym przypadku klasa energetyczna, zwłaszcza jeśli lodówki używamy przez zaledwie kilka dni czy kilka tygodni w roku. Trudno też szczególnie przywiązywać wagę do wyglądu – wszystkie modele prezentują się bowiem bardzo podobnie.


Ranking lodówek turystycznych samochodowych. Zobacz, jaką warto wybrać!


Lodówka turystyczna PINNACLE TPX-7013 GREEN Zestaw

Oto przykład na to, że proste lodówki z wkładami chłodzącymi można sprzedawać w pakietach. Zestaw, który obejmuje lodówkę o pojemności 32 litrów oraz minilodówkę 4,5 litra, oraz termiczny kubek o pojemności 2,5 litra, to bardzo dobra propozycja, zapewniająca wszechstronne zastosowanie. Największa w komplecie lodówka turystyczna ma wygodne uchwyty do przenoszenia.


Lodówka HB PC 1030

Lodówka turystyczna, która chłodzi 18 stopni poniżej temperatury otoczenia, a także podgrzewa do temperatury maks. 65 stopni Celsjusza. Wypełnienie poliuretanowe zapewnia dodatkową izolację od warunków zewnętrznych. Bez zawartości waży 4,8 kg. Działa z gniazdem sieciowym lub zapalniczką samochodową.


Lodówka turystyczna RAVANSON CS-20S

Typowa lodówka turystyczna samochodowa. Ranking uwzględnia jej bardzo atrakcyjną cenę i dobre opinie. Nie ma możliwości podłączenia do gniazdka sieciowego. We wnętrzu zmieści się 20 litrów artykułów spożywczych albo napojów.


Lodówka turystyczna YETICOOL BX30

Nowoczesny model z wieloma dodatkowymi funkcjami. Działa bardzo cicho, emitując hałas na poziomie zaledwie 38 dB. Jest wyposażona w wygodne kółka, zasilana prądem stałym i prądem zmiennym, a także kompatybilna z aplikacją mobilną! Teraz z poziomu smartfona można określić temperaturę. Mieści 30 litrów produktów.


Lodówka turystyczna YETICOOL PX42

Kolejna lodówka turystyczna w naszym rankingu jest proopozycją tego samego producenta, ale z większa pojemnością. Silnik o mocy 60W skutecznie chłodzi nawet do 42 litrów różnych artykułów. Tak jak we wcześniejszym modelu, do obsługi mamy aplikację mobilną. Telefon naładujemy, podłączając go do wbudowanego gniazda USB.


Czy warto kupić lodówkę turystyczną? Zdecydowanie!


Czy teraz już wiesz, jaką lodówkę turystyczną wybrać? Wierzymy, że nasz ranking okazał się pomocny i teraz już łatwiej będzie zaplanować wakacyjny zakup.


Lodówka turystyczna to doskonały sposób na samodzielne wakacyjne wyjazdy. Korzystając z lodówki mamy pewność, że żywność będzie przechowywana w odpowiedni sposób i dzięki temu się nie zepsuje. W silnym słońcu wystarczy nawet krótki czas, aby mięso czy nabiał, pod wpływem wysokiej temperatury, stały się niezdatne do spożycia. Poza tym, korzystając z lodówki turystycznej, będziemy mogli korzystać z własnych, chłodzonych napojów przechowywanych w lodówce, zamiast kupować je w sklepie. To także ekologiczne rozwiązanie – w końcu domowa lemoniada gasi pragnienie równie dobrze jak napój ze sklepu w plastikowej butelce, a jednak generuje mniej śmieci! W lodówkę turystyczną z pewnością warto zainwestować. W końcu nie w każdym miejscu lodówka jest standardem, a pola namiotowe czy kempingi to doskonałe miejsca na wyjazdy!


Zobacz więcej

Jak suszyć grzyby? W jakiej temperaturze i jak długo? Jak suszyć grzyby? W jakiej temperaturze i jak długo?

W jakiej temperaturze suszyć grzyby i skąd wiadomo, że są już gotowe? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z użytkowaniem suszarek do grzybów. Nie masz pewności, w ilu stopniach suszyć grzyby i jaki czas będzie optymalny? W dobraniu właściwych parametrów pomoże ci nasz poradnik. Przeczytaj, jeśli planujesz zbieranie i suszenie grzybów w tym roku!

Więcej

Jak wyczyścić przypalony garnek – 8 sposobów Jak wyczyścić przypalony garnek – 8 sposobów

Każdy, kto chętnie i często gotuje, prędzej czy później będzie szukać sposobu na to, jak wyczyścić przypalony garnek. Wystarczy chwila nieuwagi! Nie musisz od razu skazywać naczynia na straty – zazwyczaj garnek można uratować. Jak się za to zabrać? Zobacz nasz poradnik, by poznać najlepsze metody oczyszczenia przypalonego garnka!

Więcej

Czym zastąpić blender? Czy warto wybrać mikser? Czym zastąpić blender? Czy warto wybrać mikser?

Zastanawiasz się, czym zastąpić blender? Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się użycie miksera. Ale czy za każdym razem, zamieniając blender na mikser, uzyskamy satysfakcjonujące rezultaty? To zależy.

Więcej

Jaką patelnię ceramiczną wybrać? Ranking Jaką patelnię ceramiczną wybrać? Ranking

Wśród różnych rodzajów patelni częstym wyborem są patelnie ceramiczneRanking takich produktów z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego modelu, jednak zanim przejdziemy do wyboru, warto poznać ich wady i zalety, żeby decyzja, jaką patelnię ceramiczną wybrać, była w pełni świadoma.

Więcej

Jaką dobrą patelnię żeliwną kupić? Czym się kierować? Jaką dobrą patelnię żeliwną kupić? Czym się kierować?

Dobra patelnia żeliwna wielu osobom może przypaść do gustu bardziej niż nowoczesna patelnia ceramiczna czy tytanowa. Co warto wiedzieć o patelniach żeliwnych i jaką patelnię kupić? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli

Interesuje Cię ranking patelni tytanowych? A może nie masz pewności, czy powłoka z tytanu jest odpowiednio trwała i rozważasz także inne opcje? Jeśli szukasz dobrej patelni do swojej kuchni, z pewnością nasz poradnik Ci się przyda!

Więcej

Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić? Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić?

Chcesz wiedzieć, jaka patelnia granitowa będzie najlepsza i jak granit wypada na tle innych materiałów? Zobacz.

Więcej

Jaki opiekacz do kanapek kupić? Ranking 2021 Jaki opiekacz do kanapek kupić? Ranking 2021

Myślisz, jaki opiekacz do kanapek będzie odpowiedni? Warto wybrać solidny model, który posłuży przez długi czas i pozwoli cieszyć się ze smacznych przekąsek na ciepło.

Więcej

Zgrzewarka próżniowa – ranking 2021. Co to i jak działa? Zgrzewarka próżniowa – ranking 2021. Co to i jak działa?

Zgrzewarka próżniowa – co to jest i dlaczego przyda się w kuchni? Zobaczcie też, jaką pakowarkę próżniową wart kupić!

Więcej

Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać? Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Interesuje Cię ranking wyciskarek do cytrusów? Podpowiemy, jaki model warto kupić.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]