MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Ranking skutecznych odkurzaczy do 1000 zł – polecamy sprawdzone modele

Odkurzacz, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie pozbycie się kurzu z naszego otoczenia. Jest to jednak pewne uproszczenie, bo w rzeczywistości podczas odkurzania pozbywamy się wielu innych zanieczyszczeń – piachu, okruszków, rozsypanych resztek jedzenia, włosów, sierści zwierząt czy szkodliwych alergenów. Czyste mieszkanie to nie tylko porządek i odpowiedni wygląd, ale też coś, co ma wpływ na nasz stan zdrowia. Dlatego każdy chce odkurzać skutecznie, szybko i przede wszystkim - bez wysiłku. Sposobów na skuteczne odkurzanie jest kilka, bo na rynku znajdziemy różne rodzaje urządzeń. A to, które będzie najbardziej odpowiednie, zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i przyzwyczajeń. W artykule przedstawiamy różne możliwości, których cechą wspólną jest podobny koszt. Założyliśmy górną granicę 1000 zł. Co możemy zaproponować z takim budżetem? Oto przegląd najciekawszych opcji.


Jaki odkurzacz do 1000 zł?


Tradycyjny odkurzacz workowy


To bezpieczna i sprawdzona opcja stosowana od lat. Jednak nowoczesne odkurzacze workowe pod względem efektywności i kultury pracy znacznie przewyższają modele sprzed lat. Sprawdzają się przy odkurzaniu wszystkich powierzchni – zarówno wykładzin i dywanów, jak również podłóg drewnianych i parkietów, a także kanap, foteli czy zasłon. Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz tego typu?

  • Zasięg pracy – tutaj mowa o długości kabla oraz rury. Te elementy decydują o tym, jak daleko możemy sięgnąć odkurzaczem, gdy jest podłączony do gniazdka sieciowego. Im zasięg jest większy, tym rzadziej musimy podpinać urządzenie do innego gniazdka.
  • Łatwość poruszania – podczas pracy, odkurzacz przemieszcza się po mieszkaniu, pokonując w sumie wiele kilometrów. Im łatwiej ciągnąć go za sobą, tym lepiej. Znaczenie ma tutaj ma zarówno ciężar jak również rodzaj kół.
  • Rodzaj worków – do uruchomienia sprzętu niezbędna jest obecność odpowiedniego worka na kurz. Jego pojemność decyduje o tym, jak często będzie potrzebna jego wymiana po tym, jak się zapełni. Oprócz tego, warto jest zwrócić uwagę na cenę i dostępność worków. Im łatwiej kupić je gdzieś w okolicy, tym lepiej. Dobrze też, jeśli nasz model obsługuje uniwersalne worki do różnych odkurzaczy.
  • Parametry techniczne – skuteczność odkurzacza określają też bardzo konkretne liczby i kategorie, do których został zakwalifikowany ze względu na swoje osiągi. Tak, jak inne sprzęty, odkurzacz także ma swoją klasę energetyczną, która określa jak dużo prądu zużywa podczas pracy. Dobra wartość to oczywiście A lub A+. Na tej samej zasadzie określa się jakość filtracji, a także skuteczność w odkurzaniu podłóg i dywanów. 

Polecany model: TEFAL Xtrem Power TW6883

To bardzo dobry odkurzacz, który sprawdzi się nawet w większym mieszkaniu i poradzi sobie bez problemu z dużą ilością sierści. Szybkie usuwanie sierści z dywanu czy kanapy zapewniają akcesoria zaprojektowane specjalnie dla potrzeb właścicieli zwierząt. Odkurzacz ma zasięg pracy 11 metrów i filtry, które nie wymagają wymienienia przez całe życie odkurzacza. Urządzenie bardzo skutecznie zbiera kurz przy niewielkim zużyciu energii -  moc jego silnika to 550W. Worek na kurz mieści 4,5 litra.


Odkurzacz bezprzewodowy


To dla odmiany sprzęt, który ma nieograniczony zasięg działania, ponieważ nie potrzebuje kabla. Za działanie silnika odpowiada wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. Od tradycyjnego odkurzacza, odkurzacze bezprzewodowe różni przede wszystkim pionowa budowa, która sprawia, że z wyglądu przypominają bardziej froterkę. W związku ze swoim kształtem i gabarytami odkurzacze bezprzewodowe zajmują znacznie mniej miejsca.  Kompaktowa konstrukcja sprawia, że sprzątanie niewielkich powierzchni czy trudno dostępnych zakamarków (pod kanapą czy pomiędzy meblami) stanie się o wiele łatwiejsze i szybsze. Kurz zbierany jest do specjalnego pojemnika, który po zapełnieniu wystarczy opróżnić, a w razie konieczności - można umyć pod bieżącą wodą. Dzięki temu, że odkurzacz jest bezworkowy, nie generuje dodatkowych kosztów wynikających z wymiany zapełnionych worków. Na jakie parametry zwracać uwagę, szukając urządzenia tego typu?

  • Czas ładowania czas pracy - decyduje o tym, jak długo odkurzacz może pracować oraz jak wiele czasu potrzeba, aby akumulator był naładowany na 100%. Zazwyczaj czas ładowania kilkukrotnie przewyższa czas działania.
  • Pojemność zbiornika na kurz – im jest większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać.
  • Możliwość używania jako odkurzacz ręczny – niektóre modele umożliwiają odłączenie mniejszej części ssącej i wykorzystanie jej jako ręcznego odkurzacza. W ten sposób, może służyć nie tylko do czyszczenia podłóg, ale także do sprzątania okruchów z kuchennego blatu albo tapicerki samochodowej.

Polecane modele:

Odkurzacz bezprzewodowy ELECTROLUX EER75NOW Ergorapido

To lekki i łatwy w prowadzeniu model, który na jednym ładowaniu pracuje 35 minut. Jego charakterystyczne cechy to diody LED oświetlające podłogę podczas odkurzania, pojemny zbiornik mieszczący 0,5 litra zanieczyszczeń oraz niski poziom hałasu. Ładowarkę do odkurzacza można zamocować na podłodze albo na ścianie. Regulacja mocy odkurzacza znajduje się na rączce.

Odkurzacz bezprzewodowy BOSCH BCH3ALL25

To odkurzacz, który na jednym ładowaniu pracuje aż 55 minut i waży zaledwie 3 kilogramy. Dużą zaletą jest także teleskopowa ssawka szczelinowa, która pozwala przedłużyć zasięg odkurzacza o ponad 50 centymetrów. Dzięki temu, nie używając drabiny, będziemy mogli sięgnąć nawet pod sufit albo na wysokie półki. Wśród akcesoriów jest także specjalna ssawka do mebli i do tapicerki.Robot odkurzający 


To rozwiązanie wydaje się najbardziej wygodne, ponieważ w odkurzanie nie angażuje człowieka – robot sam porusza się po wyznaczonej trasie, zamiatając i usuwając wszystkie zanieczyszczenia na swojej drodze. Naszą rolą jest głównie opróżnianie w odpowiednim czasie zbiornika na kurz. Największą zaletą robota oprócz tego, że oszczędza nasz czas, odkurzając samodzielnie, jest fakt, że dociera w miejsca niedostępne dla innych urządzeń, czyli pod meble. Warto jednak pamiętać o tym, że to urządzenie do systematycznej pracy, a przejechanie przez wszystkie pomieszczenia i dokładne ich uprzątnięcie zajmuje dużo czasu. Robot sprawdza się przy regularnych, systematycznych porządkach, ale nigdy przy sprzątaniu na ostatnią chwilę, na kwadrans przed wizytą gości. Na jakie parametry zwracać uwagę szukając dobrego robota?

  • Poziom hałasu – generalnie, roboty pracują ciszej od innych odkurzaczy, dzięki czemu są przyjaznymi urządzeniami dla zwierząt. Jednak różnice w generowanym hałasie mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu.
  • Wydajność – mimo podobnej zasady działania, tempo, w jakim odkurzacz dokładnie posprząta określoną powierzchnię, może być bardzo różne. Dobrze jest sprawdzić w specyfikacji, jak szybko robot sprząta powierzchnię o określonym metrażu.
  • Harmonogram sprzątania – u wielu producentów jest cechą przypisaną tylko do wyższych modeli, a nieobecną w modelach podstawowych. Dzięki zaprogramowaniu dni i godzin pracy, sami decydujemy o tym, kiedy robot ma odkurzać, a urządzenie trzyma się wyznaczonego harmonogramu.

Polecany model: Robot odkurzający ECOVACS DN79T Deebot

To jeden z tańszych modeli robotów odkurzających, który oferuje sprzątanie w ramach 6 różnych programów. Dzięki czujnikom uskoku podłoża oraz antykolizyjnemu, unika przeszkód, takich jak meble - nie spadnie też ze schodów. Posiada również harmonogram sprzątania, co sprawia, że po zaprogramowaniu dat i godzin, może samodzielnie rozpoczynać odkurzanie w wyznaczone dni o odpowiedniej godzinie, nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Sterowanie może odbywać się za pomocą przycisków na urządzeniu, a także za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej w smartfonie. Robot Ecovacs ma filtry Hepa, dzięki czemu będzie dobrym wyborem dla alergików.

 

Zobacz więcej

Jaki odkurzacz wodny kupić? Ranking modeli

Jaki odkurzacz wodny kupić? Ranking modeli

Prezentujemy ranking odkurzaczy wodnych w naszym poradniku. Chcesz wiedzieć, jak działa takie urządzenie i jakie warto kupić? Zobacz najważniejsze informacje przed zakupem.
Tefal Explorer – innowacyjne roboty sprzątające dla Twojego domu!

Tefal Explorer – innowacyjne roboty sprzątające dla Twojego domu!

Roboty Tefal dostępne są w kilku seriach, dzięki czemu możesz dobrać odkurzacz w zależności od Twoich potrzeb. Sprawdź!
Najlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2020

Najlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2020

Dobry odkurzacz decydowanie ułatwia życie. Ale jaki wybrać? W tym artykule skupiamy się na modelach bezworkowych.
Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Xiaomi to chińska firma znana na naszym rynku przede wszystkim z dobrej jakości smartfonów dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Wybraliśmy 5 najciekawszych sprzętów Xioami, które warto kupić. Ciekawe czy o nich słyszeliście!
Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Trafione upominki od Mikołaja, które sprawią radość, wcale nie muszą być kosztowne. Oto idealne i niedrogie prezenty (do 100 zł), które można znaleźć pod choinką.
Cichy odkurzacz do domu – ranking najlepszych produktów

Cichy odkurzacz do domu – ranking najlepszych produktów

Jaki model odkurzacza powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że silnik nie będzie generował dużego hałasu? Oto nasz ranking sprawdzonych produktów. 
Nowa generacja robotów odkurzających iRobot

Nowa generacja robotów odkurzających iRobot

Co nowego oferuje iRobot? Naprawdę jest się czym chwalić! Do akcji wkroczyły 3 nowe modele samojezdnych odkurzaczy: Roomba i7, Roomba i7+,  Braava Jet m6. 
Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jesienią, wraz z sezonem grzewczym, dla wielu osób zaczyna się także sezon chorobowy. W tym artykule podpowiadamy, co można zrobić, aby nie dać się zarazkom i jakoś przetrwać trudny okres jesienno-zimowy.
Ranking odkurzaczy samochodowych na 2021 rok

Ranking odkurzaczy samochodowych na 2021 rok

Jaki odkurzacz samochodowy warto kupić? Przedstawiamy najciekawsze modele.
Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Zakupy ratalne to dobry pomysł, szczególnie w przypadku kosztownych urządzeń AGD. Zobacz, jakie sprzęty warto wybrać na raty i jak to zrobić w MediaMarkt!

powrót