Ranking odkurzaczy do 1000 zł – jaki wybrać?

Obecnie, chcąc kupić odkurzacz do 1000 zł, mamy dużo możliwości. W naszym rankingu przedstawiliśmy różne urządzenia tak, aby dopasować propozycje do różniących się potrzeb w gospodarstwach domowych.

 

Bez odkurzacza ani rusz!

 

Odkurzacz, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie pozbycie się kurzu z naszego otoczenia. Jest to jednak pewne uproszczenie, bo w rzeczywistości podczas odkurzania pozbywamy się wielu innych zanieczyszczeń – piachu, okruszków, rozsypanych resztek jedzenia, włosów, sierści zwierząt czy szkodliwych alergenów. Czyste mieszkanie to nie tylko porządek i odpowiedni wygląd, ale też coś, co ma wpływ na nasz stan zdrowia. Dlatego każdy chce odkurzać skutecznie, szybko i przede wszystkim – bez wysiłku. Sposobów na skuteczne odkurzanie jest kilka, bo na rynku znajdziemy różne rodzaje urządzeń. A to, które będzie najbardziej odpowiednie, zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i przyzwyczajeń. W artykule przedstawiamy różne możliwości, których cechą wspólną jest podobny koszt. W rankingu prezentujemy najlepsze odkurzacze do 1000 zł. Co możemy zaproponować z takim budżetem? Oto przegląd najciekawszych opcji.


Ranking odkurzaczy do 1000 zł


Ranking tradycyjnych odkurzaczy workowych do 1000 zł


Ranking odkurzaczy do 1000 zł zaczynamy od klasycznych urządzeń, czyli odkurzaczy z workiem.


To bezpieczna i sprawdzona opcja stosowana od lat. Jednak nowoczesne odkurzacze workowe pod względem efektywności i kultury pracy znacznie przewyższają modele sprzed lat. Sprawdzają się przy odkurzaniu wszystkich powierzchni – zarówno wykładzin i dywanów, jak również podłóg drewnianych i parkietów, a także kanap, foteli czy zasłon. Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz do 1000 zł tego typu?


 • Zasięg pracy – tutaj mowa o długości kabla oraz rury. Te elementy decydują o tym, jak daleko możemy sięgnąć odkurzaczem, gdy jest podłączony do gniazdka sieciowego. Im zasięg jest większy, tym rzadziej musimy podpinać urządzenie do innego gniazdka.


 • Łatwość poruszania – podczas pracy odkurzacz przemieszcza się po mieszkaniu, pokonując w sumie wiele kilometrów. Im łatwiej ciągnąć go za sobą, tym lepiej. Znaczenie ma tutaj ma zarówno ciężar, jak również rodzaj kół.


 • Rodzaj worków – do uruchomienia sprzętu niezbędna jest obecność odpowiedniego worka na kurz. Jego pojemność decyduje o tym, jak często będzie potrzebna jego wymiana po tym, jak się zapełni. Oprócz tego, warto jest zwrócić uwagę na cenę i dostępność worków. Im łatwiej kupić je gdzieś w okolicy, tym lepiej. Dobrze też, jeśli nasz model obsługuje uniwersalne worki do różnych odkurzaczy.


 • Parametry techniczne – skuteczność odkurzacza określają też bardzo konkretne liczby i kategorie, do których został zakwalifikowany ze względu na swoje osiągi. Tak jak inne sprzęty, odkurzacz także ma swoją klasę energetyczną, która określa jak dużo prądu zużywa podczas pracy.

 

Jakie tradycyjne odkurzacze do 1000 zł polecamy?

 

TEFAL Xtrem Power TW6883

To bardzo dobry odkurzacz, który sprawdzi się nawet w większym mieszkaniu i poradzi sobie bez problemu z dużą ilością sierści. Szybkie usuwanie sierści z dywanu czy kanapy zapewniają akcesoria zaprojektowane specjalnie dla potrzeb właścicieli zwierząt. Odkurzacz ma zasięg pracy 11 metrów i filtry, które nie wymagają wymienienia przez całe życie odkurzacza. Urządzenie bardzo skutecznie zbiera kurz przy niewielkim zużyciu energii – moc jego silnika to 550W. Worek na kurz mieści 4,5 litra.


Odkurzacz ELECTROLUX PD82-ALRG

Następna opcja to odpowiedni wybór dla alergików, ponieważ używa filtrów Hepa. Ponadto ten model jest wyjątkowo cichy. Generowany poziom hałasu to zaledwie 57 decybeli, podczas gdy w podobnych modelach jest to ok. 70 dB. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie ekologiczne. Nie tylko ze względu na niewielkie zużycie energii elektrycznej, ale również konstrukcję i wykorzystane surowce. Producent podkreśla, że urządzenie wykonano w 55% z materiałów pochodzących z recyklingu, bez uszczerbku dla jakości.Ranking odkurzaczy do 1000 zł (bezworkowe)


Produkty z tej kategorii właściwie pod wieloma względami bardzo przypominają poprzednie. Tutaj również zasięg urządzenia wyznacza długość kabla i rury, a zasada działania jest niemal identyczna. Można zatem używać takiego sprzętu, nie zmieniając w ogóle swoich nawyków i przyzwyczajeń. Jedyna różnica to kwestia pozbywania się wszystkich zanieczyszczeń, które zebrał odkurzacz. Zamiast trafiać do worka, lądują w plastikowym zbiorniku, który regularnie opróżniamy nad koszem na śmieci.


Przy wyborze takiego odkurzacza, znaczenie ma:


 • moc i siła ssania,
 • zasięg pracy,
 • pojemność zbiornika na kurz.


Jaki odkurzacz do 1000 zł wybrać? Odkurzacze bezworkowe


Odkurzacz bezworkowy TEFAL Xtrem Power Cyclonic

Ten model ma 9 metrów zasięgu i zbiornik na 2,5 litra kurzu. Silnik nowej generacji EFFITECH MOTOR umożliwia bardzo efektywną pracę przy niewielkim zużyciu prądu – do poradzenia sobie z każdym brudem wystarcza moc 550W.


Odkurzacz BOSCH BGS41PET1 ProAnimal

To propozycja dla posiadaczy psów i kotów, którzy borykają się z problemem sierści gromadzącej się we wszystkich zakamarkach. Ten odkurzacz z filtrami Hepa, znakomicie wyczyści podłogi i dywany w zasięgu 10 metrów bez potrzeby przepinania do innego gniazdka sieciowego. Ze względu na swoją ponadstandardową skuteczność, jest polecany także dla alergików.


Jeśli szukasz więcej podobnych propozycji, zajrzyj do naszego rankingu odkurzaczy bezworkowych.Odkurzacz bezprzewodowy do 1000 zł – ranking


To dla odmiany sprzęt, który ma nieograniczony zasięg działania, ponieważ nie potrzebuje kabla. Za działanie silnika odpowiada wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. Od tradycyjnego odkurzacza odkurzacze bezprzewodowe różni przede wszystkim pionowa budowa, która sprawia, że z wyglądu przypominają bardziej froterkę.


W związku ze swoim kształtem i gabarytami odkurzacze bezprzewodowe zajmują znacznie mniej miejsca. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że sprzątanie niewielkich powierzchni czy trudno dostępnych zakamarków (pod kanapą czy pomiędzy meblami) stanie się o wiele łatwiejsze i szybsze. Kurz zbierany jest do specjalnego pojemnika, który po zapełnieniu wystarczy opróżnić, a w razie konieczności – można umyć pod bieżącą wodą. Dzięki temu, że odkurzacz jest bezworkowy, nie generuje dodatkowych kosztów wynikających z wymiany zapełnionych worków.


Na jakie parametry zwracać uwagę, szukając urządzenia tego typu?


 • Czas ładowania czas pracy – decyduje o tym, jak długo odkurzacz może pracować oraz jak wiele czasu potrzeba, aby akumulator był naładowany na 100%. Zazwyczaj czas ładowania kilkukrotnie przewyższa czas działania.


 • Pojemność zbiornika na kurz – im jest większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać.


 • Możliwość używania jako odkurzacz ręczny – niektóre modele umożliwiają odłączenie mniejszej części ssącej i wykorzystanie jej jako ręcznego odkurzacza. W ten sposób, może służyć nie tylko do czyszczenia podłóg, ale także do sprzątania okruchów z kuchennego blatu albo tapicerki samochodowej.


Jaki odkurzacz pionowy do 1000 zł kupić?


Odkurzacz bezprzewodowy ELECTROLUX EER75NOW Ergorapido

To lekki i łatwy w prowadzeniu model, który na jednym ładowaniu pracuje 35 minut. Jego charakterystyczne cechy to diody LED oświetlające podłogę podczas odkurzania, pojemny zbiornik mieszczący 0,5 litra zanieczyszczeń oraz niski poziom hałasu. Ładowarkę do odkurzacza można zamocować na podłodze albo na ścianie. Regulacja mocy odkurzacza znajduje się na rączce.


Odkurzacz bezprzewodowy BOSCH BCH3ALL25

To odkurzacz, który na jednym ładowaniu pracuje aż 55 minut i waży zaledwie 3 kilogramy. Dużą zaletą jest także teleskopowa ssawka szczelinowa, która pozwala przedłużyć zasięg odkurzacza o ponad 50 centymetrów. Dzięki temu, nie używając drabiny, będziemy mogli sięgnąć nawet pod sufit albo na wysokie półki. Wśród akcesoriów jest także specjalna ssawka do mebli i do tapicerki.


Odkurzacz bezprzewodowy PHILIPS PowerPro Aqua 3w1

To odkurzacz łączący trzy funkcje – działa jako odkurzacz pionowy, odkurzacz ręczny oraz mop. Jego skuteczność zwiększa nasadka TriActive Turbo, idealna do twardych podłóg i dywanów. Zmechanizowana szczotka i zoptymalizowany przepływ powietrza zapewniają zbieranie wszelkich zabrudzeń i kłaczków za jednym pociągnięciem. Czas pracy to 40 minut.


Odkurzacz bezprzewodowy BEKO VRT71025VW

Zamyka nasz ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł. To sprzęt, który na jednym ładowaniu działa aż 45 minut. Wbudowane diody LED nie tylko oświetlają podłogę, ale również wskazują poziom naładowania akumulatora. Co ciekawe, znajdziemy tutaj także funkcję mopowania!


Warto pamiętać, ze 1000 zł to jeszcze nie maksymalny budżet na sprzęt tego typu. Zaawansowane technologicznie modele dla wymagających, takie jak odkurzacz bezprzewodowy TEFAL TY9471 Air Force Flex 360, mogą kosztować nawet 1800 zł.

 

A jeśli szukasz więcej sprzętów tego typu, także w cenie powyżej 1000 zł, zerknij na nasz uniwersalny ranking odkurzaczy pionowychOdkurzacz-robot do 1000 zł


To rozwiązanie wydaje się najbardziej wygodne, ponieważ w odkurzanie nie angażuje człowieka – robot sam porusza się po wyznaczonej trasie, zamiatając i usuwając wszystkie zanieczyszczenia na swojej drodze. Naszą rolą jest głównie opróżnianie w odpowiednim czasie zbiornika na kurz. Największą zaletą robota, oprócz tego, że oszczędza nasz czas, odkurzając samodzielnie, jest fakt, że dociera w miejsca niedostępne dla innych urządzeń, czyli pod meble.


Warto jednak pamiętać o tym, że to urządzenie do systematycznej pracy, a przejechanie przez wszystkie pomieszczenia i dokładne ich uprzątnięcie zajmuje dużo czasu. Robot sprawdza się przy regularnych, systematycznych porządkach, ale nigdy przy sprzątaniu na ostatnią chwilę, na kwadrans przed wizytą gości. Na jakie parametry zwracać uwagę, szukając dobrego robota?


 • Poziom hałasu – generalnie roboty pracują ciszej od innych odkurzaczy, dzięki czemu są przyjaznymi urządzeniami dla zwierząt. Jednak różnice w generowanym hałasie mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu.


 • Wydajność – mimo podobnej zasady działania tempo, w jakim odkurzacz dokładnie posprząta określoną powierzchnię, może być bardzo różne. Dobrze jest sprawdzić w specyfikacji, jak szybko robot sprząta powierzchnię o określonym metrażu.


 • Harmonogram sprzątania – u wielu producentów jest cechą przypisaną tylko do wyższych modeli, a nieobecną w modelach podstawowych. Dzięki zaprogramowaniu dni i godzin pracy sami decydujemy o tym, kiedy robot ma odkurzać, a urządzenie trzyma się wyznaczonego harmonogramu.


Jaki model robota odkurzającego do 1000 zł polecamy?


Robot odkurzający iROBOT Roomba 697

Na początek przedstawiciel marki, która ma największe doświadczenie w produkcji tego typu robotów. Roomba to świetna marka, do tego w ostatnich latach unowocześniona za sprawą takich nowinek jak obsługa robota z poziomu aplikacji mobilnej. 30 lat doświadczenia i ponad 30 milionów sprzedanych produktów mówią same za siebie!


Robot odkurzający ROBOROCK E4

Ciekawa alternatywa dla Roomby. Mocną stroną jest akumulator, umożliwiający aż 200 minut sprzątania bez przerwy. Poza tym tutaj także znajdziemy możliwość sterowania smartfonem, a także ustawianie harmonogramu pracy na każdy dzień tygodnia, funkcję mopa i automatyczny powrót do stacji dokującej.


Robot odkurzający XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop

Na koniec propozycja od popularnego producenta telefonów. Ten robot sprzątający za mniej niż 1000 zł ma 7 rożnych czujników, zmywalny filtr Hepa i funkcję mopa.


Zajrzyj też do naszego uniwersalnego rankingu robotów sprzątających.


Zobacz więcej

Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku?

Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku?

Obecnie mamy wiele alternatyw dla tradycyjnego odkurzacza. Jedną z nich jest odkurzacz z filtrem wodnym. Chcesz wiedzieć, jak działa takie urządzenie i jakie warto kupić? Zobacz najważniejsze informacje przed zakupem.
Tefal Explorer – innowacyjne roboty sprzątające dla Twojego domu!

Tefal Explorer – innowacyjne roboty sprzątające dla Twojego domu!

Roboty Tefal dostępne są w kilku seriach, dzięki czemu możesz dobrać odkurzacz w zależności od Twoich potrzeb. Sprawdź!
Najlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2020

Najlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2020

Dobry odkurzacz decydowanie ułatwia życie. Ale jaki wybrać? W tym artykule skupiamy się na modelach bezworkowych.
Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Xiaomi to chińska firma znana na naszym rynku przede wszystkim z dobrej jakości smartfonów dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Wybraliśmy 5 najciekawszych sprzętów Xioami, które warto kupić. Ciekawe czy o nich słyszeliście!
Ranking cichych odkurzaczy – jaki wybrać?

Ranking cichych odkurzaczy – jaki wybrać?

Cichy odkurzacz zdecydowanie poprawia komfort życia. Warto zatem rozejrzeć się za modelem z tej kategorii. Oto nasz ranking sprawdzonych cichych odkurzaczy.
Nowa generacja robotów odkurzających iRobot

Nowa generacja robotów odkurzających iRobot

Co nowego oferuje iRobot? Naprawdę jest się czym chwalić! Do akcji wkroczyły 3 nowe modele samojezdnych odkurzaczy: Roomba i7, Roomba i7+,  Braava Jet m6. 
Dobre odkurzacze samochodowe – ranking 2021. Jaki model wybrać?

Dobre odkurzacze samochodowe – ranking 2021. Jaki model wybrać?

Jaki odkurzacz samochodowy kupić? Oto ranking najlepszych modeli na 2021 rok.
Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Zakupy ratalne to dobry pomysł, szczególnie w przypadku kosztownych urządzeń AGD. Zobacz, jakie sprzęty warto wybrać na raty i jak to zrobić w MediaMarkt!
Ranking odkurzaczy do 1000 zł – jaki wybrać?

Ranking odkurzaczy do 1000 zł – jaki wybrać?

Obecnie, chcąc kupić odkurzacz do 1000 zł, mamy dużo możliwości. W naszym rankingu przedstawiliśmy różne urządzenia tak, aby dopasować propozycje do różniących się potrzeb w gospodarstwach domowych.
Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]