Ranking wentylatorów. Pokojowe, stojące i kolumnowe modele na 2021 rok. Jaki wentylator wybrać?
W gorące dni upał bywa nieznośny. Zwłaszcza jeśli siedzimy w domu, a nie na tarasie czy w ogrodzie. Nasz ranking wentylatorów pokojowych, stojących i kolumnowych polecamy wszystkim, którzy potrzebują ochłodzenia i przyjemnego powiewu wiatru w najgorętsze dni. Kupno odpowiedniego modelu to dobra inwestycja na letnie dni. Jaki wiatrak do domu więc wybrać? Podpowiadamy!
Jakie są rodzaje wentylatorów? Jaki wybrać – kolumnowy, pokojowy czy stojący?
Zanim zaczniemy porównywać ze sobą różne modele wentylatorów w rankingu, warto zastanowić się, czego właściwie szukamy. Ze względu na konstrukcję wśród produktów można wyróżnić trzy grupy:
- Wentylatory biurkowe (pokojowe).
- Wentylatory stojące.
- Wentylatory kolumnowe.
Wentylatory biurkowe to niewielkie urządzenia o ograniczonym obszarze działania. Zazwyczaj ich średnica waha się między 24 a 40 centymetrami. Dają powiew świeżego powietrza, ale nie w całym pomieszczeniu, tylko w najbliższym sąsiedztwie wentylatora – na przykład przy biurku. Można stawiać je na stole albo na szafce.
Wentylatory stojące to urządzenia o większych rozmiarach. Pojedynczy wiatrak umieszczony jest na długiej nóżce, a podstawa spoczywa na podłodze. Często mają regulowane wysokość oraz kąt nachylenia. Wentylatory tego typu mają więcej mocy niż modele biurkowe i są wydajniejsze. Dlatego wystarczy umieścić jeden taki wentylator w całym pomieszczeniu, zamiast kilku na każdym biurku.
Wentylator kolumnowy, dla odmiany, nie ma jednego dużego śmigła. Konstrukcja składa się z wielu mniejszych śmigieł przymocowanych do kolumny wewnątrz obudowy. Takie modele są bardzo stabilne, trwałe, zajmują mało miejsca i dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz.
Co wziąć pod uwagę, wybierając wentylator do domu lub biura?
Najważniejsze jest to, żeby sprzęt pasował do pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. To, jaki wentylator do domu czy biura dobierzemy, będzie zależeć od dopasowania liczby i rodzaju urządzeń do umeblowania, metrażu i układu danego pokoju lub pokojów. Oprócz tego warto uwzględnić takie elementy jak:
- Moc – im wyższa, tym lepiej, zazwyczaj wentylatory o większej mocy pracują dłużej i generują silniejsze podmuchy powietrza.
- Jakość wykonania – pod tym pojęciem rozumiemy dobre dopasowanie wszystkich elementów, stabilność konstrukcji w przypadku wentylatorów stojących oraz jakość zastosowanych materiałów.
- Możliwość regulacji – najlepiej, jeśli wentylator ma kilka poziomów mocy, aby dopasować nawiew do konkretnych potrzeb w danym dniu. Na pewno wygodną opcją jest pilot, aby nie musieć za każdym razem regulować obrotów za pomocą przycisków na wentylatorze.
Skoro znamy już najważniejsze cechy, możemy przejść do wyboru urządzeń. Zgodnie z tym, co napisaliśmy wcześniej, wentylatory w rankingu podzieliliśmy na trzy kategorie.
Polecane wentylatory
Ranking wentylatorów pokojowych
Wentylator HB DF2303B
Jeśli zastanawiasz się, jaki wentylator za mniej niż 100 zł kupić – oto idealne urządzenie! Moc 35W wystarcza do wprawienia w ruch trzech skrzydeł tego wentylatora. Dostępne są dwie prędkości. Średnica tego wentylatora to 23 cm.
Wentylator SENCOR SFE 4021BK
Model o większej mocy (40W) i średnicy skrzydła (40 cm). Ma trzy różne prędkości, automatyczną oscylację oraz regulację kąta nachylenia.
Wentylator BIMAR VT322
Ostatnie urządzenie w naszym rankingu wentylatorów pokojowych ma trzy dostępne prędkości i o średnicę śmigła 30 cm. Ma stabilną podstawę i uchwyt do łatwego przenoszenia. Oscylacja odbywa się automatycznie.
Ranking wentylatorów stojących
Wentylator DI4 ARIA SILENCE LUNGO 40
Wentylator mierzący maksymalnie 125 centymetrów. Ma regulowaną wysokość oraz kąt nachylenia. Silnik o mocy 45W oferuje trzy prędkości pracy. Obraca się o 90 stopni.
Wentylator BIMAR VP455T
Ten model może osiągnąć wysokość pomiędzy 113 cm do 147 cm. Ma cztery ustawienia prędkości i obraca się o 90 stopni. Moc urządzenia to 60W.
Wentylator z nawilżaczem ORION OF1-SM616R
Ciekawe połączenie urządzenia do wentylacji i do nawilżania powietrza. Ma wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 3,2 litra i nawilża do 200 metrów kwadratowych w ciągu godziny. Prędkość wentylatora można regulować w ramach trzech poziomów za pomocą pilota.
Ranking wentylatorów kolumnowych
Wentylator STADLER FORM PETER
Elegancki model o stylowym, minimalistycznym wzornictwie. Pracuje efektywnie w pomieszczeniach do 40 metrów kwadratowych. Powiew powietrza można regulować, wybierając jeden z trzech poziomów prędkości. Funkcja oscylacji zapewnia przyjemny efekt chłodzenia przy optymalnym rozprowadzaniu powietrza, jednocześnie oszczędzając miejsce. W zestawie jest dołączony pilot.
Wentylator KOENIC KTF 100 Tower
Wentylator kolumnowy o mocy 45W z pilotem i funkcją oscylacji powietrza. Ma wbudowany wyświetlacz LED. Wysokość urządzenia to 116 cm. Zajmuje mało miejsca i wielu użytkowników chwali go za cichą pracę.
Wentylator kolumnowy BIMAR VC95
Wentylator o mocy 60W. Ma ochronę przed przegrzaniem, trzy tryby pracy, antypoślizgowe nóżki i wygodny uchwyt do przenoszenia.
Wentylator SENCOR SFN 5040 BL
To jedno z najpotężniejszych urządzeń w naszym rankingu wentylatorów kolumnowych 2021 – o mocy aż 90W. Ma aż siedem ustawień pracy silnika i trzy dostępne prędkości. Może pracować w trybie standardowym, ekologicznym albo nocnym. Sprzedawany w zestawie z pilotem.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom łatwiej będzie Wam się zdecydować, jaki wentylator wybrać. Ranking produktów to zbiór najlepiej ocenianych modeli różnych kategorii. W związku tym, że produkty różnych firm są do siebie podobne, można też znaleźć wiele innych propozycji o zbliżonych parametrach. A jeśli poszukujesz jeszcze innego urządzenia, idealnego do chłodzenia w upalne dni, zajrzyj do naszego rankingu klimatyzatorów przenośnych.
Zobacz więcej

Klimatyzatory domowe przenośne – ranking 2021. Jaki model wybrać? Czy warto kupić klimatyzator?

Ranking wentylatorów. Pokojowe, stojące i kolumnowe modele na 2021 rok. Jaki wentylator wybrać?