Samsung Galaxy S2 - high-endowy smartfon z ogromnym ekranem

Smartfon z systemem Android i wyświetlaczem Super AMOLED
Według firmy Samsung model Galaxy S2 sprzedał się w 2010 r. ponad 10 milionów razy, przez co stał się prawdziwym hitem w ofercie południowokoreańskiego producenta elektroniki.
Galaxy S2
Sprzęt
Model Galaxy S2 i9000 został wyposażony w opracowany samodzielnie przez firmę Samsung układ SoC („System on a Chip”) na podstawie rozwiązań ARM o nazwie kodowej „Exynos 4210”. Procesor układu SoC ma dwa rdzenie z zegarem 1,2 GHz. Pojemność pamięci RAM wynosi 1 GB.

Wyświetlacz
W wyświetlaczu firma Samsung zastosowała własną technikę AMOLED, w przypadku której organiczne diody elektroluminescencyjne sterowane są za pomocą aktywnej matrycy.  Ze względu na to, że ekran ma o 50 procent więcej subpikseli niż standardowe wyświetlacze OLED, firma Samsung nazywa swoje ekrany Super AMOLED Plus. Pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,85 cm (4,3 cala) ma rozdzielczość 800 x 480 pikseli i obsługuje technologię wielodotykową.  
Smartfon Galaxy S2 waży 116 gramów, a jego grubość wynosi w najcieńszym miejscu 8,5 mm. Dla porównania: iPhone 4 jest o około 20 gramów cięższy i prawie 1 mm grubszy. Według producenta jedno naładowanie akumulatora ma wystarczyć na 9 godzin rozmów w sieci UMTS. W trybie gotowości akumulator wystarcza na prawie 26 dni. Testy przeprowadzone przez czasopisma fachowe wykazały, że rzeczywisty czas pracy akumulatora w trakcie żeglowania po Internecie wynosi 6 godzin i 49 minut.

Pamięć
Pojemność pamięci flash do przechowywania zdjęć, muzyki, filmów wideo, aplikacji i innych danych wynosi 16 GB. Dzięki gniazdu microSD pamięć można rozszerzyć o maksymalnie 32 GB.

Możliwości połączeń
Samsung Galaxy S2 jest telefonem czteropasmowym, może być więc stosowany w sieciach GSM, EDGE i UMTS. Dzięki obsłudze standardu HSPA+ urządzenie umożliwia szybkie żeglowanie w Internecie z maksymalną szybkością 21 Mb/s. Smartfon obsługuje sieci bezprzewodowe zgodne ze standardami WLAN 802.11 a, b, g i n. Urządzenie może również działać w roli serwera DLNA w sieci domowej i wysyłać bezprzewodowo filmy do telewizorów i projektorów obsługujących sieć WLAN. Za pomocą kabla przejściowego smartfon Galaxy S2 można połączyć bezpośrednio z wejściem HDMI telewizora HD. Urządzenie zostało również wyposażone w inne interfejsy, jak USB 2.0 i moduł Bluetooth 3.0.

Kamera
Firma Samsung umieściła w obudowie smartfonu Galaxy S2 dwie kamery. Przednia kamera ma rozdzielczość 2 megapikseli i nagrywa użytkownika w trakcie prowadzenie rozmów wideo. Tylna kamera o rozdzielczości 8 megapikseli może rejestrować filmy wideo w formacie Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Oprogramowanie
Smartfon Galaxy S2 jest dostarczany z systemem operacyjnym Android firmy Google w wersji 2.3 (nazwa kodowa: Gingerbread). Do systemu Android firma Samsung dołącza własny interfejs użytkownika TouchWiz w wersji 4.0 (stan na lipiec 2011 r.), który obsługuje do 10 ekranów startowych, na których użytkownicy mogą umieszczać aplikacje i interaktywne widżety. Niektóre aplikacje są już zainstalowane fabrycznie. W sklepie Android Market firmy Google można pobrać kilkaset tysięcy dodatkowych aplikacji.

Centra
Firma Samsung grupuje poszczególne zakresy tematyczne w czterech „centrach”. Centra Gaming Hub, Music Hub i Readers Hub umożliwiają dostęp do gier, plików MP3 i książek elektronicznych. Nowe treści można pobierać w sklepach online, między innymi wiele milionów utworów muzycznych i książek. Istnieje również sklep internetowy z grami.
W centrum Social Hub można znaleźć wszystkie otrzymywane wiadomości pochodzące z wielu źródeł, na przykład ze skrzynek pocztowych, sieci społecznościowych, jak Facebook oraz usług wiadomości tekstowych, jak Twitter.

powrót