Suszarka do włosów z dyfuzorem – która najlepsza?

Nie wszyscy zdają sobie sprawą z zalet, jakie posiadają profesjonalne suszarki, czyli te z dołączonym dodatkowym osprzętem. To, że nie niszczą włosów oraz doskonale sprawdzają się podczas codziennej stylizacji to wciąż nie wszystko. Możemy przeczytać, że niektóre modele wyposażone są w dyfuzor. Czym on jest, do czego jest potrzebny i jak wybrać odpowiednią suszarkę?
Suszarka PHILIPS HP8233/00
Poszukując odpowiedniej suszarki dla siebie i widząc informację o dołączonym do zestawu dyfuzorze, wiele osób stwierdza, że chce tylko suszyć włosy, więc żaden dodatkowy gadżet nie będzie im potrzebny. A to błąd. Wyjaśnimy, czym jest dyfuzor i dlaczego warto kupić suszarkę w niego wyposażoną.

Co to jest dyfuzor i do czego służy?


Dyfuzor to plastikowa nakładka na suszarkę z charakterystycznymi długimi wypustkami, czyli taki jeż zakładany na koniec suszarki. Urządzenie to, choć może wydawać się niepozorne, ma bardzo dobroczynne działanie na rzecz włosów kręconych i jest niezastąpione, gdy chcemy przy pomocy suszarki ułożyć zarówno naturalne loki, jak i trwałą. Doskonale podkreśla skręt loków. Dyfuzor przyda się także osobom z prostymi włosami, które chcą ułożyć sobie loki. Wystarczy odrobina wprawy, by móc szybko i łatwo odmienić swój wygląd. Warto też zwrócić uwagę na to, że dyfuzor umożliwia szybsze i dokładniejsze suszenie włosów, a także zwiększa ich objętość.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie suszarki?


Na pytanie, która suszarka z dyfuzorem będzie dla nas najlepsza, musimy odpowiedzieć sobie sami, kierując się własnymi oczekiwaniami. Jest natomiast kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinniśmy dopasować urządzenie do kondycji naszych włosów, częstotliwości ich suszenia oraz ich struktury, a więc, długości, grubości, gęstości oraz skrętu. W przypadku włosów zdrowych i mocnych oraz małej częstotliwości suszenia może nam wystarczyć zwykła suszarka. Jeśli jednak włosy myjemy i suszymy codziennie, suszarka potrzebna jest nam także do stylizacji, a nasze włosy są wrażliwe i podatne na utratę wilgoci, musimy dokładniej przyjrzeć się jej parametrom. Oto najważniejsze z nich, które mają bezpośredni wpływ na stan włosów, jak i na samą wygodę procesu suszenia:

Jonizacja powietrza- zobacz suszarki wyposażone w tą cechę >
Za funkcję jonizacji w suszarkach odpowiedzialne są zainstalowane w urządzeniu generatory jonów ujemnych. Ich zadaniem jest neutralizacja jonów dodatnich, które podczas suszenia kumulują się na włosach. Jony ujemne domykają łuski włosów i uszczelniają osłonkę. Dzięki temu włosy stają się gładsze oraz bardziej błyszczące.

Możliwość chłodnego nawiewu >
Warto pamiętać o tym, że wysokie temperatury rozchylają łuski włosów, co jest dla nich niekorzystne. Chłodny nawiew natomiast ściąga je, zamyka i wygładza. Dzięki temu włosy nie tylko lepiej wyglądają, ale także ich wnętrze nie jest narażone na zbyt dużą utratę wody. Możliwość włączenia chłodnego nawiewu jest szczególnie ważna dla osób, które mają włosy delikatne. Jest też pomocna przy utrwalaniu fryzury.

Regulacja temperatury i siły nawiewu

Liczba poziomów temperatury oraz siły nawiewu powietrza zależna jest od modelu. Najczęściej maksymalna liczba wynosi w obu przypadkach po cztery poziomy. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż im większą liczbę poziomów regulacji temperatury i siły nawiewu urządzenie posiada, tym więcej kombinacji można ustawić, a suszarka staje się bardziej uniwersalna.

Moc suszarki
Od mocy urządzenia zależy szybkość suszenia włosów. Im moc suszarki wyrażana w watach jest wyższa, tym suszenie przebiega szybciej. Jeśli nasze włosy są zdrowe, grube, gęste i długie, konieczna będzie suszarka o dużej mocy, około 2000 W. Jeśli natomiast mamy włosy długie, ale cienkie i delikatne, suszarka o mocy 1500 W spokojnie nam wystarczy.
W kontekście mocy warto także wiedzieć, że większa moc nie zawsze musi oznaczać lepszą jakość. Ważny jest tutaj także rodzaj silnika suszarki, grzałek, a także wspomnianych wcześniej możliwości, jak możliwość wyboru poziomu temperatury oraz siły nawiewu.

Grzałki
Dobrym rozwiązaniem są grzałki ceramiczne, gdyż nagrzewają się one równomiernie. W rezultacie wszystkie kosmyki naszych włosów mają kontakt z taką samą temperaturą. Lepsze od nich są natomiast grzałki ceramiczno-turmalinowe, gdyż turmalin jest naturalnym źródłem omówionych już wcześniej jonów ujemnych, które mają dobry wpływ na nasze włosy.

Podsumowując

  • Nowoczesne i bezpieczne suszarki, nie tylko suszą i modelują, ale także mają właściwości pielęgnacyjne.
    • PAMIĘTAJ:
    • Stylizacja ciepłym nawiewem (ciepłym, a nie gorącym) włosom nie zaszkodzi, po prtostu będą prezentować się ładniej. Natomiast zimny nawiew pomoże w ich pielęgnacji. 
    • Musimy pamiętać o tym, że suszarkę należy trzymać w odległości nie mniejszej niż 20 cm od głowy, natomiast strumień ciepłego powietrza prowadzić zawsze z góry na dół. Nie można też kierować go zbyt długo w jeden punkt.

  • Aby utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji, musimy po prostu wybrać odpowiedni model suszarki. Zwróćmy więc uwagę, na wymienione wcześniej specjalne technologie ochronne, a więc opcję zimnego nawiewu, jonizację, elementy ceramiczne czy system EHD, zabezpieczający włosy przed przesuszeniem oraz zniszczeniem. 

Która będzie najlepsza? To zależy tylko od naszych preferencji.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]