Ranking suszarek z dyfuzorem – jaką wybrać?

Czy myślisz, że przyda Ci się najlepsza suszarka z dyfuzorem? Nie wszyscy zdają sobie sprawę z zalet, jakie posiadają profesjonalne suszarki, czyli te z dołączonym dodatkowymi akcesoriami. To, że nie niszczą włosów oraz doskonale sprawdzają się podczas codziennej stylizacji, to wciąż nie wszystko. Możemy przeczytać, że niektóre modele suszarek wyposażone są w dyfuzor. Czym on jest, do czego jest potrzebny i jak wybrać najlepszą suszarkę z dyfuzorem? Podpowiadamy!


Co to jest dyfuzor i do czego służy?


Dyfuzor to plastikowa nakładka na suszarkę z charakterystycznymi, długimi wypustkami, czyli taki „jeż” zakładany na koniec suszarki. Urządzenie to, choć może wydawać się niepozorne, ma bardzo dobroczynne działanie na rzecz włosów kręconych i jest niezastąpione, gdy chcemy przy pomocy suszarki ułożyć zarówno naturalne loki, jak i trwałą. Doskonale podkreśla skręt loków. Dyfuzor przyda się także osobom z prostymi włosami, które chcą ułożyć sobie loki. Wystarczy odrobina wprawy, by móc szybko i łatwo odmienić swój wygląd. Warto też zwrócić uwagę na to, że dyfuzor umożliwia szybsze i dokładniejsze suszenie włosów, a także zwiększa ich objętość.


Używanie suszarki z dyfuzorem jest z reguły bezpieczniejsze dla włosów niż posługiwanie się lokówką albo prostownicą. Jednak, aby osiągnąć zadowalający efekt, należy stosować się do kilku zasad. 


Jak używać suszarki z dyfuzorem?


  • Umyte włosy należy rozczesać na mokro, a przed użyciem dyfuzora użyć wybranego kosmetyku do utrwalenia stylizacji.
  • Włosy należy podzielić na pasma. Następnie pasmo włosów nakręcamy na dyfuzor, nie dociskając do skóry głowy. Potem włączamy suszarkę na najwolniejszych obrotach.
  • W trakcie suszenia suszarkę z dyfuzorem powinniśmy trzymać nieruchomo. Dopiero po całkowitym wysuszeniu powtarzamy czynność z kolejną częścią włosów.


Suszarka z dyfuzorem – ranking 2022


Na zwracać uwagę przy zakupie suszarki z dyfuzorem? Jak wybrać tę najlepszą?


Na pytanie, która suszarka z dyfuzorem będzie dla nas najlepsza, musimy odpowiedzieć sobie sami, kierując się własnymi oczekiwaniami. Jest natomiast kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów? Szukając idealnego modelu z dyfuzorem, warto kierować się tymi samymi kryteriami, co w przypadku modeli bez dyfuzora.


Przede wszystkim powinniśmy dopasować urządzenie do kondycji naszych włosów, częstotliwości ich suszenia oraz ich struktury, a więc: długości, grubości, gęstości oraz skrętu. W przypadku włosów zdrowych i mocnych oraz małej częstotliwości suszenia może nam wystarczyć zwykła suszarka. Jeśli jednak włosy myjemy i suszymy codziennie, suszarka potrzebna jest nam także do stylizacji, a nasze włosy są wrażliwe i podatne na utratę wilgoci, musimy dokładniej przyjrzeć się jej parametrom. 

Oto najważniejsze z nich, które mają bezpośredni wpływ na stan włosów i na samą wygodę procesu suszenia.


1. Jonizacja

Za funkcję jonizacji w suszarkach odpowiedzialne są zainstalowane w urządzeniu generatory jonów ujemnych. Ich zadaniem jest neutralizacja jonów dodatnich, które podczas suszenia kumulują się na włosach. Jony ujemne domykają łuski włosów i uszczelniają osłonkę. Dzięki temu włosy stają się gładsze oraz bardziej błyszczące.


2. Możliwość chłodnego nawiewu

Warto pamiętać o tym, że wysokie temperatury rozchylają łuski włosów, co jest dla nich niekorzystne. Chłodny nawiew natomiast ściąga je, zamyka i wygładza. Dzięki temu włosy nie tylko lepiej wyglądają, ale także ich wnętrze nie jest narażone na zbyt dużą utratę wody. Możliwość włączenia chłodnego nawiewu jest szczególnie ważna dla osób, które mają włosy delikatne. Jest też pomocna przy utrwalaniu fryzury.


3. Regulacja temperatury i siły nawiewu

Liczba poziomów temperatury oraz siły nawiewu powietrza zależna jest od modelu. Najczęściej maksymalna liczba wynosi w obu przypadkach po cztery poziomy. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż im większą liczbę poziomów regulacji temperatury i siły nawiewu urządzenie posiada, tym więcej kombinacji można ustawić, a suszarka staje się bardziej uniwersalna.


4. Moc suszarki

Od mocy urządzenia zależy szybkość suszenia włosów. Im moc suszarki wyrażana w watach jest wyższa, tym suszenie przebiega szybciej. Jeśli nasze włosy są zdrowe, grube, gęste i długie, konieczna będzie suszarka o dużej mocy, około 2000 W. Jeśli natomiast mamy włosy długie, ale cienkie i delikatne, suszarka o mocy 1500 W spokojnie nam wystarczy.

W kontekście mocy warto także wiedzieć, że większa moc nie zawsze musi oznaczać lepszą jakość. Ważny jest tutaj także rodzaj silnika suszarki, grzałek, a także wspomnianych wcześniej możliwości, jak możliwość wyboru poziomu temperatury oraz siły nawiewu.


5. Grzałki

Dobrym rozwiązaniem są grzałki ceramiczne, gdyż nagrzewają się one równomiernie. W rezultacie wszystkie kosmyki naszych włosów mają kontakt z taką samą temperaturą. Lepsze od nich są natomiast grzałki ceramiczno-turmalinowe, gdyż turmalin jest naturalnym źródłem omówionych już wcześniej jonów ujemnych, które mają dobry wpływ na nasze włosy.Przegląd najlepszych modeli - suszarka z dyfuzorem


PAMIĘTAJ:


- Stylizacja ciepłym (nie gorącym) nawiewem nie zaszkodzi włosom, po prostu będą prezentować się ładniej. Natomiast zimny nawiew pomoże w ich pielęgnacji.

- Musimy pamiętać o tym, że suszarkę należy trzymać w odległości nie mniejszej niż 20 cm od głowy, natomiast strumień ciepłego powietrza prowadzić zawsze z góry na dół. Nie można też kierować go zbyt długo w jeden punkt.

- Aby utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji, musimy po prostu wybrać odpowiedni model suszarki. Zwróćmy więc uwagę na wymienione wcześniej specjalne technologie ochronne, a więc opcję zimnego nawiewu, jonizację, elementy ceramiczne czy system EHD, zabezpieczający włosy przed przesuszeniem oraz zniszczeniem.

- Jeśli dużo podróżujemy i wolimy suszyć włosy własna suszarką, a nie modelem udostępnianym na przykład w hotelu, to dodatkowym elementem do uwzględnienia jest wielkość urządzenia. Im jest bardziej kompaktowe, tym lepiej zabrać je w podróż.
- Dla wygody istotna jest także długość kabla, zwłaszcza jeśli suszenie włosów nie zawsze odbywa się w tym samym pomieszczeniu, a chcemy mieć zawsze swobodny dostęp do gniazdka sieciowego.


Suszarka z dyfuzorem – ranking produktów


W oparciu o opinie oraz stosunek jakości do ceny wybraliśmy zestawienie najlepszych suszarek z dyfuzorem. Zobacz polecane modele!


Suszarka do włosów PHILIPS KeraShine HP8243/00

Ma ceramiczną powłokę z keratyną, która ułatwia właściwą pielęgnację. Funkcja jonizacji zapobiega elektryzowaniu się włosów, i sprawia, że mają one zdrowy, lśniący wygląd. Silny nadmuch zapewnia moc 2200 W. Dzięki 6 możliwym ustawieniom prędkości i temperatury, można idealnie dopasować parametry do swoich potrzeb.


Suszarka REMINGTON YourStyle D5219

To także niedroga propozycja, a ponadto – wyposażona w liczne akcesoria. W zestawie dostajemy dyfuzor, koncentrator, a także końcówkę Root Bost do zwiększania objętości włosów. Suszarka ma powłokę turmalinową i podobnie jak wymienione wyżej modele, wykorzystuje jony ujemne w procesie suszenia.


Suszarka REMINGTON D5216 SHINE THERAPY

Prawdopodobnie najlepsza suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych, jaką można kupić za mniej niż 150 zł. Moc sprzętu to 2300 W. Oprócz dyfuzora, w zestawie jest też koncentrator, a efekt puszenia się włosów nie występuje, dzięki skutecznej jonizacji.


Suszarka do włosów PHILIPS MoistureProtect HP8281/00

W tym modelu, czujnik MoistureProtect cały czas diagnozuje stan włosów i dopasowuje optymalną temperaturę suszenia. Za sprawą tej technologii, unikniemy przesuszenia i zniszczenia delikatnych włosów. Ma ergonomiczny kształt, zapewniający swobodę manewrowania.


Suszarka do włosów PHILIPS MoistureProtect HP8281/00


Suszarka REMINGTON AC9140 PROluxe
Urządzenie o większej mocy, bo aż 2400W. Suszarka jest wyposażona w dyfuzor i dwa koncentratory. Producent daje na ten model aż 5 lat gwarancji.Suszarka do włosów PHILIPS Series 3000 BHD360/20

Bardzo dobrze oceniana i przy tym niedroga suszarka. Masz aż 3 stopnie temperatury i 3 prędkości, a także funkcję jonizacji. Poza tym jest kompaktowa i lekka, więc łatwo schować ją nawet w niewielkiej szufladzie. Właściwie jedyny drobny mankament to dość krótki przewód (1,8 metra).Suszarka do włosów BABYLISS D773DE Hydro Fusion

Urządzenie o mocy 2100 W. Umożliwia regulowanie temperatury (na 3 poziomach) i siły nawiewu (dostępne 2 poziomy). Ma także funkcję jonizacji.Suszarka REMINGTON AC8605 AC ADVANCE COLOUR PROTECT

Suszarka z długim, 3-metrowym przewodem. Jej mocną stroną jest zaawansowana powłoka ceramiczna, zawierająca olej Shea, a także - filtry UV. Ma funkcję zimnego podmuchu powietrza, a jej moc wynosi 2300W.


Najlepsza suszarka z dyfuzorem? Ranking pomoże Ci podjąć decyzję


Jak widać, wybór suszarek z dyfuzorem jest duży, a ceny atrakcyjne. Z pewnością warto szukać modeli wyposażonych w dyfuzor, ponieważ to doskonałe ułatwienie w stylizacji włosów. Wiesz już, jaka suszarka z dyfuzorem będzie najlepsza dla Ciebie? Jeśli masz już upatrzony idealny model, nie ma co zwlekać z zakupem. Zdrowie, lśniące włosy i starannie ułożona fryzura to większy komfort i pewność siebie, a dzięki odpowiedniej suszarce, można osiągnąć ten efekt szybko i bez wysiłku.

Czytaj więcej

Irygator - idealne uzupełnienie czyszczenia zębów szczoteczką Irygator - idealne uzupełnienie czyszczenia zębów szczoteczką

Czym jest irygator?


Sama szczoteczka nie zawsze dociera do wszystkich przestrzeni międzyzębowych i nie usuwa całkowicie kamienia nazębnego spowodowanego przez herbatę, kawę lub nikotynę. Irygator jest idealnym uzupełnieniem pielęgnacji jamy ustnej.


Więcej

Na co zwócić uwagę wybierając blender? Na co zwócić uwagę wybierając blender?
Blender stojący służy do przyrządzania sosów, zup i napojów. Urządzenie składa się z podstawy oraz pojemnika i jest często wyposażone w wymienne noże. Prędkość jest regulowana stopniowo. Blendery stojące są bardzo bezpiecznymi urządzeniami AGD.

Więcej

Ranking suszarek z dyfuzorem – jaką wybrać? Ranking suszarek z dyfuzorem – jaką wybrać?

Czy myślisz, że przyda Ci się najlepsza suszarka z dyfuzorem? Możemy przeczytać, że niektóre modele suszarek wyposażone są w dyfuzor. Czym on jest, do czego jest potrzebny i jak wybrać najlepszą suszarkę z dyfuzorem? 

Więcej

Trymer a golarka – czym się od siebie różnią? Które wybrać? Trymer a golarka – czym się od siebie różnią? Które wybrać?

Golarka czy trymer? Jeśli nie wiesz, co wybrać, nie ma się czym martwić. Podpowiemy także, jakie modele warto kupić, aby nie być zawiedzionym, oraz wyjaśnimy, co to jest trymer w golarce.

Więcej

Szczoteczka soniczna czy elektryczna- jaką wybrać? Szczoteczka soniczna czy elektryczna- jaką wybrać?

Nasz poradnik pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaka szczoteczka elektryczna najdokładniej wyczyści zęby i pozwoli zachować je w dobrym zdrowiu.

Więcej

Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach Kupujesz sprzęt AGD? Nie zapomnij o tych usługach

O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Dlaczego lepiej wezwać fachowców? Sprawdź, które usługi są dostępne w MediaMarkt.

Więcej

Jak oszczędnie gotować? Jak oszczędnie gotować?

Jakie sztuczki pozwolą przygotowywać potrawy szybko i tanio? Zobacz praktyczny poradnik.

Więcej

Czy szczoteczka soniczna wybiela zęby? Jakie może dać efekty? Czy szczoteczka soniczna wybiela zęby? Jakie może dać efekty?

Szczoteczka soniczna nie tylko pomoże zachować zdrowe zęby i pozbyć się bakterii powodujących próchnicę, ale przyczyni się też do lepszego wybielania.

Więcej

Najlepsze prezenty na Dzień Matki Najlepsze prezenty na Dzień Matki

26 maja święto wszystkich mam. Oprócz pamięci i życzeń, które na pewno sprawią radość, warto też pomyśleć także o jakimś upominku. Co może okazać się strzałem w dziesiątkę? Zobacz!

Więcej

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]