Najlepsza suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych – ranking

2023-08-25

Jaką drukarkę do domu kupić? Ranking 2023

2023-03-03

Nie wiesz, jaką kupić drukarkę do domu? Na rynku jest wiele sprzętów do wyboru. Pierwszy kroki to dokładne określenie  potrzeb – na tej podstawie znajdziesz najlepszy model do drukowania dokumentów, ale również zdjęć czy kolorowanek dla dzieci. Zebraliśmy dla ciebie najciekawsze propozycje – urządzenia atramentowe z systemem napełniania pojemników lub wymiennymi kartridżami. Koniecznie zobacz aktualny ranking drukarek domowych!


1. miejsce: drukarka Epson EcoTank L3251

Zobacz więcej

God of War gameplay

Uber pralka

Atreus poszukuje wiedzy, dzięki której będzie mógł zrozumieć przepowiednię dotyczącą Lokiego oraz rolę, jaką ma odegrać podczas ragnaröku. Kratos musi podjąć ważną decyzję. Pozwoli, by zwyciężył w nim strach przed powtórzeniem dawnych błędów, czy uwolni się od przeszłości i stanie się ojcem, którego potrzebuje Atreus?

God of War gameplay

Mega mikser

Topór Lewiatan, Ostrza Chaosu oraz tarcza Strażnik powracają w towarzystwie szerokiej gamy nowych zdolności dla Kratosa i Atreusa. Broniąc swej rodziny przed wrogami, od których roi się w dziewięciu światach, Kratos po raz kolejny będzie musiał zrobić użytek ze śmiercionośnych umiejętności.

God of War gameplay

Super drukarka

Pomóż Kratosowi i Atreusowi znaleźć odpowiedzi i sojuszników, zwiedzając niebezpieczne, a zarazem piękne krainy pełne wrogich potworów i skandynawskich bóstw.

Najlepsza suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych ułatwi ułożenie idealnej fryzury. Zdrowe, lśniące włosy to zasługa właściwej pielęgnacji kosmetykami, a także odpowiedniego suszenia i modelowania. Jeśli potrzebna ci naprawdę dobra suszarka z dyfuzorem, zobacz listę polecanych modeli w naszym rankingu.
Najlepsza suszarka z dyfuzorem - jaki model wybrać?


1.

Suszarka do włosów Philips SenseIQ BHD827/00

Najlepsza suszarka do włosów kręconych w naszym zestawieniu to Philips SenseIQ BHD827/00. Korzystając z urządzenia, możesz wybrać jeden z pięciu trybów działania – tryb szybki, delikatny, stylizację, loki albo masaż głowy. Dla doświadczonych użytkowników jest też tryb manualny, w którym ustawisz temperaturę oraz moc według własnych preferencji. Warto podkreślić, że suszarka ma wbudowany mikroprocesor, który na bieżąco monitoruje temperaturę – nawet 12 000 razy w ciągu jednego suszenia! Suszarka może uwalniać także ujemne jony, które niwelują elektryzowanie się włosów. Co więcej, robi to zdecydowanie efektywniej niż poprzednie modele tego producenta. Do koncentratora i dyfuzora dołączony jest także masażer. Moc 1800 W wystarcza do szybkiego suszenia. Cena tego sprzętu to ok. 1000 zł.

 • stały monitoring temperatury
 • 5 trybów pracy
 • końcówka do masażu
 • cena


2.

Suszarka do włosów Dyson HD07 Supersonic Nikiel/Miedź

Jeśli cenisz odkurzacze pionowe Dyson, być może zainteresuje cię także suszarka tej firmy. Podobnie jak inne urządzenia tego producenta wyróżnia się nowoczesnym designem, precyzją i dokładnością – model ma liczne grono fanek, dla których to najlepsza suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych. W tym urządzeniu ustawisz nie dwie, a trzy prędkości, które mają przypisane konkretne przeznaczenie. Najwyższy bieg to po prostu szybkie suszenie. Środkowy to suszenie w wersji standardowej, a najniższy przeznaczony jest do tworzenia stylizacji. Dostępne są aż cztery temperatury, licząc chłodny nawiew, czyli 28°C. Standardem dla większości firm jest umieszczanie w komplecie koncentratora i dyfuzora, Suszarka do włosów Dyson HD07 Supersonic sprzedawana jest dodatkowo z końcówką do delikatnego suszenia, grzebieniem z szerokimi zębami oraz specjalną nasadką do puszących się, niesfornych włosów. Moc urządzenia to 1600 W, co w zupełności wystarcza, by silnik Dysona wygenerował silny podmuch. Największy mankament to cena – niemal 2000 zł!

 • design
 • 3 prędkości do wyboru
 • zestaw zróżnicowanych końcówek – nie tylko do loków
 • cena


3.

Suszarka do włosów Philips MoistureProtect HP8281/00

Na trzecim miejscu znajdziesz dobrą suszarkę z dyfuzorem, a przy tym – z funkcją zimnego nadmuchu i jonizacji. Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest wykorzystujący podczerwień czujnik MoistureProtect, który stale monitoruje i reguluje temperaturę suszenia, żeby lepiej chronić włosy. Przyda się on osobom mającym mniejsze doświadczenie we właściwym dobieraniu parametrów do suszenia włosów. Możesz jednak go wyłączyć i polegać tylko na ustawieniach manualnych. Podobnie jak w większości innych modeli, suszarka do włosów Philips MoistureProtect HP8281/00 umożliwia regulację sześciostopniową (trzy temperatury i dwie intensywności do wyboru, co razem daje sześć kombinacji). Za urządzenie o mocy 2300 W zapłacisz ok. 300 zł.

 • stały monitoring temperatury
 • duża moc
 • cena


4.

Suszarka do włosów Remington D5901 Coconut Smooth

Cechą wyróżniającą ten model są mikrocząstki odżywki z dodatkiem kokosa znajdujące się w pierścieniu urządzenia. Oprócz tego są tu zimny nawiew oraz funkcja jonizacji. Moc urządzenia wynosi 2200 W. Suszarka do włosów Remington D5901 Coconut Smooth umożliwia regulację intensywności na sześciu poziomach (trzy temperatury oraz dwie prędkości pracy). Jest dość ciężka i zajmuje sporo miejsca. Cena to mniej niż 200 zł. Jeśli szukasz taniej suszarki z dyfuzorem i jonizacją – ranking bez wahania wskazuje na ten model!

 • mikrocząsteczki z dodatkiem kokosa
 • niska cena
 • duża moc
 • waga


5.

Suszarka do włosów Babyliss D566E Bronze Shimmer

Na koniec dobra suszarka z dyfuzorem, którą kupisz już za 200 zł. Babyliss D566E Bronze Shimmer to model, który ma zimny nawiew i funkcję jonizacji. Można skorzystać z trzech poziomów temperatury oraz dwóch prędkości. Mimo dość dużej mocy (2200 W) suszarka jest stosunkowo lekka i poręczna. Sam dyfuzor też niewielki, co sprawia, że suszenie włosów może zająć więcej czasu.

 • niska cena
 • lekka konstrukcja
 • duża moc
 • wąski dyfuzorCo to jest dyfuzor i do czego służy?


Dyfuzor to plastikowa nakładka na suszarkę z charakterystycznymi, długimi wypustkami, czyli „jeż” zakładany na koniec suszarki. Urządzenie to, choć może wydawać się niepozorne, jest niezastąpione, by ułożyć kręcone włosy.


Trudno jednoznacznie wskazać, jaki dyfuzor do włosów kręconych jest najlepszy. Pamiętaj, że są różne rodzaje skrętu, co wpływa na to, jak finalnie prezentuje się fryzura. Konstrukcja dyfuzorów także się różni. Wśród polecanych w rankingu urządzeń znajdziesz dyfuzory proste i wklęsłe, z dłuższymi albo krótszymi wypustkami.Dobra suszarka z dyfuzorem – jak jej używać?


Nawet najlepsza suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych nie pomoże stworzyć idealnej fryzury, jeśli nie będziesz jej używać we właściwy sposób. Dlatego rozważając zakup nowej suszarki, należy zapoznać się także z podstawowymi zasadami, dzięki którym modelowanie będzie proste I skuteczne. O czym pamiętać?

 • Umyte włosy należy rozczesać na mokro grzebieniem z szerokim rozstawem zębów, a przed użyciem dyfuzora zastosować wybrany kosmetyk do utrwalenia stylizacji, np. krem podkreślający skręt lub żel do włosów.
 • Włosy podziel na pasma, by następnie nakręcić je na dyfuzor, nie dociskając przy tym suszarki do skóry głowy. Zacznij suszenie od najwolniejszych obrotów.
 • Pamiętaj, że suszarka z dyfuzorem powinna być zawsze skierowana w stronę nasady włosów.
 • W trakcie suszenia trzymaj urządzenie nieruchomo – dopiero po całkowitym wysuszeniu powtórz czynność z kolejną partią włosów.
 • Dobre rezultaty przynosi suszenie włosów, mając lekko pochyloną głowę – nawet najlepsza suszarka do włosów kręconych nie da spektakularnych wyników, jeśli zapomnisz o odpowiedniej pozycji.


Najlepsza suszarka do włosów kręconych – zwróć uwagę na te cechy


Na pytanie, jaka suszarka z dyfuzorem jest najlepsza, trzeba odpowiedzieć sobie samemu, kierując się własnymi oczekiwaniami. Jest natomiast kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę.


Istotne jest przede wszystkim dopasowanie suszarki do włosów do kondycji włosów, częstotliwości ich suszenia oraz ich struktury, a więc: długości, grubości, gęstości oraz skrętu. Jeśli włosy myjesz i suszysz codziennie, suszarka potrzebna jest także do stylizacji, a włosy są wrażliwe i podatne na utratę wilgoci (to częste przy lokach!), trzeba dokładniej przyjrzeć się parametrom urządzenia, którego zakup rozważasz.


Zanim zdecydujesz, jaką dobrą suszarkę z dyfuzorem wybrać, przyjrzyj się poniższym parametrom.

 • Stałe monitorowanie temperatury

Zapobiega przegrzewaniu włosów i uszkodzeniu ich struktury, łamliwości, rozdwajaniu się końcówek i utraty blasku.

 • Jonizacja

Za funkcję jonizacji w suszarkach odpowiedzialne są zainstalowane w urządzeniu generatory jonów ujemnych. Ich zadaniem jest neutralizacja jonów dodatnich, które podczas suszenia kumulują się na włosach. Jony ujemne domykają łuski włosów i uszczelniają osłonkę. Dzięki temu włosy stają się gładsze oraz bardziej błyszczące Jeśli twoim problemem jest nadmierne puszenie się włosów, skutecznym rozwiązaniem może być właśnie suszarka z dyfuzorem i jonizacją – ranking zawiera takie modele!

 • Możliwość chłodnego nawiewu

Warto pamiętać o tym, że wysokie temperatury rozchylają łuski włosów, co jest dla nich niekorzystne. Chłodny nawiew natomiast ściąga je, zamyka i wygładza. Dzięki temu włosy nie tylko lepiej wyglądają, ale także ich wnętrze nie jest narażone na zbyt dużą utratę wody.

 • Regulacja temperatury i siły nawiewu

Liczba poziomów temperatury oraz siły nawiewu powietrza zależna jest od modelu. Najlepsza suszarka do włosów kręconych powinna być uniwersalna, czyli mieć wiele poziomów regulacji.

 • Moc suszarki

Im moc suszarki (wyrażana w watach) jest wyższa, tym szybciej przebiega suszenie. Jeśli włosy są zdrowe, grube, gęste i długie, konieczna będzie suszarka o dużej mocy, około 2000 W. Jeśli natomiast masz włosy długie, ale cienkie i delikatne, suszarka o mocy 1500 W spokojnie wystarczy. Warto także wiedzieć, że większa moc nie zawsze musi oznaczać lepszą jakość. Ważne są tutaj także rodzaj silnika suszarki, grzałka i zakres regulacji.

 • Grzałka

Dobrym rozwiązaniem są grzałki ceramiczne, bo nagrzewają się równomiernie. W rezultacie wszystkie kosmyki mają kontakt z taką samą temperaturą. Jeszcze lepsze od nich są grzałki ceramiczno-turmalinowe – turmalin jest naturalnym źródłem omówionych już wcześniej jonów ujemnych, które mają dobry wpływ kondycję włosów. Szukając dobrej suszarki z dyfuzorem, zwróć uwagę na ten aspekt – jest ważny dla zdrowia twoich włosów.Co jeszcze warto zapamiętać, wybierając dobrą suszarkę z dyfuzorem?


 • Stylizacja ciepłym (nie gorącym) nawiewem nie zaszkodzi włosom, po prostu będą prezentować się ładniej. Natomiast zimny nawiew pomoże w ich pielęgnacji.
 • Musisz pamiętać o tym, że suszarkę należy trzymać w odległości nie mniejszej niż 20 cm od głowy, natomiast strumień ciepłego powietrza prowadzić zawsze z góry na dół. Nie można też kierować go zbyt długo w jeden punkt.
 • Kupując, zwróć uwagę na wymienione wcześniej specjalne technologie ochronne, czyli opcję zimnego nawiewu, jonizację, elementy ceramiczne czy system EHD, zabezpieczający włosy przed przesuszeniem oraz zniszczeniem.
 • Jeśli dużo podróżujesz i wolisz suszyć włosy własną suszarką, a nie modelem udostępnianym na przykład w hotelu, to dodatkowym elementem do uwzględnienia jest wielkość urządzenia. Im jest bardziej kompaktowe, tym łatwiej zabrać je w podróż.
 • Dla wygody istotna jest także długość kabla, zwłaszcza jeśli suszenie włosów nie zawsze odbywa się w tym samym pomieszczeniu, a chcesz mieć swobodny dostęp do gniazdka sieciowego.


Najlepsza suszarka z dyfuzorem? Ranking pomoże Ci podjąć decyzję


Jak widać, wybór suszarek do włosów kręconych jest bardzo duży. Wiesz już, jaka suszarka z dyfuzorem będzie najlepsza dla Ciebie? Jeśli masz już upatrzony idealny model, nie ma co zwlekać z zakupem. Zdrowie, lśniące włosy i starannie ułożona fryzura to większe komfort i pewność siebie, a dzięki odpowiedniej suszarce można osiągnąć ten efekt szybko i bez wysiłku!


Przeczytaj również:

Powrót