Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Telewizor 32, 40, 48, 55, 60 cali – poznaj jego prawdziwe wymiary

Nie tylko technikalia


Jaka przekątna będzie najodpowiedniejsza do naszego pokoju? To, jaki wymiar ma telewizor jest jednym z jego najważniejszych parametrów. Dopasowanie przekątnej do odległości jaka będzie dzieliła nas od ekranu ma kluczowy wpływ na to, czy docenimy jakość obrazu wyświetlanego przez wybrany model. Rozdzielczość 4K ma pod tym względem zupełnie inne wymagania od rozdzielczości Full HD. Warto też zwrócić uwagę na pozostałe wymiary, aby idealnie dopasować telewizor do naszego stolika RTV lub specjalnie wybranego miejsca na ścianie. Ile zatem centymetrów liczy sobie telewizor 32, 40, 48, 55, 60 cali?

Telewizor 32 cale


32 cale są równe 81,28 centymetra. Aby w pełni docenić walory rozdzielczości Full HD przy takiej przekątnej, odległość dzieląca nas od ekranu powinna wynosić około 134 centymetry. Ponadto np. Sony KDL-32W705C ma z podstawą 46,9 cm wysokości, 73,8 cm szerokości i 16,2 cm głębokości. Oczywiście możliwy jest też montaż ścienny, który reguluje standard VESA. Wtedy wymiary telewizora japońskiego producenta wynoszą odpowiednio 43,5, 73,8 oraz 5,9 centymetra. Czy warto w ogóle zwracać uwagę na modele o tej przekątnej? Dzięki takim wymiarom – warto, ale tylko wtedy, jeżeli szukamy naprawdę niewielkiego telewizora. Telewizor 32 cale warto wybrać do pokoju dziecięcego, sypialni lub innego niewielkiego pomieszczenia ze znacznie ograniczoną ilością wolnego miejsca. Taka przekątna to także idealny wybór dla graczy, którzy chcą używać małego telewizora w zastępstwie za monitor. Co warto wiedzieć o modelu Sony KDL-32W705C i czego możemy spodziewać się po innych propozycjach w tym rozmiarze?
 • Opracowana przez Sony zaawansowana technologia przetwarzania obrazu X-Reality PRO osłabia wszelkie cyfrowe zakłócenia i bez względu na źródło zwiększa kontrast, jasność i szczegółowość obrazu.
 • Dzięki funkcjom Smart TV telewizor zamieni się w pełni multimedialne urządzenie z dostępem do filmów i seriali z sieci, materiałów z YouTube i usług VOD oraz przeglądarki internetowej.
 • Motionflow XR 200Hz to innowacyjna technologia, która gwarantuje ostrość i płynność obrazu poprzez generowanie i wstawianie dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału.

Telewizor 40 cali


40 cali to tyle samo, co 101,6 centymetra. Telewizory o tej przekątnej wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD. Aby na pewno przekonać się o jego wysokiej jakości, musimy oglądać go z odległości 1,68 metra. Philips 40PFH5500/88 ma z podstawą 59,4 cm wysokości, 91,8 cm szerokości i 21,3 cm głębokości. Bez podstawy wymiary te wynoszą odpowiednio 53,1, 91,8 oraz 6,4 centymetra i w wielu przypadkach z pewnością skutecznie zachęcą do powieszenia telewizora na ścianie. Rozstaw śrub montażowych w standardzie VESA wynosi 200 x 200 milimetrów. Telewizory 40 cali również znacząco straciły na popularności, ustępując miejsca znacznie większym modelom. Jeżeli mimo to jesteśmy zdecydowani na zakup modelu o takiej przekątnej, to zobaczmy co takiego może nam on zaoferować.

Telewizor Philips 40PFH5500/88
 • System operacyjny Android w połączeniu z dwurdzeniowym procesorem zapewnia intuicyjny i szybki dostęp do Google Play, przeglądarki internetowej i wielu innych materiałów audio wideo przy pomocy przyjaznego w obsłudze menu nawigacyjnego.
 • Funkcja Micro Dimming odpowiada za optymalizację kontrastu, odpowiednio regulując obraz analizowany w 6400 strefach.
 • Technologia Perfect Motion Rate 200 Hz poprawia jakość każdej klatki obrazu i nadaje mu doskonałą ostrość i płynność ruchu. W telewizorach Philips wyraźny obraz o doskonałym kontraście gwarantuje także technologia Pixel Plus HD.

Telewizor 48 cali


48 cali, czyli inaczej 121,92 centymetra, to już wystarczająco duża przekątna, by myśleć o zakupie telewizora wyświetlającego obraz w rozdzielczości 4K. Idealny dystans do jego oglądania mieści się w granicach od 1,01 do 2,02 metra. Czemu jest on niższy od obydwu odległości zalecanych dla ww. telewizorów Full HD? W przeciwieństwie do modeli wyświetlających obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, telewizory 4K odkrywają przed nami ogrom dodatkowych szczegółów obrazu tylko wtedy, gdy patrzymy na niego z bliskiej odległości. Samsung UE48JU6400 ma z podstawą 67,68 cm wysokości, 108,71 cm szerokości i 25,46 cm głębokości. Bez podstawy wymiary te wynoszą odpowiednio 63,09, 108,71 oraz 6,77 centymetra. Jeżeli kupimy telewizor 48 cali, to w porównaniu do mniejszych modeli możemy liczyć na znacznie bogatszy wachlarz funkcji.
 • Funkcja Samsung Contrast Enhancer gwarantuje niespotykany dotąd poziom głębi obrazu, automatycznie ustawiając dla jego poszczególnych obszarów różne poziomy kontrastu.
 • Technologia Micro Dimming optymalizuje ilość detali, poziom czerni i bieli oraz żywiołowość barw.
 • Samsung Smart TV można łatwo i szybko zsynchronizować z urządzeniami mobilnymi. Wystarczy, że telewizor odbierze sygnał Bluetooth, by po chwili błyskawicznie wyświetlić na swoim ekranie zawartość np. smartfona, tabletu, czy laptopa.
 • System operacyjny Tizen w parze z czterordzeniowym procesorem to intuicyjny, płynny i szybki dostęp do ulubionych treści.

Telewizor 55 cali


55-calowy telewizor 4K posiada ekran o przekątnej 139,7 centymetra, na który powinniśmy patrzeć z odległości od 1,16 do 2,31 metra. LG 55UF950V ma z podstawą 77,3 cm wysokości, 123,6 cm szerokości i 24 cm głębokości. Bez podstawy wymiary te wynoszą odpowiednio 72,2, 123,6 oraz 4,76 centymetra. Ponadto został on wyposażony w wiele rozwiązań, których odpowiedników warto szukać w konkurencyjnych modelach.
 • Technologia Nano Spectrum pozwala uzyskać pełną paletę barw oraz wyświetlać niedostępne dotąd odcienie.
 • Funkcja  4K Upscaler zapewnia jakość obrazu zbliżoną do tej, która jest zarezerwowana wyłącznie dla ultra wysokiej rozdzielczości.
 • 4K 3D+ gwarantuje komfortowe oglądanie niespotykanie realistycznego trójwymiarowego obrazu. 
 • System dźwiękowy harman/kardon i dźwięk przestrzenny Ultra Surround, który niemalże otacza bogatym brzmieniem ze wszystkich stron.
 • Atrakcyjny i łatwy w obsłudze system operacyjny WebOS 2.0.

Telewizor 60 cali


Przekątna 60-calowego ekranu wynosi 152,4 centrymetra. Obraz, który jest wyświetlany w rozdzielczości 4K przez telewizor 60 cali powinien być przez nas oglądany z odległości od 1,26 do 2,52 metra. Panasonic TX-60CX750E ma z podstawą 81,6 cm wysokości, 134,7 cm szerokości i 30 cm głębokości. Bez podstawy wymiary te wynoszą odpowiednio 78,1, 134,7 oraz 5,3 centymetra. W telewizorze 4K o tej samej przekątnej i o mniej więcej takich samych wymiarach możemy znaleźć podobne funkcje.
 • Matryca IPS, która charakteryzuje się nie tylko szerszymi kątami widzenia, ale także głęboką czernią, jasną bielą oraz bardziej szczegółowym i kolorowym obrazem.
 • Intuicyjną obsługę i szybki dostęp do treści zagwarantuje system operacyjny Firefox OS w połączeniu z funkcją my Home Screen.
 • Technologia Wild Colour Phosphor Technology generuje szersze spektrum barw oraz autentyczną, bardziej subtelną i naturalnie stonowaną paletę kolorów.

Poznaj prawdziwe wymiary, oglądaj realistyczny obraz


Przyjrzenie się wymiarom telewizora i dopasowanie ich do warunków oferowanych przez nasz pokój jest niemalże tak samo ważne, jak porównanie specyfikacji technicznych konkurencyjnych modeli. Wybierając model o idealnych wymiarach, będzie się on nie tylko doskonale prezentował na stoliku RTV lub ścianie. Odległość dzieląca nas od ekranu o danej przekątnej pozwoli nam wychwycić jeszcze więcej szczegółów, których w innych warunkach nie bylibyśmy w stanie dostrzec. Tylko gdy poznamy prawdziwe wymiary telewizora, będziemy mogli oglądać realistyczny obraz gwarantowany przez liczne innowacyjne technologie.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]