MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)

Osuszacze powietrza do domu (3)

237,-
847,-
Raty Online
18,36 x 60 rat i do września nie płacisz
1137,-
Raty Online
24,65 x 60 rat i do września nie płacisz
20 40 100 liczba produktów

Osuszacze powietrza – prosty sposób na lepsze zdrowie

 

Optymalna wilgotność powietrza, która sprzyja zdrowemu oddychaniu i wspomaga regenerujący sen, wynosi od 45% do 55%. Co może się stać, gdy wykroczy poza te bezpieczne widełki, a nawet przekroczy granicę 60%? Wraz ze zbyt wysokim poziomem wilgotności powietrza wzrasta ryzyko rozwoju bakterii, grzybów i pleśni, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia domowników. Zbyt wilgotne powietrze w destrukcyjny sposób wpływa również na stan mebli, podłóg i dodatków. Poziom wilgotności może podnieść się nawet po praniu czy gotowaniu. Z takimi problemami borykają się zazwyczaj właściciele małych mieszkań i niewielkich domów - to właśnie w takich miejscach występuje nadmierne ryzyko kondensacji. Jak osuszacze powietrza mogą zatem chronić przed takimi zagrożeniami jak astma czy problemy z zatokami? Urządzenia te skraplają parę wodną i odprowadzają powstałą wodę do specjalnego zbiornika.


O ile największym problemem jest oczywiście duży wzrost wilgotności i niestabilność tego parametru, to irytujący bywa też fakt rozprzestrzeniania się zapachów – zarówno tych przyjemnych, jak i tych, których nikt z nas nie życzyłby sobie w sypialni czy łazience. Osuszacze powietrza mogą być też z powodzeniem wykorzystywane w niewielkiej biurach. Dzięki nim z pomieszczeń socjalnych czy kuchni nie będą wydostawały się zapachy jedzenia, a pracownicy pozostaną w dobrym zdrowiu i kondycji.

 

Domowe osuszacze powietrza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Przed zakupem osuszacza powietrza warto poznać znaczenie kilku kluczowych parametrów.


Obsługiwana powierzchnia. Wszystkie osuszacze powietrza dostępne w naszym sklepie przeznaczone są do pomieszczeń o określonej powierzchni. Ważne jest, aby trzymać się zaleceń producenta i dostosować rodzaj urządzenia do wielkości mieszkania. Ma to bezpośredni wpływ na skuteczność działania i ilość odzyskanej z powietrza wody.


Generowany hałas. Urządzenie, które ma stanąć w salonie, kuchni lub w łazience, powinno być możliwie ciche, żeby nie zakłócało odpoczynku domowników.


Zakres wilgotności. Producent zawsze informuje o tym, w jak dużej wilgotności osuszacz jest w stanie wydajnie pracować. Parametr ten zawiera się zazwyczaj w przedziale 35-85% wilgotności powietrza.


Dodatkowe funkcje. Osuszacze powietrza mogą być wyposażone także w minutnik, wielorazowy filtr, wskaźnik napełnienia, zbiornika oraz wyświetlacz elektroniczny, ułatwiający obsługę urządzenia.


Sprzedawane przez nas osuszacze powietrza to sprawdzone konstrukcje renomowanych producentów. Nie wiesz co wybrać? Zapytaj naszego doradcę. Znajdziesz nas w sklepach stacjonarnych w całej Polsce!

 

Osuszacze powietrza oferowane w MediaMarkt


Usuwane przez osuszacze powietrza domowe zapachy i nadmierna wilgoć wpływają w negatywny sposób na domowy mikroklimat. Chcemy pomóc Ci w walce o zdrowie Twoje i Twojej rodziny, dlatego oprócz prezentowanych tutaj osuszaczy, w naszym sklepie znajdziesz także oczyszczacze powietrza i nawilżacze, dzięki którym Wasz sen będzie spokojniejszy i bardziej regenerujący, a choroby i bakterie będą trzymały się od Was z dala.


W naszej ofercie znajdują się osuszacze powietrza takich renomowanych marek jak: Haus & Luft czy Metrox – zawsze w najniższych cenach!

Koszt dostawy: