MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Aktualności więcej

Co zrobić, gdy zmywarka nie pobiera wody? I właściwie dlaczego tak się dzieje? Warto znać odpowiedzi na te pytania. Zobacz potencjalne rozwiązania.

Zastanawiasz się, czy lodówka może stać obok piekarnika? Jeśli nie masz pewności, spieszymy z wyjaśnieniem.

Kuchenki mikrofalowe – dla szybkości i niezawodności


Gdy trzeba szybko podgrzać lub rozmrozić potrawy, nie ma innego urządzenia, które zrobi to tak szybko, jak kuchenki mikrofalowe. Im wyższa moc mikrofali, a może ona sięgać od 700 W aż do 1250 W, tym efektywniej będzie ona pracowała i tym krócej będziemy czekali na to, aż smaczne i zdrowe jedzenie przygotowane w mikrofali będzie gotowe. Duża moc ma także kluczowe znaczenie dla znacznie mniejszego zużycia energii podczas podgrzewania, pieczenia i rozmrażania. Kuchenki mikrofalowe są wystarczająco pojemne, aby pomieścić w środku talerz o dość dużej średnicy, sporych rozmiarów pizzę, a nawet ciasto lub kurczaka. Mogą być wyposażone w grill i termoobieg, dzięki czemu ich funkcjonalność staje się jeszcze większa, idealnie uzupełniając się z kuchnią i piekarnikiem. Najnowsze kuchenki mikrofalowe są sterowane elektronicznie, ich obsługa jest prosta i wygodna, a dzięki swojemu nowoczesnemu designowi i różnorodnej kolorystyce doskonale wkomponują się do każdej kuchni, stanowiąc przy okazji jej niezaprzeczalną ozdobę. W sklepie internetowym MediaMarkt.pl można znaleźć kuchenki mikrofalowe wiodących producentów, takich jak Gorenje, Samsung, Sharp, Amica, Whirlpool, czy Zelmer i wielu innych.


Mikrofalówki – jak wybrać najodpowiedniejszą


Mikrofalówki dzielimy przede wszystkim na te przeznaczone do zabudowy oraz wolnostojące. Podsumujmy najważniejsze cechy obu rozwiązań:


  • Mikrofalówki do zabudowy – idealnie pasują do wnętrza oraz wyglądają minimalistycznie. Dzięki schowaniu kuchenki w zabudowie, nie zajmuje ona dodatkowego miejsca na blacie kuchennym czy stole w jadalni. Zabudowa powoduje jednak często pewne trudności w serwisie – nawet w przypadku niewielkiej awarii wymagany jest demontaż zabudowy, co nie zawsze będzie łatwe.

  • Mikrofalówki wolnostojące – ich obudowa jest przeznaczona do swobodnego ustawienia w dowolnym miejscu. Choć zabierają więcej przestrzeni, możesz zmieniać ich położenie i dokonywać przemeblowania. Jeśli uznasz, że aktualne miejsce nie jest zbyt wygodne w użytkowaniu, po prostu przeniesiesz mikrofalówkę.

  • Niestety, nie da się znaleźć rozwiązania idealnego. Podjęcie decyzji wymaga przemyślenia sytuacji i swoich potrzeb.


Akcesoria do mikrofali, czyli niezbędne dodatki


W MediaMarkt znajdziesz też masę akcesoriów do kuchenek mikrofalowych. Niektóre z nich są dość oczywiste, inne potrafią zaskoczyć. Do najpopularniejszych z pewnością należą środki czystości, pozwalające w bezpieczny sposób zadbać o to, by Wasza nowa kuchenka wyglądała tak jeszcze przez długi czas. Środki te są łagodne dla materiałów, z których urządzenia są wykonywanie, ale pozwalają na łatwe czyszczenie nawet opornych zabrudzeń. Co ważne – nie zagrażają zdrowiu – Twojemu ani Twojej rodziny.


Dobrym wyborem są z pewnością pojemniki, stworzone z myślą o  użytkowaniu w kuchence mikrofalowej. Dzięki nim będziesz miał pewność, że do jedzenia nie będą uwalniać się szkodliwe substancje, a same pojemniki pozostaną w dobrej kondycji i pierwotnym kształcie.

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel Kuchenki mikrofalowe