Fortnite 2021 – jakie są wymagania gry na PC albo laptopa?

To jedna z najpopularniejszych gier ostatnich lat, która wśród sieciowych tytułów zrobiła prawdziwą furorę. Jak zagrać w Fortnite? Wymagania nie są duże. Gra dostępna jest obecnie za darmo, a do udźwignięcia w miarę płynnej rozrywki na minimalnych ustawieniach wystarczy przeciętny komputer stacjonarny albo laptop do gier, nawet sprzed kilku lat. Poniżej przeczytasz dokładną specyfikację oraz poznasz minimalne wymagania do Fortnite na PC aktualne w 2021 roku.


Co to jest Fortnite?


To gra typu battle royale, czyli oparta na walce o przetrwanie. Na mapie rywalizuje ze sobą jednocześnie do 100 graczy, a wygrywa ten, kto pokona pozostałych i przeżyje. Możliwa jest zarówno indywidualna, jak i zespołowa walka w ramach drużyn. Oprócz używania broni gracze mają także możliwość budowania oraz niszczenia różnych konstrukcji czy gromadzenia zasobów. Dużym atutem jest nieprzewidywalność, ponieważ wiele elementów, jak na przykład rozmieszczenie broni, generowanych jest losowo.


Fortnite wymagania minimalne gry


Co ciekawe, Fortnite Battle Royale miał być tylko dodatkiem do podstawowej gry Fortnite, która opierała się na budowaniu schronów przed hordami potworów. Dodatek okazał się jednak znacznie ciekawszym pomysłem i zyskał ogromną popularność. Od premiery w 2017 roku zapewnia świetną zabawę milionom graczy na całym świecie. Według klasyfikacji PEGI, w Fortnite można grać od 12. roku życia.


Jaki komputer do Fortnite? Wymagania minimalne do gry


Aby rozpocząć przygodę z Fortnite, teoretycznie wystarczy mieć komputer, który ma przynajmniej:


  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowy).
  • Procesor: Intel Core i3 2,4 GHz.
  • Karta graficzna: Intel HD 4000.
  • 4 GB pamięci RAM.


To są minimalne wymagania. Fortnite do płynnego działania będzie jednak potrzebować raczej procesora o wyższym takowaniu. Przyda się także więcej pamięci RAM, zwłaszcza jeśli zależy nam na płynnym działaniu, gdy na ekranie pojawia się jednocześnie wiele postaci.Fortnite - ile GB? Wymagania PC i zalecana specyfikacja


Jako zalecane podzespoły podaje się:


  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowy).
  • Procesor: Intel Core i5 2,8 GHz.
  • Karta graficzna: obsługująca DX11, o mocy Nvidia GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870 (2 GB pamięci).
  • 8 GB pamięci RAM.


Jak widać, wymagania do Fortnite nie są bardzo wygórowane. Nie trzeba mieć koniecznie komputera gamingowego. Wiele biurowych laptopów z wyższej półki czy ultrabooków też sobie bez problemu poradzi.


A co, jeśli mamy wątpliwości, czy komputer spełni wymagania? Fortnite jest dostępne także na konsole! Co więcej, wybór konsoli wcale nie oznacza, że nie zagramy razem z przyjaciółmi, którzy referują rozrywkę na PC. Fortnite: Battle Royale obsługuje rozgrywkę crossplatformową, czyli gracze komputerowi mogą rywalizować na tych samych serwerach co gracze konsolowi czy grający na urządzeniach mobilnych. Warunkiem połączenie konta gracza z serwisem Epic Games. Można zatem włączyć się do akcji, mając PS4 albo Xbox One.


Gra cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, że chętnie kupowane są figurki z postaciami z gry, a także kalendarze z Fortnite czy oficjalny przewodnik po grze Fortnite.


Na pewno, oprócz ciekawego pomysłu na rozgrywkę, jednym ze źródeł sukcesu Fortnite jest duża dostępność – darmowa instalacja na wiele platformach oraz dość łatwe do spełnienia wymagania sprzętowe to zdecydowane atuty Fortnite.


Zobacz więcej