Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Jakie żelazko kupić? Ranking 2023

Zastanawiasz się, jakie żelazko kupić, by prasowanie było łatwiejsze? Zobacz przegląd najlepszych urządzeń, które poradzą sobie z zagnieceniami, a przy tym nie niszczą delikatnych tkanin. Wszystkie są parowe – to dziś standard.  Prezentujemy ranking żelazek 2023!


Jakie kupić żelazko?


Jakie żelazko wybrać? Najważniejsze cechy, na które musisz zwrócić uwagę


W tym poradniku zajmujemy się żelazkami parowymi. Inne urządzenia do prasowania, takie jak generator pary czy parownica do ubrań, są tematami na osobne artykuły, omówiliśmy je w tekstach: Żelazko z generatorem pary – ranking oraz Jaka parownica do ubrań jest najlepsza? I czym różni się od żelazka?


Tworząc ranking żelazek parowych 2023, kierowaliśmy się konkretnymi parametrami. Co jest najważniejsze w specyfikacji omawianych modeli?

  • Moc – im wyższa wartość, tym szybciej żelazko się nagrzewa i jest gotowe do pracy.
  • Jakość wykonania stopy – od tego zależy swoboda poruszania urządzeniem po tkaninie. Pamiętaj, że stopa jest elementem najbardziej narażonym na uszkodzenia – przede wszystkim rysy i przypalenia. Dlatego najlepiej, gdy jest wyposażona w powłokę tytanową. Mniej trwałe materiały to np. teflon czy aluminium.
  • Ilość wytwarzanej pary – każde żelazko wykorzystuje parę do neutralizowania zagnieceń. Jednak są takie, które generują jej więcej, sprawiając, że prasowanie jest znacznie łatwiejsze. Wszystkie modele umożliwiają prasowanie w pionie.
  • Wielkość zbiornika na wodę – tak bardzo potrzebna do prasowania para powstaje oczywiście z wody. Im pojemniejszy zbiornik, tym rzadziej trzeba go uzupełniać, co wpływa na komfort użytkowania.
  • Nowoczesne funkcje – na końcu warto wymienić wszystkie dodatkowe udogodnienia – automatyczny wyłącznik czasowy, automatyczne dostosowywanie temperatury do rodzaju tkaniny, a także rozwiązania ułatwiające odkamienianie.


Ranking żelazek parowych – polecane modele


Ranking żelazek 2023


Wiesz już, jak wybrać żelazko parowe. Przyjrzyj się liście najpopularniejszych urządzeń. Oto pięć modeli, które świetnie się sprzedają i są cenione przez użytkowników.


1. miejsce: żelazko Philips DST8050/20 Azur 8000 Series


Na pytanie, jakie żelazko polecacie, odpowiedź jest prosta – Philips DST8050/20 Azur 8000 Series zdecydowanie dominuje, znacząco wyprzedzając konkurentów! Jego moc to aż 3000 W, co sprawia, że prasowanie zaczynasz niemal od razu po podłączeniu sprzętu do gniazdka. Urządzenie wytwarza parę w sposób ciągły, generując 85 g w ciągu minuty. Na trudniejsze zagniecenia sprawdzonym sposobem będzie silny strumień pary – 260 g! Stopa SteamGlide została wykonana z twardej stali szlachetnej, która pokryta jest sześciowarstwową powłoką z warstwą tytanową, co gwarantuje trwałość i odporność na ścieranie. W zbiorniku mieści się 350 ml wody. Na koniec pozostaje jeszcze jeden ważny atut – prasując, nie musisz martwić się o regulację temperatury! Żelazko automatycznie dopasowuje poziom ciepła do rodzaju tkaniny dzięki technologii OpitmalTEMP.


2. miejsce: żelazko Philips Seria 5000 DST5040/80


Żelazko Philips Seria 5000 DST5040/80 to druga propozycja tej marki. Model pod kilkoma względami ustępuje liderowi rankingu, ale wciąż ma wiele silnych stron. Moc żelazka to 2600 W, a wielkość zbiornika – 320 ml. Ilość produkowanej pary jest trochę mniejsza, ale wciąż wystarczająca, by wyprasować dużą liczbę ubrań bez większego wysiłku. W ciągu minuty powstaje do 45 g pary. Stopa to także SteamGlide. Żelazko Philips Seria 5000 DST5040/80 nie ma automatycznej regulacji temperatury, ale za to może cię wyręczyć w innej kwestii – prosty system odkamieniania (Calc-Clean) uruchamia się tu jednym przyciskiem!


3. miejsce: żelazko Russel Hobbs Power Steam Ultra 20630-56


Na trzecim miejscu kolejne żelazko imponujące dużą mocą – aż 3100 W. Przekłada się to na szybkie nagrzewanie i dynamiczną produkcję pary. W ciągu minuty można wygenerować strumień pary 45 g. Z kolei silne jej uderzenie w tym modelu to 210 g/min. Główna różnicą między omawianą propozycją a żelazkami Philipsa jest stopa. Żelazko Russel Hobbs Power Steam Ultra 20630-56 ma powłokę ceramiczną – trwałą i z dobrym poślizgiem, ale zdecydowanie trudniejszą w czyszczeniu niż stopa SteamGlide. W zbiorniku mieści się 350 ml wody.


4. miejsce: żelazko BraunTexStyle 7 Pro SI 7160 BL


Model z czwartego miejsca dysponuje mocą aż 3000 W. W ciągu minuty tworzy strumień pary do 50 g, a na uporczywe zagniecenia ma tajną broń – silne uderzenie pary 225 g/min. Stopa Eloxal 3D została wykonana z materiału twardszego od stali nierdzewnej. Poza tym ma niestandardowy kształt, dzięki któremu można prasować do przodu i do tyłu, nie przejmując się zamkami, suwakami i innymi wystającymi elementami. Żelazko BraunTexStyle 7 Pro SI 7160 BL, niezależnie od kierunku przesuwania, wygładzi wszystkie zagięcia, nie tworząc nowych. Zbiornik o pojemności 300 ml. W zestawieniu modeli znajdziesz większe.


Żelazko BRAUN TexStyle 7 Pro SI 7160 BL


5. miejsce: żelazko Tefal FV6812 Ultragliss Plus


Ranking żelazek 2023 zamyka model firmy Tefal. Ostatni proponowany sprzęt dysponuje mocą 2800 W. Wyrzut pary, jaki zapewnia żelazko Tefal FV6812 Ultragliss Plus, jest porównywalny z możliwościami lidera rankingu – strumień 50 g/min, a silne uderzenie – 260 g/min. Model Tefal jednak zdecydowanie ustępuje pod względem wielkości zbiornika na wodę – mieści się tam zaledwie 270 ml. Zastosowana stopa to Durilium AirGlide – powłoka wykonana z podwójnej warstwy szkliwa, która gładko sunie po każdej tkaninie i równomiernie rozprowadza parę.


Jakie żelazko kupić – podsumowanie


Znasz już ranking żelazek parowych 2023. Wskazane modele zyskały uznanie w oczach tysięcy użytkowników i cieszą się świetną opinią. Ale czy kupienie jednego z nich sprawi, że uprasowanie koszuli zawsze będzie szybkie, łatwe i przyjemne? Niekoniecznie. Żeby stworzyć idealne warunki do skutecznego prasowania, należy zadbać też o kilka innych elementów poza zakupem odpowiedniego sprzętu. Jeśli często prasujesz, pamiętaj o tych prostych zasadach.

  • Postaraj się, żeby uprane ubrania były jak najmniej pogniecione. W tym celu nie wkładaj do bębna pralki zbyt wielu sztuk odzieży, korzystaj z programów z mniejszą liczbą obrotów, wyjmuj ubrania z pralki i rozwieszaj od razu po zakończeniu cyklu. Korzystaj z funkcji parowych pralki.
  • Do żelazka wlewaj wodę destylowaną lub, w ostateczności, wodę filtrowaną, a nie prosto z kranu. W ten sposób unikniesz powstawania kamienia.
  • Kup dobrą deskę do prasowania – powinna być stabilna, mieć odpowiednio dużą szerokość i być wykonana z materiału, który zapewni odpowiedni poślizg.

Idealnie dobrane żelazko i właściwe jego użytkowanie mogą sprawić, że nawet ty polubisz prasowanie!


Przeczytaj również:


Zobacz więcej

Parownica czy żelazko – które wybrać?

Parownica czy żelazko – które wybrać?

Parownica czy żelazko? Dowiedz się, czego i jak używać, by doprowadzić odzież do porządku. Niewłaściwie korzystając ze sprzętu do prasowania, ryzykujesz przypalenie i zniszczenie ulubionych koszul czy sukienek. Przekonaj się, czy parownica zastąpi żelazko, czy lepiej wybrać urządzenie tradycyjne.
Najlepsza parownica do ubrań – jaką wybrać?

Najlepsza parownica do ubrań – jaką wybrać?

Potrzebna ci najlepsza parownica do ubrań? Jeśli masz dosyć zagnieceń, wilgotnych ubrań albo rozstawiania deski do prasowania za każdym razem, gdy trzeba wygładzić elegancki strój, czas to zmienić! Zobacz, jaka parownica do ubrań umożliwi szybkie i wygodne odświeżanie ubrań bez wysiłku. Wybierz jeden z polecanych modeli z naszej listy.
Jaki mop obrotowy wybrać? Ranking najważniejszych cech

Jaki mop obrotowy wybrać? Ranking najważniejszych cech

Jaki mop? Obrotowy, płaski, a może parowy? W tym artykule przedstawimy porady, jak wybrać najlepszy mop obrotowy!
Jaką maszynę do szycia wybrać? Ranking 2021

Jaką maszynę do szycia wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaka maszyna do szycia Ci się przyda? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, znajdź najlepszą maszynę do szycia w korzystnej cenie.
Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Czyszczenie mikrofali – jak szybko umyć kuchenkę mikrofalową?

Zastanawiasz się, jak umyć mikrofalówkę i pozbyć się z niej zapachu? To dobrze! O czyszczeniu mikrofalówki nie należy zapominać.
Ranking myjek parowych – jaką wybrać?

Ranking myjek parowych – jaką wybrać?

W codziennych porządkach może ci pomóc myjka parowa. Ranking tych urządzeń przyda się każdemu, kto rozważa taki zakup. Chcesz bez przeszkód doczyszczać uporczywy brud z trudno dostępnych miejsc? Dobra parownica do sprzątania załatwi sprawę! Najchętniej wybierane modele znajdziesz w naszym zestawieniu.
Jaką myjkę do okien wybrać? Ranking 2021

Jaką myjkę do okien wybrać? Ranking 2021

Które urządzenie najlepiej poradzi sobie z brudną szybą? Jeśli szukasz skutecznego sprzętu do szybkich i dokładnych porządków zobacz koniecznie nasz ranking. Poznaj najlepsze myjki parowe do okien.
Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać – do mieszkania i do samochodu? Ranking 2021

Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać – do mieszkania i do samochodu? Ranking 2021

Warto wiedzieć, jaki pochłaniacz wilgoci się sprawdzi, jeśli chcemy uniknąć kłopotów z nadmiarem wody w swoim otoczeniu.
Jaki mop do paneli podłogowych wybrać? Ranking produktów 2020

Jaki mop do paneli podłogowych wybrać? Ranking produktów 2020

Mopowanie to czynność niezbędna do utrzymania w czystości płaskich powierzchni we własnym domu. Dotyczy to nie tylko kafelków, ale również delikatnych drewnianych podłóg. Jaki mop do paneli najlepiej się sprawdzi? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w artykule. Zobacz najlepsze modele przeznaczone do czyszczenia paneli podłogowych.
Jak i czym wyczyścić żelazko – przypalone albo z kamienia?

Jak i czym wyczyścić żelazko – przypalone albo z kamienia?

Osad może przeszkadzać w prawidłowym prasowaniu ubrań, a nawet je brudzić. Czym i jak wyczyścić żelazko? Prezentujemy najskuteczniejsze metody.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]