MM logo red

Złóż zamówienie do godz. 20:00, a dostawę kurierem otrzymasz już jutro ZA DARMO!

 

Nie ma opisu obrazu

Żelazko z generatorem pary – ranking

Nie ma opisu obrazu

Kupujesz żelazko z generatorem pary? Ranking pomoże w wyborze. Chcąc dokładnie i szybko pozbyć się zagnieceń, można to swobodnie zrobić, korzystając ze zwykłego żelazka. Jeśli jednak prasujesz dużo i często, warto rozważyć zakup lepszego żelazka ze stacją parową. Dowiedz się, po czym poznać dobre żelazko z generatorem pary!

Kiedy warto kupić generatory pary?

Widok sterty pogniecionych ubrań sprawia, że opadają nam ręce? Prasowanie niektórych ubrań jest tak uciążliwe, że po skończonej pracy czujemy się tak, jakbyśmy przebiegli maraton? Nasze problemy z prasowaniem może rozwiązać dobre żelazko z generatorem pary. Jaki model wybrać, aby prasować tak, jak u krawca lub na pokazie mody? Zwykłe żelazko może czasami nie wystarczyć…

 

 

Skąd wzięło się przekonanie, że żelazko ze stacją parową jest lepsze? Tego, że prasujemy często i dużo prawdopodobnie nie musimy sobie wyobrażać. Wyobraźmy sobie zamiast tego to, jak para wodna wyrzucana pod ciśnieniem nawet 6,5 bara doskonale penetruje i wygładza każdy rodzaj tkaniny. Jeżeli wybierzemy dobre żelazko z generatorem pary, tego też nie będziemy musieli sobie wyobrażać. To wszystko będzie się działo na naszej desce do prasowania. Aby docenić zalety takiego rozwiązania, nie musimy być wcale profesjonalistami. Każdemu powinno zależeć na skutecznym i szybkim prasowaniu. Jedyne, o co musimy zadbać, to metalowa deska do prasowania lub taka, która będzie pokryta metalową siatką. Zapobiegnie to skraplaniu się pary wodnej pod deską. Jej dodatkowym atutem jest wzmocnione rusztowanie z mocowaniem na stację bazową.

Żelazko a stacja parowa

 

Zwykłe żelazko samo wytwarza parę wodną. Stacje parowe posiadają natomiast specjalny bojler, który jest połączony ze stopą żelazka długim przewodem i który generuje parę pod wysokim ciśnieniem. Ten zbiornik na wodę ma pojemność co najmniej 1,5 litra. Generatory pary mają jeszcze jedną przewagę nad zwykłym żelazkami. W tradycyjnym żelazku głównym elementem prasującym jest jego ciężar i temperatura. W żelazku ze stacją parową najważniejsza jest para pod ciśnieniem co najmniej 6 barówJakie są największe zalety takiego rozwiązania? Włókna tkanin rozluźniają się, są lepiej wygładzone, a ubrania niepoddawane mechanicznym tarciom na dłużej zachowują swój świeży wygląd. Skoro wiemy już komu przydadzą się żelazka ze stacją parową oraz znamy ich mocne strony i sposób działania, to możemy się zastanowić nad tym, jaki model wybrać.

 

Dobre żelazko z generatorem pary

 

Żelazka z generatorem pary różnią się od siebie pod wieloma względami. Producenci oferują urządzenia w zróżnicowanych cenach. Nie każde działa z jednakową wydajnością. Nie każde też jest na tyle kompaktowe, żeby swobodnie je przechowywać w niewielkim pomieszczeniu. Najlepszy sprzęt to taki dopasowany do konkretnych potrzeb. Zanim jednak przejdziemy do listy wybranych generatorów pary, warto zwrócić uwagę na ważne parametry w specyfikacji. Czego należy oczekiwać od żelazka z generatorem pary? Ranking bierze pod uwagę przede wszystkim wymienione poniżej parametry:

  • Ciśnienie pary – określa je konkretna wielkość w barach (bar). Im wyższa wartość, tym możemy liczyć na lepszą efektywność prasowania i mniej zagnieceń. Większość dobrych modeli ma ciśnienie 6-8 barów.
  • Moc – tak jak w innych urządzeniach – im jest wyższa, tym szybciej sprzęt jest gotowy do pracy. Żelazko o wyższej mocy nagrzeje się szybciej niż model z niższą mocą.
  • Strumień pary – to współczynnik mówiący o tym, jak szybko generator wytwarza parę. Wartość podaje się w gramach na minę (g/min).
  • Pojemność zbiornika na wodę – im zbiornik jest większy, tym rzadziej trzeba dolewać wody. Ma to znaczenie w przypadku prasowania dużej liczby ubrań.
  • Rodzaj stopy – tak samo, jak w zwykłym żelazku, ma kluczowe znaczenie. Dobra stopa w generatorze pary to taka, która ma odpowiednio wyprofilowany kształty, jest trwała, odporna na zarysowania i nie zniszczy tkanin.
  • Długość przewodu – im jest dłuższy, tym łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce do prasowania blisko gniazdka sieciowego.
  • Funkcje – w zależności od modelu, możemy znaleźć wiele trybów umożliwiających dostosowanie ustawień do konkretnych potrzeb – na przykład tryb turbo, który pozwoli prasować szybciej albo tryb eco, który zapewnia skuteczne prasowanie przy niewielkim zużyciu energii. Ciekawą opcją jest też tryb antybakteryjny.

Żelazko z generatorem pary – ranking

Skoro wiemy już, co jest ważne przy wyborze żelazka, czas przyjrzeć się konkretnym modelom. Które polecamy? Oto nasza lista!

Miejsce 1.: żelazko Philips DST7510/80 Azur Series 7500 

Jako najlepsze żelazko parowe proponujemy model Philips DST7510/80 Azur Series 7500. To urządzenie o mocy 3200 W, co jest najwyższą wartością w naszym zestawieniu. Model wyróżnia także funkcja silnego uderzenia pary – aż do 260 g, co zapewnia niezwykłą efektywność w usuwaniu zagnieceń. Stopa SteamGlide Elite stanowi gwarancję wytrzymałości i doskonałego poślizgu. Warto zaznaczyć, że pojemność zbiornika na wodę wynosi 300 ml, a funkcja Quick Calc Release umożliwia usuwanie kamienia, co ułatwia regularną konserwację. Nie ma wątpliwości, że Philips DST7510/80 Azur Series 7500 to dobre żelazko parowe, przez wielu uznawane za najlepszą propozycję w tej kategorii. 

 

 

Plusy: 

  • moc 3200 W 
  • maksymalny wyrzut pary 260 g/min 
  • duży pojemnik na wodę 300 ml 

Miejsce 2.: żelazko Philips DST8050/20 Azur 8000 Series 

Jakie żelazko parowe zajmuje drugie miejsce? Philips DST8050/20 Azur 8000 Series to model dla tych, którzy cenią sobie szybkość i efektywność. Dzięki mocy 3000 W żelazko błyskawicznie się nagrzewa, a jego silny strumień pary o mocy 260 g/min pozwala na szybkie poradzenie sobie nawet z najtrudniejszymi zagnieceniami. Zastosowana technologia OptimalTEMP eliminuje ryzyko przypalenia odzieży, ponieważ temperatura automatycznie dostosowuje się do prasowanych tkanin. Następny atut to stopa SteamGlide Elite gwarantująca wyjątkowo dobry poślizg. Użytkowników ucieszy również duża pojemność zbiornika na wodę (350 ml). Ocena jest zatem jednoznaczna – Philips DST8050/20 Azur 8000 Series to dobre żelazko parowe – ranking przyznaje zasłużone drugie miejsce.  

Plusy: 

  • moc 3000 W 
  • maksymalny wyrzut pary 260 g/min 
  • duży pojemnik na wodę 350 ml 
  • funkcja OptimalTEMP 

Miejsce 3.: żelazko Philips Seria 5000 DST5040/80 

Choć Philips Seria 5000 DST5040/80 to nieco starsze żelazko, ranking byłby niepełny, gdybyśmy pominęli ten model. Stanowi on idealną propozycję dla tych, którzy poszukują niezawodności w codziennym użytkowaniu. Moc 2600 W, choć mniejsza niż w nowszych modelach marki Philips, zapewnia szybkie nagrzewanie i efektywne prasowanie. Stopa SteamGlide Plus jest odporna na zarysowania i zapewnia płynne przesuwanie się po każdej tkaninie. Philips Seria 5000 DST5040/80 działa poprzez generowanie strumienia pary w ilości 45 g/min oraz silne uderzenie pary do 200 g. Jego zbiornik na wodę ma pojemność 320 ml. 

Plusy: 

  • moc 2600 W 
  • maksymalny wyrzut pary 200 g/min 
  • duży pojemnik na wodę 320 ml

Miejsce 4.: żelazko Braun TexStyle 5

Braun TexStyle 5 SI5256BL to żelazko, które łączy w sobie nowoczesny design z wydajnością. Jego moc 2600 W sprawia, że nagrzewa się do odpowiedniej temperatury w ciągu zaledwie 30 s. Stopa wykorzystuje technologię FreeGlide 3D, która zapewnia łatwe prowadzenie po tkaninie i doskonałe rezultaty prasowania. Dzięki zaokrąglonym krawędziom jest łatwiej manewrować, prasując kołnierzyk czy przestrzenie między guzikami. Tym, co wyróżnia to żelazko, jest unikalna powłoka SuperCeramic, która zwiększa bezpieczeństwo przy prasowaniu najbardziej delikatnych ubrań. Zaletą jest także automatyczne odkamienianie, czyli funkcja Self-Clean. W zbiorniku mieści się 300 ml wody.

Plusy: 

  • moc 2350 W 
  • dosyć duży pojemnik na wodę 270 ml 
  • stopa FreeGlide 3D 
  • niewielka waga 
  • niska cena 

5. miejsce: żelazko Tefal FV2838 Express Steam 

Kolejne dobre żelazko Tefal FV2838 Express Steam to model o mocy 2400 W. Urządzenie zapewnia silne uderzenie pary do 180 g/min. Jego ceramiczna stopa umożliwia łatwe prowadzenie, a duża pojemność zbiornika na wodę (270 ml) ułatwia długie prasowanie bez niepotrzebnych przerw. Tefal FV2838 Express Steam wyróżnia się łatwym odkamienianiem, co sprawia, że jest to żelazko zarówno wydajne, jak i łatwe w utrzymaniu w doskonałym stanie. Dzięki efektywnej pracy pary Tefal FV2838 Express Steam skutecznie radzi sobie z opornymi zagnieceniami oraz zapewnia szybkość i wygodę prasowania. 

Plusy: 

  • moc 2400 W 
  • duży pojemnik na wodę 270 ml 
  • niewielka waga 
  • niska cena 

Żelazko parowe – ranking urządzeń popularnych i sprawdzonych  

Przedstawiony ranking żelazek wskazuje wybrane modele sprzętu godnego polecenia. Lista urządzeń, którym warto zaufać, jest jednak o wiele dłuższa. Szukając idealnego sprzętu, możesz zobaczyć także inne żelazka. Czym się kierować, oceniając ich możliwości? 

  • Moc – tak jak w generatorach pary ma wpływ na szybkość nagrzewania. 
  • Strumień pary – to współczynnik mówiący o tym, jak dużo sprzęt wytwarza pary. Wartość podaje się w gramach na minutę (g/min). 
  • Pojemność zbiornika na wodę.  
  • Rodzaj stopy – dobra stopa w to taka, która ma odpowiednio wyprofilowany kształt, jest trwała, odporna na zarysowania i nie niszczy tkanin. Oprócz materiału, z jakiego jest wykonana, liczy się także jej kształt. Niektórzy producenci decydują się na zastosowanie zaokrąglonych krawędzi, co ułatwia manewrowanie żelazkiem.  
  • Funkcje – wśród udogodnień można wymienić np. automatyczne dopasowanie temperatury do rodzaju tkaniny albo system łatwego odkamieniania urządzenia.  
  • Waga.  

Nie ma opisu obrazu

Żelazko ze stacją parową czy żelazko parowe? Podsumowanie 

 

Pojawienie się w sprzedaży generatorów pary dla wielu osób oznaczało nową jakość w kwestii prasowania ubrań. Jednak od tego czasu standardowe żelazka parowe także zostały znacząco udoskonalone. Dziś chcąc dokładnie i szybko pozbyć się zagnieceń, można to swobodnie zrobić, korzystając z żelazka parowego. Jeśli jednak prasujesz dużo i często, możesz rozważyć zakup żelazka ze stacją parową!  Szukasz innych sposobów na pozbycie się zagnieceń? Sprawdź ranking parownic do ubrań!  

Dobre żelazko z generatorem pary – co to znaczy? 

 

 

Obecnie praktycznie każde żelazko ma zdolność generowania pary. Wbudowany pojemnik na wodę to standard, ponieważ para zdecydowanie lepiej radzi sobie z usuwaniem zagnieceń niż tylko gorące powietrze.   Odrębną kategorię urządzeń stanowią żelazka ze stacją parową, zwane też generatorami pary, ponieważ różnią się konstrukcją. Żelazko parowe wytwarza parę, korzystając z wody w zbiorniku będącym integralną częścią urządzenia. W przypadku żelazka ze stacją parową jest inaczej. Woda znajduje się w osobnym pojemniku, gdzie bojler ją podgrzewa, zamieniając w parę, która następnie pompowana jest do żelazka za pomocą specjalnego przewodu. Dzięki temu rozwiązaniu można stale wytwarzać bardzo

dużą ilość pary, a żelazko jest lekkie i poręczne. Cała konstrukcja za to (razem ze zbiornikiem) zwykle zajmuje sporo miejsca.   

Jakie żelazko z generatorem pary? Najważniejsze parametry

Gdy chcesz kupić żelazko z generatorem pary, ranking powinien uwzględniać określone cechy urządzeń. Zobacz najważniejsze z nich!  

  • Ciśnienie pary – określa je konkretna wielkość w barach (bar). Im wyższa wartość, tym lepsza efektywność prasowania i tym mniej zagnieceń. Większość dobrych modeli ma ciśnienie 6-8 barów. 
  • Moc – tak jak w innych urządzeniach – im jest wyższa, tym szybciej sprzęt jest gotowy do pracy. Żelazko o wyższej mocy nagrzeje się szybciej niż model z niższą mocą. 
  • Długość przewodu – im jest dłuższy, tym łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce do prasowania blisko gniazdka sieciowego.  
  • Funkcje – w zależności od modelu, możemy znaleźć wiele trybów umożliwiających dostosowanie ustawień do konkretnych potrzeb – na przykład turbo, który pozwoli prasować szybciej, albo eco, który zapewnia skuteczne prasowanie przy niewielkim zużyciu energii. Ciekawą opcją jest też tryb antybakteryjny. 

Używając żelazka ze stacją parową, należy pamiętać o właściwym dobraniu deski do prasowania. Odpowiedni model to taki, którego blat jest odpowiednio szeroki i wykonany z materiałów odpornych na działanie pary. Chcąc używać generatora pary, należy wybierać zatem deski ze stelażem metalowym, a nie wykonane z płyty.   Choć wiele osób, które często prasują, wybierze żelazko ze stacją parową, ranking poświęcony jest żelazkom z wbudowanym zbiornikiem. Nie ma wątpliwości że to znacznie częściej stosowane rozwiązanie, ponieważ jest tańsze i w pełni wystarcza, żeby poradzić sobie z prasowaniem niewielkich ilości odzieży. Niektórzy producenci oferują też zintegrowane zestawy składające się z żelazka, stacji parowej oraz deski! 

Czytaj więcej
Ekspres do kawy w trakcie przygotowywania napoju.
Małe AGD

4. październik

Jaki ekspres do kawy wybrać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje ekspresów

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy i chcesz ją przygotowywać w domu? Potrzebujesz więc dobrego ekspresu do kawy. Na rynku są dostępne różne rodzaje ekspresów, które odpowiadają na różne potrzeby. Skorzystaj z naszego poradnika i wybierz ekspres idealny dla siebie.

4. październik

Dowiedz się więcej o Jaki ekspres do kawy wybrać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje ekspresów
Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych
Małe AGD

18. marzec

Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych do 300 zł

Nasz ranking frytkownic do 300 zł przyda się każdemu, kto chce przygotować świeże frytki albo inne potrawy z chrupiącą skórką we własnym domu. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej frytkownicy? Czy potrawy mogą być przygotowane także w zdrowszy sposób, z mniejszą ilością tłuszczu? Frytkownica beztłuszczowa czy zwykła? Sprawdź nasz ranking frytkownic – beztłuszczowych i tradycyjnych!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Ranking frytkownic – beztłuszczowych i zwykłych do 300 zł
Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?
Małe AGD

18. marzec

Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Interesuje Cię ranking wyciskarek do cytrusów? Podpowiadamy, jaki model kupić, prezentując zarówno urządzenia proste i tanie, jak również zaawansowane, z mocniejszym silnikiem i większą liczbą więcej funkcji. Przeczytaj, jaką wyciskarkę do cytrusów wybrać!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?