MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Kiedy premiera Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – remake roku?

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

W gamingu nadchodzące miesiące – tytuł po tytule – zapowiadają się na jeden wielki remake. Metal Gear Solid Delta: Snake Eater to klasyk PS2 sprzed dwóch dekad przerobiony na silniku Unreal Engine 5. Ponownie jest dziełem Konami, zachowuje nie tylko klimat, ale i – kadr po kadrze – klasyczne cut scenki oryginału. Wejdź w błocko dżungli, między węże i aligatory, spójrz na wroga pod tym samym kątem i przemów tym samym głosem Snake'a. Sprawdź, kiedy premiera Metal Gear Solid Delta: Snake Eater i co nowego przynosi remake!

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – remake klasyka skradanki 

Pisząc precyzjnie – Metal Gear Solid Delta: Snake Eater to remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater (czyli cyfra 3 po 20 latach zamieniła się w deltę). W 2004 r. MGS3 w reżyserii Hideo Kojimy stał się hitem nie tylko konsoli PS2 (potem ukazał się na inne platformy), ale i popkulturowym, ze ścieżką dźwiękową Harry'ego Gregsona-Williamsa, już w tamtych czasach etatowego kompozytora świata gier i Hollywoodu  (Ridley i Tony Scottowie, Ben Affleck, Joel Schumacher i wielu innych), aktywnego do dziś.

Akcja osadzona w czasach zimnej wojny, w 1964 r., w nieistniejącym regionie ZSRR zwanym Czelinojarskiem. Gdzie takich podmokłych terenów z krokodylami szukać na terenie Związku Radzieckiego...? Naked Snake aka Big Boss trafia tam na samotną misję odnalezienia superbroni oraz wyeliminowania zdrajczyni, swojej byłej mentorki The Boss. Spoiler alert – finałowa walka między byłymi przyjaciółmi, mężczyzną i kobietą, naczycielką i uczniem, odbywa się wśród kwiatów, głównie na pięści. Cała sekwencja z filozoficznym wyjaśnieniem motywacji postępowania antagonistki to esencja stylu Kojimy, głęboko eksplorującego psychikę... Po stronie gameplayu: trudny survival – polowanie, uzdrawianie, otruwanie, kamuflowanie. Innowacyjność, fabuła, klimat, mechanika, grafika – te elementy zapewniły Metal Gear Solid 3: Snake Eater status gry, wiadomo, kultowej!  

Remake Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – wierność oryginałowi 

Założenie Konami jest proste. Przedstawić młodszym graczom zapomnianą już serię –najważniejszy i w chronologii wydarzeń pierwszy epizod – oraz przywrócić go weteranom gamingu, w wersji godnej A.D. 2025 i jak najbliższej oryginałowi. Dlatego powtarzają się: 

  • Legendarny gameplay. Co nie oznacza oczywiście, że nie ma korekt i dodatków. 
  • Rzadko dziś spotykany widok z kamery nad postacią, nazwany tu legacy mode, trybem spuścizny. Alternatywnie możesz włączyć widok bezpośrednio zza pleców
  • Oryginalne dialogi – wykorzystano nagrania sprzed 20 lat, tym razem w wersji nieskompresowanej jakościowo, więc powinny brzmieć lepiej. Zatem Snake to znów przemawia głosem aktora Davida Haytera. Na potrzeby dodatkowych scen powstały naturalnie nowe nagrania. Pierwszy zwiastun pokazuje, że tym razem ruch ust będzie zgrany z angielską wersją językową (w oryginale była to japońska). Pozostając w kwestii dźwięku, gra wspiera format 3D Audio, więc odgłosy dżunglii na pewno wciągną cię jeszcze głębiej
  • Menu.

Zawartość zewnętrzna

Aby móc wyświetlać filmy z dodatkowymi informacjami na temat produktów i usług, współpracujemy z serwisem Youtube. Potrzebujemy zgody użytkownika na wyświetlanie treści.

Seria Metal Gear Solid – chronologia wydarzeń i rok wydania 

 
Seria Metal Gear Solid to kawał nieco alternatywnej historii świata zamkniętej w ekranach świata gier. Skoro mało kto pamięta losy MSG... Oto najważniejsze gry z serii MGS po kolei, jeśli chodzi o kolejność wydarzeń. W nawiasie rok wydania danego tytułu. Zauważ, że seria powstała w 1987 r.! W pierwszy Metal Gear graliśmy najczęśniej na NES i Commodore C64.

  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (2004) – 1964 
  • Metal Gear Solid: Portable Ops (2006) – 1970 
  • Metal Gear Solid: Peace Walker (2010) – 1974 
  • Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (2014) – 1975 
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) – 1984 
  • Metal Gear (1987) – 1995 
  • Metal Gear 2: Solid Snake (1990) – 1999 
  • Metal Gear Solid (1998) – 2005 
  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (2001) – 2007-2009 
  • Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008) – 2014 

Co nowego w Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Fani są zachwyceni zarówno szacunkiem, z jakim Konami odnosi się do oryginału, jak również zajawionymi drobnymi zmianami.

  • Usprawniony system leczenia ran, jakże istotny w tej rozgrywce. Głębokie cięcia pozostaną widoczne, nie znikają. Pamiętajmy, że w MGS3 można wykorzystywać nie tylko medykamenty, ale i zioła oraz wzmacniać się posiłkami, np. z gotowanego węża.
  • Opcjpnalnie widok zza pleców (TPP).
  • Możliwość nałożenia filtra kolorystycznego, np. sepia lub retro
  • Skradnie w przykucu, którego nie było w oryginalnym MGS3 (tylko w wersji na Nintendo 3DS), oraz czołganie się na plecach (pojawiło się dopiero w czwórce). 

Kiedy premiera MSG Delta: Snake Eater? 

Na to pytanie jeszcze nie znamy odpowiedzi. Choć są szanse na rok 2024, zgodnie z przewidywaniami premiera Metal Gear Solid Delta: Snake Eater na PlayStation5, Xbox Series oraz do pobrania na Steamie na komputery stacjonarne i laptopy nastąpi w 2025 r.