MM logo red
Nie ma opisu obrazu

Jak podłączyć pralkę? Jak zrobić to prawidłowo?

Nie ma opisu obrazu

Jak podłączyć pralkę? Nowy model potrafi zrewolucjonizować życie każdej rodziny! Wygodniejsze pranie, lepiej dostosowane do potrzeb programy, czasami opcja suszenia, jeśli zdecydujemy się na pralko-suszarkę. Zalet wymiany sprzętu jest naprawdę wiele, nie mówiąc już o tym, że nowoczesne pralki są dużo bardziej energooszczędne niż te sprzed lat. Dowiedz się, jak wygląda podłączanie pralki!

Co wziąć pod uwagę, wybierając nową pralkę?

 

Wybór nowego urządzenia do prania to okazja, by racjonalnie podejść do tego, czego oczekujemy i postawić na rozwiązania, które mogą ułatwić dbanie o porządek i dostępność czystych rzeczy. Warto więc sięgnąć po technologie, które dość mocno rozwinęły się w ostatnich latach, a które mogą sprawić, że pranie będzie bardziej efektywne.

 

Na co zwrócić uwagę, szukając nowej pralki?

 

•  Klasę energetyczną – wprowadzenie nowych oznaczeń etykiet energetycznych i bardziej realistyczne do nich podejście, pozwala łatwo oszacować, która z pralek jest bardziej energooszczędna. Dobrze sięgnąć po urządzenie o możliwie wysokiej klasie energetycznej - chociaż pralka nie pracuje przez cały czas, jak na przykład lodówka, to niektóre programy mogą być bardzo energochłonne. Zwłaszcza, jeśli pierzemy często, bo mamy w domu małe dzieci lub zwierzaki.

 

•  Pojemność – może się zdarzyć, że od ostatniej wymiany pralki, zmieniły się nasze potrzeby w zakresie pojemności. Jeśli mamy miejsce, możemy rozważyć zakup większej pralki, która szybciej dopierze ubrania całej rodziny.

 

•  Dostępne programy – nowoczesne urządzenia umożliwiają możliwość „wgrywania” nowych programów, poszerzając tym samym możliwości pralki. Dodatkowo, oferują bardzo przydatne programy prania, na przykład „ubranka niemowlęce”.

 

•  Zastosowane technologie – w ostatnich latach bardzo rozwinęły się technologie ułatwiające codzienne korzystanie ze sprzętów. Przykładem są pralki Samsung Add Wash, posiadające dodatkowe drzwiczki, przez które można dodać ubrania do aktualnego, trwającego prania, bez konieczności przerywania programu i rozpoczynania go od początku. To wyjątkowo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu żadna zaginiona skarpetka, która odnajdzie się już po rozpoczęciu cyklu prania, nie będzie odłożona na później.

 

•  Indywidualne programowanie pralki, zarządzanie pralką przez smartfona – rozwiązania smart home to duże ułatwienie. Dzięki możliwości sterowania pralką za pomocą aplikacji na smartfonie, możemy włączyć pranie nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu! Możemy to zaplanować tak, by pranie kończyło się w momencie dotarcia do domu, by jedną z pierwszych czynności po powrocie było jego rozwieszenie.

 

•  Wielkość pralki – wymieniając pralkę, mamy szansę na przearanżowanie przestrzeni. Możemy zdecydować się na przeniesienie jej do kuchni bądź innego miejsca w domu. Moment, gdy zmieniamy jedno urządzenie na drugie, to dobry czas, by przemyśleć kwestie urządzenia domu.

 

Jak widać, jest sporo innowacji i czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając nowy sprzęt. Dobrze też sprawdzić ranking pralek. A co, gdy uda nam się już zdecydować na konkretny model? Czas przyjrzeć się, jak podłączyć pralkę!

Gdzie podłączyć pralkę?

 

Gdy kupiliśmy już nowy sprzęt, czas przyjrzeć się możliwościom jego podłączenia. Chociaż w dużej mierze jesteśmy przyzwyczajeni, że pralka to nieodzowna część łazienki, nie jest to jedyne miejsce, gdzie można ją podłączyć.

 

Miejsce na pralkę można wygospodarować:

 

•  w kuchni,

 

•  w przedpokoju,

 

•  we wnęce w dowolnym pomieszczeniu,

 

•  w piwnicy,

 

•  w pomieszczeniu gospodarczym,

 

•  w łazience – jako podstawowa, ale, jak widać, niejedyna opcja!

 

Łatwo od razu stwierdzić, że pralkę możemy równie dobrze „przeprowadzać” z pomieszczenia do pomieszczenia. To oczywiście prawda, ale do pewnego stopnia. Dobrze się zdecydować, w którym miejscu chcemy umiejscowić pralkę i konsekwentnie się tego trzymać – chyba, że myślimy na przykład o pozyskaniu miejsca na wannę w łazience kosztem pralki.

Nie ma opisu obrazu

Jak przygotować się do podłączenia pralki?

 

Wybór miejsca, w którym chcemy umieścić pralkę już za nami, a sprzęt wkrótce będzie dostarczony. Jak się przygotować do podłączenia pralki? Oprócz odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni i wysprzątania miejsca na pralkę, warto pamiętać o tym, by sprawdzić powierzchnię podłogi, na jakiej chcemy ustawić pralkę. Może się bowiem okazać, że jest ona zbyt śliska, przez co pralka, w trakcie wirowania, może się przesuwać. Na szczęście są na to sposoby – wystarczy zaopatrzyć się w matę antywibracyjną, która pomoże zapobiec temu problemowi.

O czym jeszcze pamiętać, przygotowując się do podłączenia pralki?

  • Sprawdzenie możliwości podłączenia urządzenia do instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Musimy pamiętać, że w przypadku tej pierwszej, nie powinniśmy korzystać z przedłużaczy. W przypadku odległości od drugiej – może przydać się nam wąż odpływowy.
  • Odpowiednie narzędzia do podłączenia pralki – na przykład zestaw kluczy.
  • Uupewnienie się, że możemy w każdej chwili zerknąć do instrukcji – może być to instrukcja dołączona do urządzenia lub pobrania ze strony producenta.
  • Potwierdzenie, że pralka jest gotowa do podłączenia – oznacza to, że odklejone i odkręcone są wszystkie zabezpieczenia: taśmy, sznurki, śruby zabezpieczające bęben.

Mając pewność, że pralka jest gotowa do podłączenia, czas przejść do działania!

Jak podłączyć pralkę? Instrukcja krok po kroku

 

Jednym z najważniejszych wyzwań podczas całego procesu, jest to, jak podłączyć odpływ pralki. Ale podłączenie urządzenia to więcej kroków, które powinniśmy wykonać zgodnie z instrukcją. Od czego zacząć?

  1. Rozpakowujemy pralkę, usuwamy wszelkie zabezpieczenia – musimy być pewni, że pralka jest gotowa do podłączania! W tym celu, musimy usunąć wszelkiego typu zabezpieczenia. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na śruby transportowe zabezpieczające bęben pralki.
  2. Czas na podłączenie pralki do wody! Najpierw jednak powinniśmy zakręcić centralny zawór wody, a następnie – odkręcić kran w umywalce. Do zaworu podłączamy elastyczny wąż, który będzie doprowadzał wodę do pralki. A co, jeśli nie mamy oddzielnego przyłącza wody? Wtedy możemy zastanowić się nad tym, jak podłączyć pralkę do kranu – nie jest to może najbardziej estetyczne i trwałe rozwiązanie, jednak tymczasowo może ono funkcjonować.
  3. Teraz odpływ! Po podłączeniu pralki do wody, musimy podłączyć rurę odprowadzająca wodę do odpływu. Odpływ znajdziemy zwykle w ścianie – wystarczy wsunąć do niego rurę w kształcie litery U. A co jeśli nie mamy odpływu w ścianie? Możemy skorzystać z toalety, wanny lub umywalki.
  4. Na koniec sprawdzamy, czy pralka faktycznie stoi prosto i jest stabilnie ustawiona. To ważne w kontekście możliwego przesuwania się urządzenia przy wirowaniu.

Czy już wiesz, jak podłączyć pralkę?

 

Dla osoby początkującej, która pierwszy raz samodzielnie podłącza pralkę, cały proces może być wyzwaniem - chociaż na papierze nie wygląda on na specjalnie skomplikowany. Chcąc mieć pewność, że pralka jest prawidłowo podłączona, a przez to - nie narażając się na zalanie łazienki, dobrze jest poprosić o pomoc eksperta. Takie osoby świetnie wiedzą, jak poradzić sobie z podłączeniem pralki nawet w trudnych warunkach, doradzą wybór odpowiednich rozwiązań, które pozwolą nam po prostu cieszyć się z nowych możliwości, jakie daje nowoczesna pralka!

 

Sprawdź także ranking – odkurzacz i mop w jednym. Takie urządzenie to doskonały pomysł do mieszkania.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

  1. Jak sprawdzić IP telefonu? Gdzie go znaleźć?
  2. Brak dźwięku w laptopie – jak to naprawić? Jak go przywrócić?
  3. AirTag – co to jest? Jak działa?

Czytaj więcej
Nie ma opisu obrazu
Poradniki

16. wrzesień

Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!

Zamierzasz kupić generator pary Tefal? Stacja parowa – inne określenie takiego urządzenia – umożliwia szybkie prasowanie, także w pionie. Francuski producent ma w sprzedaży więcej modeli od konkurentów, warto zapoznać się z portfolio i zrozumieć różnice. Sprawdź z nami, jaki generator pary Tefal wybrać!

16. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!
Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Poradniki

9. wrzesień

Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik

Zastanawiasz się, czym się różnią szczoteczki soniczne Philips Sonicare? To rozbudowana grupa, dzieli się na serie Prestige, Diamond i Protective Clean. Wszystkie modele zapewniają do 62 tys. ruchów na minutę – silne drgania wywoływane ultradźwiękami tworzą z pasty mikrobąbelki wnikające w przestrzenie międzyzębowe. Każda szczoteczka ma czujnik i alert za dużej siły nacisku oraz czip, dzięki któremu pobiera informacje od końcowki z technologią Brush Sync. Sprawdź różnice między modelami Philips – szczoteczka soniczna zmieni obowiązek w przyjemność!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Dziecko korzystające z gadżetów dla ucznia.
Poradniki

16. sierpień

Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne

Odpowiednio dobrane akcesoria elektroniczne dla dzieci staną się nieocenionym wsparciem tak w edukacji, jak i rozwoju osobistego uczniów w każdym wieku. Na naszej liście znalazły się propozycje, które sprawią, że nauka będzie nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Z ich pomocą Twoje dziecko szybciej i skuteczniej przyswoi wiedzę, rozwinie swoje zainteresowania i przydatne umiejętności.

16. sierpień

Dowiedz się więcej o Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne