MM logo red
  • Darmowa dostawa od 99 zł
  • Wysyłka w 24h
  • Odbiór w sklepie w 29 minut
Nie ma opisu obrazu

Recenzja Laurastar Lift Plus – test szwajcarskiego generatora pary

Łukasz Figielski25 LIPCA 2024
Nie ma opisu obrazu

Ludzie dzielą się na tych prasujących i… tych w T-shirtach. Test Laurastar Lift Plus Black sprawił, że na pewien czas dołączyłem do grupy pierwszej. To pokaźne urządzenie o dużej mocy – zmienia sposób myślenia o prasowaniu. Czy raczej o parowaniu – steamowaniu. Wystarczy minuta z koszulą, której nawet nie ściągasz z wieszaka, aby wyrzucana z prędkością do 129 km/h sucha (to ważne!) para usunęła zagniecenia. Zapoznaj się z Laurastar Lift Plus – recenzja przedstawia najważniejsze cechy produktu!

Co to generator pary Laurastar Lift Plus

Zacznijmy od podstaw, bo przecież nie każdy miał do czynienia z generatorem pary. To nie jest zabawka, urządzenie waży ponad 5 kg, ma niemal pół metra wysokości. Na szczycie znajduje się uchwyt do przenoszenia (stąd zapewne nazwa „lift”), w którego rowku poprowadzony jest wąż doprowadzający gorącą parę do żelazka. Reszta rury („przewodu parowego”) zwinięta jest wokół urządzenia, zabezpieczona uchwytami.

Podstawę tej konstrukcji i serce całego generatora stanowi baza z bojlerem, ma średnicę ok. 20 cm. Ponad nią wystaje zbiornik na wodę o pojemności 1,1 l – czyli mniej więcej trzykrotnie większej niż w typowym żelazku parowym bez generatora.

Po drugiej stronie uchwytu znajduje się zaczep na żelazko i gumową podstawkę izolującą. Ten nieskomplikowany element – gruby kawałek karbowanej gumy – jest kluczowy, bo żelazka nie da się postawić na chwilę na sztorc bez bazy (z tyłu rączki znajduje się mocowanie węża).

Ultradelikatna Sucha Para (DMS) – co to?

Producent zachwala Laurastar Lift Plus – to generator3 w 1, który prasuje, paruje i oczyszcza, wytwarzając Ultradelikatną Suchą Parę (DMS – ang. Dry Microfine Steam). To właśnie siła i przewaga Laurastar – nie tylko siła wyrzutu, ale przede wszystkie temperatura, a więc suchość pary. W takim urządzeniu para podgrzewana jest dwukrotnie. Najpierw w bojlerze generatora (gdzie zaczyna oczywiście jako woda), a następnie w samym żelazku. Efekt – para, która:

  • ma temperaturę aż do 160°C, to para „przegrzana”, pozbawiona cząstek wody w stanie ciekłym;
  • jest wyrzucana z prędkością do 129 km/h;
  • eliminuje z ubrań, firanek czy pościeli wirusy, bakterie i roztocza;
  • błyskawicznie likwiduje zagniecenia – możliwa praca w pionie, bez deski;
  • usuwa brzydkie zapachy;
  • minimalizuje ryzyko przypalenia materiału;
  • ubrania pozostają suche i nie kurczą się.

Konstrukcja żelazka w generatorze Laurastar Lift Plus

Producent podkreśla, że innowacyjny jest nawet system wylotu pary ze stopy żelazka. Ciężko zweryfikować przebieg tej ścieżki pod stopą, użytkownik widzi tylko długą szczelinę w kształcie odwróconej litery „U” czy „V”. To konstrukcja „aktywnej stopy żelazka 3D”. Po naciśnięciu przycisku (są dwa – operujesz prawym lub lewym kciukiem) para wylatuje z charakterystycznym sykiem, zagęszcza się – staje widoczna – kilka centymetrów za stopą, jako duży obłok. To wygląda inaczej niż w przypadku klasycznego żelazka parowego, dmuchającego wilgotną parą bliżej, na mniejszą odległość. Laurastar Lift Plus to domowy miotacz pary!

Na rącze jest też przełącznik „para pulsacyjna / ciągła” obsługujesz go palcem wskazującym. Jeśli wybierzesz puls, seria mocnych wyrzutów będzie trwała tak długo, aż zwolnisz przycisk pod kciukiem. Trzeci element sterujący umożliwia 2-stopniową regulację temperatury.

Nie ma opisu obrazu

Laraustar Lift Plus – uproszczona instrukcja obsługi

To naprawdę proste – choć oczywiście pamiętaj, że pracujesz rozgrzanym żelazkiem. Jeśli nim nie operujesz, włączone żelazko zawsze powinno stykać się z matą izolującą. Kiedy zakończysz pracę, nie tylko wyłącz generator, ale na wszelki wypadek – odłącz go od zasilania.

Napełnij zbiornik wodą (może być bezpośrednio z kranu). Włóż filtr antywapienny (w komplecie)

Włącz generator przyciskiem na części z uchwytem, odczekaj trzy minuty.

Gdy przycisk przestanie migać na biało, rozpocznij prasowanie lub pionowe steamowanie.

Po zakończeniu pracy wyłącz urządzenie (jeśli tego nie zrobisz, wyłączy się samo po 10 minutach), umieść wszystkie elementy na swoich miejscach. Raz na jakiś czas opróżnij bojler, wylewając wodę do zlewu przez otwór na obudowie zamykany zaślepką.

Generator pary Laraustar Lift Plus – test z deską Laurastar Comfort i bez

Na testy przyszła do mnie – nomen omen – para. Generator i deska do prasowania Laurastar Comfort. Jest duża, majestatyczna. To para dobrana. Ma podstawkę, która idealnie mieści generator. I tak zamocowaną, że nie masz wątpliwości, iż bezproblemowo wytrzyma to obciążenie. 120x38 cm i możliwość wysokiego ustawienia, nawet na 94 cm. Laurastar poważnie podchodzi do każdego pola swojej producenckiej działalności. I choć deska jest świetna – okazuje się, że „są deski do prasowania i są prawdziwe deski do prawdziwego prasowania” ­– zdecydowanie bardziej polubiłem szybkie steamowanie w pionie.

Steamować – parować – można praktycznie wszystko. Do tkanin ciemnych oraz delikatnych – aksamit, kaszmir, moher, angora, sportowe ubrania ze streczem, mikrofibra, poliamid, poliester, wiskoza, poliuretan – przeznaczona jest nakładka ochronna na stopę żelazka (w komplecie), a czynność powinna odbywać się „na odległość”, to prasowanie gorącym powietrzem.

Najwygodniejsza opcja to taki wieszak jak na zdjęciu poniżej, tu z garderobą damską. Parując jedno ubranie, od razu „dostaje się” następnemu, i tak możesz – przesuwając żelazko sukcesywnie ciuch po ciuchu – poradzić sobie z każdym ubraniem, niemal hurtowo. Jedna ręka na rączce żelazka, druga (ostrożnie!) naciąga materiał. Suknia na bal gotowa – dosłownie – w minutę. Spodnie – wiszące rozłożone lub nawet złożone – tak samo. Z koszulami jest nieco więcej roboty, warto przejechać i przy kołnierzu, i przy każdym guziku (może przydać się deska), i rękawy. To wciąż jednak znacznie, znacznie prostsze zadanie niż naciąganie każdego ubrania osobno na deskę.

Producent doradza, by dla najlepszych efektów najpierw prasować z parą, następnie bez pary. Ale to tylko sugestia dla ambitnych…

Nie ma opisu obrazu

Sztuczki z suchą parą Laurastar Lift Plus

Suknie, koszule – wiadomo. Ale mamy jeszcze trochę innych podpowiedzi, jak kreatywnie wykorzystać generator pary Laurastar Lift Plus.

  • Torby i walizki po powrocie z egzotycznych wakacji – dezynfekuj suchą parą DMS.
  • Obuwie – na lato jak znalazł! To nie tylko sposób na walkę z nieprzyjemnym zapachem, ale i bakteriami oraz roztoczami.
  • Kocyk pachnący pieskiem – to też zadanie dla suchej pary Laurastar.
  • Najlepsze wyjście dla tkanin typu zamsz.
  • Ciuszki, śpioszki i wszystkie inne fatałaszki malucha.
  • Pluskwy – obyś nigdy nie spotkał się z tym problemem. Jeśli kupujesz używany mebel, na wszelki wypadek potraktuj go gorącą parą.
  • Klamki, plastikowe stołki – suchą parą możesz też dezynfekować i oczyszczać przedmioty codziennego użytku!

Recenzja Laurastar Lift Plus – opinie użytkowników

Recenzja Laurastar Lift Plus – opinie użytkowników

„Kupiłem generator pary, bo bardzo nie lubię prasować. Tutaj praktycznie nie potrzeba siły, wszystko wręcz samo płynie po tkaninach, bardzo wygodne urządzenie. Jest ciche, ma pojemny zbiornik na wodę, szybko się nagrzewa” ◉ „Świetny zakup! Teraz szybko i dokładnie wyprasuję wszystkie sukienki, koszule, a nawet firany i grubsze zasłony! Hit!” ◉ „Prasowanie w pionie jest znacznie łatwiejsze i szybsze, para jest mocna, ale nie niszczy nawet delikatnych tkanin”.
Czytaj więcej
Nie ma opisu obrazu
Poradniki

16. wrzesień

Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!

Zamierzasz kupić generator pary Tefal? Stacja parowa – inne określenie takiego urządzenia – umożliwia szybkie prasowanie, także w pionie. Francuski producent ma w sprzedaży więcej modeli od konkurentów, warto zapoznać się z portfolio i zrozumieć różnice. Sprawdź z nami, jaki generator pary Tefal wybrać!

16. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaki generator pary Tefal? Stacja parowa dla każdego!
Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Poradniki

9. wrzesień

Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik

Zastanawiasz się, czym się różnią szczoteczki soniczne Philips Sonicare? To rozbudowana grupa, dzieli się na serie Prestige, Diamond i Protective Clean. Wszystkie modele zapewniają do 62 tys. ruchów na minutę – silne drgania wywoływane ultradźwiękami tworzą z pasty mikrobąbelki wnikające w przestrzenie międzyzębowe. Każda szczoteczka ma czujnik i alert za dużej siły nacisku oraz czip, dzięki któremu pobiera informacje od końcowki z technologią Brush Sync. Sprawdź różnice między modelami Philips – szczoteczka soniczna zmieni obowiązek w przyjemność!

9. wrzesień

Dowiedz się więcej o Jaka szczoteczka soniczna Philips Sonicare – przewodnik
Dziecko korzystające z gadżetów dla ucznia.
Poradniki

16. sierpień

Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne

Odpowiednio dobrane akcesoria elektroniczne dla dzieci staną się nieocenionym wsparciem tak w edukacji, jak i rozwoju osobistego uczniów w każdym wieku. Na naszej liście znalazły się propozycje, które sprawią, że nauka będzie nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Z ich pomocą Twoje dziecko szybciej i skuteczniej przyswoi wiedzę, rozwinie swoje zainteresowania i przydatne umiejętności.

16. sierpień

Dowiedz się więcej o Gadżety dla ucznia - przydatne w nauce akcesoria elektroniczne