Co zamiast MHL w telefonie?
Od czasów rozpowszechnienia technologii MHL, producenci zaoferowali wiele innych pomysłów na streaming obrazu z telefonu na większy ekran. Poniżej wymieniamy najpopularniejsze rozwiązania, które aktualnie funkcjonują.
• Wi-Fi Direct – to funkcja sprawowania dwóch urządzeń podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi. Za jej pośrednictwem, możliwie jest bezprzewodowe przesyłanie plików. Wi-Fi Direct oferuje znacznie większą prędkość przesyłania niż Bluetooth, dzięki czemu doskonale nadaje się do udostępniania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Funkcja ta dostępna w wielu telefonach z systemem Android.
• Chromecast – to ciekawa funkcja, która umożliwi połączenie telefonu nawet z telewizorem bez funkcji smart TV. Warunkiem będzie użycie specjalnej przystawki (adaptera). Koszt takiego urządzenie jest niewielki. Przykładowo, odtwarzacz multimedialny GOOGLE Chromecast 3.0 można mieć za niecałe 200 zł.
• Airplay – to standard przesyłania bezprzewodowo obrazu zarezerwowany dla urządzeń Apple.
• Samsung Smart Things – to rozwijana już od dłuższego czasu technologia Samsung. Umożliwia skorzystanie z wielu zaawansowanych opcji. Ciekawym rozwiązaniem jest chociażby multiview, czyli możliwość oglądania na jednym ekranie jednocześnie obrazu z telewizora i ze smartfona. W ten sposób, można śledzić jednocześnie na przykład mecz oraz komentarze na Twitterze do wydarzeń na boisku. Jak widać, jest wiele sposobów na to, jak połączyć telefon z telewizorem. Użytkownicy sami mogą zdecydować, która z opcji wydaje się najwygodniejsza. Niektórzy wybiorą połączenie przewodem, mimo że inne sposoby z użyciem aplikacji wydają się nowocześniejsze. To zupełnie jak z gniazdem słuchawkowym jack – chociaż zniknęło z wielu smartfonów produkowanych w ostatnich latach, wciąż jest całkiem liczne grono osób, które cenią możliwość korzystanie ze słuchawek na przewodzie i wybierają modele z jackiem.